Showing 1 to 100 of 116 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
366 Andy Cotterill Male 83 M40-49 25 00:16:51 113 0 0 0 03:41:58 115 03:58:48 116
309 Davey Brookes Male 3 MU23 1 00:07:37 11 00:01:10 4 00:54:22 2 00:00:41 1 00:44:01 7 01:47:50 3
425 Team Tim Pwll Nofio Llanrwst Male 9 M-RELAY 1 00:07:28 8 00:00:53 1 00:55:17 7 00:00:46 2 00:49:20 16 01:53:54 9
435 Phil Lynes Male 2 M23-39 2 00:06:23 3 00:00:55 3 00:54:53 4 00:00:46 3 00:40:38 2 01:43:33 2
319 Allison Donnelly Female 8 F40-49 1 PADARN TRI 00:10:00 49 00:02:09 23 01:05:36 58 00:00:48 4 01:03:02 61 02:21:32 52
416 Huw Brassington Male 1 M23-39 1 00:05:59 2 00:00:54 2 00:53:44 1 00:00:51 5 00:38:36 1 01:40:02 1
440 Gavin Mart Male 4 M23-39 3 carneddau tri club 00:07:36 10 00:01:15 7 00:55:09 5 00:00:52 6 00:43:31 6 01:48:34 4
393 Stephen Johanson Male 52 M23-39 21 00:10:04 51 00:03:11 46 01:09:30 80 00:00:56 7 01:04:02 63 02:27:41 65
334 Claire Antrobus Female 9 F23-39 4 00:08:05 14 00:01:27 10 01:03:58 51 00:00:57 8 01:08:14 75 02:22:38 55
378 Kim Doleman Female 19 F50-59 5 00:11:31 84 00:04:27 85 01:10:00 83 00:01:02 9 01:16:59 90 02:43:56 89
317 Bob Blackwell Male 21 M50-59 3 00:09:26 38 00:01:43 14 00:59:10 17 00:01:02 10 00:53:59 31 02:05:18 21
377 Sarah O Sullivan Female 1 F23-39 1 00:09:53 45 00:01:50 17 01:01:43 35 00:01:03 11 00:51:49 22 02:06:15 23
427 Team Team Tri Female 24 F-RELAY 1 00:09:52 43 00:01:49 15 01:23:37 110 00:01:03 12 01:17:23 93 02:53:42 98
363 Andy Copley Male 36 M23-39 14 00:08:10 16 00:01:42 13 01:03:26 48 00:01:04 13 00:58:55 50 02:13:16 41
372 Ben Nuttall Male 11 M23-39 7 00:07:52 12 00:01:59 20 00:58:06 16 00:01:04 14 00:45:32 9 01:54:32 11
301 Jordan Symington Male 64 MU23 4 00:05:28 1 00:02:15 26 01:05:57 60 00:01:05 15 01:20:40 99 02:35:24 81
412 Glyn Sanderson Male 22 M23-39 10 00:08:35 22 00:01:56 19 01:02:58 45 00:01:08 16 00:51:31 20 02:06:06 22
314 Mat Leonard Male 6 M40-49 2 00:08:18 19 00:01:49 16 00:57:33 15 00:01:09 18 00:44:26 8 01:53:26 6
330 Paul Cubbins Male 13 M40-49 3 merseytri 00:08:01 13 00:02:10 25 00:55:31 8 00:01:10 19 00:50:51 18 01:57:42 13
306 Nikki Hughes Female 3 F23-39 2 00:09:17 30 00:03:29 62 01:02:28 41 00:01:10 20 00:51:07 19 02:07:29 25
329 Iwan Jones Male 7 M23-39 4 00:08:56 24 00:01:10 5 00:56:09 11 00:01:10 21 00:46:03 10 01:53:26 7
438 Trystan Gwilym Male 10 M23-39 6 Clwb Rygbi Caernarfon 00:10:50 76 00:02:37 33 00:57:28 14 00:01:11 22 00:42:12 3 01:54:16 10
439 Gwynedd Jones Male 5 M40-49 1 00:09:07 26 00:01:26 9 00:55:10 6 00:01:12 23 00:42:43 5 01:49:47 5
432 Team Jamatwardo Male 60 M-RELAY 2 00:09:22 35 00:01:11 6 01:11:56 93 00:01:13 24 01:08:25 78 02:32:05 75
351 Steve Holliman Male 30 M40-49 11 00:10:05 53 00:02:29 29 01:01:17 28 00:01:16 25 00:57:17 42 02:12:21 34
