Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
6 Sam Green Male 3 MU23 1 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:13:28 29 00:02:02 28 02:02:56 2 00:01:09 13 01:05:16 9 03:24:50 3
27 Stuart Macleod Male 4 M40-49 1 00:12:41 13 00:02:27 42 02:04:36 6 00:01:28 34 01:05:00 8 03:26:09 4
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
7 Steven Gregory Male 7 M40-49 2 00:12:12 9 00:01:06 7 02:12:05 15 00:01:36 47 01:08:35 14 03:35:31 7
298 Stephen Schofield Male 8 M23-39 5 Tri Clan 0 00:12:35 216 02:09:57 12 00:00:58 6 01:12:14 25 03:35:43 8
47 Mark Palmer Male 9 M50-59 1 mynydd du 00:13:45 31 00:03:40 105 02:22:31 45 00:01:30 38 00:54:52 2 03:36:16 9
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
8 Paul Taylor Male 11 M40-49 3 TRICLAN 00:14:03 35 00:02:32 47 02:09:49 11 00:01:26 33 01:12:47 27 03:40:35 11
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
291 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:14:50 52 00:00:57 3 02:23:35 53 00:00:50 2 01:05:28 10 03:45:38 21
100 Richard Matthias Male 20 M23-39 13 00:17:03 120 00:02:44 56 02:06:37 8 00:02:35 116 01:17:31 42 03:46:27 22
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
97 Martin Kerry Male 26 M50-59 2 Tri Clan 00:13:48 32 00:02:16 34 02:15:38 25 00:01:30 37 01:18:20 46 03:51:29 29
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
95 Caspar Prestidge Male 28 M23-39 19 00:17:40 143 00:04:59 161 02:14:11 21 00:02:55 138 01:14:41 32 03:54:23 31
62 Tim Watson Male 29 M50-59 3 00:13:52 33 00:02:53 63 02:25:59 66 00:01:30 39 01:11:02 20 03:55:14 32
177 Rebecca Slack Female 3 F40-49 2 00:16:37 100 00:04:50 159 02:12:11 16 00:01:56 71 01:20:02 56 03:55:33 33
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
33 Rob Hurcomb Male 31 M40-49 5 RAF Valley 00:12:55 18 00:03:22 91 02:18:00 32 00:01:23 28 01:21:18 62 03:56:55 35
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
122 Daniel Stephenson Male 34 M40-49 6 Sheffield Triathlon Club 0 00:21:33 225 02:20:28 38 00:01:37 48 01:15:15 34 03:58:51 38
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
181 Scott Whittlestone Male 35 M40-49 7 City of Chester Triathlon 00:14:25 42 00:01:21 13 02:16:51 29 00:01:28 35 01:26:41 92 04:00:45 40
124 Mark Hadley Male 36 M40-49 8 00:17:41 145 00:03:17 87 02:14:19 22 00:01:46 58 01:23:58 74 04:00:59 41
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
237 Katy Vose Female 7 F23-39 4 00:16:22 88 00:03:44 108 02:22:17 44 00:01:26 32 01:18:13 44 04:02:00 44
69 Guy Graham Male 37 M40-49 9 00:16:36 99 00:04:01 118 02:19:35 34 00:01:23 29 01:21:12 61 04:02:45 45
208 Steven Mcclave Male 38 MU23 2 00:17:21 128 00:04:33 146 02:17:21 30 00:03:42 174 01:20:23 57 04:03:18 46
252 Struan Cunningham Male 39 M23-39 23 00:17:03 119 00:03:13 83 02:26:10 67 00:02:05 87 01:15:33 35 04:04:02 47
