Showing 1 to 100 of 452 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
1 Ewan BROWN Male 1 M23-39 1 00:19:06 6 00:01:06 12 01:31:06 1 00:00:48 7 00:36:36 1 02:28:40 1
2 Stephen SKATES Male 2 M23-39 2 00:19:16 7 00:01:00 5 01:31:32 2 00:00:45 4 00:38:01 2 02:30:33 2
124 Mark PALMER Male 19 M50-59 1 Na 0 00:24:38 430 01:44:12 61 00:01:31 171 00:38:23 3 02:48:43 19
5 Jonathan METCALFE Male 16 M23-39 10 00:21:55 18 00:00:59 4 01:43:33 54 00:00:57 23 00:39:50 4 02:47:12 16
16 Greg CHERRY Male 5 M23-39 4 Tri Camp Tfn Race Team 00:17:27 2 00:01:05 8 01:37:42 18 00:00:57 21 00:40:33 5 02:37:42 5
42 Ian ROBERTS Male 6 M23-39 5 Champion System / Club Roost / 00:21:56 19 00:01:06 11 01:34:03 8 00:00:45 5 00:40:38 6 02:38:26 6
531 Team TBA Male 4 M-RELAY 1 00:18:36 4 00:01:15 22 01:33:48 6 00:00:51 10 00:40:43 7 02:35:11 4
269 Scott WHITTLESTONE Male 15 M40-49 1 City Of Chester Triathlon Club 00:24:06 72 00:01:26 35 01:39:12 26 00:01:07 58 00:40:44 8 02:46:34 15
159 James SMITH Male 30 M23-39 15 Fingers & Thumbs 00:24:52 103 00:01:41 74 01:42:19 41 00:01:06 48 00:40:49 9 02:50:44 30
33 Karl SHERRY Male 23 M50-59 2 Tri-Anglia 00:22:43 34 00:01:55 97 01:43:03 48 00:00:59 27 00:40:58 10 02:49:36 23
36 Anthony FRAZER Male 10 M23-39 7 Belpark Tri Club 00:24:44 99 00:01:30 41 01:33:51 7 00:00:44 3 00:41:10 11 02:41:56 10
17 Alex FOSTER Male 3 M23-39 3 Astley And Tyldesley Triathlon 00:17:55 3 00:00:58 2 01:32:52 3 00:00:42 2 00:41:36 12 02:34:02 3
260 Tim TAYLOR Male 55 M50-59 7 00:27:00 185 00:02:01 118 01:47:51 106 00:01:30 165 00:41:49 13 03:00:10 57
257 Sam GREEN Male 8 MU23 2 Bangor University Triathlon Te 00:22:25 26 00:01:30 44 01:33:14 5 00:01:05 47 00:42:01 14 02:40:13 8
11 Tom LAWTON Male 17 M23-39 11 Crosstrax 00:24:10 74 00:01:25 34 01:38:50 24 00:01:00 31 00:42:34 15 02:47:57 17
87 Matt LLOYD Male 27 M23-39 14 Bassetlaw Tri Club 00:23:36 56 00:01:19 28 01:41:24 34 00:00:48 8 00:42:39 16 02:49:45 27
534 Team NEARLY HAD IT Male 13 M-RELAY 3 00:24:45 100 00:01:07 13 01:35:39 16 00:01:06 54 00:42:40 17 02:45:16 13
7 Rob Bridges Male 11 M23-39 8 00:19:43 8 00:00:59 3 01:39:50 28 00:00:56 19 00:42:55 18 02:44:21 11
66 Oliver RODWELL Male 20 M23-39 12 00:22:09 21 00:02:07 132 01:40:35 30 00:01:17 101 00:42:59 19 02:49:05 20
548 Owen Llywelyn Male 66 M23-39 37 00:26:17 143 00:02:07 131 01:49:29 127 00:00:54 12 00:43:18 20 03:02:03 69
6 Arthur CONNELL Male 9 M23-39 6 Evolution Bikes 00:22:31 29 00:01:29 40 01:33:06 4 00:00:55 16 00:43:36 21 02:41:36 9
132 Edward BEECH Male 24 M23-39 13 Sytri 0 00:23:04 427 01:41:42 35 00:01:12 77 00:43:40 22 02:49:37 24
256 Team Rob Male 36 M-RELAY 4 00:28:48 256 00:01:05 10 01:38:49 23 00:01:07 57 00:43:49 23 02:53:37 36
542 Team TRINATIONS Female 11 F-RELAY 1 00:30:44 326 00:01:04 7 01:56:55 234 00:00:56 17 00:43:54 24 03:13:32 146
352 Chris BARNES Male 67 M40-49 14 Mersey Tri 0 00:34:08 443 01:42:30 43 00:01:25 133 00:44:14 25 03:02:15 70
