Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
261 Allyson Santini Female 18 F23-39 8 00:21:46 204 00:05:45 184 03:39:02 231 0 00:35:12 1 04:41:44 141
47 Mark Palmer Male 9 M50-59 1 mynydd du 00:13:45 31 00:03:40 105 02:22:31 45 00:01:30 38 00:54:52 2 03:36:16 9
292 Team Dim Problem Male 15 M-RELAY 1 00:15:14 60 00:01:11 8 02:26:41 71 00:01:00 8 00:58:56 3 03:43:01 16
451 Ewan Brown Male 1 M23-39 1 00:11:17 4 00:01:02 6 01:54:10 1 00:01:14 18 00:59:01 4 03:06:43 1
2 Alex Foster Male 2 M23-39 2 Astley & Tyldesley Triathlon C 00:10:35 2 00:00:59 4 02:06:36 7 00:00:58 5 01:02:42 5 03:21:48 2
290 Team GCA Male 21 M-RELAY 2 00:13:57 34 00:01:02 5 02:27:52 74 00:00:57 3 01:03:28 6 03:47:14 23
104 Gareth Wyn Hughes Male 10 M23-39 6 00:16:18 85 00:02:28 44 02:14:25 23 00:01:20 24 01:03:56 7 03:38:25 10
27 Stuart Macleod Male 4 M40-49 1 00:12:41 13 00:02:27 42 02:04:36 6 00:01:28 34 01:05:00 8 03:26:09 4
6 Sam Green Male 3 MU23 1 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:13:28 29 00:02:02 28 02:02:56 2 00:01:09 13 01:05:16 9 03:24:50 3
291 Team PYB Mixed 1 MX-RELAY 1 00:14:50 52 00:00:57 3 02:23:35 53 00:00:50 2 01:05:28 10 03:45:38 21
14 Helen Teasdale Female 2 F40-49 1 Eryri harries 00:15:19 62 00:01:48 23 02:23:21 50 00:01:02 10 01:07:33 11 03:49:01 25
17 Ben Bussmann Male 13 M23-39 8 00:12:57 19 00:05:08 164 02:13:15 19 00:02:32 110 01:07:55 12 03:41:44 14
123 Hugh O'donnell Male 32 M23-39 21 Eryri Harriers 00:16:46 110 00:02:23 39 02:28:04 75 00:01:31 40 01:08:32 13 03:57:15 36
7 Steven Gregory Male 7 M40-49 2 00:12:12 9 00:01:06 7 02:12:05 15 00:01:36 47 01:08:35 14 03:35:31 7
3 Arthur Connell Male 5 M23-39 3 EVOLUTION BIKES 00:13:08 23 00:01:19 12 02:04:00 5 00:01:10 14 01:09:28 15 03:29:02 5
133 Craig Jones Male 49 M40-49 12 Eryri Harriers 00:19:36 181 00:02:23 38 02:34:07 108 00:01:56 73 01:10:33 16 04:08:34 60
293 Team TriNations Female 8 F-RELAY 1 00:17:30 133 00:00:54 2 02:35:40 117 00:00:46 1 01:10:39 17 04:05:27 52
128 Dylan Griffiths Male 6 M23-39 4 00:15:49 70 00:02:29 46 02:03:23 4 00:01:36 46 01:10:47 18 03:34:02 6
102 James Watson Male 30 M23-39 20 00:16:46 109 00:03:29 98 02:23:00 49 00:01:41 51 01:10:57 19 03:55:51 34
62 Tim Watson Male 29 M50-59 3 00:13:52 33 00:02:53 63 02:25:59 66 00:01:30 39 01:11:02 20 03:55:14 32
11 Suzie Richards Female 1 F23-39 1 Leeds and Bradford Tri Club 00:12:42 14 00:01:35 16 02:13:49 20 00:01:17 21 01:11:16 21 03:40:36 12
18 Richard Easton Male 14 M23-39 9 Viridian Nutrition 00:11:32 5 00:01:35 15 02:15:46 26 00:01:43 57 01:11:28 22 03:42:01 15
111 Eifion Mon Male 24 M23-39 16 00:15:08 57 00:02:20 36 02:19:52 35 00:01:19 23 01:11:29 23 03:50:06 27
144 Liam Riley Male 19 M23-39 12 THE ENDURANCE STORE 00:14:17 39 00:02:28 45 02:15:19 24 00:01:35 44 01:11:54 24 03:45:31 20
298 Stephen Schofield Male 8 M23-39 5 Tri Clan 0 00:12:35 216 02:09:57 12 00:00:58 6 01:12:14 25 03:35:43 8