407 Andy Drugan Male 17 M23-39 9 00:06:56 4 00:02:10 24 01:01:56 39 00:01:16 26 00:48:57 15 02:01:12 17
358 Lee Hallmark Male 8 M23-39 5 00:08:12 17 00:02:06 21 00:55:33 9 00:01:19 27 00:46:42 11 01:53:49 8
433 William Booth Male 19 MU23 3 Knutsford Tri Club 0 00:10:05 115 00:57:00 12 00:01:19 28 00:56:00 40 02:04:23 19
405 James Sutcliffe Male 38 M23-39 16 00:10:38 71 00:05:05 92 01:06:27 64 00:01:20 29 00:52:21 25 02:15:48 43
324 Phil Gretton Male 29 M40-49 10 00:09:59 48 00:02:26 28 01:01:29 33 00:01:20 30 00:55:58 39 02:11:11 32
434 Warren Smith Male 14 M50-59 1 bowland fell runners 00:07:33 9 00:01:39 12 00:57:02 13 00:01:21 31 00:50:43 17 01:58:28 14
411 Tim Sutcliffe Male 81 M50-59 15 00:16:23 112 00:06:16 106 01:29:30 115 00:01:23 32 01:36:06 110 03:29:35 111
404 Graham Paul Jones Male 35 M50-59 5 CTriC 00:09:17 31 00:03:17 49 01:00:29 26 00:01:24 33 00:58:42 45 02:13:07 40
384 Nicholas Metcalfe Male 49 M60-69 2 00:13:14 103 00:04:23 83 01:05:46 59 00:01:24 34 00:58:47 49 02:23:33 59
321 Wayne Tomlinson Male 57 M23-39 23 0 00:13:37 116 01:07:07 67 00:01:24 35 01:07:24 72 02:29:31 70
302 Eva Buttorazova Female 18 F23-39 8 00:07:01 5 00:03:41 68 01:08:12 72 00:01:25 36 01:19:36 96 02:39:52 85
410 Emyr Humphreys Male 51 M23-39 20 00:11:16 81 00:05:23 96 01:10:55 89 00:01:25 37 00:57:54 44 02:26:51 64
315 Dave Owen Male 24 M40-49 7 00:09:28 39 00:02:38 34 01:01:51 38 00:01:26 38 00:53:33 28 02:08:54 27
331 Helen Birkett Female 20 F23-39 9 00:12:20 93 00:03:45 71 01:18:49 104 00:01:27 39 01:09:54 81 02:46:13 90
310 Andrew Keenan Male 25 M40-49 8 MERSEY TRI 00:07:23 7 00:02:20 27 01:03:24 47 00:01:28 40 00:54:33 34 02:09:07 28
362 Helen Sellers Female 28 F40-49 7 00:18:21 114 00:03:22 54 01:22:07 106 00:01:29 41 01:24:44 103 03:10:01 106
381 Rona Davies Female 4 F50-59 1 mynydd du 00:09:17 29 00:03:07 44 01:03:48 50 00:01:31 42 00:54:07 32 02:11:47 33
348 Andy North Male 23 M40-49 6 00:09:20 33 00:04:13 77 01:00:25 25 00:01:33 43 00:53:17 26 02:08:46 26
361 Paul Griffith Male 28 M40-49 9 00:10:55 78 00:03:22 53 01:01:19 30 00:01:35 44 00:53:56 30 02:11:05 31
444 Greg Best Male 16 M40-49 4 00:09:05 25 00:02:39 35 00:54:47 3 00:01:35 45 00:51:37 21 01:59:41 16
436 Dinah Hazeldine Female 33 F50-59 8 00:09:57 47 00:05:26 98 01:27:56 113 00:01:37 46 02:01:41 114 03:46:35 115
341 Nick Dempsey Male 46 M23-39 19 00:08:27 21 00:01:55 18 01:06:12 62 00:01:42 47 01:03:49 62 02:22:03 54
38 Julian Simpson Male 34 M23-39 13 00:09:23 37 00:02:30 30 01:01:28 32 00:01:42 48 0 02:13:01 39
414 Sam Edwards Male 63 M23-39 26 00:10:41 73 00:04:22 81 01:10:53 88 00:01:43 49 01:07:11 71 02:34:48 80
437 Andrea Wilson Female 22 F40-49 5 racing tnt 00:11:36 85 00:04:28 87 01:13:37 96 00:01:44 50 01:17:38 94 02:49:00 94
382 Phil Dabner Male 32 M40-49 13 00:10:07 54 00:02:09 22 01:02:46 42 00:01:44 51 00:55:44 37 02:12:28 36
