Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
228 John Boyle Male 65 M40-49 19 00:19:00 174 0 0 02:41:31 215 01:15:44 37 04:16:14 77
221 Paul Haden Male 167 M40-49 47 Team Deane 00:21:46 203 0 0 02:53:29 216 01:55:45 208 05:10:59 197
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
6 Sam Green Male 3 MU23 1 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:13:28 29 00:02:02 28 02:02:56 2 00:01:09 13 01:05:16 9 03:24:50 3
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
27 Stuart Macleod Male 4 M40-49 1 00:12:41 13 00:02:27 42 02:04:36 6 00:01:28 34 01:05:00 8 03:26:09 4
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
100 Richard Matthias Male 20 M23-39 13 00:17:03 120 00:02:44 56 02:06:37 8 00:02:35 116 01:17:31 42 03:46:27 22
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
8 Paul Taylor Male 11 M40-49 3 TRICLAN 00:14:03 35 00:02:32 47 02:09:49 11 00:01:26 33 01:12:47 27 03:40:35 11
298 Stephen Schofield Male 8 M23-39 5 Tri Clan 0 00:12:35 216 02:09:57 12 00:00:58 6 01:12:14 25 03:35:43 8
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
7 Steven Gregory Male 7 M40-49 2 00:12:12 9 00:01:06 7 02:12:05 15 00:01:36 47 01:08:35 14 03:35:31 7
177 Rebecca Slack Female 3 F40-49 2 00:16:37 100 00:04:50 159 02:12:11 16 00:01:56 71 01:20:02 56 03:55:33 33
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
95 Caspar Prestidge Male 28 M23-39 19 00:17:40 143 00:04:59 161 02:14:11 21 00:02:55 138 01:14:41 32 03:54:23 31
124 Mark Hadley Male 36 M40-49 8 00:17:41 145 00:03:17 87 02:14:19 22 00:01:46 58 01:23:58 74 04:00:59 41
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
97 Martin Kerry Male 26 M50-59 2 Tri Clan 00:13:48 32 00:02:16 34 02:15:38 25 00:01:30 37 01:18:20 46 03:51:29 29
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
181 Scott Whittlestone Male 35 M40-49 7 City of Chester Triathlon 00:14:25 42 00:01:21 13 02:16:51 29 00:01:28 35 01:26:41 92 04:00:45 40
208 Steven Mcclave Male 38 MU23 2 00:17:21 128 00:04:33 146 02:17:21 30 00:03:42 174 01:20:23 57 04:03:18 46
431 Samantha Dean-Howard Female 12 F23-39 5 Mersey Tri 0 00:30:13 230 02:17:51 31 00:01:00 7 01:28:30 108 04:17:32 80
33 Rob Hurcomb Male 31 M40-49 5 RAF Valley 00:12:55 18 00:03:22 91 02:18:00 32 00:01:23 28 01:21:18 62 03:56:55 35
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
69 Guy Graham Male 37 M40-49 9 00:16:36 99 00:04:01 118 02:19:35 34 00:01:23 29 01:21:12 61 04:02:45 45
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
23 Russell Hughes Male 109 M23-39 62 Army Triathlon Association 00:13:01 21 00:02:38 50 02:20:02 36 00:01:58 77 01:59:04 213 04:36:42 127
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
122 Daniel Stephenson Male 34 M40-49 6 Sheffield Triathlon Club 0 00:21:33 225 02:20:28 38 00:01:37 48 01:15:15 34 03:58:51 38
179 Nick Moon Male 50 M23-39 30 00:18:29 161 00:03:05 72 02:20:36 39 00:01:29 36 01:24:57 79 04:08:34 61
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