61 Matthew Thompson Male 40 M23-39 24 SNAFU 00:14:52 53 00:05:03 162 02:23:30 51 00:02:37 120 01:18:38 47 04:04:37 48
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
65 Richard Smith Male 43 M23-39 27 00:16:07 83 00:04:17 132 02:22:53 48 00:02:17 92 01:19:55 55 04:05:27 51
293 Team TriNations Female 8 F-RELAY 1 00:17:30 133 00:00:54 2 02:35:40 117 00:00:46 1 01:10:39 17 04:05:27 52
105 Tony Foster Male 44 M50-59 4 Astley tyldesley running club 00:17:46 148 00:01:46 21 02:24:40 58 00:01:55 70 01:19:31 52 04:05:36 53
212 Peter Slade Male 45 M40-49 10 Hillingdon Tri Club 00:15:07 56 00:02:55 66 02:25:55 65 00:02:19 95 01:19:54 54 04:06:07 54
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
9 John Murray Male 46 M40-49 11 Manchester triathlon club 00:14:49 51 00:01:59 27 02:24:45 59 00:01:24 30 01:23:43 73 04:06:39 56
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
133 Craig Jones Male 49 M40-49 12 Eryri Harriers 00:19:36 181 00:02:23 38 02:34:07 108 00:01:56 73 01:10:33 16 04:08:34 60
179 Nick Moon Male 50 M23-39 30 00:18:29 161 00:03:05 72 02:20:36 39 00:01:29 36 01:24:57 79 04:08:34 61
41 Matthew Chapman Male 51 M40-49 13 manchester triathlon club 00:14:34 44 00:06:54 202 02:27:50 73 00:03:37 170 01:16:37 39 04:09:29 62
206 Michael Mccann Male 52 M40-49 14 00:15:38 67 00:04:07 123 02:29:11 82 00:02:32 111 01:18:46 48 04:10:12 63
130 Matthew Munro Male 53 M40-49 15 00:18:44 169 00:02:41 53 02:29:01 79 00:02:54 135 01:17:06 41 04:10:23 64
224 Rob Moss Male 54 M23-39 31 00:17:12 125 00:04:24 138 02:26:58 72 00:02:52 133 01:19:29 51 04:10:53 65
223 Carwyn Williams Male 55 MU23 3 00:17:54 152 00:04:38 154 02:31:20 93 00:01:56 72 01:15:56 38 04:11:41 66
126 Paul Evans Male 56 M40-49 16 00:23:28 212 00:03:39 103 02:21:53 43 00:02:30 108 01:20:45 60 04:12:14 67
64 John Wilding Male 57 M50-59 5 Chester Triathlon Club 00:14:24 41 00:03:46 110 02:26:35 70 00:02:09 89 01:25:59 84 04:12:51 68
88 Russell Brooks Male 58 M40-49 17 Team Deane 00:16:51 114 00:03:14 86 02:28:29 77 00:02:19 96 01:22:02 65 04:12:53 69
63 Patryk Gebicki Male 59 M23-39 32 00:16:01 78 00:02:23 40 02:24:18 57 00:01:43 54 01:29:04 110 04:13:26 70
276 Richard Farrar Male 60 M40-49 18 MERSEY TRI 00:14:34 43 00:03:31 99 02:32:41 100 00:02:49 130 01:20:34 59 04:14:07 71
75 Alex Hadcock Male 61 M23-39 33 Sexy Walrus 00:17:40 142 00:07:19 204 02:32:25 96 00:02:06 88 01:14:43 33 04:14:10 72
176 Sarah Ridgway Female 11 F40-49 6 00:17:07 124 00:03:01 69 02:38:47 133 00:01:49 65 01:14:30 30 04:15:12 73
96 Paul Heron Male 62 M23-39 34 Man Tri 00:16:42 106 00:03:06 75 02:23:34 52 00:01:59 78 01:30:12 115 04:15:32 74
219 Christopher Booth Male 63 M23-39 35 00:16:48 112 00:02:45 58 02:23:48 54 00:01:09 12 01:31:22 122 04:15:49 75
78 Martyn Court Male 64 M23-39 36 Sheffield Tri Club 00:16:40 103 00:03:54 113 02:25:19 61 00:02:37 119 01:27:27 96 04:15:55 76
