Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
197 Aaron Whitehead Male 137 M23-39 79 Coventry Triathletes 00:17:33 135 00:03:57 116 02:33:56 107 00:01:46 60 01:52:19 201 04:49:42 160
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
180 Adam Jones Male 106 M23-39 60 00:15:18 61 00:04:29 144 02:43:54 152 00:03:14 156 01:28:33 109 04:35:26 122
42 Adie Brown Male 192 M23-39 103 Team Milton Keynes 00:17:44 146 00:01:37 17 02:44:03 153 00:04:13 190 02:43:27 231 05:51:02 227
59 Adrian Chewter Male 95 M23-39 52 Mersey Tri 00:17:53 151 00:03:26 92 02:40:10 139 00:02:18 93 01:25:15 80 04:29:01 109
267 Alan Jones Male 175 M40-49 50 Mersey 00:20:16 188 00:06:17 197 03:01:42 206 00:04:20 191 01:50:07 199 05:22:41 206
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
75 Alex Hadcock Male 61 M23-39 33 Sexy Walrus 00:17:40 142 00:07:19 204 02:32:25 96 00:02:06 88 01:14:43 33 04:14:10 72
202 Alex Francis Male 103 M23-39 58 00:18:49 172 00:03:05 73 02:32:52 101 00:02:40 124 01:34:13 139 04:31:38 118
266 Alison Howell Female 24 F23-39 11 Liverpool Braveheart BC 00:24:44 214 00:07:17 203 02:53:14 183 00:03:06 148 01:32:35 132 05:00:55 178
25 Alistair Davies Male 123 M23-39 69 0 00:19:18 218 02:44:35 154 00:06:33 209 01:31:49 125 04:42:13 143
137 Alistair Mackie Male 154 M50-59 17 00:17:28 132 00:05:23 173 02:54:51 190 00:03:40 173 01:40:47 167 05:02:06 181
261 Allyson Santini Female 18 F23-39 8 00:21:46 204 00:05:45 184 03:39:02 231 0 00:35:12 1 04:41:44 141
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
186 Andreas Schell Male 81 M40-49 27 00:16:47 111 00:05:57 190 02:30:58 89 00:04:29 196 01:24:57 78 04:23:05 94
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
28 Andrew Conneely Male 102 M23-39 57 00:16:19 87 00:03:28 94 02:31:06 91 00:04:00 183 01:36:12 145 04:31:03 117
240 Andrew Milton Male 120 M23-39 68 00:17:07 123 00:04:09 124 02:42:52 145 00:03:10 152 01:33:42 136 04:41:10 139
168 Andrew Jones Male 141 M23-39 80 Cardiff Triathletes 00:16:02 80 00:05:15 170 02:38:01 129 00:03:55 180 01:47:20 191 04:50:31 164
188 Andrew White Male 189 M50-59 29 0 00:34:14 231 03:04:07 211 0 02:06:09 219 05:44:28 224
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
234 Anna Seale Female 32 F40-49 11 00:20:58 198 00:08:00 207 03:04:56 212 0 02:07:32 222 05:41:24 220
227 Anthony Liviabella Male 87 M40-49 29 Stroud Tri Club 00:16:30 94 00:04:19 133 02:36:15 119 00:01:25 31 01:25:39 83 04:24:07 100
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
89 Ben Hardman Male 91 M23-39 49 Team deane 00:16:02 79 00:03:29 97 02:40:45 140 00:01:53 68 01:23:43 72 04:25:51 104
110 Bleddyn-James Davies Male 100 M23-39 55 00:16:41 105 00:03:04 70 02:35:45 118 00:03:52 177 01:30:31 116 04:29:50 115
91 Brian Timney Male 165 M50-59 21 00:16:00 77 00:06:01 192 02:40:55 141 00:06:38 211 01:59:20 214 05:08:53 195
262 Cara Fishburn Female 22 F50-59 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:18:28 160 00:03:34 101 02:59:57 202 00:02:40 125 01:28:17 105 04:52:55 171
223 Carwyn Williams Male 55 MU23 3 00:17:54 152 00:04:38 154 02:31:20 93 00:01:56 72 01:15:56 38 04:11:41 66
95 Caspar Prestidge Male 28 M23-39 19 00:17:40 143 00:04:59 161 02:14:11 21 00:02:55 138 01:14:41 32 03:54:23 31
164 Catherine Potts Female 25 F23-39 12 00:15:14 59 00:04:36 148 02:54:08 188 00:02:36 117 01:44:23 176 05:00:55 179
