Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Memorial Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Tim Davies Male 8 MOPEN 7 Maldwyn Harriers WALES 00:15:54 7 00:39:02 8 00:39:02 7
2 Matt Roberts Male 5 MOPEN 5 Eryri Harriers WALES 00:15:40 5 00:38:27 5 0
3 Tom Roberts Male 9 MOPEN 8 Meirionydd WALES 00:16:31 9 00:40:03 9 00:40:03 8
4 Katie Beecher Female 4 FOPEN 4 Les Croupier WALES 00:18:39 23 00:44:21 19 00:44:19 18
5 Bronwen Jenkinson Female 6 FOPEN 6 Eryri Harriers WALES 00:20:23 42 00:50:19 45 00:50:17 44
6 Carl Hardman Male 1 MOPEN 1 Salford Harriers ENGLAND 00:14:29 1 00:35:34 1 00:35:34 1
7 Tom Merson Male 2 MOPEN 2 Bristol & West ENGLAND 00:14:37 2 00:36:26 2 00:36:25 2
8 Ben Priddle Male 4 MOPEN 4 ENGLAND 00:15:03 4 00:37:13 4 00:37:12 4
9 Ali Lavender Female 2 FOPEN 2 Oswestry Olympians ENGLAND 00:16:57 11 00:41:18 11 00:41:17 10
10 Sarah Tunstall Female 1 FOPEN 1 Kendal AC ENGLAND 00:16:34 10 00:40:26 10 00:40:25 9
11 Emma Macready Female 3 FOPEN 3 Worthing & D Harriers ENGLAND 00:17:16 14 00:42:20 16 00:42:19 15
12 Martin Footman Male 6 MOPEN 6 Worthing & D Harriers 00:15:55 8 00:38:38 6 00:38:37 5
13 Matthew Snape Male 69 MOPEN 33 00:22:16 65 00:55:59 79 00:55:52 77
14 Lynne Munro Female 32 FOPEN 22 00:27:06 138 01:05:30 142 01:05:26 143
15 Jack Blackburn Male 12 MOPEN 11 00:17:03 13 00:42:17 14 00:42:16 13
16 Ben Anderson Male 18 MOPEN 14 00:17:18 15 00:45:00 22 00:44:57 21
17 Dic Evans Male 42 M65+ 1 Cardiff AC 00:20:52 46 00:51:05 49 00:51:02 48
18 Geraint Jones Male 115 MOPEN 51 00:27:32 146 01:07:54 157 01:07:45 155
19 Andrew Rooney Male 48 MOPEN 27 00:20:52 47 00:51:36 55 0
20 Katherine Thomas Female 78 FOPEN 47 00:32:31 199 01:21:27 206 01:21:22 204
21 Philip Abram Male 90 M40+ 16 00:24:07 91 00:59:58 110 00:59:47 108
22 Cliff Aitken Male 128 M60+ 4 00:34:07 205 01:18:53 203 01:18:33 200
23 Elizabeth Aitken Female 73 F45+ 10 00:34:12 208 01:18:18 200 01:17:57 197
24 Claire Allen Female 90 F60+ 1 Trail Jesters 00:36:01 217 01:28:21 220 01:28:08 218
25 Llinos Alun Female 62 F40+ 12 00:31:46 182 01:15:34 185 01:15:18 183
26 Elton Angle-Smith Male 25 MOPEN 18 00:18:54 26 00:46:49 29 00:46:48 28
28 Gethin Armstrong Male 28 MOPEN 19 00:19:32 32 00:47:28 32 00:47:22 30
29 Charles Ashley Male 77 M55+ 6 Wrexham AAC 00:22:49 73 00:57:32 90 00:57:27 88
30 Cheryl Ashworth Williams Female 85 F55+ 3 00:36:00 216 01:24:42 215 01:24:35 213
31 Sarah Aubrey Female 71 FOPEN 42 00:32:25 198 01:17:50 198 01:17:33 196
32 David Badley Male 112 M45+ 17 00:28:58 165 01:06:41 153 01:06:32 151
33 Paul Badley Male 117 M50+ 10 00:29:33 166 01:12:12 167 01:12:02 165
34 Sarah Badley Female 51 F40+ 8 00:30:49 174 01:12:33 168 01:12:24 166