30 Andy Cornthwaite Male 25 M23-39 17 RAF Tri 00:14:37 45 00:01:44 20 02:20:20 37 00:01:22 27 01:12:29 26 03:50:30 28
8 Paul Taylor Male 11 M40-49 3 TRICLAN 00:14:03 35 00:02:32 47 02:09:49 11 00:01:26 33 01:12:47 27 03:40:35 11
92 Daniel Anderton Male 12 M23-39 7 BRAT 00:13:01 22 00:02:04 29 02:11:29 13 00:01:55 69 01:12:51 28 03:41:18 13
285 Eddie Humphreys Male 48 M23-39 29 Sexy Walrus 00:14:45 49 00:04:16 130 02:30:31 87 00:03:38 171 01:14:18 29 04:07:26 58
176 Sarah Ridgway Female 11 F40-49 6 00:17:07 124 00:03:01 69 02:38:47 133 00:01:49 65 01:14:30 30 04:15:12 73
283 Euan Lawson Male 73 M40-49 22 00:19:15 179 00:05:11 167 02:37:11 125 00:02:40 122 01:14:31 31 04:18:48 86
95 Caspar Prestidge Male 28 M23-39 19 00:17:40 143 00:04:59 161 02:14:11 21 00:02:55 138 01:14:41 32 03:54:23 31
75 Alex Hadcock Male 61 M23-39 33 Sexy Walrus 00:17:40 142 00:07:19 204 02:32:25 96 00:02:06 88 01:14:43 33 04:14:10 72
122 Daniel Stephenson Male 34 M40-49 6 Sheffield Triathlon Club 0 00:21:33 225 02:20:28 38 00:01:37 48 01:15:15 34 03:58:51 38
252 Struan Cunningham Male 39 M23-39 23 00:17:03 119 00:03:13 83 02:26:10 67 00:02:05 87 01:15:33 35 04:04:02 47
26 Matt Lloyd Male 23 M23-39 15 Bassetlaw tri club 00:13:42 30 00:01:53 25 02:16:24 27 00:01:32 42 01:15:36 36 03:49:05 26
228 John Boyle Male 65 M40-49 19 00:19:00 174 0 0 02:41:31 215 01:15:44 37 04:16:14 77
223 Carwyn Williams Male 55 MU23 3 00:17:54 152 00:04:38 154 02:31:20 93 00:01:56 72 01:15:56 38 04:11:41 66
41 Matthew Chapman Male 51 M40-49 13 manchester triathlon club 00:14:34 44 00:06:54 202 02:27:50 73 00:03:37 170 01:16:37 39 04:09:29 62
430 Roman Lagnado Male 125 M23-39 71 Sexy Walrus 00:20:43 192 00:07:43 206 02:52:55 180 00:04:33 198 01:17:02 40 04:42:54 146
130 Matthew Munro Male 53 M40-49 15 00:18:44 169 00:02:41 53 02:29:01 79 00:02:54 135 01:17:06 41 04:10:23 64
100 Richard Matthias Male 20 M23-39 13 00:17:03 120 00:02:44 56 02:06:37 8 00:02:35 116 01:17:31 42 03:46:27 22
4 Greg Cherry Male 16 M23-39 10 Tri Camp Race Team 00:10:26 1 00:01:49 24 02:12:39 17 00:01:33 43 01:17:36 43 03:44:00 17
237 Katy Vose Female 7 F23-39 4 00:16:22 88 00:03:44 108 02:22:17 44 00:01:26 32 01:18:13 44 04:02:00 44
72 Howard Partridge Male 82 M60-69 1 TFN Tri Club 00:18:36 165 00:05:31 178 02:38:22 130 00:02:33 113 01:18:17 45 04:23:17 95
97 Martin Kerry Male 26 M50-59 2 Tri Clan 00:13:48 32 00:02:16 34 02:15:38 25 00:01:30 37 01:18:20 46 03:51:29 29
61 Matthew Thompson Male 40 M23-39 24 SNAFU 00:14:52 53 00:05:03 162 02:23:30 51 00:02:37 120 01:18:38 47 04:04:37 48
206 Michael Mccann Male 52 M40-49 14 00:15:38 67 00:04:07 123 02:29:11 82 00:02:32 111 01:18:46 48 04:10:12 63
13 Claire Sutcliffe Female 10 F40-49 5 Chester Tri club 00:13:20 26 00:02:42 54 02:31:24 94 00:01:43 56 01:18:49 49 04:07:56 59
48 Gareth Bowyer Male 17 M40-49 4 Snowdonia Sleddogs/1868 Racing 00:12:55 17 00:01:47 22 02:08:19 10 00:01:42 52 01:19:23 50 03:44:04 18
