Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
199 Simon Glasson Male 144 M23-39 81 0 00:24:58 226 02:44:55 157 00:03:39 172 01:38:00 161 04:51:31 167
297 Dylan Roberts Male 115 M40-49 36 Team Roberts 0 00:20:01 221 02:42:50 144 00:00:58 4 01:34:39 141 04:38:26 134
431 Samantha Dean-Howard Female 12 F23-39 5 Mersey Tri 0 00:30:13 230 02:17:51 31 00:01:00 7 01:28:30 108 04:17:32 80
163 Susannah Goddard Female 15 F23-39 7 0 00:21:01 222 02:44:49 156 00:02:18 94 01:28:04 102 04:36:10 124
98 Gary Markland Male 110 M23-39 63 Team Deane 0 00:19:57 220 02:34:53 111 00:04:25 193 01:37:39 159 04:36:52 128
25 Alistair Davies Male 123 M23-39 69 0 00:19:18 218 02:44:35 154 00:06:33 209 01:31:49 125 04:42:13 143
29 Mark Skingley Male 117 M40-49 37 0 00:21:28 224 02:36:55 121 00:03:01 146 01:38:32 162 04:39:55 136
122 Daniel Stephenson Male 34 M40-49 6 Sheffield Triathlon Club 0 00:21:33 225 02:20:28 38 00:01:37 48 01:15:15 34 03:58:51 38
49 David Fenlon Male 151 M23-39 84 0 00:21:13 223 02:53:24 185 00:08:04 213 01:37:06 153 04:59:46 176
298 Stephen Schofield Male 8 M23-39 5 Tri Clan 0 00:12:35 216 02:09:57 12 00:00:58 6 01:12:14 25 03:35:43 8
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
231 Nick Mooney Male 188 M40-49 52 0 00:28:30 229 03:11:45 221 00:05:50 208 01:58:14 211 05:44:18 223
242 Philip Houlton Male 105 M40-49 32 0 00:25:24 227 02:32:38 99 00:02:20 97 01:32:15 128 04:32:35 120
244 Shaun Mooney Male 187 M40-49 51 0 00:28:24 228 03:05:08 213 00:03:11 153 02:07:36 223 05:44:18 222
188 Andrew White Male 189 M50-59 29 0 00:34:14 231 03:04:07 211 0 02:06:09 219 05:44:28 224
117 Oliver Christmas Male 84 M23-39 44 0 00:19:45 219 02:33:47 106 00:02:03 84 01:27:57 100 04:23:32 97
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
15 Karen Driver Female 27 F40-49 9 00:11:58 7 00:03:28 95 03:05:41 214 00:02:00 79 01:43:29 173 05:06:34 187
35 Greg Clarke Male 107 M40-49 33 South Axholme Sharks Swimming 00:12:07 8 00:03:14 85 02:34:54 112 00:03:54 179 01:41:32 169 04:35:39 123
7 Steven Gregory Male 7 M40-49 2 00:12:12 9 00:01:06 7 02:12:05 15 00:01:36 47 01:08:35 14 03:35:31 7
153 Clare Webber Female 14 F23-39 6 Ballina Triathlon Club 00:12:21 10 00:02:20 35 02:29:00 78 00:01:13 17 01:44:31 178 04:29:23 113
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
299 Stel Farrar Female 19 F50-59 1 00:12:34 12 00:02:40 52 02:50:44 173 00:02:27 105 01:34:23 140 04:42:45 145
27 Stuart Macleod Male 4 M40-49 1 00:12:41 13 00:02:27 42 02:04:36 6 00:01:28 34 01:05:00 8 03:26:09 4
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
33 Rob Hurcomb Male 31 M40-49 5 RAF Valley 00:12:55 18 00:03:22 91 02:18:00 32 00:01:23 28 01:21:18 62 03:56:55 35
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
32 Graham Barrett Male 70 M40-49 21 AV TRI 00:13:00 20 00:01:58 26 02:32:52 102 00:02:22 99 01:28:02 101 04:18:11 83
23 Russell Hughes Male 109 M23-39 62 Army Triathlon Association 00:13:01 21 00:02:38 50 02:20:02 36 00:01:58 77 01:59:04 213 04:36:42 127
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
