Showing 1 to 100 of 923 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
983 Steven HORTON Male 1 MS 1 Bedford Harriers 01:14:35 1 01:14:35 1
1065 Mike SALT Male 3 MV40 1 Cambridge & Coleridge 01:15:33 3 01:15:33 3
334 John MOORE Male 26 MV50 1 Norfolk Gazelles AC 01:21:35 26 01:21:33 27
209 Claire SOMERTON Female 1 FS 1 Cambridge & Coleridge 01:26:01 63 01:26:00 63
629 Hannah TURNER Female 4 FV35 1 Harpenden Arrows 01:27:54 83 01:27:47 83
1197 Deborah STEER Female 9 FV45 1 St Albans Striders 01:29:43 107 01:29:37 108
338 Malcolm SAVAGE Male 109 MV60 1 Springfield Striders RC 01:31:08 122 01:31:03 124
129 Yuko GORDON Female 38 FV55 1 North Herts Road Runners 01:39:12 237 01:39:00 236
791 Ronald PENROSE Male 282 MV70 1 01:44:29 353 01:44:13 350
227 Georgina HAMILTON Female 276 FV65 1 Harpenden Arrows 02:07:15 757 02:06:29 760
254 David CONNELL Male 2 MS 2 Huntingdon AC 01:14:59 2 01:14:59 2
568 Charles WARTNABY Male 5 MV40 2 Cambridge & Coleridge 01:16:02 5 01:16:02 5
895 Mick O'SULLIVAN Male 28 MV50 2 01:21:48 28 01:21:43 28
772 Ruby WOOLFE Female 2 FS 2 01:26:25 68 01:26:23 68
1156 Victoria CARTER Female 5 FV35 2 Thames Valley Harriers 01:28:37 89 01:28:31 89
1153 Sally CARTWRIGHT Female 12 FV45 2 Bedford Harriers 01:30:24 114 01:30:20 115
30 Clark SKERRATT Male 193 MV60 2 Biggleswade AC 01:38:47 230 01:38:29 231
369 Avril RIDDELL Female 53 FV55 2 Mornington Chasers 01:41:57 291 01:41:46 297
484 Mike FOLLAND Male 475 MV70 2 Sleaford Town Runners 02:05:44 746 02:04:48 745
565 Christine PRESCOTT Female 299 FV65 2 Trent Park Running Club 02:10:52 794 02:10:21 796
1069 Alex EGGEMAN Male 4 MS 3 Cambridge & Coleridge 01:15:40 4 01:15:40 4
663 Simon MEAD Male 9 MV40 3 Ramsey RR 01:17:00 9 01:16:59 9
803 Shane HUNT Male 36 MV50 3 Huntingdon AC 01:23:24 36 01:23:22 36
853 Ruth ASHTON Female 3 FS 3 Mornington Chasers 01:27:33 80 01:27:24 77
952 Astrid McKeown Female 7 FV35 3 North Herts Road Runners 01:29:05 96 01:29:00 96
62 Fiona RUSSELL Female 16 FV45 3 Mornington Chasers 01:31:56 133 01:31:53 135
1154 Gary NICHOLS Male 213 MV60 3 BRJ 01:40:15 255 01:39:56 254
304 Annette NEWTON Female 92 FV55 3 BRJ 01:46:51 410 01:46:25 409
1082 Tony LACK Male 488 MV70 3 Ramsey RR 02:09:41 777 02:08:42 780
549 Lavinia SEWARD Female 320 FV65 3 March Athletic Club 02:15:51 825 02:14:52 823
563 James MOGRIDGE Male 6 MS 4 Yaxley Runners 01:16:08 6 01:16:07 6
38 Paul DAVIES Male 14 MV40 4 Biggleswade AC 01:17:58 14 01:17:57 14
421 Jon ANDERSON Male 44 MV50 4 Cambridge & Coleridge 01:24:29 44 01:24:23 44
432 Rachel LINDLEY Female 6 FS 4 Striders Of Croydon 01:28:53 92 01:28:42 92
848 Rebecca WHITE Female 15 FV35 4 Saffron Striders 01:31:40 128 01:31:35 129
869 Mary TWITCHETT Female 18 FV45 4 Cambridge & Coleridge 01:32:21 141 01:32:11 141
534 David NEWTON Male 235 MV60 4 BRJ 01:41:45 286 01:41:19 285
694 Isabel MACIVER Female 121 FV55 4 Mornington Chasers 01:50:29 485 01:50:05 487
197 Stephen SMITH Male 500 MV70 4 02:13:26 809 0
90 Ian HAMMETT Male 7 MS 5 Bedford Harriers 01:16:39 7 01:16:39 7
112 Andy NEATHAM Male 19 MV40 5 Barnet & District AC 01:19:23 19 01:19:23 19
366 David GREEN Male 47 MV50 5 Harpenden Arrows 01:25:01 47 01:24:56 47
897 CARLA BROWN Female 8 FS 5 Cambridge & Coleridge 01:29:13 100 01:29:09 100
411 Emma BUCKLAND Female 17 FV35 5 Cambridge & Coleridge 01:32:15 139 01:32:06 140
65 Paula ADAMS Female 20 FV45 5 North Herts Road Runners 01:33:19 151 01:33:08 150
1105 Gordon LLAND Male 255 MV60 5 Bedford Harriers 01:42:55 314 01:42:24 311
950 Julie MCGREAL Female 132 FV55 5 Royston Runners 01:51:38 508 01:50:59 506
1145 Dennis GOUND Male 507 MV70 5 02:16:47 835 02:15:48 831
931 John UFF Male 8 MS 6 Huntingdon AC 01:16:46 8 01:16:46 8
978 Richard WATKINSON Male 21 MV40 6 01:20:12 21 01:20:10 22
