Showing 1 to 100 of 16029 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 10K Stage Position 10Mile Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo
2 Boniface Kongin Male 1 MSEN 1 Kenya 00:28:50 1 00:48:02 1 01:02:02 1 01:02:02 1
1 Loitarakwai Lengurisi Male 2 MSEN 2 Kenya 00:29:09 2 00:48:44 2 01:03:06 2 01:03:06 2
44 Ben Siwa Male 3 MSEN 3 Uganda 00:29:41 3 00:49:45 3 01:04:16 3 01:04:16 3
79 Ryan McLeod Male 4 MSEN 4 Tipton Harriers 00:30:46 5 00:50:34 4 01:04:57 4 01:04:57 4
10 Paul Martelleti Male 5 M35-39 1 Victoria Park & Tower Hamlets 00:30:47 8 00:50:49 6 01:05:30 5 01:05:30 5
4 Yared Hagos Male 6 MSEN 5 Wallsend/Ethiopia 00:30:46 7 00:50:47 5 01:05:35 6 01:05:35 6
45 Ieuan Thomas Male 7 MSEN 6 Cardiff AAC 00:30:46 6 0 01:05:40 7 01:05:40 7
3 Phil Wicks Male 8 MSEN 7 Belgrave Harriers 00:30:34 4 00:50:57 7 01:06:14 8 0
5 Nick Torry Male 9 M35-39 2 Serpentine 00:31:06 14 00:51:37 14 01:06:19 9 01:06:19 8
18 Toby Spencer Male 10 MSEN 8 Coventry Godiva 00:31:13 19 00:51:30 10 01:06:21 10 01:06:20 9
48 Joshua Griffiths Male 11 MSEN 9 Swansea Harriers 00:31:26 20 00:51:42 15 01:06:28 11 01:06:28 10
19 Tom Merson Male 12 MSEN 10 Bristol & West AC 00:30:56 10 00:51:35 11 01:06:47 12 01:06:46 12
12 Ben Fish Male 13 MSEN 11 Salford Harriers 00:31:03 11 00:51:37 13 01:06:47 13 01:06:46 11
23 James Douglas Male 14 MSEN 12 Border Harriers 00:31:04 12 00:51:36 12 01:06:48 14 01:06:48 14
842 Dan Nash Male 15 MSEN 13 00:31:05 13 00:51:29 9 01:06:49 15 01:06:47 13
22 Stuart Spencer Male 16 MSEN 14 Notts AC 00:31:30 21 00:52:05 17 01:07:00 16 01:06:59 15
9 Matt Gunby Male 17 MSEN 15 Woodford Green 00:30:47 9 00:51:27 8 01:07:18 17 01:07:18 16
6 Neil Renault Male 18 MSEN 16 Edinburgh AC 00:31:07 15 00:51:51 16 01:07:49 18 01:07:48 17
16 James Connor Male 19 MSEN 17 Kent AC 00:31:13 17 00:52:21 19 01:08:14 19 01:08:14 18
46 Jon Hopkins Male 20 MSEN 18 Cardiff AAC 00:31:08 16 00:52:09 18 01:08:21 20 01:08:21 19
8 Tom Payn Male 21 MSEN 19 Run Fast 00:31:13 18 00:52:47 20 01:08:28 21 01:08:28 20
846 Oliver Mott Male 22 MSEN 20 00:32:34 25 00:53:39 26 01:08:50 22 01:08:49 21
33 Will Green Male 23 M35-39 3 Serpentine 00:32:39 28 00:53:35 21 01:08:59 23 01:08:58 22
29 Ian Quinn Male 24 MSEN 21 Barrow in Furness 0 00:53:35 22 01:08:59 24 01:08:58 23
81 Richard Roberts Male 25 M35-39 4 Eryri Harriers 00:32:33 23 00:53:38 23 01:09:02 25 01:09:01 24
17 Phil Matthews Male 26 M35-39 5 Swansea Harriers 00:32:34 24 00:53:38 25 01:09:06 26 01:09:06 25
845 Phil Burden Male 27 M35-39 6 00:32:39 29 00:53:38 24 01:09:11 27 01:09:11 26
1085 Ben Cole Male 28 MSEN 22 00:32:39 27 00:54:02 28 01:09:53 28 01:09:52 27
35 Mike Sawrey Male 29 MSEN 23 Stockport Harriers 00:32:33 22 00:53:53 27 01:10:03 29 01:10:02 28
24 Richard Phillips Male 30 MSEN 24 Serpentine 00:33:06 32 0 01:10:13 30 01:10:12 29
115 Steve Rees Male 31 M35-39 7 Neath Harriers 00:33:08 34 00:54:38 30 01:10:20 31 01:10:19 30
84 Matt Whitfield Male 32 M35-39 8 Bristol & West AC 00:32:34 26 00:54:20 29 01:10:57 32 01:10:57 31
21 Michael Kallenberg Male 33 MSEN 25 Cardiff AAC 0 00:56:01 36 01:11:06 33 01:11:06 32
946 Stephen Paterson Male 34 M35-39 9 Les Croupiers 00:33:01 31 00:54:50 31 01:11:17 34 01:11:16 33
