Showing 1 to 100 of 1760 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club PenYPass Stage Position Halfway Stage Position 23Miles Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
2846 Hannah Mcbrown Female 33 FOPEN 6 Outdoor fitness running club 0 01:41:08 297 03:09:54 316 03:43:40 316 03:42:50 314
583 Alan French Male 412 M60+ 3 Wrexham AAC 0 01:51:09 646 03:19:31 480 03:54:34 470 03:52:54 450
3053 Stephanie Wade Female 64 F45+ 13 Pontypridd Roadents AC 0 0 03:21:39 520 03:56:39 496 03:55:50 502
2962 Dawn Rowe Female 304 F45+ 65 Rossendale Harriers AC 0 02:20:32 1513 0 05:02:10 1442 05:01:47 1447
1487 Stephen Roper Male 1304 M70+ 7 West Sussex Fire and Rescue 0 02:12:30 1370 05:10:41 1697 06:27:21 1706 0
2684 Karen Foster Female 412 F50+ 49 0 02:20:34 1514 05:33:49 1708 07:06:17 1718 07:05:54 1709
1788 Simon Whittle Male DNF M50+ DNF Somer AC 0 01:26:53 37 0 DNF DNF DNF DNF
2680 Tracy Foote Female DNF F50+ DNF Dover Road Runners AC 0 0 0 DNF DNF DNF DNF
1905 Ceri Rees Male DNF M40+ DNF 00:28:09 1 01:15:14 2 0 DNF DNF DNF DNF
5 Alun Vaughan Male 1 MOPEN 1 Eryri Harriers 00:28:23 2 01:15:14 1 02:16:41 1 02:40:10 1 02:40:10 1
1769 Harvey Wharton Male 3 MOPEN 3 Cybi Striders 00:28:59 3 01:18:09 4 02:22:55 3 02:45:26 3 02:45:26 3
341 John Ford Male 9 M45+ 1 NWRRC 00:29:19 4 01:18:15 5 02:24:34 5 02:50:32 9 02:50:32 9
1430 Steve Rees Male 2 MOPEN 2 Neath Harriers 00:29:26 5 01:18:03 3 02:21:12 2 02:44:58 2 02:44:58 2
3 Keith Macintosh Male 4 M40+ 1 Wimbledon Windmilers 00:29:43 6 01:19:15 6 02:23:37 4 02:46:26 4 02:46:26 4
940 Paul Jones Male 6 M40+ 2 Oswestry Olympians 00:29:46 7 01:20:30 7 02:26:07 7 02:49:12 6 02:49:12 6
1503 Mark Russell Male 16 M45+ 3 Swinton Running Club 00:29:47 8 01:20:53 10 02:27:23 8 02:54:52 16 02:54:52 16
209 Rob Bridges Male 34 MOPEN 20 E1030380 00:29:47 9 01:20:31 8 02:31:48 22 03:02:16 34 03:02:16 34
204 Graham Breen Male 27 MOPEN 17 Les Croupiers Running Club 00:29:48 10 01:23:11 18 02:31:39 21 02:58:24 27 02:58:22 27
69 Nathan Aspinall Male 17 M40+ 6 00:30:08 11 01:20:32 9 02:29:21 12 02:55:12 17 02:55:12 18
1882 Gareth Wyn Hughes Male 19 MOPEN 10 00:30:09 12 01:21:34 11 02:31:23 20 02:55:55 19 02:55:53 19
647 Martin Green Male 12 M40+ 4 00:30:24 13 0 02:29:18 11 02:53:40 12 02:53:39 12
2 Gwyn Owen Male 21 MOPEN 11 Eryri Harriers 00:30:25 14 01:21:36 12 02:31:16 19 02:56:41 21 02:56:41 21
642 Andrew Grant Male 7 M40+ 3 Harrogate Harriers 00:30:31 15 01:21:50 14 02:28:29 10 02:49:59 7 02:49:59 7
495 Philip Eccleston Male 8 MOPEN 5 Burnden Road Runners 00:30:34 16 0 02:28:10 9 02:50:28 8 02:50:28 8
1077 Jamie Loxam Male 5 MOPEN 4 Maldwyn Harriers 00:30:50 17 01:21:47 13 02:25:00 6 02:48:18 5 02:48:18 5
