Showing 1 to 100 of 1760 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club PenYPass Stage Position Halfway Stage Position 23Miles Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
5 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 00:28:23 2 01:15:14 1 02:16:41 1 02:40:10 1 02:40:10 1
3 Keith Macintosh Male 4 M40+ 1 Wimbledon Windmilers 00:29:43 6 01:19:15 6 02:23:37 4 02:46:26 4 02:46:26 4
341 John Ford Male 9 M45+ 1 NWRRC 00:29:19 4 01:18:15 5 02:24:34 5 02:50:32 9 02:50:32 9
10 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 00:33:33 74 01:29:21 61 02:43:22 54 03:08:53 49 03:08:52 49
6 Roger Millen Male 54 M50+ 1 North Wales Fire and Rescue 00:33:46 83 01:30:56 84 02:45:17 64 03:11:51 56 03:11:51 56
335 David Coles Male 68 M55+ 1 Les Croupiers Running Club 00:34:11 94 01:30:56 83 02:45:49 70 03:14:08 70 03:14:02 71
2837 Angharad Mair Female 3 F50+ 1 Les Croupiers Running Club 00:35:01 127 01:32:46 104 02:49:02 80 03:18:23 87 03:18:20 88
11 Mary Grace Spalton Female 4 F35+ 1 Belgrave Harriers 00:34:58 124 01:33:43 117 02:52:38 107 03:20:00 95 03:19:52 98
2943 Caitlin Rice Female 5 FOPEN 1 Glossopdale Harriers 00:34:18 99 01:32:20 96 02:52:40 108 03:20:09 98 03:20:03 100
2785 Helen Jones Female 9 F45+ 1 Port Talbot Harriers 00:36:17 187 01:36:18 164 02:55:55 144 03:25:14 129 03:25:02 128
918 Gwilym Jones Male 146 M60+ 1 00:36:52 228 01:38:17 208 02:59:17 180 03:28:46 159 03:28:42 164
8 Jonathan Bateman Male 274 M65+ 1 Road Runners Club 00:36:22 191 01:38:14 207 03:04:09 239 03:42:25 303 03:42:12 307
14 Anita Worthing Female 105 F55+ 1 Aberystwyth AC 00:44:08 972 01:57:34 906 03:33:24 741 04:11:31 723 04:09:34 711
2647 Val Edwards Female 127 F60+ 1 00:45:13 1110 01:59:16 969 03:38:49 841 04:18:11 833 04:16:16 825
1506 Ernest Rustill Male 1018 M70+ 1 00:44:19 1003 0 03:54:53 1142 04:45:56 1257 04:45:43 1266
15 Jan Parry Female 360 F70+ 1 00:56:47 1720 02:29:03 1611 04:41:24 1625 05:26:55 1588 05:25:27 1584
2858 Linda Middleton Female 366 F65+ 1 Aldrige Running Club 00:53:20 1663 02:25:55 1587 04:40:14 1617 05:30:33 1609 05:29:27 1608
1430 Steve Rees Male 2 MOPEN 2 Neath Harriers 00:29:26 5 01:18:03 3 02:21:12 2 02:44:58 2 02:44:58 2
940 Paul Jones Male 6 M40+ 2 Oswestry Olympians 00:29:46 7 01:20:30 7 02:26:07 7 02:49:12 6 02:49:12 6
4 John Hunt Male 10 M45+ 2 Dark Peak Fell Runners 00:31:21 24 01:23:40 22 02:30:00 13 02:52:11 10 02:52:11 10
3057 Lucy Walmsley Female 2 F40+ 2 Bourton Roadrunners 00:33:45 82 01:30:55 81 02:44:47 62 03:11:37 54 03:11:34 54
159 Andrew Blair Male 55 M50+ 2 Les Croupiers Running Club 00:34:08 89 01:30:45 79 02:43:37 55 03:12:12 57 03:12:05 57
427 Mike Davies Male 94 M55+ 2 Caerleon Running Club 00:34:13 96 01:30:49 80 02:49:38 86 03:20:16 99 03:20:14 102
3016 Jayne Taylor Female 6 F50+ 2 Wigan & District Harriers & AC 00:36:08 180 01:37:38 194 02:53:48 120 03:22:16 113 03:22:07 113