125 Thomas Griffiths Male 35 MSEN 26 Guildford and Godalming AC 00:32:41 30 00:54:58 33 01:11:19 35 01:11:19 34
120 Josselin Polini Male 36 MSEN 27 Victoria Park Harriers and Tow 00:33:50 36 00:55:43 35 01:11:36 36 01:11:31 35
112 Alexander Miller Male 37 MSEN 28 Datchet Dashers 00:33:07 33 00:54:57 32 01:11:42 37 01:11:41 36
103 Daniel Bradley Male 38 MSEN 29 Tonbridge AC 00:33:23 35 00:55:37 34 01:11:47 38 01:11:45 37
211 Tom Roberts Male 39 MSEN 30 meirionnydd 00:34:01 41 00:56:03 37 01:12:12 39 01:12:11 38
37 Damian Carr Male 40 MSEN 31 Coventry Godiva 00:34:01 40 00:56:05 40 01:12:24 40 01:12:23 39
59 Joan Chelimo Female 1 FSEN 1 Kenya 00:34:27 54 00:56:24 45 01:12:26 41 01:12:25 40
51 Perendis Lekapana Female 2 FSEN 2 Kenya 00:34:26 51 00:56:24 43 01:12:26 42 01:12:25 41
15 Martin Rees Male 41 M60-64 1 Les Croupiers 00:34:01 39 00:56:05 41 01:12:27 43 01:12:26 43
136 Martin O'Connell Male 42 MSEN 32 Serpentine RC 00:34:07 43 00:56:03 38 01:12:28 44 01:12:26 42
54 Emma Stepto Female 3 F40-44 1 Cornwall AC 00:34:38 61 00:56:38 52 01:12:29 45 01:12:28 44
60 Gladys Yator Female 4 FSEN 3 Kenya 00:34:26 53 00:56:26 49 01:12:39 46 01:12:38 45
148 Mark Worringham Male 43 M35-39 10 Reading Roadrunners 00:34:27 55 00:56:26 48 01:12:39 47 01:12:39 47
55 Rebecca Robinson Female 5 FSEN 4 Kendal AAC 00:34:26 50 00:56:26 47 01:12:40 48 01:12:38 46
853 Daniel Bailey Male 44 MSEN 33 Victory AC 00:34:25 48 00:56:24 44 01:12:44 49 01:12:44 48
113 Eddie O'gorman Male 45 M40-44 1 Chiltern Harriers A.C 00:34:25 49 00:56:25 46 01:12:51 50 01:12:49 49
950 Sean Hogan Male 46 MSEN 34 Poole Runners 00:34:31 58 00:56:39 53 01:12:56 51 01:12:55 50
844 Daniel Watt Male 47 MSEN 35 00:33:54 37 00:56:04 39 01:12:58 52 01:12:57 51
137 Martin Shore Male 48 M35-39 11 Thames Hare & Hounds 00:34:27 56 00:56:29 50 01:12:58 53 01:12:58 52
127 Andrew McMulkin Male 49 MSEN 36 Luton AC 00:34:45 63 00:56:50 57 01:13:07 54 01:13:06 54
4198 Jim Cooper Male 50 M40-44 2 Harrow AC 00:33:54 38 00:56:17 42 01:13:19 55 01:13:04 53
952 Tom Marley Male 51 MSEN 37 Cardiff AAC 00:34:46 64 00:57:07 59 01:13:21 56 01:13:19 55
854 Oliver Williams Male 52 MSEN 38 00:34:07 44 00:56:43 55 01:13:42 57 01:13:42 56
119 David Coales Male 53 M40-44 3 Team Bath AC 00:34:26 52 00:56:36 51 01:13:45 58 01:13:43 57
129 Michael Towler Male 54 MSEN 39 Avon Valley Runners 00:34:08 45 00:56:48 56 01:13:50 59 01:13:48 59
135 Ryan Mcflynn Male 55 M35-39 12 Mic Morris racing team (MMRT ) 00:34:39 62 00:57:08 60 01:13:50 60 01:13:47 58
131 James Davis Male 56 MSEN 40 Vale of Aylesbury Athletic Clu 00:34:52 68 0 01:13:54 61 01:13:54 60
197 Maciej Bialogonski Male 57 MSEN 41 Bristol & West AC 00:34:35 59 00:57:03 58 01:13:59 62 01:13:57 61
174 Chris Millington Male 58 MSEN 42 Les Croupiers 00:34:49 67 00:57:14 61 01:14:02 63 01:14:00 63
951 Mark Jennings Male 59 M40-44 4 Fairwater Runners Cwmbran 00:34:06 42 00:56:40 54 01:14:02 64 01:14:00 62
1069 Tes Goitom Male 60 MSEN 43 Les Croupiers 00:35:15 79 00:57:49 71 01:14:08 65 01:14:08 65
62 Jenny Jagger Female 6 FSEN 5 Bristol & West AC 00:34:35 60 00:57:15 62 01:14:10 66 01:14:09 66
1071 Robert Atkins Male 61 MSEN 44 00:35:14 78 00:57:41 70 01:14:13 67 01:14:07 64