1758 Richard Webster Male 28 M45+ 4 Wallasey AC 00:31:01 18 01:23:37 21 02:33:42 25 02:59:01 28 02:58:59 28
76 James Bacon Male 51 MOPEN 26 Eryri Harriers 00:31:07 19 01:23:27 19 02:39:38 42 03:10:59 52 03:10:58 53
1315 John Parkinson Male 13 M40+ 5 Eryri Harriers 00:31:08 20 01:22:49 17 02:31:15 18 02:53:43 13 02:53:42 13
1765 Matthew Wells Male 22 MOPEN 12 00:31:12 21 01:22:46 15 02:30:16 15 02:57:25 22 02:57:23 22
999 Rob Atkin Male 14 MOPEN 7 Bridgend AC 00:31:13 22 01:22:46 16 02:30:06 14 02:53:58 14 02:53:57 14
1794 Richard Wilder Male DNF M40+ DNF San Domenico RC 00:31:16 23 0 0 DNF DNF DNF DNF
4 John Hunt Male 10 M45+ 2 Dark Peak Fell Runners 00:31:21 24 01:23:40 22 02:30:00 13 02:52:11 10 02:52:11 10
135 David Betteley Male 31 M45+ 6 South Cheshire Harriers 00:31:30 25 01:25:16 25 02:35:22 30 03:00:30 31 03:00:29 31
646 David Green Male 18 MOPEN 9 Northampton Road Runners 00:31:34 26 01:23:29 20 02:30:57 17 02:55:28 18 02:55:01 17
1904 Paul Wathan Male 733 MOPEN 278 00:31:39 27 01:26:58 38 03:28:00 636 04:20:11 870 04:20:11 888
598 Gavin Gates Male 23 MOPEN 13 Bridgend AC 00:31:51 28 01:26:24 30 02:33:29 23 02:57:31 23 02:57:29 23
403 Richard Dando Male 24 MOPEN 14 Bridgend AC 00:31:52 29 01:26:25 31 02:33:54 26 02:57:36 24 02:57:36 24
1748 Richard Watkinson Male 32 M40+ 8 00:32:04 30 01:24:44 23 02:35:01 29 03:00:56 32 03:00:54 32
1386 Glyn Price Male 36 M45+ 7 Sarn Helen Running Club 00:32:04 31 01:26:24 29 02:37:43 33 03:02:56 36 03:02:53 36
882 Richie Johnson Male 155 M40+ 38 Pontypool and District Runners 00:32:06 32 01:27:30 39 02:57:55 157 03:29:43 168 03:29:35 173
1614 Matthew Symes Male 11 MOPEN 6 Pontypool and District Runners 00:32:09 33 0 0 02:52:31 11 02:52:27 11
1112 Steve Marklew Male 356 M50+ 32 Royal Sutton Coldfield AC 00:32:10 34 01:26:33 35 02:59:14 179 03:50:30 401 03:50:29 412
405 Gareth Davey Male 76 MOPEN 37 Neath Harriers 00:32:10 35 01:26:23 28 02:41:51 46 03:16:15 78 03:16:11 79
1627 Sean Taylor Male 26 MOPEN 16 Mynydd Du 00:32:11 36 01:25:10 24 02:33:55 27 02:58:21 26 02:58:17 26
719 Robert Harris Male 15 MOPEN 8 north herts road runners 00:32:11 37 0 02:30:19 16 02:54:39 15 02:54:32 15
588 Chris Fulcher Male 30 M45+ 5 Neath Harriers 00:32:13 38 01:26:32 34 02:36:38 31 03:00:15 30 03:00:13 30
1522 Jason Scanlon Male 45 M40+ 14 Pontypridd Roadents AC 00:32:22 39 01:26:11 26 02:41:36 45 03:08:34 45 03:08:32 46
1665 Paul Thompson Male 284 M40+ 73 Clayton Le Moors Harriers 00:32:31 40 01:28:24 46 03:00:11 193 03:43:43 317 03:43:41 331
748 Richard Heath Male 42 M40+ 12 00:32:37 41 01:26:33 36 02:40:45 43 03:07:19 42 03:07:18 43
329 Steve Coates Male 40 M40+ 11 East Hull Harriers & A.C. 00:32:40 42 01:26:29 33 02:39:30 40 03:04:57 40 03:04:55 40
1436 Raul Reismann Male 43 M40+ 13 Swansea Harriers 00:32:45 43 01:27:49 41 02:38:09 34 03:07:20 43 03:07:15 42
