Showing 1 to 100 of 1213 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1484 Tarus Elly Male 1 MOPEN 1 Salford Harriers & AC 00:34:06 1 01:08:47 1 01:08:47 1
1080 Chris McCarthy Male 2 MOPEN 2 Kenilworth Runners 00:34:46 2 01:10:30 2 01:10:30 2
1260 Martin Swensson Male 3 MOPEN 3 Penny Lane Striders 00:35:08 3 01:11:38 3 01:11:38 3
1439 Terence Forrest Male 4 MOPEN 4 Cairngorm Runners 00:35:45 4 01:13:57 4 01:13:40 4
1296 Ben Costello Male 5 MOPEN 5 Liverpool Pembroke & Sefton AC 00:36:17 5 01:15:34 5 01:15:34 6
1227 Greg Jones Male 6 MOPEN 6 Wallasey A C 0 01:15:35 6 01:15:34 5
1529 Philip Walton Male 7 MOPEN 7 Wallasey A C 00:37:24 6 01:17:17 7 01:17:16 7
1407 Richard Webster Male 8 M45-49 1 Wallasey A C 00:37:39 7 01:17:32 8 01:17:31 8
1 Adrian Roach Male 9 MOPEN 8 Liverpool Harriers & A C 00:37:54 8 01:17:53 9 01:17:53 9
149 Chris Yorke Male 10 M45-49 2 NWRRC 00:38:07 9 01:19:05 10 01:19:05 10
1449 Kelvin Dickinson Male 11 M40-44 1 Wirral AC 00:38:55 10 01:19:19 11 01:19:17 11
571 John Cain Male 12 MOPEN 9 00:40:34 14 01:21:52 12 01:21:52 12
1203 Stephen Bentley Male 13 MOPEN 10 Village Road Runners 00:40:18 11 01:22:14 13 01:22:06 13
526 Liam McGrath Male 14 MOPEN 11 00:41:26 19 01:22:15 14 01:22:11 14
1476 Jenny Clague Female 1 F40-44 1 Liverpool Harriers & A C 00:40:34 13 01:22:58 15 01:22:58 15
304 Ivar Egge Male 15 MOPEN 12 00:40:45 15 01:23:05 16 01:23:05 17
3 Dave Murphy Male 16 M40-44 2 Liverpool Running Club 00:41:11 16 01:23:08 17 01:23:04 16
931 Chris Walker Male 17 MOPEN 13 Durham City Harriers & AC 00:41:13 17 01:23:31 18 01:23:29 18
1199 Matt Thompson Male 18 M45-49 3 Village Road Runners 00:41:34 22 01:24:04 19 01:24:03 19
1287 Robert Dunn Male 19 MOPEN 14 00:41:39 23 01:24:13 20 01:24:07 21
520 Luke Burke Male 20 MOPEN 15 00:42:18 29 01:24:13 21 01:24:04 20
1293 Simon O'Brien Male 21 MOPEN 16 Mersey Tri 00:42:09 28 01:24:21 22 01:24:19 22
911 Stephen Dellis Male 22 MOPEN 17 00:41:29 21 01:24:29 23 01:24:26 23
988 Thomas Wilson Male 23 MOPEN 18 0 01:24:45 24 01:24:45 24
40 Joe Grundy Male 24 MOPEN 19 Knowsley Harriers A C 00:41:27 20 01:24:57 25 01:24:52 25
1372 Bartlomiej Gasparski Male 25 MOPEN 20 00:40:27 12 01:25:09 26 01:25:07 26
1394 Louise Blizzard Female 2 F35-39 1 Belgrave Harriers 00:42:31 33 01:25:19 27 01:25:17 27
1385 Aaron Dishman Male 26 MOPEN 21 00:41:24 18 01:25:29 28 01:25:27 29
1438 Sophie Hunt Female 3 FOPEN 1 00:42:04 27 01:25:30 29 01:25:30 30
380 Simon Rogers Male 27 M50-54 1 Pensby Runners 00:42:32 34 01:25:37 30 01:25:33 31
1079 Stephen Coleman Male 28 M50-54 2 Astley & Tyldesley road runner 00:41:55 25 01:25:42 31 01:25:39 32
