Showing 1 to 100 of 923 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
164 Steve SMITH Male 497 MV40 220 Royston Runners 02:12:02 803 0
868 Deborah CHAPMAN Female 306 FV45 85 Royston Runners 02:12:03 804 0
197 Stephen SMITH Male 500 MV70 4 02:13:26 809 0
983 Steven HORTON Male 1 MS 1 Bedford Harriers 01:14:35 1 01:14:35 1
254 David CONNELL Male 2 MS 2 Huntingdon AC 01:14:59 2 01:14:59 2
1065 Mike SALT Male 3 MV40 1 Cambridge & Coleridge 01:15:33 3 01:15:33 3
1069 Alex EGGEMAN Male 4 MS 3 Cambridge & Coleridge 01:15:40 4 01:15:40 4
568 Charles WARTNABY Male 5 MV40 2 Cambridge & Coleridge 01:16:02 5 01:16:02 5
563 James MOGRIDGE Male 6 MS 4 Yaxley Runners 01:16:08 6 01:16:07 6
90 Ian HAMMETT Male 7 MS 5 Bedford Harriers 01:16:39 7 01:16:39 7
931 John UFF Male 8 MS 6 Huntingdon AC 01:16:46 8 01:16:46 8
663 Simon MEAD Male 9 MV40 3 Ramsey RR 01:17:00 9 01:16:59 9
703 Will MORRIS Male 10 MS 7 Barnet & District AC 01:17:04 10 01:17:03 10
44 William MCNULTY Male 11 MS 8 Mornington Chasers 01:17:11 11 01:17:11 11
849 Nick WHITE Male 12 MS 9 Saffron Striders 01:17:32 12 01:17:31 12
426 Richard BATE Male 13 MS 10 Fairlands Valley Spartans 01:17:40 13 01:17:39 13
38 Paul DAVIES Male 14 MV40 4 Biggleswade AC 01:17:58 14 01:17:57 14
1017 David Charles BROOKES Male 15 MS 11 Cambridge Triathlon Club 01:18:01 15 01:18:00 15
497 Alastair LOCKE Male 16 MS 12 Dulwich Runners AC 01:18:13 16 01:18:11 16
157 Simon JACKSON Male 17 MS 13 Fairlands Valley Spartans 01:18:37 17 01:18:37 17
300 Robert HARRIS Male 18 MS 14 North Herts Road Runners 01:18:47 18 01:18:46 18
112 Andy NEATHAM Male 19 MV40 5 Barnet & District AC 01:19:23 19 01:19:23 19
210 Graeme KENNEDY Male 20 MS 15 Cambridge & Coleridge 01:19:39 20 01:19:38 20
555 Daniel Hurst Male 27 MS 20 Cambridge & Coleridge 01:21:37 27 01:20:06 21
978 Richard WATKINSON Male 21 MV40 6 01:20:12 21 01:20:10 22
660 Darren PAINE Male 22 MS 16 Ramsey RR 01:20:38 22 01:20:36 23
42 Justin BUSBY Male 24 MS 18 Harpenden Arrows 01:21:15 24 01:20:58 24
270 Chris GAY Male 23 MS 17 Newmarket Joggers 01:21:13 23 01:21:12 25
852 Adam PARKES Male 25 MS 19 Mornington Chasers 01:21:31 25 01:21:29 26
334 John MOORE Male 26 MV50 1 Norfolk Gazelles AC 01:21:35 26 01:21:33 27
895 Mick O'SULLIVAN Male 28 MV50 2 01:21:48 28 01:21:43 28
689 Oliver MASON Male 29 MS 21 Peterborough AC 01:21:58 29 01:21:56 29
63 Lee PROUT Male 30 MS 22 01:22:01 30 01:22:00 30
972 Tom STEAD Male 31 MS 23 NiceTri Club – St Neots 01:22:33 31 01:22:33 31
610 Duncan Bush Male 32 MV40 7 Riverside Runners St Neots 01:22:40 32 01:22:39 32
87 Giacomo CAPETTI Male 33 MV40 8 01:22:49 33 01:22:47 33
721 Jim MORRIS Male 34 MV40 9 Stamford Striders 01:22:53 34 01:22:51 34
1150 Dustin ODELL Male 35 MV40 10 Team Balancise 01:22:59 35 01:22:59 35
803 Shane HUNT Male 36 MV50 3 Huntingdon AC 01:23:24 36 01:23:22 36
739 Mike PRIOR Male 37 MV40 11 Trent Park Running Club 01:23:30 37 01:23:26 37
429 Cy GEARING Male 38 MV40 12 BRJ 01:23:39 38 01:23:36 38
541 Daniel NEWMAN Male 39 MS 24 01:23:52 39 01:23:44 39
68 Wayne GIMBLETT Male 40 MV40 13 Huntingdon AC 01:24:04 40 01:24:02 40
1094 Andy Caines Male 41 MS 25 Cambridge Triathlon Club 01:24:04 41 01:24:03 41
183 John ARMSTRONG Male 42 MV40 14 Mornington Chasers 01:24:07 42 01:24:04 42
103 Alex KITROMILIDES Male 43 MV40 15 Mornington Chasers 01:24:16 43 01:24:14 43
421 Jon ANDERSON Male 44 MV50 4 Cambridge & Coleridge 01:24:29 44 01:24:23 44
32 Nick HAWORTH Male 45 MS 26 Biggleswade AC 01:24:37 45 01:24:33 45
43 Ian WICKHAM Male 46 MS 27 Mornington Chasers 01:24:52 46 01:24:50 46
366 David GREEN Male 47 MV50 5 Harpenden Arrows 01:25:01 47 01:24:56 47