446 James Ray Male 67 M23-39 37 Windrush Tri 00:20:11 186 00:02:12 31 02:21:10 41 00:01:42 53 01:31:22 123 04:16:34 79
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
126 Paul Evans Male 56 M40-49 16 00:23:28 212 00:03:39 103 02:21:53 43 00:02:30 108 01:20:45 60 04:12:14 67
237 Katy Vose Female 7 F23-39 4 00:16:22 88 00:03:44 108 02:22:17 44 00:01:26 32 01:18:13 44 04:02:00 44
47 Mark Palmer Male 9 M50-59 1 mynydd du 00:13:45 31 00:03:40 105 02:22:31 45 00:01:30 38 00:54:52 2 03:36:16 9
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
65 Richard Smith Male 43 M23-39 27 00:16:07 83 00:04:17 132 02:22:53 48 00:02:17 92 01:19:55 55 04:05:27 51
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
61 Matthew Thompson Male 40 M23-39 24 SNAFU 00:14:52 53 00:05:03 162 02:23:30 51 00:02:37 120 01:18:38 47 04:04:37 48
96 Paul Heron Male 62 M23-39 34 Man Tri 00:16:42 106 00:03:06 75 02:23:34 52 00:01:59 78 01:30:12 115 04:15:32 74
291 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:14:50 52 00:00:57 3 02:23:35 53 00:00:50 2 01:05:28 10 03:45:38 21
219 Christopher Booth Male 63 M23-39 35 00:16:48 112 00:02:45 58 02:23:48 54 00:01:09 12 01:31:22 122 04:15:49 75
150 Darren Parsons Male 112 M40-49 34 Newcastle (Staffs) Tri Club 00:20:03 185 00:04:13 128 02:23:48 55 00:02:59 144 01:46:13 189 04:37:15 130
70 Graeme Court Male 79 M23-39 42 Royal Air Force Tri 00:15:25 65 00:03:19 89 02:23:53 56 00:03:09 151 01:36:21 147 04:22:05 92
63 Patryk Gebicki Male 59 M23-39 32 00:16:01 78 00:02:23 40 02:24:18 57 00:01:43 54 01:29:04 110 04:13:26 70
105 Tony Foster Male 44 M50-59 4 Astley tyldesley running club 00:17:46 148 00:01:46 21 02:24:40 58 00:01:55 70 01:19:31 52 04:05:36 53
9 John Murray Male 46 M40-49 11 Manchester triathlon club 00:14:49 51 00:01:59 27 02:24:45 59 00:01:24 30 01:23:43 73 04:06:39 56
220 Peter Cole Male 66 M40-49 20 Southampton Triathlon Club 00:17:34 137 00:04:14 129 02:25:09 60 00:02:55 137 01:26:37 91 04:16:27 78
78 Martyn Court Male 64 M23-39 36 Sheffield Tri Club 00:16:40 103 00:03:54 113 02:25:19 61 00:02:37 119 01:27:27 96 04:15:55 76
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
120 Michael Sweeney Male 85 M40-49 28 Team Deane Tri Club 00:18:46 171 00:04:07 122 02:25:38 64 00:03:14 157 01:32:03 126 04:23:46 98
212 Peter Slade Male 45 M40-49 10 Hillingdon Tri Club 00:15:07 56 00:02:55 66 02:25:55 65 00:02:19 95 01:19:54 54 04:06:07 54
62 Tim Watson Male 29 M50-59 3 00:13:52 33 00:02:53 63 02:25:59 66 00:01:30 39 01:11:02 20 03:55:14 32
252 Struan Cunningham Male 39 M23-39 23 00:17:03 119 00:03:13 83 02:26:10 67 00:02:05 87 01:15:33 35 04:04:02 47
50 Paul Coulter Male 77 M40-49 25 Thetrimarket 00:16:03 81 00:03:40 104 02:26:17 68 00:03:07 149 01:32:56 134 04:22:01 90
106 Matt Craven Male 71 M23-39 39 Tri3 Sleaford 00:15:28 66 00:02:50 60 02:26:33 69 00:02:30 107 01:30:59 119 04:18:17 84
64 John Wilding Male 57 M50-59 5 Chester Triathlon Club 00:14:24 41 00:03:46 110 02:26:35 70 00:02:09 89 01:25:59 84 04:12:51 68
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
