Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Memorial Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
21 Philip Abram Male 90 M40+ 16 00:24:07 91 00:59:58 110 00:59:47 108
23 Elizabeth Aitken Female 73 F45+ 10 00:34:12 208 01:18:18 200 01:17:57 197
22 Cliff Aitken Male 128 M60+ 4 00:34:07 205 01:18:53 203 01:18:33 200
24 Claire Allen Female 90 F60+ 1 Trail Jesters 00:36:01 217 01:28:21 220 01:28:08 218
25 Llinos Alun Female 62 F40+ 12 00:31:46 182 01:15:34 185 01:15:18 183
16 Ben Anderson Male 18 MOPEN 14 00:17:18 15 00:45:00 22 00:44:57 21
26 Elton Angle-Smith Male 25 MOPEN 18 00:18:54 26 00:46:49 29 00:46:48 28
28 Gethin Armstrong Male 28 MOPEN 19 00:19:32 32 00:47:28 32 00:47:22 30
29 Charles Ashley Male 77 M55+ 6 Wrexham AAC 00:22:49 73 00:57:32 90 00:57:27 88
30 Cheryl Ashworth Williams Female 85 F55+ 3 00:36:00 216 01:24:42 215 01:24:35 213
31 Sarah Aubrey Female 71 FOPEN 42 00:32:25 198 01:17:50 198 01:17:33 196
32 David Badley Male 112 M45+ 17 00:28:58 165 01:06:41 153 01:06:32 151
33 Paul Badley Male 117 M50+ 10 00:29:33 166 01:12:12 167 01:12:02 165
34 Sarah Badley Female 51 F40+ 8 00:30:49 174 01:12:33 168 01:12:24 166
35 Hannah Bailey Female 15 FOPEN 11 RAF Valley 00:24:14 97 00:58:21 95 00:58:20 95
250 Sid Bailey Male 113 M55+ 11 Deestriders RC 00:27:25 145 01:07:27 154 01:07:24 152
36 Robert Baker Male 93 MOPEN 44 00:26:09 127 01:00:50 114 01:00:38 111
259 Stephanie Ball Female 52 FOPEN 33 ParaFit Hoplites 00:29:38 167 01:12:35 169 01:12:31 167
37 Peter Bannister Male 54 MOPEN 29 00:22:52 75 00:52:39 63 00:52:35 61
38 Colin Barnett Male 107 M55+ 10 00:27:22 143 01:03:35 137 01:03:30 135
39 Alan Bateson Male 39 MOPEN 23 00:20:55 48 00:49:45 44 00:49:41 43
40 Alex Bath Male 23 MOPEN 16 00:18:45 24 00:45:47 27 00:45:46 26
41 Sharon Batsford Female 94 F40+ 18 FitCo 00:47:08 229 01:41:06 224 01:40:47 222
42 Neil Beardmore Male 59 MOPEN 31 00:23:42 86 00:53:50 68 00:53:47 67
4 Katie Beecher Female 4 FOPEN 4 Les Croupier WALES 00:18:39 23 00:44:21 19 00:44:19 18
44 Michael Belshaw Male 22 M50+ 3 Eryri Harriers 00:19:03 29 00:45:38 26 00:45:36 25
504 Dawn Belshaw Female 69 F50+ 5 00:31:32 179 01:17:19 195 01:17:05 193
45 Viv Black Female 89 F40+ 17 Cani-Sports Edinburgh 00:36:10 218 01:27:06 219 01:26:50 217
15 Jack Blackburn Male 12 MOPEN 11 00:17:03 13 00:42:17 14 00:42:16 13
46 Ian Blakemore Male 103 M55+ 8 00:25:41 118 01:03:20 130 01:03:13 129
48 Sarah Bradley Female 64 FOPEN 40 00:31:50 185 01:15:49 189 01:15:44 187
49 Steve Broadfoot Male 34 M50+ 5 Knowsley Harriers AC 00:20:30 44 00:49:18 39 00:49:16 38
261 Alyson Brown Female 93 F45+ 11 00:38:36 222 01:36:32 223 01:36:15 221
