Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
293 Team TriNations Female 8 F-RELAY 1 00:17:30 133 00:00:54 2 02:35:40 117 00:00:46 1 01:10:39 17 04:05:27 52
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
237 Katy Vose Female 7 F23-39 4 00:16:22 88 00:03:44 108 02:22:17 44 00:01:26 32 01:18:13 44 04:02:00 44
431 Samantha Dean-Howard Female 12 F23-39 5 Mersey Tri 0 00:30:13 230 02:17:51 31 00:01:00 7 01:28:30 108 04:17:32 80
153 Clare Webber Female 14 F23-39 6 Ballina Triathlon Club 00:12:21 10 00:02:20 35 02:29:00 78 00:01:13 17 01:44:31 178 04:29:23 113
163 Susannah Goddard Female 15 F23-39 7 0 00:21:01 222 02:44:49 156 00:02:18 94 01:28:04 102 04:36:10 124
261 Allyson Santini Female 18 F23-39 8 00:21:46 204 00:05:45 184 03:39:02 231 0 00:35:12 1 04:41:44 141
175 Clare Page Female 21 F23-39 9 00:13:15 25 00:06:33 200 02:49:55 172 00:02:24 102 01:36:45 150 04:48:50 157
192 Ruth Hendon Female 23 F23-39 10 00:18:34 164 00:04:33 147 02:57:14 197 00:03:12 154 01:32:23 129 04:55:54 175
266 Alison Howell Female 24 F23-39 11 Liverpool Braveheart BC 00:24:44 214 00:07:17 203 02:53:14 183 00:03:06 148 01:32:35 132 05:00:55 178
164 Catherine Potts Female 25 F23-39 12 00:15:14 59 00:04:36 148 02:54:08 188 00:02:36 117 01:44:23 176 05:00:55 179
173 Madeline Cornthwaite Female 26 F23-39 13 00:19:14 177 00:06:05 193 02:53:37 186 00:02:56 139 01:41:47 170 05:03:36 184
156 Sarah Caskey Female 29 F23-39 14 Bangor university 00:18:51 173 00:08:38 210 03:16:14 224 0 01:37:02 151 05:20:44 203
247 Leisa Jones Female 30 F23-39 15 00:17:23 130 00:03:12 82 03:15:46 223 0 01:57:59 210 05:34:18 214
286 Louise Mcmurray Female 34 F23-39 16 00:24:50 215 00:10:08 214 03:11:23 220 0 02:06:33 220 05:52:52 229
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
177 Rebecca Slack Female 3 F40-49 2 00:16:37 100 00:04:50 159 02:12:11 16 00:01:56 71 01:20:02 56 03:55:33 33
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
176 Sarah Ridgway Female 11 F40-49 6 00:17:07 124 00:03:01 69 02:38:47 133 00:01:49 65 01:14:30 30 04:15:12 73
201 Marie Perrin Female 16 F40-49 7 00:17:46 147 00:02:36 48 02:36:57 122 00:02:10 90 01:37:04 152 04:36:32 126
263 Fabienne Thompson Female 17 F40-49 8 Perth Triathlon Club - Scotlan 00:16:24 91 00:05:04 163 02:46:45 164 00:01:57 74 01:27:33 97 04:37:42 132
15 Karen Driver Female 27 F40-49 9 00:11:58 7 00:03:28 95 03:05:41 214 00:02:00 79 01:43:29 173 05:06:34 187
193 Sahrah Wilding Female 28 F40-49 10 Cerist 00:19:15 178 00:05:24 174 02:52:52 179 00:05:05 205 01:45:09 182 05:07:43 191
234 Anna Seale Female 32 F40-49 11 00:20:58 198 00:08:00 207 03:04:56 212 0 02:07:32 222 05:41:24 220
246 Penny Lewis Female 33 F40-49 12 00:25:59 216 00:08:03 208 03:22:24 229 0 01:54:50 207 05:51:14 228
299 Stel Farrar Female 19 F50-59 1 00:12:34 12 00:02:40 52 02:50:44 173 00:02:27 105 01:34:23 140 04:42:45 145