224 Rob Moss Male 54 M23-39 31 00:17:12 125 00:04:24 138 02:26:58 72 00:02:52 133 01:19:29 51 04:10:53 65
105 Tony Foster Male 44 M50-59 4 Astley tyldesley running club 00:17:46 148 00:01:46 21 02:24:40 58 00:01:55 70 01:19:31 52 04:05:36 53
24 Andrew Fuller Male 18 M23-39 11 Team Milton Keynes 00:12:50 16 00:02:43 55 02:07:19 9 00:02:00 80 01:19:48 53 03:44:38 19
212 Peter Slade Male 45 M40-49 10 Hillingdon Tri Club 00:15:07 56 00:02:55 66 02:25:55 65 00:02:19 95 01:19:54 54 04:06:07 54
65 Richard Smith Male 43 M23-39 27 00:16:07 83 00:04:17 132 02:22:53 48 00:02:17 92 01:19:55 55 04:05:27 51
177 Rebecca Slack Female 3 F40-49 2 00:16:37 100 00:04:50 159 02:12:11 16 00:01:56 71 01:20:02 56 03:55:33 33
208 Steven Mcclave Male 38 MU23 2 00:17:21 128 00:04:33 146 02:17:21 30 00:03:42 174 01:20:23 57 04:03:18 46
20 Rob Selby Male 22 M23-39 14 Army Triathlon Association 00:12:30 11 00:01:15 11 02:11:45 14 00:01:21 26 01:20:30 58 03:47:18 24
276 Richard Farrar Male 60 M40-49 18 MERSEY TRI 00:14:34 43 00:03:31 99 02:32:41 100 00:02:49 130 01:20:34 59 04:14:07 71
126 Paul Evans Male 56 M40-49 16 00:23:28 212 00:03:39 103 02:21:53 43 00:02:30 108 01:20:45 60 04:12:14 67
69 Guy Graham Male 37 M40-49 9 00:16:36 99 00:04:01 118 02:19:35 34 00:01:23 29 01:21:12 61 04:02:45 45
33 Rob Hurcomb Male 31 M40-49 5 RAF Valley 00:12:55 18 00:03:22 91 02:18:00 32 00:01:23 28 01:21:18 62 03:56:55 35
57 Christian Dowle Male 75 M40-49 23 00:16:26 92 00:03:07 77 02:38:51 134 00:01:31 41 01:21:40 63 04:21:33 88
12 Dorothy Liviabella Female 9 F40-49 4 00:14:38 46 00:02:54 64 02:25:36 63 00:01:46 59 01:21:40 64 04:06:30 55
88 Russell Brooks Male 58 M40-49 17 Team Deane 00:16:51 114 00:03:14 86 02:28:29 77 00:02:19 96 01:22:02 65 04:12:53 69
16 Jane Hansom Female 6 F40-49 3 00:12:48 15 00:01:11 9 02:22:48 47 00:02:41 126 01:22:15 66 04:01:41 43
243 Jeremy Windsor Male 114 M40-49 35 00:18:34 163 00:04:25 140 02:50:50 174 00:02:01 81 01:22:21 67 04:38:09 133
31 Jack Smith-Keegin Male 33 M23-39 22 00:14:23 40 00:03:45 109 02:16:31 28 00:01:35 45 01:22:30 68 03:58:41 37
300 Dan Pearson Male 27 M23-39 18 0 00:15:54 217 02:12:51 18 00:01:12 16 01:22:48 69 03:52:43 30
10 Adam Hamilton Male 47 M23-39 28 Black Fish 00:13:28 28 00:03:26 93 02:25:29 62 00:01:17 20 01:23:24 70 04:07:01 57
160 Alun Jones Male 41 M23-39 25 City of Chester Triathlon Club 00:15:50 72 00:02:27 43 02:21:49 42 00:01:15 19 01:23:33 71 04:04:53 49
89 Ben Hardman Male 91 M23-39 49 Team deane 00:16:02 79 00:03:29 97 02:40:45 140 00:01:53 68 01:23:43 72 04:25:51 104
9 John Murray Male 46 M40-49 11 Manchester triathlon club 00:14:49 51 00:01:59 27 02:24:45 59 00:01:24 30 01:23:43 73 04:06:39 56
124 Mark Hadley Male 36 M40-49 8 00:17:41 145 00:03:17 87 02:14:19 22 00:01:46 58 01:23:58 74 04:00:59 41
294 Team Porth y Felin Mixed 2 MX-RELAY 2 00:15:09 58 00:01:21 14 02:52:24 178 00:01:18 22 01:23:59 75 04:34:09 121
217 Matt Yorke Male 99 M40-49 31 Newmarket 00:17:16 127 00:05:58 191 02:37:15 126 00:04:38 200 01:24:36 76 04:29:41 114