21 Suzie RICHARDS Female 1 F23-39 1 Leeds And Bradford Tri Club 00:21:15 14 00:01:31 48 01:46:09 83 00:01:02 36 00:44:18 26 02:54:12 37
127 Richard DURRELL Male 47 M23-39 26 00:24:44 98 00:02:03 122 01:46:31 90 00:01:11 74 00:44:21 27 02:58:48 49
261 William SISSON Male 14 M23-39 9 Team Jed 00:24:16 78 00:01:28 38 01:35:17 15 00:01:07 56 00:44:25 28 02:46:31 14
175 Matthew SMITH Male 61 M23-39 34 Oldbury Triathlon Club 00:27:21 198 00:02:18 166 01:46:03 80 00:01:19 109 00:44:29 29 03:01:28 63
176 Rob KERR Male 59 M23-39 32 00:29:13 271 00:02:45 236 01:43:32 53 00:01:06 55 00:44:33 30 03:01:07 61
130 Jody MCEACHERN Male 38 M23-39 19 00:24:13 76 00:01:37 61 01:43:54 58 00:01:09 67 00:44:44 31 02:55:36 39
165 Anthony SIMPSON Male 41 M23-39 21 Craven Energy 00:25:42 129 00:02:14 155 01:42:49 45 00:01:16 93 00:44:51 32 02:56:50 42
420 Mark JONES Male 79 M23-39 42 Rhyfelwyr Eryri 00:34:14 391 00:02:15 157 01:41:16 33 00:01:33 181 00:44:52 33 03:04:09 84
259 Eliot TAYLOR Male 34 M23-39 17 00:23:02 42 00:01:39 66 01:42:38 44 00:01:02 34 00:44:56 34 02:53:15 34
503 Steven GREGORY Male 26 M40-49 5 0 02:03:41 452 0 00:01:05 46 00:44:56 35 02:49:42 26
155 Paul Schofield Male 107 M40-49 35 Man Tri 00:27:09 192 00:01:46 81 01:54:38 198 00:01:26 138 00:44:59 36 03:09:56 118
533 Team ROCK AND ROAD Male 44 M-RELAY 5 00:23:17 45 00:01:38 64 01:47:02 97 00:00:57 22 00:44:59 37 02:57:51 45
63 Mark QUINN Male 31 M23-39 16 Craven Energy 00:20:57 13 00:01:34 53 01:42:01 40 00:01:27 141 00:45:11 38 02:51:08 31
551 Team E&E Male 12 M-RELAY 2 00:19:02 5 00:01:09 16 01:38:36 21 00:00:55 14 00:45:15 39 02:44:55 12
99 Simon EVANS Male 32 M40-49 7 Kenilworth Wheelers 00:24:19 81 00:02:24 185 01:39:39 27 00:00:57 20 00:45:18 40 02:52:35 32
101 Richard SMITH Male 45 M23-39 24 00:25:03 108 00:02:30 201 01:43:39 55 00:01:23 127 00:45:19 41 02:57:51 46
545 Team FAB AND FIFTY Mixed 6 MX-RELAY 6 00:41:45 425 00:03:15 289 02:13:22 396 00:01:38 208 00:45:29 42 03:45:26 344
549 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:24:35 93 00:01:09 15 01:46:11 84 00:00:58 24 00:45:34 43 02:58:24 48
34 Dave LEDWARD Male 18 M40-49 2 Trianglia 00:20:47 11 00:01:40 69 01:39:11 25 00:00:58 25 00:45:36 44 02:48:10 18
148 Andy DICKENSON Male 176 M50-59 26 00:31:59 353 00:04:30 394 01:56:43 230 00:02:17 366 00:45:42 45 03:21:08 196
242 Ian ATKINSON Male 88 M50-59 12 Chester Tri 00:22:34 30 00:01:39 65 01:53:14 179 00:02:38 404 00:45:53 46 03:05:56 94
23 Helen TEASDALE Female 5 F40-49 3 0 00:27:00 435 01:51:32 150 00:01:14 85 00:46:05 47 03:05:50 93
30 Martin KERRY Male 29 M50-59 4 Tri Clan 00:23:16 44 00:01:31 49 01:38:44 22 00:01:06 52 00:46:06 48 02:50:41 29
91 Paul DUNN Male 35 M50-59 5 The Endurance Store 00:23:48 60 00:01:30 42 01:41:09 32 00:01:01 33 00:46:09 49 02:53:35 35
108 James BYRNE Male 99 M23-39 46 00:22:52 39 00:02:28 198 01:54:19 192 00:01:42 231 00:46:20 50 03:07:40 106
67 Dave SMITH Male 49 M23-39 28 00:22:27 28 00:01:54 93 01:46:36 92 00:01:51 272 00:46:26 51 02:59:12 51
