Showing 201 to 300 of 1760 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club PenYPass Stage Position Halfway Stage Position 23Miles Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1235 Craig Muress Male 88 M40+ 24 00:36:23 193 01:36:28 170 02:53:15 114 03:19:36 91 03:19:33 93
1390 Richard Price Male 313 M45+ 63 Celtic Tri 00:36:24 194 01:38:11 205 03:10:56 329 03:46:01 349 03:45:44 355
1860 Alun Wood Male 201 MOPEN 92 Islwyn Running Club 00:36:24 195 01:39:46 256 03:00:07 192 03:34:22 215 03:34:06 217
1001 Hans-Peter Kubis Male 183 M50+ 11 00:36:25 196 01:37:36 193 03:00:14 194 03:32:15 197 03:32:02 203
443 Henry De Renzy-Martin Male 119 MOPEN 57 Serpentine Running Club 00:36:26 197 01:36:42 179 02:55:00 136 03:25:02 127 03:24:44 127
1061 Owain Llewellyn Male 118 MOPEN 56 Cybi Striders 00:36:27 198 01:36:25 168 02:54:31 128 03:24:59 126 03:24:41 126
1051 Paul Lidgett Male 138 M45+ 23 Chepstow Harriers 00:36:28 199 01:37:43 196 03:00:00 189 03:28:03 150 03:27:50 151
456 Mark Dibb Male 262 M40+ 67 00:36:28 200 01:37:30 192 03:05:02 253 03:41:10 287 03:40:58 294
1192 Robert Mole Male 345 M40+ 93 Bromsgrove & Redditch AC 00:36:28 201 01:38:07 203 03:14:31 394 03:49:26 388 03:49:16 398
961 John Kay Male 125 M55+ 4 Fife AC 00:36:28 202 01:34:38 126 02:57:11 153 03:26:00 135 03:25:57 138
1217 Gareth Morris Male 193 MOPEN 91 00:36:28 203 01:39:41 253 03:05:11 258 03:33:42 207 03:33:25 211
1610 Mark Summerville Male 95 M45+ 17 Swinton Running Club 00:36:29 204 01:36:57 185 02:54:32 129 03:20:18 100 03:20:17 103
954 Ian Joslin Male 322 M40+ 85 00:36:29 205 01:39:26 247 03:11:07 338 03:46:50 360 03:46:32 369
2916 Sandra Pinkham Female 25 F50+ 4 Port Talbot Harriers 00:36:30 206 01:38:12 206 03:06:58 283 03:40:44 281 03:40:41 287
276 Tim Campbell Male 162 M40+ 40 Astley & Tyldesley Roadrunners 00:36:30 207 01:38:10 204 02:57:10 152 03:30:28 175 03:28:31 162
960 Christopher Kay Male 369 MOPEN 147 00:36:31 208 01:41:20 307 03:16:47 433 03:51:14 415 03:50:59 424
1721 Mike Vinegrad Male 596 M45+ 128 East Hull Harriers & A.C. 00:36:32 209 01:40:33 279 03:26:07 605 04:09:57 693 04:09:53 718
1314 David Parkin Male 113 MOPEN 51 Swinton Running Club 00:36:34 210 01:36:05 162 02:54:03 124 03:23:55 121 03:23:54 121
2994 Amy Sole Female 10 FOPEN 2 Mud Crew Trail Runners 00:36:37 211 01:38:54 228 02:59:03 175 03:25:41 131 03:25:23 133
1607 Paul Stuart Male 572 M45+ 124 Steel City Striders 00:36:38 212 01:39:49 260 03:30:51 683 04:07:45 662 04:07:28 675
12 Nicola Gething Female 11 F40+ 3 Parc Bryn Bach RC 00:36:40 213 01:39:17 243 02:58:13 163 03:26:05 136 03:25:55 137
1205 John Morgan Male 215 M50+ 17 Bridgend AC 00:36:41 214 01:40:12 269 03:05:29 264 03:36:16 230 03:36:12 238
93 Gary Barnes Male 200 M50+ 13 Riverside Runners 00:36:41 215 01:39:15 240 03:02:06 209 03:34:21 214 03:34:05 216
