Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
177 Rebecca Slack Female 3 F40-49 2 00:16:37 100 00:04:50 159 02:12:11 16 00:01:56 71 01:20:02 56 03:55:33 33
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
237 Katy Vose Female 7 F23-39 4 00:16:22 88 00:03:44 108 02:22:17 44 00:01:26 32 01:18:13 44 04:02:00 44
293 Team TriNations Female 8 F-RELAY 1 00:17:30 133 00:00:54 2 02:35:40 117 00:00:46 1 01:10:39 17 04:05:27 52
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
176 Sarah Ridgway Female 11 F40-49 6 00:17:07 124 00:03:01 69 02:38:47 133 00:01:49 65 01:14:30 30 04:15:12 73
431 Samantha Dean-Howard Female 12 F23-39 5 Mersey Tri 0 00:30:13 230 02:17:51 31 00:01:00 7 01:28:30 108 04:17:32 80
264 Rachel Underhill Female 13 FU23 1 Cardiff University Triathlon C 00:17:22 129 00:02:13 33 02:35:25 114 00:01:41 50 01:30:46 118 04:27:26 106
153 Clare Webber Female 14 F23-39 6 Ballina Triathlon Club 00:12:21 10 00:02:20 35 02:29:00 78 00:01:13 17 01:44:31 178 04:29:23 113
163 Susannah Goddard Female 15 F23-39 7 0 00:21:01 222 02:44:49 156 00:02:18 94 01:28:04 102 04:36:10 124
201 Marie Perrin Female 16 F40-49 7 00:17:46 147 00:02:36 48 02:36:57 122 00:02:10 90 01:37:04 152 04:36:32 126
263 Fabienne Thompson Female 17 F40-49 8 Perth Triathlon Club - Scotlan 00:16:24 91 00:05:04 163 02:46:45 164 00:01:57 74 01:27:33 97 04:37:42 132
261 Allyson Santini Female 18 F23-39 8 00:21:46 204 00:05:45 184 03:39:02 231 0 00:35:12 1 04:41:44 141
299 Stel Farrar Female 19 F50-59 1 00:12:34 12 00:02:40 52 02:50:44 173 00:02:27 105 01:34:23 140 04:42:45 145
174 Elizabeth Wooldridge Female 20 FU23 2 00:13:14 24 00:03:01 68 02:56:24 195 00:02:40 123 01:27:56 99 04:43:14 149
175 Clare Page Female 21 F23-39 9 00:13:15 25 00:06:33 200 02:49:55 172 00:02:24 102 01:36:45 150 04:48:50 157
262 Cara Fishburn Female 22 F50-59 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:18:28 160 00:03:34 101 02:59:57 202 00:02:40 125 01:28:17 105 04:52:55 171
192 Ruth Hendon Female 23 F23-39 10 00:18:34 164 00:04:33 147 02:57:14 197 00:03:12 154 01:32:23 129 04:55:54 175
266 Alison Howell Female 24 F23-39 11 Liverpool Braveheart BC 00:24:44 214 00:07:17 203 02:53:14 183 00:03:06 148 01:32:35 132 05:00:55 178
164 Catherine Potts Female 25 F23-39 12 00:15:14 59 00:04:36 148 02:54:08 188 00:02:36 117 01:44:23 176 05:00:55 179
173 Madeline Cornthwaite Female 26 F23-39 13 00:19:14 177 00:06:05 193 02:53:37 186 00:02:56 139 01:41:47 170 05:03:36 184
15 Karen Driver Female 27 F40-49 9 00:11:58 7 00:03:28 95 03:05:41 214 00:02:00 79 01:43:29 173 05:06:34 187
193 Sahrah Wilding Female 28 F40-49 10 Cerist 00:19:15 178 00:05:24 174 02:52:52 179 00:05:05 205 01:45:09 182 05:07:43 191
156 Sarah Caskey Female 29 F23-39 14 Bangor university 00:18:51 173 00:08:38 210 03:16:14 224 0 01:37:02 151 05:20:44 203