174 Elizabeth Wooldridge Female 20 FU23 2 00:13:14 24 00:03:01 68 02:56:24 195 00:02:40 123 01:27:56 99 04:43:14 149
175 Clare Page Female 21 F23-39 9 00:13:15 25 00:06:33 200 02:49:55 172 00:02:24 102 01:36:45 150 04:48:50 157
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
6 Sam Green Male 3 MU23 1 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:13:28 29 00:02:02 28 02:02:56 2 00:01:09 13 01:05:16 9 03:24:50 3
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
47 Mark Palmer Male 9 M50-59 1 mynydd du 00:13:45 31 00:03:40 105 02:22:31 45 00:01:30 38 00:54:52 2 03:36:16 9
97 Martin Kerry Male 26 M50-59 2 Tri Clan 00:13:48 32 00:02:16 34 02:15:38 25 00:01:30 37 01:18:20 46 03:51:29 29
62 Tim Watson Male 29 M50-59 3 00:13:52 33 00:02:53 63 02:25:59 66 00:01:30 39 01:11:02 20 03:55:14 32
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
8 Paul Taylor Male 11 M40-49 3 TRICLAN 00:14:03 35 00:02:32 47 02:09:49 11 00:01:26 33 01:12:47 27 03:40:35 11
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
94 Mark Tabor Male 68 M50-59 6 Chester triathlon club 00:14:08 37 00:02:36 49 02:31:00 90 00:01:47 61 01:28:21 106 04:17:50 81
166 Michael Burns Male 86 M23-39 45 00:14:13 38 00:03:21 90 02:38:39 132 00:01:43 55 01:26:06 86 04:23:59 99
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
64 John Wilding Male 57 M50-59 5 Chester Triathlon Club 00:14:24 41 00:03:46 110 02:26:35 70 00:02:09 89 01:25:59 84 04:12:51 68
181 Scott Whittlestone Male 35 M40-49 7 City of Chester Triathlon 00:14:25 42 00:01:21 13 02:16:51 29 00:01:28 35 01:26:41 92 04:00:45 40
276 Richard Farrar Male 60 M40-49 18 MERSEY TRI 00:14:34 43 00:03:31 99 02:32:41 100 00:02:49 130 01:20:34 59 04:14:07 71
41 Matthew Chapman Male 51 M40-49 13 manchester triathlon club 00:14:34 44 00:06:54 202 02:27:50 73 00:03:37 170 01:16:37 39 04:09:29 62
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
146 Terry Williamson Male 76 M40-49 24 Hillingdon Triathlon 00:14:39 47 00:03:37 102 02:31:14 92 00:03:18 161 01:29:13 111 04:21:58 89
85 Lee Ramsey Male 90 M23-39 48 Brat 00:14:42 48 00:03:46 111 02:37:31 128 00:02:24 103 01:27:06 95 04:25:28 103
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
161 Peter Nash Male 162 M50-59 19 Coventry Triathletes 00:14:47 50 00:03:05 71 02:52:05 176 00:04:09 189 01:53:49 205 05:07:53 192
9 John Murray Male 46 M40-49 11 Manchester triathlon club 00:14:49 51 00:01:59 27 02:24:45 59 00:01:24 30 01:23:43 73 04:06:39 56
291 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:14:50 52 00:00:57 3 02:23:35 53 00:00:50 2 01:05:28 10 03:45:38 21
61 Matthew Thompson Male 40 M23-39 24 SNAFU 00:14:52 53 00:05:03 162 02:23:30 51 00:02:37 120 01:18:38 47 04:04:37 48
147 Chris Stilgoe Male 92 M23-39 50 Titans Triathlon Club 00:15:03 54 00:02:54 65 02:29:01 80 00:02:34 114 01:37:31 156 04:27:01 105
281 Shane Skillin Male 140 MU23 4 Bangor University Triathlon te 00:15:06 55 00:03:13 84 02:43:32 147 00:02:24 101 01:45:50 185 04:50:03 163
