Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Memorial Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
6 Carl Hardman Male 1 MOPEN 1 Salford Harriers ENGLAND 00:14:29 1 00:35:34 1 00:35:34 1
7 Tom Merson Male 2 MOPEN 2 Bristol & West ENGLAND 00:14:37 2 00:36:26 2 00:36:25 2
191 Gary Priestley Male 3 MOPEN 3 Salford Harriers 00:14:54 3 00:36:49 3 00:36:48 3
8 Ben Priddle Male 4 MOPEN 4 ENGLAND 00:15:03 4 00:37:13 4 00:37:12 4
2 Matt Roberts Male 5 MOPEN 5 Eryri Harriers WALES 00:15:40 5 00:38:27 5 0
12 Martin Footman Male 6 MOPEN 6 Worthing & D Harriers 00:15:55 8 00:38:38 6 00:38:37 5
244 Ceri Rees Male 7 M40+ 1 Wild Running 00:15:42 6 00:38:48 7 00:38:48 6
1 Tim Davies Male 8 MOPEN 7 Maldwyn Harriers WALES 00:15:54 7 00:39:02 8 00:39:02 7
3 Tom Roberts Male 9 MOPEN 8 Meirionydd WALES 00:16:31 9 00:40:03 9 00:40:03 8
10 Sarah Tunstall Female 1 FOPEN 1 Kendal AC ENGLAND 00:16:34 10 00:40:26 10 00:40:25 9
9 Ali Lavender Female 2 FOPEN 2 Oswestry Olympians ENGLAND 00:16:57 11 00:41:18 11 00:41:17 10
72 Gary Wyn Davies Male 10 MOPEN 9 Aberystwyth AC 00:17:19 16 00:41:54 12 00:41:53 11
258 Arthur Connell Male 11 MOPEN 10 Eryri Harriers 00:17:01 12 00:42:08 13 00:42:07 12
15 Jack Blackburn Male 12 MOPEN 11 00:17:03 13 00:42:17 14 00:42:16 13
93 John Ford Male 13 M45+ 1 NWRRC 00:17:28 17 00:42:19 15 00:42:18 14
11 Emma Macready Female 3 FOPEN 3 Worthing & D Harriers ENGLAND 00:17:16 14 00:42:20 16 00:42:19 15
153 Dave Lemon Male 14 MOPEN 12 RAF Valley 00:17:48 18 00:44:05 17 00:44:05 16
58 Tim Cahill Male 15 M50+ 1 Abergele Harriers 00:18:36 20 00:44:21 18 00:44:19 17
4 Katie Beecher Female 4 FOPEN 4 Les Croupier WALES 00:18:39 23 00:44:21 19 00:44:19 18
52 Neil Bullock Male 16 MOPEN 13 Penny Lane Striders 00:18:37 22 00:44:38 20 00:44:37 19
270 Noel Craine Male 17 M50+ 2 Eryri Harriers 00:18:34 19 00:44:51 21 00:44:50 20
16 Ben Anderson Male 18 MOPEN 14 00:17:18 15 00:45:00 22 00:44:57 21
224 David Vaughan Male 19 M40+ 2 City of Chester Triathlon Club 00:18:51 25 00:45:04 23 00:45:01 22
146 Stephen Jones Male 20 M55+ 1 Eryri Harriers 00:18:37 21 00:45:12 24 00:45:11 23
115 Thomas Heard Male 21 MOPEN 15 00:19:03 28 00:45:24 25 00:45:19 24
44 Michael Belshaw Male 22 M50+ 3 Eryri Harriers 00:19:03 29 00:45:38 26 00:45:36 25
40 Alex Bath Male 23 MOPEN 16 00:18:45 24 00:45:47 27 00:45:46 26
75 Shaun Davies Male 24 MOPEN 17 00:18:54 27 00:46:23 28 00:46:20 27
26 Elton Angle-Smith Male 25 MOPEN 18 00:18:54 26 00:46:49 29 00:46:48 28
267 Gary Porter-Jones Male 26 M45+ 2 Eryri Harriers 00:19:12 31 00:47:05 30 00:47:02 29
107 Mark Hadley Male 27 M40+ 3 Cybi Striders 00:19:05 30 00:47:27 31 00:47:25 31
