Showing 1 to 100 of 231 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Memorial Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
191 Gary Priestley Male 3 MOPEN 3 Salford Harriers 00:14:54 3 00:36:49 3 00:36:48 3
12 Martin Footman Male 6 MOPEN 6 Worthing & D Harriers 00:15:55 8 00:38:38 6 00:38:37 5
244 Ceri Rees Male 7 M40+ 1 Wild Running 00:15:42 6 00:38:48 7 00:38:48 6
72 Gary Wyn Davies Male 10 MOPEN 9 Aberystwyth AC 00:17:19 16 00:41:54 12 00:41:53 11
258 Arthur Connell Male 11 MOPEN 10 Eryri Harriers 00:17:01 12 00:42:08 13 00:42:07 12
15 Jack Blackburn Male 12 MOPEN 11 00:17:03 13 00:42:17 14 00:42:16 13
93 John Ford Male 13 M45+ 1 NWRRC 00:17:28 17 00:42:19 15 00:42:18 14
153 Dave Lemon Male 14 MOPEN 12 RAF Valley 00:17:48 18 00:44:05 17 00:44:05 16
58 Tim Cahill Male 15 M50+ 1 Abergele Harriers 00:18:36 20 00:44:21 18 00:44:19 17
52 Neil Bullock Male 16 MOPEN 13 Penny Lane Striders 00:18:37 22 00:44:38 20 00:44:37 19
270 Noel Craine Male 17 M50+ 2 Eryri Harriers 00:18:34 19 00:44:51 21 00:44:50 20
16 Ben Anderson Male 18 MOPEN 14 00:17:18 15 00:45:00 22 00:44:57 21
224 David Vaughan Male 19 M40+ 2 City of Chester Triathlon Club 00:18:51 25 00:45:04 23 00:45:01 22
146 Stephen Jones Male 20 M55+ 1 Eryri Harriers 00:18:37 21 00:45:12 24 00:45:11 23
115 Thomas Heard Male 21 MOPEN 15 00:19:03 28 00:45:24 25 00:45:19 24
44 Michael Belshaw Male 22 M50+ 3 Eryri Harriers 00:19:03 29 00:45:38 26 00:45:36 25
40 Alex Bath Male 23 MOPEN 16 00:18:45 24 00:45:47 27 00:45:46 26
75 Shaun Davies Male 24 MOPEN 17 00:18:54 27 00:46:23 28 00:46:20 27
26 Elton Angle-Smith Male 25 MOPEN 18 00:18:54 26 00:46:49 29 00:46:48 28
267 Gary Porter-Jones Male 26 M45+ 2 Eryri Harriers 00:19:12 31 00:47:05 30 00:47:02 29
107 Mark Hadley Male 27 M40+ 3 Cybi Striders 00:19:05 30 00:47:27 31 00:47:25 31
28 Gethin Armstrong Male 28 MOPEN 19 00:19:32 32 00:47:28 32 00:47:22 30
190 John Pozzi Male 29 M50+ 4 RAF Valley 00:20:04 39 00:47:38 33 00:47:36 32
236 Brian Wills Male 30 M40+ 4 Eryri Harriers 00:19:52 36 00:48:00 34 00:47:59 33
248 Arwel Lewis Male 31 M55+ 2 Eryri Harriers 00:20:03 38 00:48:07 35 00:48:05 34
157 Hywel Lloyd Male 32 MOPEN 20 00:19:43 33 00:48:09 36 00:48:07 35
109 Aime Hannant Female 5 FOPEN 5 00:19:59 37 00:48:39 37 00:48:38 36
187 Simeon Paine Male 33 M40+ 5 00:19:51 35 00:49:15 38 00:49:12 37
49 Steve Broadfoot Male 34 M50+ 5 Knowsley Harriers AC 00:20:30 44 00:49:18 39 00:49:16 38
245 Dylan Webber Male 35 MOPEN 21 00:20:07 40 00:49:29 40 00:49:28 39
51 Jamie Buckle Male 36 MOPEN 22 RAF Valley 00:19:49 34 00:49:30 41 00:49:28 40
100 Glyn Griffiths Male 37 M50+ 6 Eryri Harriers 00:20:27 43 00:49:33 42 00:49:29 41