22 Dorothy LIVIABELLA Female 2 F40-49 1 0 00:25:06 431 01:49:22 125 00:01:05 43 00:46:28 52 03:01:59 68
418 Ian MITCHELL Male 126 M40-49 48 00:29:57 297 00:02:43 233 01:52:21 164 00:01:15 92 00:46:31 53 03:12:46 139
89 Ollie HOLMAN Male 64 M23-39 35 00:27:04 186 00:01:27 36 01:45:49 79 00:01:04 41 00:46:32 54 03:01:54 66
32 James DICK Male 42 M23-39 22 00:20:15 9 00:03:05 274 01:45:18 74 00:01:40 218 00:46:34 55 02:56:50 43
149 Ryan WILLIS Male 43 M23-39 23 Chester Triathlon Club 00:24:15 77 00:01:30 43 01:44:16 62 00:00:55 15 00:46:36 56 02:57:30 44
85 Michael MCCANN Male 83 M40-49 24 00:25:39 125 00:01:49 84 01:49:56 134 00:01:08 61 00:46:36 57 03:05:07 88
253 Andy O''MALLEY Male 106 M40-49 34 00:29:18 273 00:02:38 225 01:49:30 129 00:01:44 241 00:46:38 58 03:09:46 116
137 Simon HART Male 93 M40-49 26 00:24:35 94 00:02:20 177 01:52:12 157 00:01:00 28 00:46:40 59 03:06:44 100
206 Simon DOYLE Male 100 M23-39 47 00:24:01 68 00:02:49 243 01:52:42 170 00:01:32 173 00:46:43 60 03:07:45 107
595 Ross HOSKING Male 7 MU23 1 Cadence Tri 00:16:31 1 00:01:03 6 01:34:24 10 00:00:48 6 00:46:44 61 02:39:27 7
280 Helen MURRAY Female 4 F23-39 2 Knutsford Tri Club 00:24:29 90 00:01:31 47 01:49:44 132 00:01:31 166 00:46:45 62 03:03:58 81
97 James NICHOLS Male 60 M23-39 33 Knutsford Tri Club 00:24:20 83 00:01:48 83 01:46:34 91 00:01:46 255 00:46:58 63 03:01:24 62
514 Brendan KENNEDY Male 76 M23-39 41 Manchester Triathlon Club 00:23:24 49 00:01:46 78 01:50:35 141 00:01:09 65 00:47:05 64 03:03:57 80
240 Clive LOCKE Male 142 M23-39 57 00:27:23 199 00:03:03 270 01:56:07 219 00:01:40 221 00:47:22 65 03:15:33 158
236 William JOHNSTONE Male 114 M50-59 16 Preston Harriers 00:31:14 335 00:03:16 291 01:47:41 105 00:01:45 250 00:47:22 66 03:11:16 127
56 Adam HAMILTON Male 37 M23-39 18 Blackfish Tri 0 00:24:19 429 01:41:47 36 00:01:06 49 00:47:29 67 02:54:40 38
233 Stephen LOCKWOOD Male 69 M23-39 39 00:26:52 175 00:02:00 113 01:45:06 70 00:01:41 227 00:47:39 68 03:03:16 72
107 Richard ELLIS-WILLIAMS Male 131 M50-59 19 00:26:25 148 00:02:38 223 01:54:54 203 00:01:44 245 00:47:41 69 03:13:20 144
88 Lee HALLMARK Male 92 M23-39 45 0 00:30:14 439 01:47:32 101 00:01:10 72 00:47:46 70 03:06:40 99
39 Rob HURCOMB Male 39 M40-49 9 Raf Valley 00:22:35 31 00:01:56 101 01:42:27 42 00:01:21 114 00:47:47 71 02:56:04 40
335 Sarah HARRISON Female 6 F40-49 4 Sheffield Triathlon Club 00:22:38 32 00:01:51 87 01:52:38 168 00:01:37 205 00:47:47 72 03:06:29 96
126 Mark DIBB Male 58 M40-49 12 00:26:48 166 00:01:34 54 01:43:43 57 00:01:03 38 00:47:49 73 03:00:55 60
145 Mark HADLEY Male 74 M40-49 19 00:30:14 309 00:02:37 219 01:41:48 37 00:01:14 83 00:47:54 74 03:03:45 78
311 Anthony LIVIABELLA Male 103 M40-49 33 Stroud 00:25:50 134 00:01:36 58 01:52:21 163 00:01:30 162 00:47:56 75 03:09:10 112
515 Dan PEARSON Male 40 M23-39 20 0 00:24:01 428 01:43:04 49 00:01:30 163 00:47:58 76 02:56:32 41