392 Samantha Ellison Female 31 F40-49 9 00:19:10 115 00:06:02 104 01:28:25 114 00:01:44 52 01:35:24 108 03:30:43 113
318 Zoe Hutcheson Female 11 F23-39 5 00:10:04 52 00:03:25 57 01:08:21 74 00:01:45 53 01:00:09 55 02:23:42 60
323 Mike Pratt Male 61 M50-59 12 Merseytri 00:11:26 82 00:03:04 41 01:06:07 61 00:01:46 54 01:10:00 82 02:32:21 76
333 Caroline Gray Female 16 F50-59 4 00:12:21 95 00:05:20 95 01:09:14 78 00:01:47 55 01:05:07 67 02:33:47 78
340 Alexander Coppell Male 41 M23-39 17 Berkshire Tri Squad 00:09:19 32 00:04:15 79 01:03:16 46 00:01:49 56 00:58:44 46 02:17:21 46
356 Sian Tabor Female 12 F40-49 2 Chester triathlon club 00:11:26 83 00:04:03 76 01:01:45 37 00:01:50 57 01:06:43 69 02:25:46 62
418 Mark Saunderson Male 78 M23-39 31 00:13:58 107 00:03:31 63 01:16:49 100 00:01:52 58 01:27:52 106 03:04:01 105
145 Nick Little Male 26 M50-59 4 mersey 00:10:09 56 00:02:41 38 01:00:57 27 00:01:53 59 00:53:23 27 02:09:13 29
304 Cameron Geekie Male 12 MU23 2 00:07:06 6 00:01:23 8 00:59:22 19 00:01:53 60 00:47:20 12 01:57:01 12
379 Julia Gow-Smith Female 7 F50-59 2 00:11:10 80 00:03:16 48 01:09:09 77 00:01:53 61 00:55:50 38 02:21:17 51
311 Rebecca Diack Female 6 FU23 2 00:08:17 18 00:02:45 39 01:07:21 70 00:01:55 62 01:00:11 56 02:20:27 50
307 Sophie Fosker Female 5 F23-39 3 00:08:10 15 00:03:36 65 01:05:13 56 00:01:56 63 00:53:47 29 02:12:40 37
250 Steven Janes Male 70 M40-49 21 00:12:31 100 00:03:23 55 01:10:17 85 00:01:58 64 01:13:16 85 02:41:24 88
396 Adrian Glew Male 20 M50-59 2 00:10:51 77 00:03:17 50 00:59:28 20 00:01:59 65 00:48:52 14 02:04:25 20
354 David Forster Male 68 M23-39 28 Mersey tri 00:12:21 94 00:03:27 58 01:07:56 71 00:01:59 66 01:15:21 89 02:41:02 86
399 Petra Irvine Female 2 FU23 1 00:10:37 69 00:03:14 47 00:59:14 18 00:02:00 67 00:51:50 23 02:06:53 24
370 Lydia Palmer Female 17 F23-39 7 00:09:22 36 00:03:22 52 01:11:07 90 00:02:00 68 01:08:15 76 02:34:05 79
326 John Jones Male 73 M60-69 4 wrexham tri club 00:13:47 106 00:05:24 97 01:13:41 97 00:02:03 69 01:14:29 88 02:49:22 95
313 Russell Jackson Male 53 M23-39 22 00:10:33 68 00:02:33 32 01:04:39 54 00:02:03 70 01:08:23 77 02:28:08 66
367 David Wynne Male 43 M23-39 18 Mersey Tri 00:10:21 64 00:03:45 70 01:04:55 55 00:02:05 71 00:58:45 47 02:19:49 48
82 Dylan Wade-Gledhill Male 58 M23-39 24 Cambridge tri club 00:08:53 23 00:03:43 69 01:04:11 52 00:02:07 72 01:11:16 84 02:30:07 71
441 Ian Hey Male 18 M40-49 5 00:10:20 62 00:03:05 43 00:59:51 23 00:02:08 73 00:48:30 13 02:03:52 18
419 Robert Chadwick Male 37 M23-39 15 00:09:55 46 00:01:34 11 01:02:52 44 00:02:09 74 00:59:13 52 02:15:41 42
328 Ben Lightowler Male 15 M23-39 8 00:09:35 41 00:03:29 61 01:01:33 34 00:02:12 75 00:42:33 4 01:59:20 15