228 John Boyle Male 65 M40-49 19 00:19:00 174 0 0 02:41:31 215 01:15:44 37 04:16:14 77
220 Peter Cole Male 66 M40-49 20 Southampton Triathlon Club 00:17:34 137 00:04:14 129 02:25:09 60 00:02:55 137 01:26:37 91 04:16:27 78
446 James Ray Male 67 M23-39 37 Windrush Tri 00:20:11 186 00:02:12 31 02:21:10 41 00:01:42 53 01:31:22 123 04:16:34 79
431 Samantha Dean-Howard Female 12 F23-39 5 Mersey Tri 0 00:30:13 230 02:17:51 31 00:01:00 7 01:28:30 108 04:17:32 80
94 Mark Tabor Male 68 M50-59 6 Chester triathlon club 00:14:08 37 00:02:36 49 02:31:00 90 00:01:47 61 01:28:21 106 04:17:50 81
84 Jean Demars Male 69 M23-39 38 00:15:51 74 00:03:47 112 02:30:27 86 00:02:32 112 01:25:16 81 04:17:52 82
32 Graham Barrett Male 70 M40-49 21 AV TRI 00:13:00 20 00:01:58 26 02:32:52 102 00:02:22 99 01:28:02 101 04:18:11 83
106 Matt Craven Male 71 M23-39 39 Tri3 Sleaford 00:15:28 66 00:02:50 60 02:26:33 69 00:02:30 107 01:30:59 119 04:18:17 84
429 Dion Bennett-Williams Male 72 M23-39 40 Welsh triathlon 00:19:16 180 00:02:49 59 02:28:06 76 00:01:48 63 01:26:28 90 04:18:25 85
283 Euan Lawson Male 73 M40-49 22 00:19:15 179 00:05:11 167 02:37:11 125 00:02:40 122 01:14:31 31 04:18:48 86
198 David Virden Male 74 M50-59 7 SYTri 00:18:12 157 00:03:08 79 02:30:45 88 00:01:58 75 01:26:08 87 04:20:09 87
57 Christian Dowle Male 75 M40-49 23 00:16:26 92 00:03:07 77 02:38:51 134 00:01:31 41 01:21:40 63 04:21:33 88
146 Terry Williamson Male 76 M40-49 24 Hillingdon Triathlon 00:14:39 47 00:03:37 102 02:31:14 92 00:03:18 161 01:29:13 111 04:21:58 89
50 Paul Coulter Male 77 M40-49 25 Thetrimarket 00:16:03 81 00:03:40 104 02:26:17 68 00:03:07 149 01:32:56 134 04:22:01 90
139 Ryan Greer Male 78 M23-39 41 Team Deane tri club 00:16:40 102 00:04:26 142 02:30:07 84 00:02:47 129 01:28:05 103 04:22:02 91
70 Graeme Court Male 79 M23-39 42 Royal Air Force Tri 00:15:25 65 00:03:19 89 02:23:53 56 00:03:09 151 01:36:21 147 04:22:05 92
86 Simon Tait Male 80 M40-49 26 York Triathlon Club 00:16:17 84 00:03:19 88 02:34:10 109 00:01:50 67 01:27:06 94 04:22:40 93
186 Andreas Schell Male 81 M40-49 27 00:16:47 111 00:05:57 190 02:30:58 89 00:04:29 196 01:24:57 78 04:23:05 94
72 Howard Partridge Male 82 M60-69 1 TFN Tri Club 00:18:36 165 00:05:31 178 02:38:22 130 00:02:33 113 01:18:17 45 04:23:17 95
67 Mark Reeves Male 83 M23-39 43 00:15:45 69 00:05:31 177 02:29:50 83 00:03:49 176 01:28:29 107 04:23:22 96
117 Oliver Christmas Male 84 M23-39 44 0 00:19:45 219 02:33:47 106 00:02:03 84 01:27:57 100 04:23:32 97
120 Michael Sweeney Male 85 M40-49 28 Team Deane Tri Club 00:18:46 171 00:04:07 122 02:25:38 64 00:03:14 157 01:32:03 126 04:23:46 98
166 Michael Burns Male 86 M23-39 45 00:14:13 38 00:03:21 90 02:38:39 132 00:01:43 55 01:26:06 86 04:23:59 99
227 Anthony Liviabella Male 87 M40-49 29 Stroud Tri Club 00:16:30 94 00:04:19 133 02:36:15 119 00:01:25 31 01:25:39 83 04:24:07 100