258 Stephen Edwards Male 29 MOPEN 22 00:42:58 39 01:25:53 32 01:25:25 28
1204 Stephen Gentle Male 30 MOPEN 23 Okehampton RC 00:41:51 24 01:26:21 33 01:26:15 33
1508 Andrew Keeley Male 31 M50-54 3 Penny Lane Striders 0 01:26:24 34 01:26:17 34
1055 Peter Fahy Male 32 M40-44 3 Sphinx 00:42:22 31 01:26:28 35 01:26:18 35
1513 Ian Roche Male 33 M50-54 4 Mersey Tri 00:42:04 26 01:26:37 36 01:26:36 36
787 Paul McGurk Male 34 MOPEN 24 00:42:56 38 01:26:55 37 01:26:45 37
1368 Marc Littlefield Male 35 MOPEN 25 Penny Lane Striders 00:43:33 44 01:27:09 38 01:27:00 38
1509 Michael Green Male 36 M40-44 4 Pensby Runners 0 01:27:15 39 01:27:10 39
200 Rob Pearse Male 37 M40-44 5 00:42:22 32 01:27:32 40 01:27:30 42
1414 Paul Kennedy Male 38 MOPEN 26 00:43:19 41 01:27:38 41 01:27:24 40
1390 Matthew Johnston Male 39 MOPEN 27 00:43:08 40 01:27:45 42 01:27:30 43
1012 Sean Jones Male 40 MOPEN 28 00:42:40 36 01:27:50 43 01:27:26 41
1268 Grant Carter-Moore Male 41 MOPEN 29 City of Chester Triathlon Club 00:43:51 53 01:27:59 44 01:27:58 47
28 Samuel Avis Male 42 MOPEN 30 00:42:20 30 01:28:03 45 01:28:00 48
109 Paul Hughes Male 43 MOPEN 31 00:44:24 67 01:28:06 46 01:27:44 44
455 Andrew Smith Male 44 MOPEN 32 00:42:37 35 01:28:12 47 01:27:44 45
732 Shaun Griffiths Male 45 M45-49 4 00:43:26 42 01:28:16 48 01:27:51 46
88 Johnny Murphy Male 46 M40-44 6 00:43:37 46 01:28:17 49 01:28:05 49
1504 Mike Larkin Male 47 M40-44 7 00:43:28 43 01:28:18 50 01:28:08 51
748 Oliver Gerg Male 48 MOPEN 33 Derwent Runners 00:43:37 47 01:28:37 51 01:28:20 52
1175 Stephen Robinson Male 49 M40-44 8 Knowsley Harriers A C 00:42:51 37 01:28:45 52 01:28:40 53
263 John Hagan Male 50 MOPEN 34 00:43:49 52 01:29:08 53 01:28:56 56
838 John Paul Standley Male 51 MOPEN 35 00:44:35 72 01:29:12 54 01:29:05 60
1134 Craig Cartwright Male 52 MOPEN 36 00:43:39 48 01:29:12 55 01:28:54 54
1140 Matthew Seal Male 53 MOPEN 37 00:44:13 63 01:29:12 56 01:28:54 55
1473 Gary Thompson Male 54 MOPEN 38 00:43:58 58 01:29:14 57 01:29:05 59
1107 Eric Ranson Male 55 M40-44 9 00:43:47 49 01:29:17 58 01:29:10 63
1192 Matthew Hammond Male 56 MOPEN 39 00:44:46 78 01:29:21 59 01:29:00 57
1208 John Elcock Male 57 MOPEN 40 00:44:23 66 01:29:26 60 01:29:07 61
162 Gino Winstanley Male 58 MOPEN 41 00:44:34 71 01:29:27 61 01:29:16 64
960 Matthew Gawne Male 59 MOPEN 42 00:43:34 45 01:29:28 62 01:29:24 66
1399 Adam Kazmierczak Male 60 MOPEN 43 00:44:48 82 01:29:28 63 01:29:09 62
425 Paul Morton Male 61 M45-49 5 00:44:18 65 01:29:33 64 01:29:24 65
871 Steve Spencer Male 62 M40-44 10 00:44:39 74 01:29:33 65 01:29:04 58
1282 Claire Andrew Female 4 F35-39 2 Spectrum Striders 00:43:52 54 01:29:35 66 01:29:26 67