35 Hannah Bailey Female 15 FOPEN 11 RAF Valley 00:24:14 97 00:58:21 95 00:58:20 95
36 Robert Baker Male 93 MOPEN 44 00:26:09 127 01:00:50 114 01:00:38 111
37 Peter Bannister Male 54 MOPEN 29 00:22:52 75 00:52:39 63 00:52:35 61
38 Colin Barnett Male 107 M55+ 10 00:27:22 143 01:03:35 137 01:03:30 135
39 Alan Bateson Male 39 MOPEN 23 00:20:55 48 00:49:45 44 00:49:41 43
40 Alex Bath Male 23 MOPEN 16 00:18:45 24 00:45:47 27 00:45:46 26
41 Sharon Batsford Female 94 F40+ 18 FitCo 00:47:08 229 01:41:06 224 01:40:47 222
42 Neil Beardmore Male 59 MOPEN 31 00:23:42 86 00:53:50 68 00:53:47 67
44 Michael Belshaw Male 22 M50+ 3 Eryri Harriers 00:19:03 29 00:45:38 26 00:45:36 25
45 Viv Black Female 89 F40+ 17 Cani-Sports Edinburgh 00:36:10 218 01:27:06 219 01:26:50 217
46 Ian Blakemore Male 103 M55+ 8 00:25:41 118 01:03:20 130 01:03:13 129
48 Sarah Bradley Female 64 FOPEN 40 00:31:50 185 01:15:49 189 01:15:44 187
49 Steve Broadfoot Male 34 M50+ 5 Knowsley Harriers AC 00:20:30 44 00:49:18 39 00:49:16 38
51 Jamie Buckle Male 36 MOPEN 22 RAF Valley 00:19:49 34 00:49:30 41 00:49:28 40
52 Neil Bullock Male 16 MOPEN 13 Penny Lane Striders 00:18:37 22 00:44:38 20 00:44:37 19
53 Lucy Burn Female 24 FOPEN 16 wakefield triathlon club 00:25:34 116 01:01:27 120 01:01:21 118
54 Alex Bush Male 109 MOPEN 50 00:26:57 133 01:05:19 140 01:05:06 138
55 Angela Butterfield Female 12 F45+ 2 RAF Valley 00:24:08 92 00:56:33 84 00:56:23 82
56 Charlie Butterfield Male 89 MOPEN 43 RAF Valley 00:25:23 111 00:59:45 109 00:59:34 107
57 Mark Cady Male 101 M40+ 20 00:26:51 132 01:02:44 127 01:02:23 123
58 Tim Cahill Male 15 M50+ 1 Abergele Harriers 00:18:36 20 00:44:21 18 00:44:19 17
60 Robin Carter Male 97 MOPEN 45 RAF Valley 00:25:54 124 01:01:48 122 01:01:31 119
61 Val Carter Female 10 F45+ 1 birchfield harriers 00:22:32 70 00:54:40 71 00:54:37 69
62 Sarah Cartwright Female 41 F45+ 6 00:28:24 157 01:06:30 151 01:06:28 150
63 Rachel Clarke Female 42 FOPEN 28 00:28:14 155 01:07:38 155 01:07:31 153
66 Danny Crookes Male 127 M45+ 19 3 Royal Welsh 00:31:54 187 01:17:25 196 01:17:12 194
67 Stephen Cuffin Male 119 M45+ 18 00:30:58 176 01:13:44 174 01:13:27 172
69 Graham Darch Male 95 M40+ 18 FitCo 00:25:48 122 01:01:11 117 01:00:59 113
70 Barry Davies Male 96 M40+ 19 00:25:32 115 01:01:14 119 01:01:09 117
71 Caryl Davies Female 13 FOPEN 10 Sarn Helen 00:23:58 87 00:56:43 85 00:56:37 84
72 Gary Wyn Davies Male 10 MOPEN 9 Aberystwyth AC 00:17:19 16 00:41:54 12 00:41:53 11
73 Kevin Davies Male 67 M50+ 8 00:23:36 82 00:55:56 77 00:55:45 75
74 Sharon Davies Female 48 FOPEN 31 Dolly Mixtures Welshpool 00:28:53 163 01:10:09 164 01:09:57 162