109 Stephen HOWARD Male 48 MV50 6 Ely Runners 01:25:03 48 01:24:58 48
502 Christopher MILLER Male 49 MS 28 Saffron Striders 01:25:04 49 01:24:59 49
397 Andy BENT Male 50 MS 29 01:25:13 50 01:25:10 50
947 Tom Easten Male 51 MS 30 Ealing Eagles 01:25:18 51 01:25:15 51
960 Ian GALLAGHER Male 52 MS 31 Huntingdon AC 01:25:22 52 01:25:20 52
877 Harith HABOUBI Male 54 MS 32 01:25:26 54 01:25:20 53
132 Paolo BASSO Male 53 MV40 16 Bedford Harriers 01:25:26 53 01:25:24 54
136 Ian RICHARDSON Male 55 MV40 17 Cambridge & Coleridge 01:25:38 55 01:25:30 55
544 Andrew WEAVER Male 59 MS 34 01:25:43 59 01:25:35 56
518 Trevor BUNCH Male 57 MV40 18 Haverhill Running Club 01:25:42 57 01:25:35 57
56 David BRAY Male 58 MV40 19 Haverhill Running Club 01:25:42 58 01:25:35 58
594 Davie STAFFORD Male 56 MS 33 Fairlands Valley Spartans 01:25:39 56 01:25:37 59
934 Nick SINNOTT Male 60 MV40 20 Wellingborough & District 01:25:46 60 01:25:43 60
181 Paul WILLIAMSON Male 61 MV40 21 01:25:55 61 01:25:51 61
881 Ian GIRLING Male 62 MS 35 Mornington Chasers 01:25:59 62 01:25:57 62
209 Claire SOMERTON Female 1 FS 1 Cambridge & Coleridge 01:26:01 63 01:26:00 63
603 Andrew WILKINS Male 65 MV40 23 Harpenden Arrows 01:26:17 66 01:26:07 64
662 Teal RILEY Male 64 MV40 22 Muddy Mucky Munkeys 01:26:17 65 01:26:09 65
445 Liam HERBERT Male 63 MS 36 Stevenage & North Herts AC 01:26:12 64 01:26:10 66
119 Ricky Owers Male 66 MS 37 01:26:22 67 01:26:22 67
772 Ruby WOOLFE Female 2 FS 2 01:26:25 68 01:26:23 68
1030 Richard HILL Male 67 MS 38 Ely Runners 01:26:51 69 01:26:46 69
948 Tony JOHNSON Male 68 MV40 24 Ropsley Road Runners 01:26:53 70 01:26:50 70
3 Jon BYFORD Male 69 MV40 25 Springfield Striders RC 01:26:57 71 01:26:50 71
1039 Mark HARRIOTT Male 70 MV40 26 Peel Road Runners 01:27:00 72 01:26:53 72
579 Patrick MCGUINNESS Male 71 MV40 27 Harpenden Arrows 01:27:09 73 01:27:04 73
148 Alex CAIRNS Male 72 MV40 28 Newmarket Joggers 01:27:14 74 01:27:05 74
802 Darren MCGRATH Male 73 MV40 29 Harpenden Arrows 01:27:19 75 01:27:13 75
125 Piers SERJEANT Male 74 MV40 30 Riverside Runners St Neots 01:27:19 76 01:27:16 76
853 Ruth ASHTON Female 3 FS 3 Mornington Chasers 01:27:33 80 01:27:24 77
921 John COPE Male 76 MV40 31 Mornington Chasers 01:27:28 78 01:27:26 78
1000 Runner Number 1000 Male 75 MS 39 01:27:27 77 01:27:27 79
566 Brian WHITE Male 77 MV50 7 Team Trisports 01:27:33 79 01:27:33 80
265 Simon MOORE Male 79 MV40 32 BRJ 01:27:43 82 01:27:39 81
431 Ben ARGYLE Male 78 MS 40 01:27:42 81 01:27:39 82
629 Hannah TURNER Female 4 FV35 1 Harpenden Arrows 01:27:54 83 01:27:47 83
937 Webber FORBES Male 80 MS 41 01:28:01 84 01:27:52 84
1151 Edwin COUTTS Male 81 MS 42 Trent Park Running Club 01:28:12 85 01:28:06 85
66 Steve TRACEY Male 82 MV40 33 North Herts Road Runners 01:28:16 86 01:28:10 86
1133 Georg ISOLA Male 83 MS 43 Mornington Chasers 01:28:22 87 01:28:11 87
1073 Stephen HUGHES Male 84 MS 44 NiceTri Club – St Neots 01:28:23 88 01:28:19 88
1156 Victoria CARTER Female 5 FV35 2 Thames Valley Harriers 01:28:37 89 01:28:31 89
767 Andrew CRIPPS Male 85 MV40 34 Harpenden Arrows 01:28:41 90 01:28:31 90
500 Nigel COATES Male 86 MV50 8 Saffron Striders 01:28:44 91 01:28:38 91
432 Rachel LINDLEY Female 6 FS 4 Striders Of Croydon 01:28:53 92 01:28:42 92
1048 Kyle CHESTERMAN Male 87 MS 45 NiceTri Club – St Neots 01:28:57 93 01:28:54 93
637 Barry WARNE Male 88 MV50 9 Nene Valley Harriers 01:29:02 94 01:28:56 94
667 Rodney HALL Male 89 MV40 35 Werrington Joggers 01:29:05 95 01:28:59 95
952 Astrid McKeown Female 7 FV35 3 North Herts Road Runners 01:29:05 96 01:29:00 96
36 Paul COOKE Male 90 MS 46 Biggleswade AC 01:29:08 97 01:29:03 97