2969 Katie Samuelson Female 8 F35+ 2 Cambridge and Coleridge 00:36:48 222 01:36:01 159 02:54:23 126 03:23:29 119 03:23:18 119
2994 Amy Sole Female 10 FOPEN 2 Mud Crew Trail Runners 00:36:37 211 01:38:54 228 02:59:03 175 03:25:41 131 03:25:23 133
1605 Andrew Stratton Male 172 M60+ 2 Egdon Heath Harriers 00:35:40 155 01:34:57 129 02:58:02 159 03:31:16 186 03:31:02 190
2682 Sally Formon Female 15 F45+ 2 Cocks Moors Woods Running Club 00:38:38 381 01:41:13 298 03:03:50 231 03:34:31 216 03:32:19 205
1060 Peter Little Male 479 M65+ 2 100 Marathon Club 00:41:57 700 01:53:12 720 03:25:38 593 03:59:33 551 03:58:53 558
2742 Annie Hirsch Female 111 F55+ 2 Belle Vue Racers 00:42:29 762 01:53:57 761 03:32:32 716 04:13:29 750 04:12:28 756
3084 Rita Williams Female 140 F60+ 2 100 Marathon Club 00:44:09 975 01:59:26 981 03:40:04 863 04:20:55 883 04:19:30 881
466 Robert Donovan Male 1074 M70+ 2 peel road runners 00:52:38 1640 02:17:50 1466 04:12:55 1394 04:52:23 1335 04:49:44 1322
3025 Pauline Thomas Female 376 F70+ 2 Trots 00:54:42 1691 02:31:05 1625 04:49:12 1648 05:42:18 1641 05:40:34 1637
2891 Christine Norris Female 390 F65+ 2 Peel Road Runners 00:54:42 1690 02:32:39 1633 04:55:46 1670 05:52:04 1674 05:49:53 1667
1769 Harvey Wharton Male 3 MOPEN 3 Cybi Striders 00:28:59 3 01:18:09 4 02:22:55 3 02:45:26 3 02:45:26 3
642 Andrew Grant Male 7 M40+ 3 Harrogate Harriers 00:30:31 15 01:21:50 14 02:28:29 10 02:49:59 7 02:49:59 7
1503 Mark Russell Male 16 M45+ 3 Swinton Running Club 00:29:47 8 01:20:53 10 02:27:23 8 02:54:52 16 02:54:52 16
1057 Mark Liptrot Male 72 M50+ 3 St Helens Sutton AC 00:36:45 219 01:35:40 150 02:49:44 87 03:14:59 74 03:14:46 74
693 Nicholas Hamilton Male 108 M55+ 3 Abingdon AC 00:36:11 183 01:36:43 180 02:54:41 131 03:22:16 114 03:22:09 114
2981 Alison Sedman Female 7 F50+ 3 Belle Vue Racers 00:36:18 188 01:36:54 184 02:53:45 118 03:22:37 115 03:22:29 115
12 Nicola Gething Female 11 F40+ 3 Parc Bryn Bach RC 00:36:40 213 01:39:17 243 02:58:13 163 03:26:05 136 03:25:55 137
2773 Jay Jennions Female 14 F35+ 3 Deestriders Running Club 00:36:01 175 01:38:53 227 02:59:45 185 03:31:02 183 03:30:54 189
2636 Alison Drasdo Female 16 F45+ 3 Trafford AC 00:36:59 238 01:37:43 197 03:03:37 228 03:36:48 233 03:36:38 241
2659 Sarah Evershed Female 17 FOPEN 3 00:38:48 397 01:41:56 320 03:04:40 245 03:37:05 237 03:34:53 223
583 Alan French Male 412 M60+ 3 Wrexham AAC 0 01:51:09 646 03:19:31 480 03:54:34 470 03:52:54 450
1668 Les Thurston Male 579 M65+ 3 Bishops Stortford Running Club 00:43:54 946 01:57:08 885 03:32:36 719 04:08:02 671 04:07:47 678
2944 Deborah Richards Female 142 F55+ 3 Prestatyn Running Club 00:43:28 892 01:56:10 842 03:39:09 848 04:22:30 901 04:20:49 892
2790 Patricia Jones Female 149 F60+ 3 Brackla Harriers 00:42:46 797 01:53:14 722 03:40:58 879 04:23:51 919 04:23:05 928
9 Rex Wade Male 1100 M70+ 3 00:48:43 1447 02:11:09 1332 04:13:00 1397 04:57:32 1381 04:56:27 1388