1703 Tom Webb Male 57 MOPEN 29 00:32:45 44 01:27:58 43 02:46:40 76 03:12:48 59 03:12:46 61
132 Ian Berry Male 20 M40+ 7 Winchester & District AC 00:32:50 45 01:26:23 27 02:33:37 24 02:56:28 20 02:56:25 20
586 Austin Frost Male 58 M40+ 16 Dark Peak Fell runners 00:32:51 46 01:30:33 75 02:46:34 75 03:12:51 60 03:12:44 60
602 Andrew George Male 65 MOPEN 32 Celtic Tri 00:32:55 47 01:28:27 48 02:43:53 57 03:13:47 67 03:13:44 68
81 Mark Balch Male 170 M45+ 31 Usk Runners 00:32:56 48 01:29:53 66 02:53:48 119 03:31:12 184 03:29:36 174
1498 Irfon Rowlands Male 48 M45+ 10 Cybi Striders 00:33:01 49 01:27:38 40 02:40:56 44 03:08:48 48 03:08:48 48
1567 Iwan Smith Male 33 MOPEN 19 Eryri Harriers 00:33:02 50 01:27:52 42 02:38:45 37 03:02:12 33 03:02:07 33
1604 Karl Strange Male 83 M45+ 14 Bowline Climbing Club 00:33:04 51 01:28:22 44 02:45:22 67 03:17:51 85 03:16:42 80
538 Mike Evans Male 37 MOPEN 21 Trots 00:33:06 52 0 02:38:29 35 03:03:06 37 03:03:06 37
1531 Ben Sears Male 38 MOPEN 22 Pontypridd Roadents AC 00:33:08 53 01:28:39 53 02:39:04 38 03:03:40 38 03:03:38 38
780 Andrew Hodgson Male 39 M40+ 10 Bridgend AC 00:33:09 54 01:29:16 59 02:39:06 39 03:03:53 39 03:03:52 39
1439 Jonathan Rhys Male 85 MOPEN 41 Harlequins Orienteers 00:33:09 55 01:28:24 47 02:46:51 77 03:18:32 88 03:18:00 87
22 Pete Ackerley Male 56 M40+ 15 Warrington Road Runners 00:33:10 56 01:28:23 45 02:43:52 56 03:12:26 58 03:12:08 58
1151 Jody Mceachern Male 73 MOPEN 35 NORTH WALES FIRE & RESCUE 00:33:12 57 0 02:44:21 60 03:15:19 75 03:15:18 75
637 Mark Graham Male 49 M45+ 11 Bromsgrove & Redditch AC 00:33:12 58 01:29:00 57 02:42:23 51 03:10:28 50 03:10:24 50
1063 Adam Lloyd Male 59 M40+ 17 Bromsgrove & Redditch AC 00:33:13 59 01:28:45 54 02:45:24 68 03:12:59 61 03:12:55 62
803 Christopher Hornung Male 41 M45+ 8 BAD Tri 00:33:15 60 01:28:27 49 02:39:32 41 03:06:43 41 03:06:40 41
581 Simon Franks Male 62 MOPEN 31 00:33:17 61 01:30:34 76 02:45:17 65 03:13:16 64 03:13:16 65
1059 Kevin Lister Male 63 M40+ 19 North East Veterans 00:33:17 62 01:30:36 77 02:45:13 63 03:13:17 65 03:12:56 63
663 Kevin Griffiths Male 82 M50+ 5 Trots 00:33:18 63 01:31:14 88 02:46:30 73 03:17:48 84 03:17:43 85
343 Steven Conaty Male 52 MOPEN 27 00:33:19 64 01:28:38 52 02:42:20 50 03:11:26 53 03:10:53 52
1292 Dewi Owen Male 50 MOPEN 25 Eryri Harriers 00:33:20 65 01:28:28 51 02:42:19 48 03:10:30 51 03:10:27 51
520 Gary English Male 93 M50+ 8 Liverpool Running Club 00:33:23 66 01:28:58 56 02:49:18 84 03:20:09 97 03:20:02 99
616 Paul Gleeson Male 100 M45+ 20 00:33:24 67 01:30:29 72 02:49:04 81 03:20:54 105 03:20:53 106
501 Darren Edwards Male 46 MOPEN 23 Aberdare VAAC 00:33:24 68 01:28:28 50 02:42:07 47 03:08:44 46 03:08:42 47