262 Cara Fishburn Female 22 F50-59 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:18:28 160 00:03:34 101 02:59:57 202 00:02:40 125 01:28:17 105 04:52:55 171
258 Lorrie Woolgar Female 31 F50-59 3 North devon triathletes 00:20:19 190 00:05:29 176 03:19:55 226 0 01:50:02 198 05:35:44 216
264 Rachel Underhill Female 13 FU23 1 Cardiff University Triathlon C 00:17:22 129 00:02:13 33 02:35:25 114 00:01:41 50 01:30:46 118 04:27:26 106
174 Elizabeth Wooldridge Female 20 FU23 2 00:13:14 24 00:03:01 68 02:56:24 195 00:02:40 123 01:27:56 99 04:43:14 149
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
298 Stephen Schofield Male 8 M23-39 5 Tri Clan 0 00:12:35 216 02:09:57 12 00:00:58 6 01:12:14 25 03:35:43 8
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
100 Richard Matthias Male 20 M23-39 13 00:17:03 120 00:02:44 56 02:06:37 8 00:02:35 116 01:17:31 42 03:46:27 22
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
95 Caspar Prestidge Male 28 M23-39 19 00:17:40 143 00:04:59 161 02:14:11 21 00:02:55 138 01:14:41 32 03:54:23 31
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
252 Struan Cunningham Male 39 M23-39 23 00:17:03 119 00:03:13 83 02:26:10 67 00:02:05 87 01:15:33 35 04:04:02 47
61 Matthew Thompson Male 40 M23-39 24 SNAFU 00:14:52 53 00:05:03 162 02:23:30 51 00:02:37 120 01:18:38 47 04:04:37 48
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
65 Richard Smith Male 43 M23-39 27 00:16:07 83 00:04:17 132 02:22:53 48 00:02:17 92 01:19:55 55 04:05:27 51
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
179 Nick Moon Male 50 M23-39 30 00:18:29 161 00:03:05 72 02:20:36 39 00:01:29 36 01:24:57 79 04:08:34 61
224 Rob Moss Male 54 M23-39 31 00:17:12 125 00:04:24 138 02:26:58 72 00:02:52 133 01:19:29 51 04:10:53 65
63 Patryk Gebicki Male 59 M23-39 32 00:16:01 78 00:02:23 40 02:24:18 57 00:01:43 54 01:29:04 110 04:13:26 70
75 Alex Hadcock Male 61 M23-39 33 Sexy Walrus 00:17:40 142 00:07:19 204 02:32:25 96 00:02:06 88 01:14:43 33 04:14:10 72
96 Paul Heron Male 62 M23-39 34 Man Tri 00:16:42 106 00:03:06 75 02:23:34 52 00:01:59 78 01:30:12 115 04:15:32 74
219 Christopher Booth Male 63 M23-39 35 00:16:48 112 00:02:45 58 02:23:48 54 00:01:09 12 01:31:22 122 04:15:49 75
78 Martyn Court Male 64 M23-39 36 Sheffield Tri Club 00:16:40 103 00:03:54 113 02:25:19 61 00:02:37 119 01:27:27 96 04:15:55 76
446 James Ray Male 67 M23-39 37 Windrush Tri 00:20:11 186 00:02:12 31 02:21:10 41 00:01:42 53 01:31:22 123 04:16:34 79
84 Jean Demars Male 69 M23-39 38 00:15:51 74 00:03:47 112 02:30:27 86 00:02:32 112 01:25:16 81 04:17:52 82
106 Matt Craven Male 71 M23-39 39 Tri3 Sleaford 00:15:28 66 00:02:50 60 02:26:33 69 00:02:30 107 01:30:59 119 04:18:17 84
429 Dion Bennett-Williams Male 72 M23-39 40 Welsh triathlon 00:19:16 180 00:02:49 59 02:28:06 76 00:01:48 63 01:26:28 90 04:18:25 85