109 Stephen HOWARD Male 48 MV50 6 Ely Runners 01:25:03 48 01:24:58 48
1191 Marta BAGNATI Female 10 FS 6 Serpentine Running Club 01:29:43 109 01:29:37 107
165 Hayley READ Female 19 FV35 6 01:32:32 144 01:32:22 144
817 Yvonne SCARROTT Female 23 FV45 6 Harborough Athletics Club 01:34:57 177 01:34:50 180
156 Phillip HOUSDON Male 260 MV60 6 Biggleswade AC 01:43:09 319 01:42:57 320
1024 Naresh TRIVEDI Female 139 FV55 6 Edmonton RC 01:52:51 530 01:52:15 532
703 Will MORRIS Male 10 MS 7 Barnet & District AC 01:17:04 10 01:17:03 10
610 Duncan Bush Male 32 MV40 7 Riverside Runners St Neots 01:22:40 32 01:22:39 32
566 Brian WHITE Male 77 MV50 7 Team Trisports 01:27:33 79 01:27:33 80
317 Rose WATERMAN Female 11 FS 7 Tri-Anglia 01:30:12 110 01:30:02 110
1016 Stephanie TOUSSENEL Female 21 FV35 7 01:33:59 164 01:33:52 163
370 Clare FLEMING Female 30 FV45 7 Newmarket Tri 01:37:33 210 01:37:27 212
564 Chas TAYLOR Male 270 MV60 7 Trent Park Running Club 01:43:49 334 01:43:34 336
312 Linda AIRD Female 141 FV55 7 North Herts Road Runners 01:53:13 536 01:52:48 540
44 William MCNULTY Male 11 MS 8 Mornington Chasers 01:17:11 11 01:17:11 11
87 Giacomo CAPETTI Male 33 MV40 8 01:22:49 33 01:22:47 33
500 Nigel COATES Male 86 MV50 8 Saffron Striders 01:28:44 91 01:28:38 91
790 Rosalind LEE Female 13 FS 8 Serpentine Running Club 01:30:39 116 01:30:33 116
365 Katie HILL Female 22 FV35 8 01:34:10 167 01:34:01 166
1170 Jeremy COMPTON Female 40 FV45 8 01:39:45 242 01:39:23 242
47 Phil (PACER) REDDEN Male 301 MV60 8 Riverside Runners St Neots 01:45:23 382 01:45:10 385
1138 Rosemary BAINS Female 142 FV55 8 Trent Park Running Club 01:53:20 540 01:52:51 541
849 Nick WHITE Male 12 MS 9 Saffron Striders 01:17:32 12 01:17:31 12
721 Jim MORRIS Male 34 MV40 9 Stamford Striders 01:22:53 34 01:22:51 34
637 Barry WARNE Male 88 MV50 9 Nene Valley Harriers 01:29:02 94 01:28:56 94
55 Stacy WHEAT Female 14 FS 9 Cambridge & Coleridge 01:31:39 127 01:31:36 130
786 Tracey PALMIERI Female 24 FV35 9 01:35:19 182 01:35:11 185
158 Janette CROSS Female 41 FV45 9 01:39:49 244 01:39:28 244
17 Nigel BUSH Male 308 MV60 9 Biggleswade AC 01:45:52 394 01:45:39 396
93 Diane WALLIS Female 156 FV55 9 01:54:43 568 01:54:24 581
426 Richard BATE Male 13 MS 10 Fairlands Valley Spartans 01:17:40 13 01:17:39 13
1150 Dustin ODELL Male 35 MV40 10 Team Balancise 01:22:59 35 01:22:59 35
120 Mick STACEY Male 103 MV50 10 March Athletic Club 01:30:37 115 01:30:34 117
612 Victoria COE Female 25 FS 10 Cambridge & Coleridge 01:35:23 184 01:35:09 184
1029 Jess HUDSON Female 27 FV35 10 Walden Tri Club 01:35:57 190 01:35:44 189
333 Rebecca BAXTER Female 43 FV45 10 Bedford Harriers 01:40:19 258 01:39:58 256
940 Patrick ELLERBECK Male 345 MV60 10 01:49:26 455 01:48:06 444
271 Barbara JOHNSON Female 175 FV55 10 Yaxley Runners 01:55:47 592 01:55:16 597
1017 David Charles BROOKES Male 15 MS 11 Cambridge Triathlon Club 01:18:01 15 01:18:00 15
739 Mike PRIOR Male 37 MV40 11 Trent Park Running Club 01:23:30 37 01:23:26 37
746 Paul STUART Male 110 MV50 11 Bedford Harriers 01:31:09 123 01:31:02 123
456 Marcela GRACOVA Female 26 FS 11 01:35:35 187 01:35:16 188
1089 Rachel PORTER Female 28 FV35 11 Huntingdon AC 01:36:27 196 01:36:26 199
525 Diana THERON Female 44 FV45 11 Cambridge & Coleridge 01:40:25 261 01:40:15 266
438 Robert MACKENZIE Male 354 MV60 11 01:49:57 470 01:49:41 474
452 Elizabeth WHITTAKER Female 176 FV55 11 Bushfield Joggers 01:55:54 594 01:55:06 593
497 Alastair LOCKE Male 16 MS 12 Dulwich Runners AC 01:18:13 16 01:18:11 16
429 Cy GEARING Male 38 MV40 12 BRJ 01:23:39 38 01:23:36 38
799 Christopher BROWN Male 111 MV50 12 BRJ 01:31:16 124 01:31:10 125
1072 Jo EGGEMAN Female 29 FS 12 Cambridge & Coleridge 01:36:51 204 01:36:47 205