95 Steve Gadd Male 38 M40+ 6 00:20:16 41 00:49:39 43 00:49:34 42
39 Alan Bateson Male 39 MOPEN 23 00:20:55 48 00:49:45 44 00:49:41 43
240 Alison Wyllie Female 7 FOPEN 7 Cani-Sports Edinburgh 00:21:28 56 00:50:39 46 00:50:30 45
99 Simon Greenhalgh Male 40 M40+ 7 RAF Valley 00:20:40 45 00:50:42 47 00:50:40 46
264 Jonathon Tyler Male 41 MOPEN 24 Eryri Harriers 00:21:19 54 00:50:59 48 00:50:56 47
17 Dic Evans Male 42 M65+ 1 Cardiff AC 00:20:52 46 00:51:05 49 00:51:02 48
85 Gethin Evans Male 43 MOPEN 25 Prestatyn 00:21:57 61 00:51:13 50 00:51:07 50
246 Rhydian Roberts Male 44 MOPEN 26 00:22:11 63 00:51:14 51 00:51:08 51
218 Ian Taylor Male 45 M55+ 3 Colwyn Bay Athletics Club 00:21:05 50 00:51:16 52 00:51:11 52
179 Chris Murphy Male 46 M45+ 3 00:21:40 58 00:51:16 53 00:51:07 49
228 Nolan Webb Male 47 M40+ 8 00:21:33 57 00:51:17 54 00:51:13 53
19 Andrew Rooney Male 48 MOPEN 27 00:20:52 47 00:51:36 55 0
78 Paul Dodds Male 49 M50+ 7 RAF Valley 00:21:02 49 00:51:51 56 00:51:48 55
256 Goronwy Hughes Male 50 M40+ 9 Hebog 00:21:06 51 00:51:53 57 00:51:49 56
233 Peter Williams Male 51 MOPEN 28 00:22:10 62 00:51:55 58 00:51:46 54
215 Graham Spencer Male 52 M60+ 1 Mercia Fell Runners 00:22:21 67 00:52:09 59 00:52:06 58
118 Paul Hodges Male 53 M45+ 4 Eryri Harriers 00:21:13 52 00:52:09 60 00:52:05 57
123 Megan Hughes Female 8 FOPEN 8 Eryri Harriers 00:21:27 55 00:52:13 61 00:52:11 59
113 Rachel Haydock Female 9 FOPEN 9 00:21:41 59 00:52:38 62 00:52:34 60
37 Peter Bannister Male 54 MOPEN 29 00:22:52 75 00:52:39 63 00:52:35 61
143 Richard Jones Male 55 MOPEN 30 00:21:15 53 00:53:03 64 00:52:59 62
211 David Soley Male 56 M45+ 5 00:22:20 66 00:53:13 65 00:53:10 64
231 Gerwyn Williams Male 57 M45+ 6 00:22:26 69 00:53:14 66 00:53:05 63
110 Jason Harper Male 58 M40+ 10 RAF Valley 00:22:22 68 00:53:40 67 00:53:36 65
42 Neil Beardmore Male 59 MOPEN 31 00:23:42 86 00:53:50 68 00:53:47 67
230 Christopher Williams Male 60 M55+ 4 Colwyn Bay Athletics Club 00:22:37 71 00:53:51 69 00:53:44 66
252 Paul Griffith Male 61 M40+ 11 ParaFit Hoplites 00:21:55 60 00:54:21 70 00:54:18 68
61 Val Carter Female 10 F45+ 1 birchfield harriers 00:22:32 70 00:54:40 71 00:54:37 69
131 Keith Johnson Male 62 M40+ 12 Cani-Fit 00:22:11 64 00:54:47 72 00:54:38 70
257 David Sexton Male 63 M40+ 13 Settle Harriers 00:22:44 72 00:55:10 73 00:54:58 71
120 Chris Hoult Male 64 M45+ 7 ParaFit Hoplites 00:22:56 76 00:55:22 74 00:55:18 74
247 James Murphy Male 65 M45+ 8 00:23:42 85 00:55:25 75 00:55:18 72
92 Mike Flatt Male 66 M55+ 5 00:22:52 74 00:55:26 76 00:55:18 73
73 Kevin Davies Male 67 M50+ 8 00:23:36 82 00:55:56 77 00:55:45 75