147 Chris Stilgoe Male 92 M23-39 50 Titans Triathlon Club 00:15:03 54 00:02:54 65 02:29:01 80 00:02:34 114 01:37:31 156 04:27:01 105
57 Christian Dowle Male 75 M40-49 23 00:16:26 92 00:03:07 77 02:38:51 134 00:01:31 41 01:21:40 63 04:21:33 88
219 Christopher Booth Male 63 M23-39 35 00:16:48 112 00:02:45 58 02:23:48 54 00:01:09 12 01:31:22 122 04:15:49 75
83 Christopher Brady Male 142 M50-59 13 teamdeane 00:16:45 107 00:05:55 189 02:48:36 169 00:03:57 181 01:35:21 142 04:50:32 165
21 Christopher Fielding Male 159 M40-49 46 Rossendale Tri 00:20:53 197 00:04:16 131 02:51:46 175 00:02:43 128 01:47:05 190 05:06:42 188
73 Christopher Dean Male 161 M23-39 90 Pendle Tri 00:17:05 122 00:03:06 74 02:46:57 165 00:02:59 143 01:57:38 209 05:07:43 190
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
153 Clare Webber Female 14 F23-39 6 Ballina Triathlon Club 00:12:21 10 00:02:20 35 02:29:00 78 00:01:13 17 01:44:31 178 04:29:23 113
175 Clare Page Female 21 F23-39 9 00:13:15 25 00:06:33 200 02:49:55 172 00:02:24 102 01:36:45 150 04:48:50 157
133 Craig Jones Male 49 M40-49 12 Eryri Harriers 00:19:36 181 00:02:23 38 02:34:07 108 00:01:56 73 01:10:33 16 04:08:34 60
190 Craig Blackburn Male 194 M40-49 54 00:18:46 170 00:03:55 115 03:21:47 228 0 02:14:23 228 05:58:50 231
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
122 Daniel Stephenson Male 34 M40-49 6 Sheffield Triathlon Club 0 00:21:33 225 02:20:28 38 00:01:37 48 01:15:15 34 03:58:51 38
142 Daniel Knight Male 108 M23-39 61 Team Deane 00:16:22 89 00:06:49 201 02:37:06 124 00:03:18 163 01:32:41 133 04:36:27 125
200 Daniel Symington Male 182 M50-59 26 Surrey Police Tri club 00:21:40 202 00:04:32 145 03:05:54 215 00:03:19 165 01:59:03 212 05:34:27 215
150 Darren Parsons Male 112 M40-49 34 Newcastle (Staffs) Tri Club 00:20:03 185 00:04:13 128 02:23:48 55 00:02:59 144 01:46:13 189 04:37:15 130
272 Darren Shaw Male 155 M40-49 45 00:15:24 64 00:02:13 32 02:54:00 187 00:01:40 49 01:49:06 196 05:02:22 182
170 Dave Stretton Male 148 M50-59 15 TRI20 00:18:11 154 00:03:07 76 02:41:05 142 00:02:51 131 01:48:28 193 04:53:51 172
167 Dave Mcdonnell Male 150 M50-59 16 PSOF 00:19:06 176 00:04:43 157 02:47:23 166 00:04:58 204 01:37:54 160 04:54:02 174
198 David Virden Male 74 M50-59 7 SYTri 00:18:12 157 00:03:08 79 02:30:45 88 00:01:58 75 01:26:08 87 04:20:09 87
99 David Wallis Male 93 M23-39 51 Team Deane 00:16:50 113 00:04:36 149 02:32:35 98 00:04:06 188 01:29:54 113 04:27:59 107
187 David Moon Male 129 M23-39 73 00:19:50 184 00:04:42 156 02:32:08 95 00:03:27 168 01:45:51 186 04:45:57 151
129 David Davies Male 135 M23-39 77 00:23:18 211 00:05:16 171 02:35:14 113 00:02:55 136 01:42:47 171 04:49:28 158
49 David Fenlon Male 151 M23-39 84 0 00:21:13 223 02:53:24 185 00:08:04 213 01:37:06 153 04:59:46 176
189 David Moody Male 174 M40-49 49 00:18:06 153 00:06:18 198 02:58:47 200 00:06:34 210 01:52:49 203 05:22:31 205
113 Dewi Campbell-Jones Male 97 M23-39 54 Chester Tri 00:16:18 86 00:03:01 67 02:37:18 127 00:02:03 83 01:30:32 117 04:29:10 111
429 Dion Bennett-Williams Male 72 M23-39 40 Welsh triathlon 00:19:16 180 00:02:49 59 02:28:06 76 00:01:48 63 01:26:28 90 04:18:25 85
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
297 Dylan Roberts Male 115 M40-49 36 Team Roberts 0 00:20:01 221 02:42:50 144 00:00:58 4 01:34:39 141 04:38:26 134
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