115 Dion BENNETT-WILLIAMS Male 110 M23-39 49 Welsh Triathlon 00:33:10 377 00:01:57 105 01:46:07 81 00:01:08 59 00:48:01 77 03:10:22 121
221 Brian ROTHERA Male 94 M40-49 27 00:22:44 35 00:03:06 278 01:51:26 149 00:01:39 214 00:48:02 78 03:06:55 101
227 Michael SULLIVAN Male 70 M40-49 15 Oldbury Swimming & Triathlon C 00:26:49 169 00:02:20 179 01:44:24 63 00:01:45 253 00:48:05 79 03:03:22 73
163 Gethin OWEN Male 62 M40-49 13 Absolute Triathlon Club 00:26:53 177 00:02:18 167 01:43:13 50 00:01:10 71 00:48:07 80 03:01:39 64
204 Nicholas FARNELL Male 63 M50-59 9 Ludlow Cycling Club 00:26:37 156 00:01:38 62 01:44:03 60 00:01:18 106 00:48:07 81 03:01:41 65
219 Christopher RYAN Male 81 M23-39 43 Mersey Tri 00:25:25 115 00:02:41 230 01:47:21 99 00:01:31 169 00:48:08 82 03:05:05 86
65 Scott SPENCER Male 146 M23-39 61 Team True Spirit Triahlon Club 00:26:43 162 00:02:36 214 01:57:05 235 00:01:41 225 00:48:09 83 03:16:12 163
71 Ashley GUEST Male 50 M23-39 29 0 00:25:12 432 01:44:49 67 00:01:17 100 00:48:12 84 02:59:29 52
62 Barry RICHARDS Male 87 M50-59 11 N/A 00:24:43 97 00:01:55 96 01:49:11 121 00:01:32 176 00:48:16 85 03:05:35 92
443 William MATTHEWS Male 133 M23-39 54 00:26:48 167 00:02:16 159 01:54:51 202 00:01:22 121 00:48:17 86 03:13:33 147
77 Matthew HUNTBACH Male 65 M23-39 36 Chester Tri Club 00:23:47 58 00:02:27 197 01:45:43 77 00:01:42 232 00:48:20 87 03:01:58 67
120 Rhys GARDINER Male 122 M23-39 50 Aberystwyth Rowing Club 0 00:26:14 433 01:55:56 218 00:01:57 292 00:48:25 88 03:12:30 135
119 Nick ROBERTS Male 102 M40-49 32 City Of Chester Triathlon Club 00:25:45 131 00:02:00 114 01:51:39 152 00:01:18 104 00:48:25 89 03:09:04 110
245 Edward WALKER Male 75 M23-39 40 00:22:23 25 00:02:06 126 01:47:21 100 00:01:31 167 00:48:25 90 03:03:45 79
228 Andy DINES Male 54 M50-59 6 Knutsford Tri Club 00:21:54 17 01:48:33 450 0 00:01:14 84 00:48:29 91 03:00:08 56
72 Darren HOLMAN Male 68 M23-39 38 Egtri Club 00:23:17 46 00:01:58 107 01:48:11 111 00:01:14 86 00:48:30 92 03:03:08 71
172 Stephen SPALL Male 56 M50-59 8 Chester Tri Club 00:25:04 109 00:02:11 143 01:43:26 52 00:01:32 179 00:48:33 93 03:00:44 58
48 Mark MITCHELL Male 78 M40-49 21 Warrington Tri Club 00:26:13 141 00:01:51 86 01:46:24 89 00:01:05 45 00:48:34 94 03:04:06 83
184 Mark SKINGLEY Male 125 M40-49 47 0 00:26:56 434 01:55:05 205 00:02:05 324 00:48:40 95 03:12:45 138
69 Brian WILLS Male 71 M40-49 16 Llanberis Tri 00:25:00 106 00:01:34 56 01:46:49 94 00:01:32 177 00:48:40 96 03:03:34 75
230 William GARNER Male 96 M40-49 29 Tri Clan 00:25:39 124 00:02:35 211 01:48:31 113 00:01:40 223 00:48:42 97 03:07:06 103
262 Steve STONEMAN Male 21 M40-49 3 Bott Cycle Tream 00:22:48 37 00:01:16 24 01:34:38 13 00:01:44 243 00:48:44 98 02:49:08 21
55 Jake COOK Male 48 M23-39 27 Royal Navy Triathlon 00:27:34 210 00:01:20 29 01:40:24 29 00:01:06 50 00:48:44 99 02:59:05 50
396 Jason STOTT Male 111 M40-49 37 Scarab Tri 00:26:53 176 00:02:08 135 01:51:38 151 00:01:22 115 00:48:46 100 03:10:43 123