51 Jamie Buckle Male 36 MOPEN 22 RAF Valley 00:19:49 34 00:49:30 41 00:49:28 40
52 Neil Bullock Male 16 MOPEN 13 Penny Lane Striders 00:18:37 22 00:44:38 20 00:44:37 19
53 Lucy Burn Female 24 FOPEN 16 wakefield triathlon club 00:25:34 116 01:01:27 120 01:01:21 118
54 Alex Bush Male 109 MOPEN 50 00:26:57 133 01:05:19 140 01:05:06 138
55 Angela Butterfield Female 12 F45+ 2 RAF Valley 00:24:08 92 00:56:33 84 00:56:23 82
56 Charlie Butterfield Male 89 MOPEN 43 RAF Valley 00:25:23 111 00:59:45 109 00:59:34 107
57 Mark Cady Male 101 M40+ 20 00:26:51 132 01:02:44 127 01:02:23 123
58 Tim Cahill Male 15 M50+ 1 Abergele Harriers 00:18:36 20 00:44:21 18 00:44:19 17
61 Val Carter Female 10 F45+ 1 birchfield harriers 00:22:32 70 00:54:40 71 00:54:37 69
60 Robin Carter Male 97 MOPEN 45 RAF Valley 00:25:54 124 01:01:48 122 01:01:31 119
62 Sarah Cartwright Female 41 F45+ 6 00:28:24 157 01:06:30 151 01:06:28 150
263 Gwennan Charlton Female 59 FOPEN 39 00:30:07 173 01:14:43 180 01:14:20 178
255 Sandra Cheveaux Female 37 F50+ 3 Carneddau Tri 00:27:17 142 01:05:56 147 01:05:41 145
63 Rachel Clarke Female 42 FOPEN 28 00:28:14 155 01:07:38 155 01:07:31 153
258 Arthur Connell Male 11 MOPEN 10 Eryri Harriers 00:17:01 12 00:42:08 13 00:42:07 12
270 Noel Craine Male 17 M50+ 2 Eryri Harriers 00:18:34 19 00:44:51 21 00:44:50 20
66 Danny Crookes Male 127 M45+ 19 3 Royal Welsh 00:31:54 187 01:17:25 196 01:17:12 194
67 Stephen Cuffin Male 119 M45+ 18 00:30:58 176 01:13:44 174 01:13:27 172
69 Graham Darch Male 95 M40+ 18 FitCo 00:25:48 122 01:01:11 117 01:00:59 113
1 Tim Davies Male 8 MOPEN 7 Maldwyn Harriers WALES 00:15:54 7 00:39:02 8 00:39:02 7
72 Gary Wyn Davies Male 10 MOPEN 9 Aberystwyth AC 00:17:19 16 00:41:54 12 00:41:53 11
75 Shaun Davies Male 24 MOPEN 17 00:18:54 27 00:46:23 28 00:46:20 27
73 Kevin Davies Male 67 M50+ 8 00:23:36 82 00:55:56 77 00:55:45 75
71 Caryl Davies Female 13 FOPEN 10 Sarn Helen 00:23:58 87 00:56:43 85 00:56:37 84
70 Barry Davies Male 96 M40+ 19 00:25:32 115 01:01:14 119 01:01:09 117
74 Sharon Davies Female 48 FOPEN 31 Dolly Mixtures Welshpool 00:28:53 163 01:10:09 164 01:09:57 162
77 Lisa Dimbleby Female 39 F40+ 4 Birchfield Harriers 00:28:00 150 01:06:13 149 01:06:07 148
78 Paul Dodds Male 49 M50+ 7 RAF Valley 00:21:02 49 00:51:51 56 00:51:48 55
79 Matthew Duffy Male 125 M40+ 22 00:31:21 178 01:15:46 187 01:15:23 184
80 Katherine Edwards Female 30 FOPEN 20 00:27:24 144 01:03:32 136 01:03:27 134
81 Debbie Ellis Female 61 F40+ 11 00:31:43 181 01:15:13 183 01:15:07 182
17 Dic Evans Male 42 M65+ 1 Cardiff AC 00:20:52 46 00:51:05 49 00:51:02 48
85 Gethin Evans Male 43 MOPEN 25 Prestatyn 00:21:57 61 00:51:13 50 00:51:07 50