185 Edward Wales Male 136 M23-39 78 00:19:02 175 00:03:08 78 02:39:19 136 00:02:25 104 01:45:48 184 04:49:41 159
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
174 Elizabeth Wooldridge Female 20 FU23 2 00:13:14 24 00:03:01 68 02:56:24 195 00:02:40 123 01:27:56 99 04:43:14 149
205 Eric Hildrew Male 124 M23-39 70 00:20:53 196 00:05:12 169 02:46:03 161 00:04:01 184 01:26:11 88 04:42:18 144
283 Euan Lawson Male 73 M40-49 22 00:19:15 179 00:05:11 167 02:37:11 125 00:02:40 122 01:14:31 31 04:18:48 86
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
263 Fabienne Thompson Female 17 F40-49 8 Perth Triathlon Club - Scotlan 00:16:24 91 00:05:04 163 02:46:45 164 00:01:57 74 01:27:33 97 04:37:42 132
260 Fred Baker Male 156 M23-39 87 00:19:46 183 00:08:41 212 02:47:32 167 00:07:16 212 01:39:37 164 05:02:51 183
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
98 Gary Markland Male 110 M23-39 63 Team Deane 0 00:19:57 220 02:34:53 111 00:04:25 193 01:37:39 159 04:36:52 128
255 Geoff Roberts Male 185 M50-59 27 00:18:12 156 00:05:26 175 03:00:37 205 00:02:03 86 02:12:17 226 05:38:34 219
76 George Humphreys Male 149 M23-39 83 Sexy Walrus 00:16:45 108 00:04:37 153 02:43:42 149 00:03:23 167 01:45:31 183 04:53:56 173
213 George Daly Male 177 M23-39 96 Bristol and District Tri 00:21:56 205 00:08:10 209 03:07:22 218 0 01:49:39 197 05:27:06 209
70 Graeme Court Male 79 M23-39 42 Royal Air Force Tri 00:15:25 65 00:03:19 89 02:23:53 56 00:03:09 151 01:36:21 147 04:22:05 92
32 Graham Barrett Male 70 M40-49 21 AV TRI 00:13:00 20 00:01:58 26 02:32:52 102 00:02:22 99 01:28:02 101 04:18:11 83
194 Graham Inglis Male 122 M40-49 39 00:18:33 162 00:03:12 81 02:43:29 146 00:02:53 134 01:33:58 138 04:42:03 142
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
35 Greg Clarke Male 107 M40-49 33 South Axholme Sharks Swimming 00:12:07 8 00:03:14 85 02:34:54 112 00:03:54 179 01:41:32 169 04:35:39 123
77 Greg Boys Male 146 M40-49 44 00:17:37 140 00:02:53 62 02:40:05 138 00:02:58 141 01:48:46 194 04:52:18 169
69 Guy Graham Male 37 M40-49 9 00:16:36 99 00:04:01 118 02:19:35 34 00:01:23 29 01:21:12 61 04:02:45 45
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
72 Howard Partridge Male 82 M60-69 1 TFN Tri Club 00:18:36 165 00:05:31 178 02:38:22 130 00:02:33 113 01:18:17 45 04:23:17 95
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
232 Ian Allen Male 104 M23-39 59 Chester triathlon club 00:18:38 168 00:03:57 117 02:39:18 135 00:02:21 98 01:28:12 104 04:32:25 119
68 Ian Brookes Male 143 M40-49 43 GreenlightPT 00:17:01 117 00:04:47 158 02:52:22 177 00:04:23 192 01:32:03 127 04:50:35 166
196 Ivor Davies Male 191 M40-49 53 00:26:10 217 00:05:54 188 03:18:20 225 0 02:00:31 215 05:50:54 226
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
159 Jakub Rozynski Male 134 M23-39 76 00:17:47 149 00:04:22 135 02:33:21 104 00:02:03 85 01:50:27 200 04:47:58 156
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
446 James Ray Male 67 M23-39 37 Windrush Tri 00:20:11 186 00:02:12 31 02:21:10 41 00:01:42 53 01:31:22 123 04:16:34 79
103 James Gudge Male 160 M23-39 89 00:17:33 134 00:05:51 187 02:58:58 201 00:03:58 182 01:40:42 166 05:07:00 189
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
84 Jean Demars Male 69 M23-39 38 00:15:51 74 00:03:47 112 02:30:27 86 00:02:32 112 01:25:16 81 04:17:52 82