338 Daniel Urquhart Male 79 M23-39 32 SYTri Shewsbury 00:14:24 108 00:03:34 64 01:26:48 112 00:02:12 76 01:31:53 107 03:18:48 107
316 Samuel Smith Male 82 M23-39 33 00:12:18 91 00:04:13 78 01:22:07 107 00:02:13 77 01:49:04 113 03:29:53 112
359 Michael Hutcheson Male 50 M40-49 16 00:10:14 59 00:03:21 51 01:06:14 63 00:02:14 78 01:03:01 60 02:25:03 61
409 William Hodgson Male 27 M23-39 11 00:10:13 58 00:04:27 86 01:01:44 36 00:02:17 79 00:52:16 24 02:10:55 30
445 Scott Lowe Male 31 M40-49 12 Team Deane 00:09:31 40 00:04:02 75 00:59:43 22 00:02:18 80 00:56:42 41 02:12:27 35
343 Stuart Hinchly Male 71 M50-59 13 Tri Preston 00:12:20 92 00:03:28 59 01:11:51 92 00:02:20 81 01:17:19 92 02:47:15 91
364 Christopher Cooksey Male 62 M23-39 25 00:10:37 70 00:03:51 73 01:07:09 68 00:02:22 82 01:09:19 79 02:33:17 77
391 Mike Doutch Male 72 M23-39 29 00:15:56 111 00:04:56 91 01:19:36 105 00:02:23 83 01:05:01 66 02:47:50 92
345 Adrian Hooley Male 48 M50-59 9 00:09:12 28 00:02:56 40 01:09:20 79 00:02:24 84 00:59:04 51 02:23:05 57
371 Jane Yardley Female 15 F40-49 4 00:12:42 101 00:06:44 109 01:10:02 84 00:02:25 85 01:00:11 57 02:32:02 74
353 David Wilson Male 47 M40-49 15 00:09:52 42 00:04:45 88 01:06:56 66 00:02:27 86 00:58:45 48 02:22:43 56
423 Emily Chadwick Female 30 F23-39 13 00:10:19 61 00:02:31 31 01:25:56 111 00:02:27 87 01:38:24 111 03:19:35 109
346 Mel Mccart Male 56 M50-59 11 00:13:04 102 00:03:28 60 01:10:19 86 00:02:35 88 01:00:02 54 02:29:26 69
320 Steve Parks Male 44 M50-59 7 Welland Valley Triathlon Club 00:10:28 65 00:04:52 89 01:02:48 43 00:02:38 89 00:59:39 53 02:20:23 49
398 Sophie Hastings Female 29 F40-49 8 00:13:44 104 00:07:09 112 01:32:57 116 00:02:40 90 01:22:32 102 03:19:01 108
327 Martin Garth Williams Male 69 M60-69 3 Carneddau tri 00:12:15 89 00:04:53 90 01:11:45 91 00:02:42 91 01:09:43 80 02:41:16 87
413 David Marsh Male 45 M50-59 8 00:10:00 50 00:03:25 56 01:03:36 49 00:02:43 92 01:01:56 59 02:21:38 53
344 Carley Wilson Female 26 F23-39 11 00:11:41 86 00:06:14 105 01:18:21 102 00:02:46 93 01:21:12 101 03:00:11 103
387 Debbie Jones Female 10 F50-59 3 00:10:16 60 00:04:23 82 00:59:40 21 00:02:47 94 01:06:05 68 02:23:09 58
402 Philip Radley Male 77 M23-39 30 00:10:29 66 00:07:27 113 01:18:17 101 00:02:50 95 01:21:11 100 03:00:11 102
424 Sam Williams Female 23 F23-39 10 00:10:08 55 00:03:39 67 01:16:41 99 00:02:53 96 01:18:12 95 02:51:32 97
406 Chris Denton Male 59 M40-49 18 00:10:41 72 00:03:54 74 01:02:13 40 00:02:55 97 01:10:40 83 02:30:21 72
342 Stephen Littlewood Male 39 M60-69 1 00:11:57 88 00:05:18 94 01:01:17 29 00:03:04 98 00:54:19 33 02:15:53 44
339 Sarah Green Female 27 F23-39 12 Racing TNT 00:09:53 44 00:06:26 107 01:18:48 103 00:03:10 99 01:24:49 104 03:03:05 104
395 Helen Angharad John Female 13 F23-39 6 Eryri 00:12:28 98 00:04:25 84 01:10:35 87 00:03:12 100 00:55:28 35 02:26:06 63