886 Paul Johnston Male 61 M40+ 18 Stockport Harriers & AC 00:33:25 69 01:29:54 67 02:42:38 53 03:13:14 63 03:13:10 64
1045 Simon Lewis Male 280 MOPEN 121 Aberdare VAAC 00:33:30 70 01:30:30 73 03:06:52 281 03:43:19 310 03:43:17 323
108 Peter Lewis Male 1207 M50+ 151 Eryri Harriers 00:33:32 71 0 04:29:24 1540 05:21:48 1557 0
958 Manu Kauppila Male 25 MOPEN 15 00:33:32 72 01:26:26 32 02:34:07 28 02:58:02 25 02:58:01 25
96 Nigel Barnes Male 165 M45+ 29 Run4All 00:33:33 73 01:29:34 62 02:52:14 103 03:30:31 178 03:30:22 184
10 Andrea Rowlands Female 1 F40+ 1 Eryri Harriers 00:33:33 74 01:29:21 61 02:43:22 54 03:08:53 49 03:08:52 49
1704 David Tyler Male 131 MOPEN 63 Legal and General Athletics Cl 00:33:36 75 01:30:30 74 02:53:10 111 03:27:10 142 03:27:06 145
847 Chris Jackson Male 179 MOPEN 84 Glossopdale Harriers 00:33:39 76 01:33:09 108 02:58:46 170 03:31:56 193 03:31:50 199
105 Charlie Batho Male 44 M45+ 9 Stockport Harriers & AC 00:33:39 77 01:30:39 78 02:42:28 52 03:07:39 44 03:07:28 44
1684 Matthew Tonks Male 69 MOPEN 34 nuneaton harriers 00:33:40 78 01:29:43 63 02:44:31 61 03:14:14 71 03:14:00 69
1136 Stephen Mcallister Male 117 MOPEN 55 MK Lakeside Runners 00:33:42 79 01:31:33 91 02:53:00 110 03:24:35 125 03:24:32 125
1372 Dave Powell Male 78 M50+ 4 Aberystwyth AC 00:33:43 80 01:29:51 65 02:47:46 78 03:16:54 80 03:16:49 81
1760 Robert Weekes Male 29 MOPEN 18 north devon road runners 00:33:44 81 01:29:19 60 02:37:31 32 02:59:51 29 02:59:45 29
3057 Lucy Walmsley Female 2 F40+ 2 Bourton Roadrunners 00:33:45 82 01:30:55 81 02:44:47 62 03:11:37 54 03:11:34 54
6 Roger Millen Male 54 M50+ 1 North Wales Fire and Rescue 00:33:46 83 01:30:56 84 02:45:17 64 03:11:51 56 03:11:51 56
1511 Nick Salwey Male 145 M45+ 24 Winchester & District AC 00:33:58 84 01:30:59 85 02:55:50 143 03:28:38 158 03:28:33 163
1834 Shane Williams Male 47 MOPEN 24 Menai Track and Field 00:33:58 85 01:29:05 58 02:42:19 49 03:08:46 47 03:08:27 45
627 David Goodwin Male 67 M45+ 12 Sandwell Valley RC 00:34:01 86 01:31:50 94 02:46:05 71 03:14:07 69 03:14:01 70
309 Shelley Childs Male 64 M40+ 20 Aberystwyth AC 00:34:03 87 01:29:49 64 02:45:21 66 03:13:34 66 03:13:27 66
662 Dylan Griffiths Male 53 MOPEN 28 00:34:03 88 01:30:19 71 02:44:03 58 03:11:46 55 03:11:35 55
159 Andrew Blair Male 55 M50+ 2 Les Croupiers Running Club 00:34:08 89 01:30:45 79 02:43:37 55 03:12:12 57 03:12:05 57
770 Charlie Hill-Venning Male 122 MOPEN 58 Farnham Runners 00:34:08 90 0 02:55:37 142 03:25:43 132 03:25:26 134
1301 Martin Owen Male 182 MOPEN 86 Eryri Harriers 00:34:10 91 01:30:11 70 02:57:43 156 03:32:02 196 03:31:51 200
666 Paul Griffiths Male 203 M40+ 53 Chorlton Runners 00:34:10 92 01:30:55 82 02:59:55 188 03:34:47 218 03:34:41 222