139 Ryan Greer Male 78 M23-39 41 Team Deane tri club 00:16:40 102 00:04:26 142 02:30:07 84 00:02:47 129 01:28:05 103 04:22:02 91
70 Graeme Court Male 79 M23-39 42 Royal Air Force Tri 00:15:25 65 00:03:19 89 02:23:53 56 00:03:09 151 01:36:21 147 04:22:05 92
67 Mark Reeves Male 83 M23-39 43 00:15:45 69 00:05:31 177 02:29:50 83 00:03:49 176 01:28:29 107 04:23:22 96
117 Oliver Christmas Male 84 M23-39 44 0 00:19:45 219 02:33:47 106 00:02:03 84 01:27:57 100 04:23:32 97
166 Michael Burns Male 86 M23-39 45 00:14:13 38 00:03:21 90 02:38:39 132 00:01:43 55 01:26:06 86 04:23:59 99
210 Matthew Glynn Male 88 M23-39 46 00:16:39 101 00:04:28 143 02:29:05 81 00:03:00 145 01:31:06 121 04:24:16 101
211 Jonathan Tan Male 89 M23-39 47 00:16:36 97 00:04:10 125 02:35:37 116 00:01:48 62 01:26:27 89 04:24:36 102
85 Lee Ramsey Male 90 M23-39 48 Brat 00:14:42 48 00:03:46 111 02:37:31 128 00:02:24 103 01:27:06 95 04:25:28 103
89 Ben Hardman Male 91 M23-39 49 Team deane 00:16:02 79 00:03:29 97 02:40:45 140 00:01:53 68 01:23:43 72 04:25:51 104
147 Chris Stilgoe Male 92 M23-39 50 Titans Triathlon Club 00:15:03 54 00:02:54 65 02:29:01 80 00:02:34 114 01:37:31 156 04:27:01 105
99 David Wallis Male 93 M23-39 51 Team Deane 00:16:50 113 00:04:36 149 02:32:35 98 00:04:06 188 01:29:54 113 04:27:59 107
59 Adrian Chewter Male 95 M23-39 52 Mersey Tri 00:17:53 151 00:03:26 92 02:40:10 139 00:02:18 93 01:25:15 80 04:29:01 109
36 Stuart Jones Male 96 M23-39 53 Team Deane 00:15:50 71 00:03:10 80 02:33:38 105 00:03:08 150 01:33:19 135 04:29:03 110
113 Dewi Campbell-Jones Male 97 M23-39 54 Chester Tri 00:16:18 86 00:03:01 67 02:37:18 127 00:02:03 83 01:30:32 117 04:29:10 111
110 Bleddyn-James Davies Male 100 M23-39 55 00:16:41 105 00:03:04 70 02:35:45 118 00:03:52 177 01:30:31 116 04:29:50 115
127 Jonathan Phillips Male 101 M23-39 56 00:22:21 207 00:02:27 41 02:32:28 97 00:01:50 66 01:31:05 120 04:30:10 116
28 Andrew Conneely Male 102 M23-39 57 00:16:19 87 00:03:28 94 02:31:06 91 00:04:00 183 01:36:12 145 04:31:03 117
202 Alex Francis Male 103 M23-39 58 00:18:49 172 00:03:05 73 02:32:52 101 00:02:40 124 01:34:13 139 04:31:38 118
232 Ian Allen Male 104 M23-39 59 Chester triathlon club 00:18:38 168 00:03:57 117 02:39:18 135 00:02:21 98 01:28:12 104 04:32:25 119
180 Adam Jones Male 106 M23-39 60 00:15:18 61 00:04:29 144 02:43:54 152 00:03:14 156 01:28:33 109 04:35:26 122
142 Daniel Knight Male 108 M23-39 61 Team Deane 00:16:22 89 00:06:49 201 02:37:06 124 00:03:18 163 01:32:41 133 04:36:27 125
23 Russell Hughes Male 109 M23-39 62 Army Triathlon Association 00:13:01 21 00:02:38 50 02:20:02 36 00:01:58 77 01:59:04 213 04:36:42 127
98 Gary Markland Male 110 M23-39 63 Team Deane 0 00:19:57 220 02:34:53 111 00:04:25 193 01:37:39 159 04:36:52 128
138 Russell Fay Male 111 M23-39 64 Team deane 00:16:40 104 00:03:32 100 02:34:37 110 00:04:26 194 01:37:39 158 04:36:53 129