2853 Barbara Mcguffie Female 394 F65+ 3 Wakefield Triathlon Club 00:58:20 1730 02:42:28 1657 05:04:40 1690 05:57:33 1683 05:56:02 1677
2979 Patricia Seabrook Female 402 F70+ 3 Finch Coasters 01:04:03 1751 02:55:30 1675 05:27:24 1707 06:24:01 1701 06:22:08 1693
1077 Jamie Loxam Male 5 MOPEN 4 Maldwyn Harriers 00:30:50 17 01:21:47 13 02:25:00 6 02:48:18 5 02:48:18 5
647 Martin Green Male 12 M40+ 4 00:30:24 13 0 02:29:18 11 02:53:40 12 02:53:39 12
1758 Richard Webster Male 28 M45+ 4 Wallasey AC 00:31:01 18 01:23:37 21 02:33:42 25 02:59:01 28 02:58:59 28
1372 Dave Powell Male 78 M50+ 4 Aberystwyth AC 00:33:43 80 01:29:51 65 02:47:46 78 03:16:54 80 03:16:49 81
961 John Kay Male 125 M55+ 4 Fife AC 00:36:28 202 01:34:38 126 02:57:11 153 03:26:00 135 03:25:57 138
2712 Lisa Grantham Female 12 F40+ 4 City of Chester Triathlon Club 00:38:26 358 01:42:47 346 03:00:21 195 03:27:21 145 03:27:16 147
2830 Jacqueline Macey Female 18 F35+ 4 Wrekin Road Runners 00:38:27 359 01:40:39 282 03:04:57 252 03:38:02 249 03:37:45 254
2508 Lorna Al-Ani Female 22 FOPEN 4 00:38:40 384 01:41:14 299 03:05:20 261 03:39:18 263 03:37:07 244
2916 Sandra Pinkham Female 25 F50+ 4 Port Talbot Harriers 00:36:30 206 01:38:12 206 03:06:58 283 03:40:44 281 03:40:41 287
3009 Lou Summers Female 26 F45+ 4 Pontypool and District Runners 00:37:47 306 0 03:10:17 320 03:41:44 293 03:41:44 300
1831 Rhydian Williams Male 413 M60+ 4 00:42:13 736 01:51:45 669 03:20:37 498 03:54:36 471 03:53:44 471
913 Gareth Jones Male 628 M65+ 4 Chepstow Harriers 00:46:15 1224 02:03:37 1124 03:37:11 814 04:12:08 733 04:10:16 725
2696 Jenny Garth Female 186 F55+ 4 Swindon Harriers 00:44:55 1080 02:00:59 1034 03:43:35 931 04:31:30 1050 04:28:57 1025
2612 Oona Crawford Female 244 F60+ 4 Trots 00:45:49 1168 02:06:07 1203 04:01:50 1252 04:46:33 1263 04:44:52 1259
54 John Armistead Male 1171 M70+ 4 Dark Peak Fell Runners 00:45:43 1154 02:05:41 1192 04:18:38 1458 05:11:23 1496 05:10:08 1495
495 Philip Eccleston Male 8 MOPEN 5 Burnden Road Runners 00:30:34 16 0 02:28:10 9 02:50:28 8 02:50:28 8
1315 John Parkinson Male 13 M40+ 5 Eryri Harriers 00:31:08 20 01:22:49 17 02:31:15 18 02:53:43 13 02:53:42 13
588 Chris Fulcher Male 30 M45+ 5 Neath Harriers 00:32:13 38 01:26:32 34 02:36:38 31 03:00:15 30 03:00:13 30
663 Kevin Griffiths Male 82 M50+ 5 Trots 00:33:18 63 01:31:14 88 02:46:30 73 03:17:48 84 03:17:43 85
1545 Patrick Shortell Male 127 M55+ 5 00:35:23 143 01:36:05 163 02:54:58 135 03:26:23 138 03:26:22 141
2730 Robyn Hawxby Female 13 F40+ 5 Knavesmire Harriers York 00:37:07 248 01:39:10 239 02:59:11 177 03:28:36 157 03:28:18 159
2586 Angela Champion Female 21 F35+ 5 Les Croupiers Running Club 00:39:32 468 01:44:33 408 03:07:58 296 03:39:10 261 03:38:17 260
2552 Mary Bowen Rees Female 28 F50+ 5 Trots 00:39:55 498 01:46:54 497 03:11:28 343 03:42:08 297 03:41:17 297
3061 Julie Webb Female 30 F45+ 5 City of Chester Triathlon Club 00:37:13 261 01:41:18 306 03:10:24 322 03:42:36 305 03:42:23 309