247 Leisa Jones Female 30 F23-39 15 00:17:23 130 00:03:12 82 03:15:46 223 0 01:57:59 210 05:34:18 214
258 Lorrie Woolgar Female 31 F50-59 3 North devon triathletes 00:20:19 190 00:05:29 176 03:19:55 226 0 01:50:02 198 05:35:44 216
234 Anna Seale Female 32 F40-49 11 00:20:58 198 00:08:00 207 03:04:56 212 0 02:07:32 222 05:41:24 220
246 Penny Lewis Female 33 F40-49 12 00:25:59 216 00:08:03 208 03:22:24 229 0 01:54:50 207 05:51:14 228
286 Louise Mcmurray Female 34 F23-39 16 00:24:50 215 00:10:08 214 03:11:23 220 0 02:06:33 220 05:52:52 229
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
6 Sam Green Male 3 MU23 1 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:13:28 29 00:02:02 28 02:02:56 2 00:01:09 13 01:05:16 9 03:24:50 3
27 Stuart Macleod Male 4 M40-49 1 00:12:41 13 00:02:27 42 02:04:36 6 00:01:28 34 01:05:00 8 03:26:09 4
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
7 Steven Gregory Male 7 M40-49 2 00:12:12 9 00:01:06 7 02:12:05 15 00:01:36 47 01:08:35 14 03:35:31 7
298 Stephen Schofield Male 8 M23-39 5 Tri Clan 0 00:12:35 216 02:09:57 12 00:00:58 6 01:12:14 25 03:35:43 8
47 Mark Palmer Male 9 M50-59 1 mynydd du 00:13:45 31 00:03:40 105 02:22:31 45 00:01:30 38 00:54:52 2 03:36:16 9
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
8 Paul Taylor Male 11 M40-49 3 TRICLAN 00:14:03 35 00:02:32 47 02:09:49 11 00:01:26 33 01:12:47 27 03:40:35 11
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
100 Richard Matthias Male 20 M23-39 13 00:17:03 120 00:02:44 56 02:06:37 8 00:02:35 116 01:17:31 42 03:46:27 22
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
97 Martin Kerry Male 26 M50-59 2 Tri Clan 00:13:48 32 00:02:16 34 02:15:38 25 00:01:30 37 01:18:20 46 03:51:29 29
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
95 Caspar Prestidge Male 28 M23-39 19 00:17:40 143 00:04:59 161 02:14:11 21 00:02:55 138 01:14:41 32 03:54:23 31
62 Tim Watson Male 29 M50-59 3 00:13:52 33 00:02:53 63 02:25:59 66 00:01:30 39 01:11:02 20 03:55:14 32
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
33 Rob Hurcomb Male 31 M40-49 5 RAF Valley 00:12:55 18 00:03:22 91 02:18:00 32 00:01:23 28 01:21:18 62 03:56:55 35
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
122 Daniel Stephenson Male 34 M40-49 6 Sheffield Triathlon Club 0 00:21:33 225 02:20:28 38 00:01:37 48 01:15:15 34 03:58:51 38
181 Scott Whittlestone Male 35 M40-49 7 City of Chester Triathlon 00:14:25 42 00:01:21 13 02:16:51 29 00:01:28 35 01:26:41 92 04:00:45 40
124 Mark Hadley Male 36 M40-49 8 00:17:41 145 00:03:17 87 02:14:19 22 00:01:46 58 01:23:58 74 04:00:59 41
69 Guy Graham Male 37 M40-49 9 00:16:36 99 00:04:01 118 02:19:35 34 00:01:23 29 01:21:12 61 04:02:45 45
208 Steven Mcclave Male 38 MU23 2 00:17:21 128 00:04:33 146 02:17:21 30 00:03:42 174 01:20:23 57 04:03:18 46
252 Struan Cunningham Male 39 M23-39 23 00:17:03 119 00:03:13 83 02:26:10 67 00:02:05 87 01:15:33 35 04:04:02 47