224 Rob Moss Male 54 M23-39 31 00:17:12 125 00:04:24 138 02:26:58 72 00:02:52 133 01:19:29 51 04:10:53 65
41 Matthew Chapman Male 51 M40-49 13 manchester triathlon club 00:14:34 44 00:06:54 202 02:27:50 73 00:03:37 170 01:16:37 39 04:09:29 62
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
429 Dion Bennett-Williams Male 72 M23-39 40 Welsh triathlon 00:19:16 180 00:02:49 59 02:28:06 76 00:01:48 63 01:26:28 90 04:18:25 85
88 Russell Brooks Male 58 M40-49 17 Team Deane 00:16:51 114 00:03:14 86 02:28:29 77 00:02:19 96 01:22:02 65 04:12:53 69
153 Clare Webber Female 14 F23-39 6 Ballina Triathlon Club 00:12:21 10 00:02:20 35 02:29:00 78 00:01:13 17 01:44:31 178 04:29:23 113
130 Matthew Munro Male 53 M40-49 15 00:18:44 169 00:02:41 53 02:29:01 79 00:02:54 135 01:17:06 41 04:10:23 64
147 Chris Stilgoe Male 92 M23-39 50 Titans Triathlon Club 00:15:03 54 00:02:54 65 02:29:01 80 00:02:34 114 01:37:31 156 04:27:01 105
210 Matthew Glynn Male 88 M23-39 46 00:16:39 101 00:04:28 143 02:29:05 81 00:03:00 145 01:31:06 121 04:24:16 101
206 Michael Mccann Male 52 M40-49 14 00:15:38 67 00:04:07 123 02:29:11 82 00:02:32 111 01:18:46 48 04:10:12 63
67 Mark Reeves Male 83 M23-39 43 00:15:45 69 00:05:31 177 02:29:50 83 00:03:49 176 01:28:29 107 04:23:22 96
139 Ryan Greer Male 78 M23-39 41 Team Deane tri club 00:16:40 102 00:04:26 142 02:30:07 84 00:02:47 129 01:28:05 103 04:22:02 91
216 Kevin Vaughan Male 98 M40-49 30 Brat 00:15:54 76 00:04:03 119 02:30:17 85 00:02:27 106 01:36:31 148 04:29:11 112
84 Jean Demars Male 69 M23-39 38 00:15:51 74 00:03:47 112 02:30:27 86 00:02:32 112 01:25:16 81 04:17:52 82
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
198 David Virden Male 74 M50-59 7 SYTri 00:18:12 157 00:03:08 79 02:30:45 88 00:01:58 75 01:26:08 87 04:20:09 87
186 Andreas Schell Male 81 M40-49 27 00:16:47 111 00:05:57 190 02:30:58 89 00:04:29 196 01:24:57 78 04:23:05 94
94 Mark Tabor Male 68 M50-59 6 Chester triathlon club 00:14:08 37 00:02:36 49 02:31:00 90 00:01:47 61 01:28:21 106 04:17:50 81
28 Andrew Conneely Male 102 M23-39 57 00:16:19 87 00:03:28 94 02:31:06 91 00:04:00 183 01:36:12 145 04:31:03 117
146 Terry Williamson Male 76 M40-49 24 Hillingdon Triathlon 00:14:39 47 00:03:37 102 02:31:14 92 00:03:18 161 01:29:13 111 04:21:58 89
223 Carwyn Williams Male 55 MU23 3 00:17:54 152 00:04:38 154 02:31:20 93 00:01:56 72 01:15:56 38 04:11:41 66
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
187 David Moon Male 129 M23-39 73 00:19:50 184 00:04:42 156 02:32:08 95 00:03:27 168 01:45:51 186 04:45:57 151
75 Alex Hadcock Male 61 M23-39 33 Sexy Walrus 00:17:40 142 00:07:19 204 02:32:25 96 00:02:06 88 01:14:43 33 04:14:10 72
127 Jonathan Phillips Male 101 M23-39 56 00:22:21 207 00:02:27 41 02:32:28 97 00:01:50 66 01:31:05 120 04:30:10 116
99 David Wallis Male 93 M23-39 51 Team Deane 00:16:50 113 00:04:36 149 02:32:35 98 00:04:06 188 01:29:54 113 04:27:59 107
242 Philip Houlton Male 105 M40-49 32 0 00:25:24 227 02:32:38 99 00:02:20 97 01:32:15 128 04:32:35 120