1350 Richard Phillis Male 353 M40+ 94 Ripley Running Club 00:36:43 216 01:40:01 264 03:13:42 379 03:50:18 398 03:49:52 406
1150 Padraig Mcdonnell Male 192 M40+ 49 Chorlton Runners 00:36:43 217 01:36:18 165 02:59:41 183 03:33:26 206 03:32:21 207
1256 Dave Norman Male 147 M40+ 36 Dudley Kingswinford RC 00:36:44 218 01:36:42 177 02:56:51 150 03:28:55 160 03:27:52 152
1057 Mark Liptrot Male 72 M50+ 3 St Helens Sutton AC 00:36:45 219 01:35:40 150 02:49:44 87 03:14:59 74 03:14:46 74
1622 Ian Taylor Male 173 M40+ 43 00:36:45 220 01:38:25 211 03:00:07 191 03:31:29 187 03:30:21 182
807 Andrew Howarth Male 531 MOPEN 211 City of Chester Triathlon Club 00:36:47 221 01:35:13 131 03:14:19 393 04:02:58 610 04:02:54 621
2969 Katie Samuelson Female 8 F35+ 2 Cambridge and Coleridge 00:36:48 222 01:36:01 159 02:54:23 126 03:23:29 119 03:23:18 119
956 Daman Jukes Male 139 M40+ 34 Parc Bryn Bach RC 00:36:49 223 01:39:18 244 02:58:56 171 03:28:07 151 03:27:57 154
503 Karl Ashworth Male 433 MOPEN 174 00:36:49 224 01:38:42 218 03:15:26 408 03:56:40 497 03:55:51 503
435 Andrew Davis Male 245 M45+ 46 Sarn Helen Running Club 00:36:50 225 01:36:02 160 03:04:56 250 03:39:55 267 03:39:13 270
1523 Andreas Schell Male 364 M45+ 73 00:36:50 226 01:38:46 220 03:12:10 349 03:50:58 409 03:50:47 420
1662 Martin Thomerson Male 197 M40+ 51 FRA 00:36:51 227 01:37:52 199 02:59:48 187 03:33:51 211 03:33:11 210
918 Gwilym Jones Male 146 M60+ 1 00:36:52 228 01:38:17 208 02:59:17 180 03:28:46 159 03:28:42 164
707 Gareth Hardman Male 456 M45+ 93 Bridgend AC 00:36:52 229 01:40:36 281 03:18:43 464 03:57:40 525 03:57:38 538
1887 David Yapp Male 279 M45+ 54 00:36:52 230 01:39:35 251 03:08:19 299 03:43:16 309 03:42:52 315
1250 George Nicholls Male 199 M45+ 34 Prestatyn Running Club 00:36:53 231 01:37:21 189 03:03:04 223 03:34:10 213 03:34:02 214
281 Greg Carns Male 148 M45+ 25 St Helens Sutton AC 00:36:53 232 01:37:53 200 02:59:38 182 03:29:02 161 03:28:22 160
2526 Louise Barker Female 24 F35+ 7 Aberystwyth AC 00:36:54 233 0 03:06:59 284 03:40:19 273 03:40:12 279
79 David Baker Male 309 M45+ 62 Denbigh Harriers 00:36:56 234 01:39:06 235 03:12:47 360 03:45:44 344 03:45:39 353
390 Neil Curry Male 328 MOPEN 136 Stockport Harriers & AC 00:36:56 235 01:43:06 359 03:10:23 321 03:47:07 367 03:46:22 367
1122 Robert Martin Male 618 M45+ 134 Maldwyn Harriers 00:36:59 236 01:37:41 195 03:23:25 545 04:11:26 722 04:09:41 715
1785 Michael Whitley Male 209 M50+ 15 Launceston Road Runners 00:36:59 237 01:39:16 242 03:04:26 242 03:35:25 224 03:34:41 221
2636 Alison Drasdo Female 16 F45+ 3 Trafford AC 00:36:59 238 01:37:43 197 03:03:37 228 03:36:48 233 03:36:38 241
559 Gary Fisher Male 484 MOPEN 196 00:37:00 239 0 03:24:32 569 03:59:49 556 03:59:22 568
1429 Robert Rees Male 103 M40+ 27 Castle Hotel Neath 00:37:02 240 01:35:46 152 02:53:51 121 03:21:35 108 03:21:01 107
