Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
228 John Boyle Male 65 M40-49 19 00:19:00 174 0 0 02:41:31 215 01:15:44 37 04:16:14 77
221 Paul Haden Male 167 M40-49 47 Team Deane 00:21:46 203 0 0 02:53:29 216 01:55:45 208 05:10:59 197
293 Team TriNations Female 8 F-RELAY 1 00:17:30 133 00:00:54 2 02:35:40 117 00:00:46 1 01:10:39 17 04:05:27 52
291 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:14:50 52 00:00:57 3 02:23:35 53 00:00:50 2 01:05:28 10 03:45:38 21
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
7 Steven Gregory Male 7 M40-49 2 00:12:12 9 00:01:06 7 02:12:05 15 00:01:36 47 01:08:35 14 03:35:31 7
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
289 Team Bod mid life Mixed 3 MX-RELAY 3 00:15:53 75 00:01:13 10 03:21:29 227 0 01:44:26 177 05:23:00 208
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
181 Scott Whittlestone Male 35 M40-49 7 City of Chester Triathlon 00:14:25 42 00:01:21 13 02:16:51 29 00:01:28 35 01:26:41 92 04:00:45 40
294 Team Porth y Felin Mixed 2 MX-RELAY 2 00:15:09 58 00:01:21 14 02:52:24 178 00:01:18 22 01:23:59 75 04:34:09 121
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
42 Adie Brown Male 192 M23-39 103 Team Milton Keynes 00:17:44 146 00:01:37 17 02:44:03 153 00:04:13 190 02:43:27 231 05:51:02 227
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
105 Tony Foster Male 44 M50-59 4 Astley tyldesley running club 00:17:46 148 00:01:46 21 02:24:40 58 00:01:55 70 01:19:31 52 04:05:36 53
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
32 Graham Barrett Male 70 M40-49 21 AV TRI 00:13:00 20 00:01:58 26 02:32:52 102 00:02:22 99 01:28:02 101 04:18:11 83
9 John Murray Male 46 M40-49 11 Manchester triathlon club 00:14:49 51 00:01:59 27 02:24:45 59 00:01:24 30 01:23:43 73 04:06:39 56
6 Sam Green Male 3 MU23 1 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:13:28 29 00:02:02 28 02:02:56 2 00:01:09 13 01:05:16 9 03:24:50 3
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
158 Stephen Thorne Male 126 M40-49 40 Alnwick 00:16:33 95 00:02:05 30 02:42:08 143 00:03:12 155 01:39:16 163 04:43:12 147
446 James Ray Male 67 M23-39 37 Windrush Tri 00:20:11 186 00:02:12 31 02:21:10 41 00:01:42 53 01:31:22 123 04:16:34 79
272 Darren Shaw Male 155 M40-49 45 00:15:24 64 00:02:13 32 02:54:00 187 00:01:40 49 01:49:06 196 05:02:22 182
264 Rachel Underhill Female 13 FU23 1 Cardiff University Triathlon C 00:17:22 129 00:02:13 33 02:35:25 114 00:01:41 50 01:30:46 118 04:27:26 106
97 Martin Kerry Male 26 M50-59 2 Tri Clan 00:13:48 32 00:02:16 34 02:15:38 25 00:01:30 37 01:18:20 46 03:51:29 29
153 Clare Webber Female 14 F23-39 6 Ballina Triathlon Club 00:12:21 10 00:02:20 35 02:29:00 78 00:01:13 17 01:44:31 178 04:29:23 113
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
133 Craig Jones Male 49 M40-49 12 Eryri Harriers 00:19:36 181 00:02:23 38 02:34:07 108 00:01:56 73 01:10:33 16 04:08:34 60
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
63 Patryk Gebicki Male 59 M23-39 32 00:16:01 78 00:02:23 40 02:24:18 57 00:01:43 54 01:29:04 110 04:13:26 70