1501 Anders Granheim Male 63 MOPEN 44 00:43:48 50 01:29:37 67 01:29:33 70
951 Slava Osipovs Male 64 MOPEN 45 00:44:47 80 01:29:49 68 01:29:30 68
950 Richard Davies Male 65 MOPEN 46 00:44:47 81 01:29:50 69 01:29:31 69
110 James Murray Male 66 MOPEN 47 00:44:44 77 01:29:58 70 01:29:36 71
1435 David McCulloch Male 67 MOPEN 48 00:45:15 93 01:30:12 71 01:30:01 72
764 David Daly Male 68 MOPEN 49 Knowsley Harriers A C 00:44:25 68 01:30:19 72 01:30:11 75
1157 Simon Quick Male 69 MOPEN 50 Buckley Runners 00:43:54 56 01:30:20 73 01:30:03 73
1279 Chris Woods Male 70 MOPEN 51 00:44:34 70 01:30:23 74 01:30:08 74
1309 Bob Freeman Male 71 M55-59 1 West Cheshire AC 00:43:49 51 01:30:26 75 01:30:23 78
266 Phil Sinclair Male 72 MOPEN 52 00:44:56 87 01:30:29 76 01:30:17 77
1251 Andrew Cass Male 73 M40-44 11 00:44:42 75 01:30:35 77 01:30:16 76
504 Tony McCarthy Male 74 M55-59 2 Warrington Athletic Club 00:44:12 62 01:30:41 78 01:30:41 80
1083 Dan McCarthy Male 75 MOPEN 53 00:44:12 61 01:30:41 79 01:30:41 81
462 Mark Newns Male 76 MOPEN 54 00:44:43 76 01:31:00 80 01:30:35 79
1489 Mark Robinson Male 77 MOPEN 55 00:45:06 89 01:31:13 81 01:30:58 82
443 Iain Thompson Male 78 M45-49 6 00:45:16 94 01:31:23 82 01:31:01 83
1514 Tim Grace Male 79 M40-44 12 Mersey Tri 00:43:55 57 01:31:26 83 01:31:22 86
1380 Anthony Blanchfield Male 80 MOPEN 56 00:45:34 103 01:31:27 84 01:31:04 84
1382 Graham Slater Male 81 MOPEN 57 Wallasey A C 00:44:54 84 01:31:45 85 01:31:25 88
1050 Matt Smith Male 82 MOPEN 58 00:44:03 59 01:32:04 86 01:31:20 85
727 Rob Neary Male 83 MOPEN 59 00:44:11 60 01:32:12 87 01:31:36 89
305 Dominic Caddy Male 84 MOPEN 60 00:44:38 73 01:32:13 88 01:28:06 50
705 Russell Williams Male 85 M40-44 13 Cybi Striders 00:46:11 112 01:32:15 89 01:31:54 91
1500 Robert Wood Male 86 MOPEN 61 00:44:17 64 01:32:18 90 01:31:25 87
4 Jayne McGrath Female 5 F35-39 3 Pensby Runners 0 01:32:24 91 01:32:05 92
486 Ian Robinson Male 87 M40-44 14 00:44:50 83 01:32:28 92 01:32:10 94
1442 Marty Mcquaid Male 88 MOPEN 62 00:44:55 85 01:32:32 93 01:32:20 96
284 Thomas Aldred Male 89 MOPEN 63 00:44:33 69 01:32:36 94 01:31:49 90
1327 Andy Fryer Male 90 M50-54 5 00:46:18 118 01:32:41 95 01:32:05 93
1092 Rachel Chatwin Female 6 F40-44 2 Buxton & District AC 00:46:00 108 01:32:50 96 01:32:28 97
868 George Perrett Male 91 MOPEN 64 00:45:43 104 01:32:51 97 01:32:18 95
906 Ali Lewis Female 7 F40-44 3 Pensby Runners 00:45:07 90 01:32:55 98 01:32:35 100
1284 Adrian Loughrey Male 92 M50-54 6 Penny Lane Striders 00:45:31 101 01:32:58 99 01:32:33 98
62 Anthony Galvin Male 93 M40-44 15 00:45:20 95 01:33:01 100 01:32:33 99