212 Peter Slade Male 45 M40-49 10 Hillingdon Tri Club 00:15:07 56 00:02:55 66 02:25:55 65 00:02:19 95 01:19:54 54 04:06:07 54
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
294 Team Porth y Felin Mixed 2 MX-RELAY 2 00:15:09 58 00:01:21 14 02:52:24 178 00:01:18 22 01:23:59 75 04:34:09 121
164 Catherine Potts Female 25 F23-39 12 00:15:14 59 00:04:36 148 02:54:08 188 00:02:36 117 01:44:23 176 05:00:55 179
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
180 Adam Jones Male 106 M23-39 60 00:15:18 61 00:04:29 144 02:43:54 152 00:03:14 156 01:28:33 109 04:35:26 122
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
54 Nick Cox Male 121 M40-49 38 SYTri 00:15:20 63 00:02:51 61 02:46:13 162 00:04:54 203 01:32:25 130 04:41:41 140
272 Darren Shaw Male 155 M40-49 45 00:15:24 64 00:02:13 32 02:54:00 187 00:01:40 49 01:49:06 196 05:02:22 182
70 Graeme Court Male 79 M23-39 42 Royal Air Force Tri 00:15:25 65 00:03:19 89 02:23:53 56 00:03:09 151 01:36:21 147 04:22:05 92
106 Matt Craven Male 71 M23-39 39 Tri3 Sleaford 00:15:28 66 00:02:50 60 02:26:33 69 00:02:30 107 01:30:59 119 04:18:17 84
206 Michael Mccann Male 52 M40-49 14 00:15:38 67 00:04:07 123 02:29:11 82 00:02:32 111 01:18:46 48 04:10:12 63
172 Stuart Air Male 127 M23-39 72 00:15:42 68 00:03:43 107 02:53:13 182 00:02:43 127 01:27:54 98 04:43:14 148
67 Mark Reeves Male 83 M23-39 43 00:15:45 69 00:05:31 177 02:29:50 83 00:03:49 176 01:28:29 107 04:23:22 96
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
36 Stuart Jones Male 96 M23-39 53 Team Deane 00:15:50 71 00:03:10 80 02:33:38 105 00:03:08 150 01:33:19 135 04:29:03 110
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
53 Nick Lister Male 169 M23-39 93 00:15:50 73 00:05:22 172 02:55:39 191 00:02:16 91 01:52:54 204 05:12:00 199
84 Jean Demars Male 69 M23-39 38 00:15:51 74 00:03:47 112 02:30:27 86 00:02:32 112 01:25:16 81 04:17:52 82
289 Team Bod mid life Mixed 3 MX-RELAY 3 00:15:53 75 00:01:13 10 03:21:29 227 0 01:44:26 177 05:23:00 208
216 Kevin Vaughan Male 98 M40-49 30 Brat 00:15:54 76 00:04:03 119 02:30:17 85 00:02:27 106 01:36:31 148 04:29:11 112
91 Brian Timney Male 165 M50-59 21 00:16:00 77 00:06:01 192 02:40:55 141 00:06:38 211 01:59:20 214 05:08:53 195
63 Patryk Gebicki Male 59 M23-39 32 00:16:01 78 00:02:23 40 02:24:18 57 00:01:43 54 01:29:04 110 04:13:26 70
89 Ben Hardman Male 91 M23-39 49 Team deane 00:16:02 79 00:03:29 97 02:40:45 140 00:01:53 68 01:23:43 72 04:25:51 104
168 Andrew Jones Male 141 M23-39 80 Cardiff Triathletes 00:16:02 80 00:05:15 170 02:38:01 129 00:03:55 180 01:47:20 191 04:50:31 164
50 Paul Coulter Male 77 M40-49 25 Thetrimarket 00:16:03 81 00:03:40 104 02:26:17 68 00:03:07 149 01:32:56 134 04:22:01 90
169 Paul Cheetham Male 94 M50-59 8 00:16:03 82 00:02:45 57 02:36:17 120 00:01:20 25 01:32:30 131 04:28:54 108
65 Richard Smith Male 43 M23-39 27 00:16:07 83 00:04:17 132 02:22:53 48 00:02:17 92 01:19:55 55 04:05:27 51
86 Simon Tait Male 80 M40-49 26 York Triathlon Club 00:16:17 84 00:03:19 88 02:34:10 109 00:01:50 67 01:27:06 94 04:22:40 93
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10