28 Gethin Armstrong Male 28 MOPEN 19 00:19:32 32 00:47:28 32 00:47:22 30
190 John Pozzi Male 29 M50+ 4 RAF Valley 00:20:04 39 00:47:38 33 00:47:36 32
236 Brian Wills Male 30 M40+ 4 Eryri Harriers 00:19:52 36 00:48:00 34 00:47:59 33
248 Arwel Lewis Male 31 M55+ 2 Eryri Harriers 00:20:03 38 00:48:07 35 00:48:05 34
157 Hywel Lloyd Male 32 MOPEN 20 00:19:43 33 00:48:09 36 00:48:07 35
109 Aime Hannant Female 5 FOPEN 5 00:19:59 37 00:48:39 37 00:48:38 36
187 Simeon Paine Male 33 M40+ 5 00:19:51 35 00:49:15 38 00:49:12 37
49 Steve Broadfoot Male 34 M50+ 5 Knowsley Harriers AC 00:20:30 44 00:49:18 39 00:49:16 38
245 Dylan Webber Male 35 MOPEN 21 00:20:07 40 00:49:29 40 00:49:28 39
51 Jamie Buckle Male 36 MOPEN 22 RAF Valley 00:19:49 34 00:49:30 41 00:49:28 40
100 Glyn Griffiths Male 37 M50+ 6 Eryri Harriers 00:20:27 43 00:49:33 42 00:49:29 41
95 Steve Gadd Male 38 M40+ 6 00:20:16 41 00:49:39 43 00:49:34 42
39 Alan Bateson Male 39 MOPEN 23 00:20:55 48 00:49:45 44 00:49:41 43
5 Bronwen Jenkinson Female 6 FOPEN 6 Eryri Harriers WALES 00:20:23 42 00:50:19 45 00:50:17 44
240 Alison Wyllie Female 7 FOPEN 7 Cani-Sports Edinburgh 00:21:28 56 00:50:39 46 00:50:30 45
99 Simon Greenhalgh Male 40 M40+ 7 RAF Valley 00:20:40 45 00:50:42 47 00:50:40 46
264 Jonathon Tyler Male 41 MOPEN 24 Eryri Harriers 00:21:19 54 00:50:59 48 00:50:56 47
17 Dic Evans Male 42 M65+ 1 Cardiff AC 00:20:52 46 00:51:05 49 00:51:02 48
85 Gethin Evans Male 43 MOPEN 25 Prestatyn 00:21:57 61 00:51:13 50 00:51:07 50
246 Rhydian Roberts Male 44 MOPEN 26 00:22:11 63 00:51:14 51 00:51:08 51
218 Ian Taylor Male 45 M55+ 3 Colwyn Bay Athletics Club 00:21:05 50 00:51:16 52 00:51:11 52
179 Chris Murphy Male 46 M45+ 3 00:21:40 58 00:51:16 53 00:51:07 49
228 Nolan Webb Male 47 M40+ 8 00:21:33 57 00:51:17 54 00:51:13 53
19 Andrew Rooney Male 48 MOPEN 27 00:20:52 47 00:51:36 55 0
78 Paul Dodds Male 49 M50+ 7 RAF Valley 00:21:02 49 00:51:51 56 00:51:48 55
256 Goronwy Hughes Male 50 M40+ 9 Hebog 00:21:06 51 00:51:53 57 00:51:49 56
233 Peter Williams Male 51 MOPEN 28 00:22:10 62 00:51:55 58 00:51:46 54
215 Graham Spencer Male 52 M60+ 1 Mercia Fell Runners 00:22:21 67 00:52:09 59 00:52:06 58
118 Paul Hodges Male 53 M45+ 4 Eryri Harriers 00:21:13 52 00:52:09 60 00:52:05 57
123 Megan Hughes Female 8 FOPEN 8 Eryri Harriers 00:21:27 55 00:52:13 61 00:52:11 59
113 Rachel Haydock Female 9 FOPEN 9 00:21:41 59 00:52:38 62 00:52:34 60
37 Peter Bannister Male 54 MOPEN 29 00:22:52 75 00:52:39 63 00:52:35 61
143 Richard Jones Male 55 MOPEN 30 00:21:15 53 00:53:03 64 00:52:59 62
211 David Soley Male 56 M45+ 5 00:22:20 66 00:53:13 65 00:53:10 64
231 Gerwyn Williams Male 57 M45+ 6 00:22:26 69 00:53:14 66 00:53:05 63