1569 Matt Smith Male 234 M40+ 62 Road Runners Club 00:37:03 241 01:38:43 219 03:06:17 273 03:38:28 253 03:38:18 261
1460 Emlyn Roberts Male 263 M50+ 21 Eryri Harriers 00:37:03 242 01:40:08 267 03:09:05 305 03:41:11 288 03:40:52 290
651 Paul Gresty Male 153 M55+ 6 Shropshire Shufflers 00:37:04 243 01:38:28 212 02:58:20 166 03:29:29 166 03:29:09 166
104 Tim Bates Male 144 M50+ 10 00:37:04 244 01:38:55 230 02:58:41 169 03:28:26 156 03:28:17 158
1097 Christian Maggs Male DNF MOPEN DNF 00:37:04 245 01:43:29 372 0 DNF DNF DNF DNF
852 Paul Jakeways Male 573 MOPEN 224 West Bromwich Harriers 00:37:05 246 01:40:10 268 03:24:51 576 04:07:46 663 04:07:17 670
1399 Thomas Prytherch Male 109 M45+ 21 00:37:06 247 01:37:01 186 02:53:57 122 03:23:11 116 03:22:54 116
2730 Robyn Hawxby Female 13 F40+ 5 Knavesmire Harriers York 00:37:07 248 01:39:10 239 02:59:11 177 03:28:36 157 03:28:18 159
182 Andrew Bowen Male 268 MOPEN 116 00:37:08 249 01:36:48 182 03:05:03 254 03:41:55 294 03:40:47 289
449 Gareth Denham Male 278 MOPEN 120 00:37:08 250 01:39:01 232 03:08:14 298 03:43:02 308 03:42:53 316
1364 Laurence Pole Male 217 M40+ 58 Pontypridd Roadents AC 00:37:08 251 01:38:36 215 02:58:09 160 03:36:41 232 03:36:14 239
1867 Jamie Woods Male 140 MOPEN 69 Calne RC 00:37:09 252 01:38:41 216 03:00:07 190 03:28:12 152 03:27:55 153
189 Phillip Box Male 535 MOPEN 214 Aldrige Running Club 00:37:09 253 01:45:23 440 03:30:04 665 04:03:05 614 04:02:07 609
1568 Karl Smith Male 458 MOPEN 185 00:37:09 254 01:43:08 361 03:20:16 491 03:57:48 527 03:57:26 534
509 Steve Edwards Male 112 M50+ 9 Bourton Roadrunners 00:37:09 255 01:39:09 238 02:57:04 151 03:23:50 120 03:23:46 120
1873 Arron Wright Male 459 MOPEN 186 00:37:09 256 01:43:08 362 03:20:18 493 03:57:48 528 03:57:27 535
2656 Rachel Evans Female 20 F40+ 7 Run4All 00:37:10 257 01:39:44 254 03:05:26 263 03:38:56 258 03:38:43 263
1380 Craig Prandle Male 226 M40+ 61 Wrexham AAC 00:37:10 258 01:38:55 229 03:05:15 259 03:37:43 243 03:37:36 251
179 Gregg Boughey Male 188 MOPEN 89 00:37:12 259 01:39:01 233 03:00:56 201 03:32:44 202 03:31:46 196
1238 Frank Murphy Male 187 MOPEN 88 00:37:12 260 01:39:01 234 03:00:56 200 03:32:40 201 03:31:43 195
3061 Julie Webb Female 30 F45+ 5 City of Chester Triathlon Club 00:37:13 261 01:41:18 306 03:10:24 322 03:42:36 305 03:42:23 309
1424 Andrew Rees Male 374 M40+ 100 AMMAN VALLEY HARRIERS 00:37:16 262 01:40:49 286 03:14:00 387 03:52:02 422 03:51:26 430
359 Anthony Corrigan Male 307 MOPEN 131 South O Hanlon AC 00:37:18 263 01:38:50 223 03:07:23 291 03:45:19 342 03:45:07 346
205 Jason Brewer Male 281 M45+ 55 00:37:19 264 01:39:08 237 03:09:54 317 03:43:25 312 03:43:03 318
910 Gareth Jones Male 619 MOPEN 233 Usk 00:37:19 265 01:40:49 287 03:27:20 624 04:11:34 724 04:09:57 719
1018 Andrew Lawson Male 256 M45+ 48 Worcester Tri Club 00:37:19 266 01:40:07 266 03:07:55 294 03:40:40 280 03:40:31 285