262 Llew Rhys Male 68 MOPEN 32 00:24:36 101 00:55:58 78 00:55:50 76
13 Matthew Snape Male 69 MOPEN 33 00:22:16 65 00:55:59 79 00:55:52 77
117 Andrew Henshall Male 70 MOPEN 34 OutdoorLads 00:23:14 77 00:56:16 80 00:56:01 78
166 Neil Matthews Male 71 M45+ 9 00:24:12 95 00:56:26 81 00:56:16 80
148 Dawn Kenwright Female 11 F55+ 1 Sarn Helen 00:23:35 81 00:56:28 82 00:56:22 81
121 Barry Hughes Male 72 MOPEN 35 00:24:28 99 00:56:29 83 00:56:11 79
55 Angela Butterfield Female 12 F45+ 2 RAF Valley 00:24:08 92 00:56:33 84 00:56:23 82
71 Caryl Davies Female 13 FOPEN 10 Sarn Helen 00:23:58 87 00:56:43 85 00:56:37 84
102 Darren Griss Male 73 MOPEN 36 NWRRC 00:23:32 80 00:56:43 86 00:56:26 83
86 John Gwynn Evans Male 74 M65+ 2 Aberystwyth AC 00:23:59 88 00:56:44 87 00:56:38 85
127 Gwyn James Male 75 M40+ 14 00:23:14 78 00:57:14 88 00:57:08 86
94 Kevin Fox Male 76 MOPEN 37 00:23:40 84 00:57:30 89 00:57:23 87
29 Charles Ashley Male 77 M55+ 6 Wrexham AAC 00:22:49 73 00:57:32 90 00:57:27 88
126 Leonard Jackson Male 78 M55+ 7 NWRRC 00:24:14 96 00:58:03 91 00:57:58 90
217 Deborah Stanaway Female 14 F45+ 3 Tattenhall Runners 00:24:11 93 00:58:04 92 00:57:54 89
201 Meurig Rowlands Male 79 M45+ 10 00:23:25 79 00:58:12 93 00:58:04 91
181 Alex Nightingale Male 80 M40+ 15 00:25:41 121 00:58:21 94 00:58:12 92
35 Hannah Bailey Female 15 FOPEN 11 RAF Valley 00:24:14 97 00:58:21 95 00:58:20 95
124 Colin Hunt Male 81 M60+ 2 Wrecsam tri 00:24:36 102 00:58:27 96 00:58:17 93
209 Andy Smith Male 82 M45+ 11 00:24:15 98 00:58:28 97 00:58:27 97
97 Marc Goudie Male 83 MOPEN 38 Penny lane striders 00:23:39 83 00:58:32 98 00:58:27 98
242 Andrew Yearsley Male 84 MOPEN 39 RAF Valley 00:24:06 90 00:58:36 99 00:58:20 94
111 Ede Harrison Female 16 FOPEN 12 00:24:47 103 00:58:40 100 00:58:22 96
168 Jordan Mckinstry Female 17 FOPEN 13 00:24:12 94 00:58:44 101 00:58:36 99
116 Richard Henderson Male 85 M45+ 12 00:25:05 107 00:59:12 102 00:59:05 101
198 Owain Roberts Male 86 MOPEN 40 00:25:10 108 00:59:12 103 00:58:50 100
91 Miles Fish Male 87 MOPEN 41 RAF Valley 00:27:15 140 00:59:14 104 00:59:10 103
207 Charlie Simpson Male 88 MOPEN 42 00:24:34 100 00:59:18 105 00:59:08 102
212 Karen Soley Female 18 F40+ 1 00:25:24 112 00:59:27 106 00:59:24 104
98 Katie Greaves Female 19 FOPEN 14 Chorlton Runners 00:26:03 126 00:59:30 107 00:59:26 105
155 Jane Lindley Female 20 F45+ 4 Buckley Runners 00:25:28 114 00:59:39 108 00:59:34 106
56 Charlie Butterfield Male 89 MOPEN 43 RAF Valley 00:25:23 111 00:59:45 109 00:59:34 107
21 Philip Abram Male 90 M40+ 16 00:24:07 91 00:59:58 110 00:59:47 108
239 Emily Wood Female 21 F45+ 5 Eryri Harriers 00:24:05 89 01:00:05 111 01:00:03 109