110 Jason Harper Male 58 M40+ 10 RAF Valley 00:22:22 68 00:53:40 67 00:53:36 65
42 Neil Beardmore Male 59 MOPEN 31 00:23:42 86 00:53:50 68 00:53:47 67
230 Christopher Williams Male 60 M55+ 4 Colwyn Bay Athletics Club 00:22:37 71 00:53:51 69 00:53:44 66
252 Paul Griffith Male 61 M40+ 11 ParaFit Hoplites 00:21:55 60 00:54:21 70 00:54:18 68
61 Val Carter Female 10 F45+ 1 birchfield harriers 00:22:32 70 00:54:40 71 00:54:37 69
131 Keith Johnson Male 62 M40+ 12 Cani-Fit 00:22:11 64 00:54:47 72 00:54:38 70
257 David Sexton Male 63 M40+ 13 Settle Harriers 00:22:44 72 00:55:10 73 00:54:58 71
120 Chris Hoult Male 64 M45+ 7 ParaFit Hoplites 00:22:56 76 00:55:22 74 00:55:18 74
247 James Murphy Male 65 M45+ 8 00:23:42 85 00:55:25 75 00:55:18 72
92 Mike Flatt Male 66 M55+ 5 00:22:52 74 00:55:26 76 00:55:18 73
73 Kevin Davies Male 67 M50+ 8 00:23:36 82 00:55:56 77 00:55:45 75
262 Llew Rhys Male 68 MOPEN 32 00:24:36 101 00:55:58 78 00:55:50 76
13 Matthew Snape Male 69 MOPEN 33 00:22:16 65 00:55:59 79 00:55:52 77
117 Andrew Henshall Male 70 MOPEN 34 OutdoorLads 00:23:14 77 00:56:16 80 00:56:01 78
166 Neil Matthews Male 71 M45+ 9 00:24:12 95 00:56:26 81 00:56:16 80
148 Dawn Kenwright Female 11 F55+ 1 Sarn Helen 00:23:35 81 00:56:28 82 00:56:22 81
121 Barry Hughes Male 72 MOPEN 35 00:24:28 99 00:56:29 83 00:56:11 79
55 Angela Butterfield Female 12 F45+ 2 RAF Valley 00:24:08 92 00:56:33 84 00:56:23 82
71 Caryl Davies Female 13 FOPEN 10 Sarn Helen 00:23:58 87 00:56:43 85 00:56:37 84
102 Darren Griss Male 73 MOPEN 36 NWRRC 00:23:32 80 00:56:43 86 00:56:26 83
86 John Gwynn Evans Male 74 M65+ 2 Aberystwyth AC 00:23:59 88 00:56:44 87 00:56:38 85
127 Gwyn James Male 75 M40+ 14 00:23:14 78 00:57:14 88 00:57:08 86
94 Kevin Fox Male 76 MOPEN 37 00:23:40 84 00:57:30 89 00:57:23 87
29 Charles Ashley Male 77 M55+ 6 Wrexham AAC 00:22:49 73 00:57:32 90 00:57:27 88
126 Leonard Jackson Male 78 M55+ 7 NWRRC 00:24:14 96 00:58:03 91 00:57:58 90
217 Deborah Stanaway Female 14 F45+ 3 Tattenhall Runners 00:24:11 93 00:58:04 92 00:57:54 89
201 Meurig Rowlands Male 79 M45+ 10 00:23:25 79 00:58:12 93 00:58:04 91
181 Alex Nightingale Male 80 M40+ 15 00:25:41 121 00:58:21 94 00:58:12 92
35 Hannah Bailey Female 15 FOPEN 11 RAF Valley 00:24:14 97 00:58:21 95 00:58:20 95
124 Colin Hunt Male 81 M60+ 2 Wrecsam tri 00:24:36 102 00:58:27 96 00:58:17 93
209 Andy Smith Male 82 M45+ 11 00:24:15 98 00:58:28 97 00:58:27 97
97 Marc Goudie Male 83 MOPEN 38 Penny lane striders 00:23:39 83 00:58:32 98 00:58:27 98
242 Andrew Yearsley Male 84 MOPEN 39 RAF Valley 00:24:06 90 00:58:36 99 00:58:20 94
111 Ede Harrison Female 16 FOPEN 12 00:24:47 103 00:58:40 100 00:58:22 96