127 Jonathan Phillips Male 101 M23-39 56 00:22:21 207 00:02:27 41 02:32:28 97 00:01:50 66 01:31:05 120 04:30:10 116
27 Stuart Macleod Male 4 M40-49 1 00:12:41 13 00:02:27 42 02:04:36 6 00:01:28 34 01:05:00 8 03:26:09 4
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
8 Paul Taylor Male 11 M40-49 3 TRICLAN 00:14:03 35 00:02:32 47 02:09:49 11 00:01:26 33 01:12:47 27 03:40:35 11
201 Marie Perrin Female 16 F40-49 7 00:17:46 147 00:02:36 48 02:36:57 122 00:02:10 90 01:37:04 152 04:36:32 126
94 Mark Tabor Male 68 M50-59 6 Chester triathlon club 00:14:08 37 00:02:36 49 02:31:00 90 00:01:47 61 01:28:21 106 04:17:50 81
23 Russell Hughes Male 109 M23-39 62 Army Triathlon Association 00:13:01 21 00:02:38 50 02:20:02 36 00:01:58 77 01:59:04 213 04:36:42 127
195 Michael Hrycak Male 132 M23-39 75 00:16:51 115 00:02:38 51 02:37:04 123 00:02:23 100 01:48:27 192 04:47:22 154
299 Stel Farrar Female 19 F50-59 1 00:12:34 12 00:02:40 52 02:50:44 173 00:02:27 105 01:34:23 140 04:42:45 145
130 Matthew Munro Male 53 M40-49 15 00:18:44 169 00:02:41 53 02:29:01 79 00:02:54 135 01:17:06 41 04:10:23 64
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
100 Richard Matthias Male 20 M23-39 13 00:17:03 120 00:02:44 56 02:06:37 8 00:02:35 116 01:17:31 42 03:46:27 22
169 Paul Cheetham Male 94 M50-59 8 00:16:03 82 00:02:45 57 02:36:17 120 00:01:20 25 01:32:30 131 04:28:54 108
219 Christopher Booth Male 63 M23-39 35 00:16:48 112 00:02:45 58 02:23:48 54 00:01:09 12 01:31:22 122 04:15:49 75
429 Dion Bennett-Williams Male 72 M23-39 40 Welsh triathlon 00:19:16 180 00:02:49 59 02:28:06 76 00:01:48 63 01:26:28 90 04:18:25 85
106 Matt Craven Male 71 M23-39 39 Tri3 Sleaford 00:15:28 66 00:02:50 60 02:26:33 69 00:02:30 107 01:30:59 119 04:18:17 84
54 Nick Cox Male 121 M40-49 38 SYTri 00:15:20 63 00:02:51 61 02:46:13 162 00:04:54 203 01:32:25 130 04:41:41 140
77 Greg Boys Male 146 M40-49 44 00:17:37 140 00:02:53 62 02:40:05 138 00:02:58 141 01:48:46 194 04:52:18 169
62 Tim Watson Male 29 M50-59 3 00:13:52 33 00:02:53 63 02:25:59 66 00:01:30 39 01:11:02 20 03:55:14 32
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
147 Chris Stilgoe Male 92 M23-39 50 Titans Triathlon Club 00:15:03 54 00:02:54 65 02:29:01 80 00:02:34 114 01:37:31 156 04:27:01 105
212 Peter Slade Male 45 M40-49 10 Hillingdon Tri Club 00:15:07 56 00:02:55 66 02:25:55 65 00:02:19 95 01:19:54 54 04:06:07 54
113 Dewi Campbell-Jones Male 97 M23-39 54 Chester Tri 00:16:18 86 00:03:01 67 02:37:18 127 00:02:03 83 01:30:32 117 04:29:10 111
174 Elizabeth Wooldridge Female 20 FU23 2 00:13:14 24 00:03:01 68 02:56:24 195 00:02:40 123 01:27:56 99 04:43:14 149
176 Sarah Ridgway Female 11 F40-49 6 00:17:07 124 00:03:01 69 02:38:47 133 00:01:49 65 01:14:30 30 04:15:12 73
110 Bleddyn-James Davies Male 100 M23-39 55 00:16:41 105 00:03:04 70 02:35:45 118 00:03:52 177 01:30:31 116 04:29:50 115
161 Peter Nash Male 162 M50-59 19 Coventry Triathletes 00:14:47 50 00:03:05 71 02:52:05 176 00:04:09 189 01:53:49 205 05:07:53 192
179 Nick Moon Male 50 M23-39 30 00:18:29 161 00:03:05 72 02:20:36 39 00:01:29 36 01:24:57 79 04:08:34 61