124 Tom Bowerman Male 62 MSEN 45 Aldershot and Farnham District 00:34:24 47 00:57:36 65 01:14:19 68 01:14:11 67
145 Jez Mancer Male 63 M40-44 5 St Austell running club 00:34:58 73 00:57:35 64 01:14:19 69 01:14:18 68
130 Scott Campbell Male 64 MSEN 46 Westbury Harriers 00:34:56 70 00:57:38 67 01:14:20 70 01:14:19 69
116 Richard Waldron Male 65 MSEN 47 Southampton Athletic Club 00:34:28 57 00:57:17 63 01:14:25 71 01:14:25 70
960 Daryll Barnby Male 66 MSEN 48 Fairwater Runners Cwmbran 00:34:59 74 00:57:38 66 01:14:39 72 01:14:35 71
181 Sammy Rashid Male 67 M45-49 1 Liverpool Pembroke and Sefton 00:34:56 69 00:57:41 69 01:14:42 73 01:14:41 73
166 Matthew Jacklin Male 68 M35-39 13 Aberdare 00:35:33 93 00:58:17 76 01:14:45 74 01:14:43 74
1095 Ashpnafi Erkolo Male 69 MSEN 49 00:34:23 46 00:57:40 68 01:14:50 75 01:14:50 77
82 Nathaniel Lane Male 70 M35-39 14 Cardiff AAC 00:35:33 94 00:58:14 75 01:14:50 76 01:14:49 75
852 Blake Vivian Male 71 M35-39 15 00:35:48 107 00:58:05 73 01:14:51 77 01:14:40 72
953 Stuart Crees Male 72 M35-39 16 Les Croupiers 00:35:32 91 00:58:19 79 01:14:52 78 01:14:49 76
140 James Gordon Male 73 M35-39 17 Cambridge harriers 00:35:10 76 00:58:19 77 01:15:03 79 01:15:03 78
57 Emily Wicks Female 7 FSEN 6 Aldershot Farnham & District 00:34:48 65 00:57:56 72 01:15:08 80 01:15:07 79
364 James Rose Male 74 M35-39 18 Severn AC 00:34:56 71 00:58:07 74 01:15:17 81 01:15:15 80
215 James Watson Male 75 M40-44 6 Taunton AC 00:35:17 82 00:58:19 78 01:15:20 82 01:15:17 82
193 Ian Murdey Male 76 M40-44 7 Beaumont Running Club 00:35:34 95 00:58:26 83 01:15:20 83 01:15:15 81
858 Paul Griffiths Male 77 M45-49 2 Neath Harriers 00:35:37 101 00:58:26 85 01:15:28 84 01:15:27 83
954 Andrew Hodgson Male 78 M40-44 8 bridgend athletic club 0 0 01:15:31 85 0
213 Tim Topper Male 79 M40-44 9 Norwich Road Runners 00:36:03 124 00:59:08 107 01:15:35 86 01:15:33 86
997 Sean Taylor Male 80 M35-39 19 Mmrt 00:35:18 83 00:58:29 88 01:15:36 87 01:15:32 84
1176 Ben Sears Male 81 MSEN 50 00:35:36 99 00:58:31 90 01:15:36 88 01:15:33 85
56 Lucy Macalister Female 8 FSEN 7 Bristol & West AC 00:35:21 85 00:58:26 84 01:15:37 89 01:15:37 89
232 Stuart Nicholas Male 82 MSEN 51 st Austell running club 00:35:14 77 00:58:20 81 01:15:37 90 01:15:36 87
198 Richard Copp Male 83 MSEN 52 Swansea Harriers 00:35:24 88 00:58:20 80 01:15:39 91 01:15:36 88
958 Alan Ashton Male 84 M40-44 10 Liverpool Harriers 00:35:23 87 00:58:54 100 01:15:40 92 01:15:39 90
123 Michael Birchmore Male 85 MSEN 53 Newquay Road Runners 00:35:15 80 00:58:29 89 01:15:46 93 01:15:46 91
164 Ashleigh Harper Male 86 MSEN 54 Aberdare Valley AAC 00:36:30 143 00:59:07 106 01:15:50 94 01:15:46 92
861 Tim Campion-Smith Male 87 MSEN 55 00:35:15 81 00:58:32 92 01:15:54 95 01:15:49 93
866 Ake Fagereng Male 88 MSEN 56 00:35:44 106 00:58:53 99 01:15:56 96 01:15:53 96
397 Emma Wookey Female 9 FSEN 8 Lliswerry Runners 00:35:36 100 00:58:44 95 01:15:57 97 01:15:56 97
989 James Hunt Male 89 MSEN 57 Cardiff AAC 00:35:41 103 00:58:27 86 01:15:59 98 01:15:52 94
282 Daniel Costello Male 90 MSEN 58 Hayle Runners 00:35:54 111 00:58:58 103 01:16:01 99 01:15:57 98
205 Matthew Hurford Male 91 M40-44 11 Les Croupiers 00:36:14 138 00:59:13 110 01:16:04 100 01:16:02 99