86 John Gwynn Evans Male 74 M65+ 2 Aberystwyth AC 00:23:59 88 00:56:44 87 00:56:38 85
87 Jon Evans Male 94 M45+ 14 NWRRC 00:25:15 110 01:01:11 116 01:01:09 116
251 Geraint Evans Male 108 M50+ 9 00:27:02 136 01:04:14 138 01:04:08 136
90 Andrew Ferguson Male 100 MOPEN 47 RAF Valley 00:25:12 109 01:02:43 126 01:02:39 126
91 Miles Fish Male 87 MOPEN 41 RAF Valley 00:27:15 140 00:59:14 104 00:59:10 103
92 Mike Flatt Male 66 M55+ 5 00:22:52 74 00:55:26 76 00:55:18 73
12 Martin Footman Male 6 MOPEN 6 Worthing & D Harriers 00:15:55 8 00:38:38 6 00:38:37 5
93 John Ford Male 13 M45+ 1 NWRRC 00:17:28 17 00:42:19 15 00:42:18 14
94 Kevin Fox Male 76 MOPEN 37 00:23:40 84 00:57:30 89 00:57:23 87
95 Steve Gadd Male 38 M40+ 6 00:20:16 41 00:49:39 43 00:49:34 42
96 Lesley Goodson Female 22 F50+ 1 NWRRC 00:25:26 113 01:01:11 115 01:01:08 115
97 Marc Goudie Male 83 MOPEN 38 Penny lane striders 00:23:39 83 00:58:32 98 00:58:27 98
98 Katie Greaves Female 19 FOPEN 14 Chorlton Runners 00:26:03 126 00:59:30 107 00:59:26 105
99 Simon Greenhalgh Male 40 M40+ 7 RAF Valley 00:20:40 45 00:50:42 47 00:50:40 46
252 Paul Griffith Male 61 M40+ 11 ParaFit Hoplites 00:21:55 60 00:54:21 70 00:54:18 68
100 Glyn Griffiths Male 37 M50+ 6 Eryri Harriers 00:20:27 43 00:49:33 42 00:49:29 41
101 Kelly Griffiths Female 38 FOPEN 26 Dolly Mixtures Welshpool 00:28:04 151 01:06:02 148 01:05:49 146
102 Darren Griss Male 73 MOPEN 36 NWRRC 00:23:32 80 00:56:43 86 00:56:26 83
104 Michelle Grudzinski Female 53 FOPEN 34 00:29:59 171 01:13:04 170 01:12:53 168
103 Andrew Grudzinski Male 118 MOPEN 53 00:29:46 168 01:13:05 171 01:12:54 169
105 Kay Guest Female 75 FOPEN 44 00:32:59 200 01:18:52 202 01:18:32 199
107 Mark Hadley Male 27 M40+ 3 Cybi Striders 00:19:05 30 00:47:27 31 00:47:25 31
108 Janet Hamilton-Wilks Female 60 F40+ 10 00:31:46 183 01:15:13 182 01:15:07 181
109 Aime Hannant Female 5 FOPEN 5 00:19:59 37 00:48:39 37 00:48:38 36
268 Helen Hanstock Female 25 FOPEN 17 Bangor University Athletics Cl 00:25:39 117 01:01:39 121 01:01:37 120
6 Carl Hardman Male 1 MOPEN 1 Salford Harriers ENGLAND 00:14:29 1 00:35:34 1 00:35:34 1
110 Jason Harper Male 58 M40+ 10 RAF Valley 00:22:22 68 00:53:40 67 00:53:36 65
111 Ede Harrison Female 16 FOPEN 12 00:24:47 103 00:58:40 100 00:58:22 96
112 James Hart Male 130 M40+ 25 FitCo 00:33:56 204 01:22:51 209 01:22:33 207
269 Diane Hayder-Bruckner Female 43 FOPEN 29 00:28:15 156 01:08:11 158 01:07:57 156
113 Rachel Haydock Female 9 FOPEN 9 00:21:41 59 00:52:38 62 00:52:34 60
253 Brian Hays Male 91 M45+ 13 00:24:56 104 01:00:23 112 01:00:10 110
114 Michael Hayton Male 110 M60+ 3 NWRRC 00:27:34 147 01:05:30 141 01:05:25 142
115 Thomas Heard Male 21 MOPEN 15 00:19:03 28 00:45:24 25 00:45:19 24