61 Matthew Thompson Male 40 M23-39 24 SNAFU 00:14:52 53 00:05:03 162 02:23:30 51 00:02:37 120 01:18:38 47 04:04:37 48
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
65 Richard Smith Male 43 M23-39 27 00:16:07 83 00:04:17 132 02:22:53 48 00:02:17 92 01:19:55 55 04:05:27 51
105 Tony Foster Male 44 M50-59 4 Astley tyldesley running club 00:17:46 148 00:01:46 21 02:24:40 58 00:01:55 70 01:19:31 52 04:05:36 53
212 Peter Slade Male 45 M40-49 10 Hillingdon Tri Club 00:15:07 56 00:02:55 66 02:25:55 65 00:02:19 95 01:19:54 54 04:06:07 54
9 John Murray Male 46 M40-49 11 Manchester triathlon club 00:14:49 51 00:01:59 27 02:24:45 59 00:01:24 30 01:23:43 73 04:06:39 56
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
133 Craig Jones Male 49 M40-49 12 Eryri Harriers 00:19:36 181 00:02:23 38 02:34:07 108 00:01:56 73 01:10:33 16 04:08:34 60
179 Nick Moon Male 50 M23-39 30 00:18:29 161 00:03:05 72 02:20:36 39 00:01:29 36 01:24:57 79 04:08:34 61
41 Matthew Chapman Male 51 M40-49 13 manchester triathlon club 00:14:34 44 00:06:54 202 02:27:50 73 00:03:37 170 01:16:37 39 04:09:29 62
206 Michael Mccann Male 52 M40-49 14 00:15:38 67 00:04:07 123 02:29:11 82 00:02:32 111 01:18:46 48 04:10:12 63
130 Matthew Munro Male 53 M40-49 15 00:18:44 169 00:02:41 53 02:29:01 79 00:02:54 135 01:17:06 41 04:10:23 64
224 Rob Moss Male 54 M23-39 31 00:17:12 125 00:04:24 138 02:26:58 72 00:02:52 133 01:19:29 51 04:10:53 65
223 Carwyn Williams Male 55 MU23 3 00:17:54 152 00:04:38 154 02:31:20 93 00:01:56 72 01:15:56 38 04:11:41 66
126 Paul Evans Male 56 M40-49 16 00:23:28 212 00:03:39 103 02:21:53 43 00:02:30 108 01:20:45 60 04:12:14 67
64 John Wilding Male 57 M50-59 5 Chester Triathlon Club 00:14:24 41 00:03:46 110 02:26:35 70 00:02:09 89 01:25:59 84 04:12:51 68
88 Russell Brooks Male 58 M40-49 17 Team Deane 00:16:51 114 00:03:14 86 02:28:29 77 00:02:19 96 01:22:02 65 04:12:53 69
63 Patryk Gebicki Male 59 M23-39 32 00:16:01 78 00:02:23 40 02:24:18 57 00:01:43 54 01:29:04 110 04:13:26 70
276 Richard Farrar Male 60 M40-49 18 MERSEY TRI 00:14:34 43 00:03:31 99 02:32:41 100 00:02:49 130 01:20:34 59 04:14:07 71
75 Alex Hadcock Male 61 M23-39 33 Sexy Walrus 00:17:40 142 00:07:19 204 02:32:25 96 00:02:06 88 01:14:43 33 04:14:10 72
96 Paul Heron Male 62 M23-39 34 Man Tri 00:16:42 106 00:03:06 75 02:23:34 52 00:01:59 78 01:30:12 115 04:15:32 74
219 Christopher Booth Male 63 M23-39 35 00:16:48 112 00:02:45 58 02:23:48 54 00:01:09 12 01:31:22 122 04:15:49 75
78 Martyn Court Male 64 M23-39 36 Sheffield Tri Club 00:16:40 103 00:03:54 113 02:25:19 61 00:02:37 119 01:27:27 96 04:15:55 76
228 John Boyle Male 65 M40-49 19 00:19:00 174 0 0 02:41:31 215 01:15:44 37 04:16:14 77
220 Peter Cole Male 66 M40-49 20 Southampton Triathlon Club 00:17:34 137 00:04:14 129 02:25:09 60 00:02:55 137 01:26:37 91 04:16:27 78