2728 Claire Harrison Female 23 F35+ 6 Bourton Roadrunners 00:37:20 267 01:41:21 309 03:07:44 293 03:40:10 270 03:40:06 275
1556 Tim Smalley Male 306 MOPEN 130 00:37:21 268 01:39:46 257 03:13:04 367 03:45:16 341 03:44:36 342
170 Julian Boon Male 567 M45+ 122 Forest of Dean AC 00:37:22 269 01:44:09 394 03:25:26 589 04:06:30 655 04:06:17 663
1644 Dewi Thomas Male 330 MOPEN 137 00:37:22 270 01:38:56 231 03:11:42 346 03:47:19 370 03:46:12 365
745 David Headon Male 202 M50+ 14 Les Croupiers Running Club 00:37:22 271 01:36:28 169 03:00:47 199 03:34:33 217 03:34:26 219
369 Jon Cowell Male 223 M50+ 18 00:37:22 272 01:38:30 213 03:02:35 216 03:37:19 240 03:37:11 245
846 Llion Iwan Male 212 M45+ 37 Eryri Harriers 00:37:23 273 01:38:50 224 03:04:09 238 03:36:00 227 03:35:50 235
1229 Stephen Moss Male 370 M40+ 98 00:37:23 274 01:40:51 290 03:16:38 428 03:51:29 416 03:50:49 421
2950 Sarah Ridgway Female DNF F40+ DNF 00:37:24 275 01:39:33 250 0 DNF DNF DNF DNF
2957 Michelle Roberts Female 27 F40+ 8 00:37:24 276 01:39:07 236 03:07:57 295 03:41:56 295 03:41:32 298
353 Jonathan Cooper Male 191 M45+ 32 00:37:26 277 01:38:48 222 02:59:21 181 03:33:06 205 03:32:33 208
3118 Germma Morgans Female 32 FOPEN 5 00:37:27 278 01:42:00 323 03:09:17 306 03:43:36 313 03:43:27 327
1580 Ian Sparks Male 204 M45+ 35 Team Random 00:37:27 279 01:39:45 255 03:02:02 208 03:34:57 219 03:34:03 215
951 Wyn Jones Male 218 M40+ 59 Sarn Helen Running Club 00:37:28 280 01:39:15 241 03:05:18 260 03:36:53 234 03:36:11 237
1646 Guy Thomas Male 210 M50+ 16 Eryri Harriers 00:37:29 281 01:39:50 261 03:03:39 229 03:35:44 225 03:35:32 228
645 Colin Green Male 257 M40+ 65 Royton Road Runners 00:37:30 282 01:40:18 274 03:06:36 275 03:40:44 282 03:40:23 282
552 Gary Fielding Male 158 M40+ 39 Royton Road Runners 00:37:30 283 01:40:18 275 02:58:11 161 03:30:14 171 03:29:52 177
1113 Phil Marsden Male 159 M45+ 28 royton road runners 00:37:30 284 01:40:20 276 02:58:12 162 03:30:14 172 03:29:54 178
781 Gareth Hodgson Male 242 MOPEN 105 00:37:32 285 01:39:59 263 03:04:19 241 03:39:28 264 03:38:54 265
712 Rhys Harries Male 455 MOPEN 184 Cardigan Running Club 00:37:32 286 01:40:17 273 03:16:49 434 03:57:40 524 03:57:17 531
654 Wilfred Greup Male 806 M45+ 163 Team Amazing 00:37:33 287 01:44:46 420 03:45:50 973 04:26:41 965 04:26:10 974
534 Heddwyn Evans Male 214 MOPEN 94 Emlyn Flyers 00:37:34 288 01:40:34 280 03:04:38 244 03:36:09 229 03:35:46 233
1447 Jonathan Richardson Male 300 M40+ 77 00:37:34 289 01:42:01 324 03:09:54 315 03:44:50 333 03:44:12 336
1360 Russ Platt Male 406 M45+ 80 Warrington Road Runners 00:37:34 290 01:41:15 303 03:17:04 440 03:54:26 463 03:54:07 478
837 Darren Hutchings Male 1046 MOPEN 373 Parc Bryn Bach RC 00:37:35 291 01:43:12 363 03:51:07 1068 04:49:19 1298 04:49:09 1313
1775 Mark Whitby Male 405 M40+ 106 Pembrokeshire Harriers 00:37:36 292 01:42:51 349 03:21:01 506 03:54:23 461 03:54:04 477