34 Luke Reed Male 42 M23-39 26 Exeter Triathlon CLub 00:13:27 27 00:02:20 37 02:22:41 46 00:01:58 76 01:24:41 77 04:05:06 50
186 Andreas Schell Male 81 M40-49 27 00:16:47 111 00:05:57 190 02:30:58 89 00:04:29 196 01:24:57 78 04:23:05 94
179 Nick Moon Male 50 M23-39 30 00:18:29 161 00:03:05 72 02:20:36 39 00:01:29 36 01:24:57 79 04:08:34 61
59 Adrian Chewter Male 95 M23-39 52 Mersey Tri 00:17:53 151 00:03:26 92 02:40:10 139 00:02:18 93 01:25:15 80 04:29:01 109
84 Jean Demars Male 69 M23-39 38 00:15:51 74 00:03:47 112 02:30:27 86 00:02:32 112 01:25:16 81 04:17:52 82
155 Dwynwen Lewis Female 4 F23-39 2 Ful On Tri 00:14:05 36 00:01:40 18 02:18:17 33 00:01:11 15 01:25:25 82 04:00:37 39
227 Anthony Liviabella Male 87 M40-49 29 Stroud Tri Club 00:16:30 94 00:04:19 133 02:36:15 119 00:01:25 31 01:25:39 83 04:24:07 100
64 John Wilding Male 57 M50-59 5 Chester Triathlon Club 00:14:24 41 00:03:46 110 02:26:35 70 00:02:09 89 01:25:59 84 04:12:51 68
152 Hazel Smith Female 5 F23-39 3 Edinburgh RC 00:11:48 6 00:01:44 19 02:20:52 40 00:01:06 11 01:26:00 85 04:01:27 42
166 Michael Burns Male 86 M23-39 45 00:14:13 38 00:03:21 90 02:38:39 132 00:01:43 55 01:26:06 86 04:23:59 99
198 David Virden Male 74 M50-59 7 SYTri 00:18:12 157 00:03:08 79 02:30:45 88 00:01:58 75 01:26:08 87 04:20:09 87
205 Eric Hildrew Male 124 M23-39 70 00:20:53 196 00:05:12 169 02:46:03 161 00:04:01 184 01:26:11 88 04:42:18 144
211 Jonathan Tan Male 89 M23-39 47 00:16:36 97 00:04:10 125 02:35:37 116 00:01:48 62 01:26:27 89 04:24:36 102
429 Dion Bennett-Williams Male 72 M23-39 40 Welsh triathlon 00:19:16 180 00:02:49 59 02:28:06 76 00:01:48 63 01:26:28 90 04:18:25 85
220 Peter Cole Male 66 M40-49 20 Southampton Triathlon Club 00:17:34 137 00:04:14 129 02:25:09 60 00:02:55 137 01:26:37 91 04:16:27 78
181 Scott Whittlestone Male 35 M40-49 7 City of Chester Triathlon 00:14:25 42 00:01:21 13 02:16:51 29 00:01:28 35 01:26:41 92 04:00:45 40
121 Tom Richmond Male 118 M23-39 66 00:19:37 182 00:05:40 183 02:43:43 150 00:04:02 185 01:26:56 93 04:39:56 137
86 Simon Tait Male 80 M40-49 26 York Triathlon Club 00:16:17 84 00:03:19 88 02:34:10 109 00:01:50 67 01:27:06 94 04:22:40 93
85 Lee Ramsey Male 90 M23-39 48 Brat 00:14:42 48 00:03:46 111 02:37:31 128 00:02:24 103 01:27:06 95 04:25:28 103
78 Martyn Court Male 64 M23-39 36 Sheffield Tri Club 00:16:40 103 00:03:54 113 02:25:19 61 00:02:37 119 01:27:27 96 04:15:55 76
263 Fabienne Thompson Female 17 F40-49 8 Perth Triathlon Club - Scotlan 00:16:24 91 00:05:04 163 02:46:45 164 00:01:57 74 01:27:33 97 04:37:42 132
172 Stuart Air Male 127 M23-39 72 00:15:42 68 00:03:43 107 02:53:13 182 00:02:43 127 01:27:54 98 04:43:14 148
174 Elizabeth Wooldridge Female 20 FU23 2 00:13:14 24 00:03:01 68 02:56:24 195 00:02:40 123 01:27:56 99 04:43:14 149
117 Oliver Christmas Male 84 M23-39 44 0 00:19:45 219 02:33:47 106 00:02:03 84 01:27:57 100 04:23:32 97