75 Shaun Davies Male 24 MOPEN 17 00:18:54 27 00:46:23 28 00:46:20 27
77 Lisa Dimbleby Female 39 F40+ 4 Birchfield Harriers 00:28:00 150 01:06:13 149 01:06:07 148
78 Paul Dodds Male 49 M50+ 7 RAF Valley 00:21:02 49 00:51:51 56 00:51:48 55
79 Matthew Duffy Male 125 M40+ 22 00:31:21 178 01:15:46 187 01:15:23 184
80 Katherine Edwards Female 30 FOPEN 20 00:27:24 144 01:03:32 136 01:03:27 134
81 Debbie Ellis Female 61 F40+ 11 00:31:43 181 01:15:13 183 01:15:07 182
85 Gethin Evans Male 43 MOPEN 25 Prestatyn 00:21:57 61 00:51:13 50 00:51:07 50
86 John Gwynn Evans Male 74 M65+ 2 Aberystwyth AC 00:23:59 88 00:56:44 87 00:56:38 85
87 Jon Evans Male 94 M45+ 14 NWRRC 00:25:15 110 01:01:11 116 01:01:09 116
90 Andrew Ferguson Male 100 MOPEN 47 RAF Valley 00:25:12 109 01:02:43 126 01:02:39 126
91 Miles Fish Male 87 MOPEN 41 RAF Valley 00:27:15 140 00:59:14 104 00:59:10 103
92 Mike Flatt Male 66 M55+ 5 00:22:52 74 00:55:26 76 00:55:18 73
93 John Ford Male 13 M45+ 1 NWRRC 00:17:28 17 00:42:19 15 00:42:18 14
94 Kevin Fox Male 76 MOPEN 37 00:23:40 84 00:57:30 89 00:57:23 87
95 Steve Gadd Male 38 M40+ 6 00:20:16 41 00:49:39 43 00:49:34 42
96 Lesley Goodson Female 22 F50+ 1 NWRRC 00:25:26 113 01:01:11 115 01:01:08 115
97 Marc Goudie Male 83 MOPEN 38 Penny lane striders 00:23:39 83 00:58:32 98 00:58:27 98
98 Katie Greaves Female 19 FOPEN 14 Chorlton Runners 00:26:03 126 00:59:30 107 00:59:26 105
99 Simon Greenhalgh Male 40 M40+ 7 RAF Valley 00:20:40 45 00:50:42 47 00:50:40 46
100 Glyn Griffiths Male 37 M50+ 6 Eryri Harriers 00:20:27 43 00:49:33 42 00:49:29 41
101 Kelly Griffiths Female 38 FOPEN 26 Dolly Mixtures Welshpool 00:28:04 151 01:06:02 148 01:05:49 146
102 Darren Griss Male 73 MOPEN 36 NWRRC 00:23:32 80 00:56:43 86 00:56:26 83
103 Andrew Grudzinski Male 118 MOPEN 53 00:29:46 168 01:13:05 171 01:12:54 169
104 Michelle Grudzinski Female 53 FOPEN 34 00:29:59 171 01:13:04 170 01:12:53 168
105 Kay Guest Female 75 FOPEN 44 00:32:59 200 01:18:52 202 01:18:32 199
107 Mark Hadley Male 27 M40+ 3 Cybi Striders 00:19:05 30 00:47:27 31 00:47:25 31
108 Janet Hamilton-Wilks Female 60 F40+ 10 00:31:46 183 01:15:13 182 01:15:07 181
109 Aime Hannant Female 5 FOPEN 5 00:19:59 37 00:48:39 37 00:48:38 36
110 Jason Harper Male 58 M40+ 10 RAF Valley 00:22:22 68 00:53:40 67 00:53:36 65
111 Ede Harrison Female 16 FOPEN 12 00:24:47 103 00:58:40 100 00:58:22 96
112 James Hart Male 130 M40+ 25 FitCo 00:33:56 204 01:22:51 209 01:22:33 207
113 Rachel Haydock Female 9 FOPEN 9 00:21:41 59 00:52:38 62 00:52:34 60
114 Michael Hayton Male 110 M60+ 3 NWRRC 00:27:34 147 01:05:30 141 01:05:25 142
115 Thomas Heard Male 21 MOPEN 15 00:19:03 28 00:45:24 25 00:45:19 24