202 Alex Francis Male 103 M23-39 58 00:18:49 172 00:03:05 73 02:32:52 101 00:02:40 124 01:34:13 139 04:31:38 118
73 Christopher Dean Male 161 M23-39 90 Pendle Tri 00:17:05 122 00:03:06 74 02:46:57 165 00:02:59 143 01:57:38 209 05:07:43 190
96 Paul Heron Male 62 M23-39 34 Man Tri 00:16:42 106 00:03:06 75 02:23:34 52 00:01:59 78 01:30:12 115 04:15:32 74
170 Dave Stretton Male 148 M50-59 15 TRI20 00:18:11 154 00:03:07 76 02:41:05 142 00:02:51 131 01:48:28 193 04:53:51 172
57 Christian Dowle Male 75 M40-49 23 00:16:26 92 00:03:07 77 02:38:51 134 00:01:31 41 01:21:40 63 04:21:33 88
185 Edward Wales Male 136 M23-39 78 00:19:02 175 00:03:08 78 02:39:19 136 00:02:25 104 01:45:48 184 04:49:41 159
198 David Virden Male 74 M50-59 7 SYTri 00:18:12 157 00:03:08 79 02:30:45 88 00:01:58 75 01:26:08 87 04:20:09 87
36 Stuart Jones Male 96 M23-39 53 Team Deane 00:15:50 71 00:03:10 80 02:33:38 105 00:03:08 150 01:33:19 135 04:29:03 110
194 Graham Inglis Male 122 M40-49 39 00:18:33 162 00:03:12 81 02:43:29 146 00:02:53 134 01:33:58 138 04:42:03 142
247 Leisa Jones Female 30 F23-39 15 00:17:23 130 00:03:12 82 03:15:46 223 0 01:57:59 210 05:34:18 214
252 Struan Cunningham Male 39 M23-39 23 00:17:03 119 00:03:13 83 02:26:10 67 00:02:05 87 01:15:33 35 04:04:02 47
281 Shane Skillin Male 140 MU23 4 Bangor University Triathlon te 00:15:06 55 00:03:13 84 02:43:32 147 00:02:24 101 01:45:50 185 04:50:03 163
35 Greg Clarke Male 107 M40-49 33 South Axholme Sharks Swimming 00:12:07 8 00:03:14 85 02:34:54 112 00:03:54 179 01:41:32 169 04:35:39 123
88 Russell Brooks Male 58 M40-49 17 Team Deane 00:16:51 114 00:03:14 86 02:28:29 77 00:02:19 96 01:22:02 65 04:12:53 69
124 Mark Hadley Male 36 M40-49 8 00:17:41 145 00:03:17 87 02:14:19 22 00:01:46 58 01:23:58 74 04:00:59 41
86 Simon Tait Male 80 M40-49 26 York Triathlon Club 00:16:17 84 00:03:19 88 02:34:10 109 00:01:50 67 01:27:06 94 04:22:40 93
70 Graeme Court Male 79 M23-39 42 Royal Air Force Tri 00:15:25 65 00:03:19 89 02:23:53 56 00:03:09 151 01:36:21 147 04:22:05 92
166 Michael Burns Male 86 M23-39 45 00:14:13 38 00:03:21 90 02:38:39 132 00:01:43 55 01:26:06 86 04:23:59 99
33 Rob Hurcomb Male 31 M40-49 5 RAF Valley 00:12:55 18 00:03:22 91 02:18:00 32 00:01:23 28 01:21:18 62 03:56:55 35
59 Adrian Chewter Male 95 M23-39 52 Mersey Tri 00:17:53 151 00:03:26 92 02:40:10 139 00:02:18 93 01:25:15 80 04:29:01 109
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
28 Andrew Conneely Male 102 M23-39 57 00:16:19 87 00:03:28 94 02:31:06 91 00:04:00 183 01:36:12 145 04:31:03 117
15 Karen Driver Female 27 F40-49 9 00:11:58 7 00:03:28 95 03:05:41 214 00:02:00 79 01:43:29 173 05:06:34 187
149 Simon Marks Male 119 M23-39 67 Cardiff Tri 00:17:15 126 00:03:29 96 02:33:09 103 00:02:37 118 01:44:16 174 04:40:44 138
89 Ben Hardman Male 91 M23-39 49 Team deane 00:16:02 79 00:03:29 97 02:40:45 140 00:01:53 68 01:23:43 72 04:25:51 104
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
276 Richard Farrar Male 60 M40-49 18 MERSEY TRI 00:14:34 43 00:03:31 99 02:32:41 100 00:02:49 130 01:20:34 59 04:14:07 71