3118 Germma Morgans Female 32 FOPEN 5 00:37:27 278 01:42:00 323 03:09:17 306 03:43:36 313 03:43:27 327
442 Paul Day Male 523 M60+ 5 Lliswerry Runners 00:38:57 421 01:45:50 461 03:27:07 620 04:02:44 602 04:02:22 613
920 John Jones Male 744 M65+ 5 00:43:48 941 01:57:40 912 03:41:57 905 04:20:59 884 04:18:14 858
2870 Lon Morgan Female 196 F55+ 5 Rhedwyr Emlyn 00:46:34 1249 02:01:39 1057 03:53:28 1114 04:35:05 1103 04:33:23 1092
3093 Yvonne Williams Female 251 F60+ 5 Penarth & Dinas Runners 00:49:26 1494 02:14:27 1410 04:05:53 1304 04:48:46 1290 04:46:17 1272
32 Iorwerth Roberts Male 1284 M70+ 5 Eryri Harriers 00:57:30 1722 02:37:18 1649 04:55:29 1668 05:50:47 1672 05:48:09 1665
1614 Matthew Symes Male 11 MOPEN 6 Pontypool and District Runners 00:32:09 33 0 0 02:52:31 11 02:52:27 11
69 Nathan Aspinall Male 17 M40+ 6 00:30:08 11 01:20:32 9 02:29:21 12 02:55:12 17 02:55:12 18
135 David Betteley Male 31 M45+ 6 South Cheshire Harriers 00:31:30 25 01:25:16 25 02:35:22 30 03:00:30 31 03:00:29 31
1125 Lance Mason Male 84 M50+ 6 Teignbridge Trotters 00:34:51 116 01:32:52 106 02:51:03 93 03:17:57 86 03:17:51 86
651 Paul Gresty Male 153 M55+ 6 Shropshire Shufflers 00:37:04 243 01:38:28 212 02:58:20 166 03:29:29 166 03:29:09 166
3019 Helen Teasdale Female 19 F40+ 6 00:37:40 297 01:41:15 301 03:06:25 274 03:38:08 250 03:37:48 255
2728 Claire Harrison Female 23 F35+ 6 Bourton Roadrunners 00:37:20 267 01:41:21 309 03:07:44 293 03:40:10 270 03:40:06 275
2595 Lisa Cleary Female 31 F50+ 6 Penarth & Dinas Runners 00:39:43 481 01:47:39 522 03:12:29 355 03:43:25 311 03:42:31 310
2846 Hannah Mcbrown Female 33 FOPEN 6 Outdoor fitness running club 0 01:41:08 297 03:09:54 316 03:43:40 316 03:42:50 314
2929 Rhian Probert Female 37 F45+ 6 00:38:45 392 01:44:15 401 03:13:39 376 03:46:08 351 03:45:56 360
644 Andrew Green Male 552 M60+ 6 Keighley & Craven AC 00:38:18 340 01:44:29 407 03:20:25 496 04:05:18 636 04:05:13 650
537 John Evans Male 829 M65+ 6 Aberystwyth AC 00:43:02 833 01:54:18 774 03:41:09 882 04:28:47 1001 04:27:48 1004
2762 Meinir Huws Female 200 F55+ 6 Abergele harriers 00:47:05 1311 02:04:46 1170 03:56:27 1168 04:35:59 1114 04:34:52 1118
2753 Pauline Howes Female 352 F60+ 6 100 Marathon Club 00:51:15 1575 02:20:04 1508 04:33:49 1578 05:22:32 1564 05:20:18 1558
26 David Phillips Male 1289 M70+ 6 Pembrokeshire Harriers 00:55:37 1707 02:38:15 1651 05:02:51 1689 05:56:33 1682 05:54:53 1675
999 Rob Atkin Male 14 MOPEN 7 Bridgend AC 00:31:13 22 01:22:46 16 02:30:06 14 02:53:58 14 02:53:57 14
132 Ian Berry Male 20 M40+ 7 Winchester & District AC 00:32:50 45 01:26:23 27 02:33:37 24 02:56:28 20 02:56:25 20
1386 Glyn Price Male 36 M45+ 7 Sarn Helen Running Club 00:32:04 31 01:26:24 29 02:37:43 33 03:02:56 36 03:02:53 36
337 David Collins Male 87 M50+ 7 Wigan & District Harriers & AC 00:35:26 145 01:36:38 176 02:52:38 106 03:19:04 90 03:18:56 90