Showing 1 to 100 of 923 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
983 Steven HORTON Male 1 MS 1 Bedford Harriers 01:14:35 1 01:14:35 1
209 Claire SOMERTON Female 1 FS 1 Cambridge & Coleridge 01:26:01 63 01:26:00 63
408 Andrew HOWAD 1 MS 74 Cambridge & Coleridge 01:36:44 201 01:36:36 203
254 David CONNELL Male 2 MS 2 Huntingdon AC 01:14:59 2 01:14:59 2
772 Ruby WOOLFE Female 2 FS 2 01:26:25 68 01:26:23 68
1065 Mike SALT Male 3 MV40 1 Cambridge & Coleridge 01:15:33 3 01:15:33 3
853 Ruth ASHTON Female 3 FS 3 Mornington Chasers 01:27:33 80 01:27:24 77
1069 Alex EGGEMAN Male 4 MS 3 Cambridge & Coleridge 01:15:40 4 01:15:40 4
629 Hannah TURNER Female 4 FV35 1 Harpenden Arrows 01:27:54 83 01:27:47 83
568 Charles WARTNABY Male 5 MV40 2 Cambridge & Coleridge 01:16:02 5 01:16:02 5
1156 Victoria CARTER Female 5 FV35 2 Thames Valley Harriers 01:28:37 89 01:28:31 89
563 James MOGRIDGE Male 6 MS 4 Yaxley Runners 01:16:08 6 01:16:07 6
432 Rachel LINDLEY Female 6 FS 4 Striders Of Croydon 01:28:53 92 01:28:42 92
90 Ian HAMMETT Male 7 MS 5 Bedford Harriers 01:16:39 7 01:16:39 7
952 Astrid McKeown Female 7 FV35 3 North Herts Road Runners 01:29:05 96 01:29:00 96
931 John UFF Male 8 MS 6 Huntingdon AC 01:16:46 8 01:16:46 8
897 CARLA BROWN Female 8 FS 5 Cambridge & Coleridge 01:29:13 100 01:29:09 100
663 Simon MEAD Male 9 MV40 3 Ramsey RR 01:17:00 9 01:16:59 9
1197 Deborah STEER Female 9 FV45 1 St Albans Striders 01:29:43 107 01:29:37 108
703 Will MORRIS Male 10 MS 7 Barnet & District AC 01:17:04 10 01:17:03 10
1191 Marta BAGNATI Female 10 FS 6 Serpentine Running Club 01:29:43 109 01:29:37 107
44 William MCNULTY Male 11 MS 8 Mornington Chasers 01:17:11 11 01:17:11 11
317 Rose WATERMAN Female 11 FS 7 Tri-Anglia 01:30:12 110 01:30:02 110
849 Nick WHITE Male 12 MS 9 Saffron Striders 01:17:32 12 01:17:31 12
1153 Sally CARTWRIGHT Female 12 FV45 2 Bedford Harriers 01:30:24 114 01:30:20 115
426 Richard BATE Male 13 MS 10 Fairlands Valley Spartans 01:17:40 13 01:17:39 13
790 Rosalind LEE Female 13 FS 8 Serpentine Running Club 01:30:39 116 01:30:33 116
38 Paul DAVIES Male 14 MV40 4 Biggleswade AC 01:17:58 14 01:17:57 14
55 Stacy WHEAT Female 14 FS 9 Cambridge & Coleridge 01:31:39 127 01:31:36 130
1017 David Charles BROOKES Male 15 MS 11 Cambridge Triathlon Club 01:18:01 15 01:18:00 15
848 Rebecca WHITE Female 15 FV35 4 Saffron Striders 01:31:40 128 01:31:35 129
497 Alastair LOCKE Male 16 MS 12 Dulwich Runners AC 01:18:13 16 01:18:11 16
62 Fiona RUSSELL Female 16 FV45 3 Mornington Chasers 01:31:56 133 01:31:53 135
157 Simon JACKSON Male 17 MS 13 Fairlands Valley Spartans 01:18:37 17 01:18:37 17
411 Emma BUCKLAND Female 17 FV35 5 Cambridge & Coleridge 01:32:15 139 01:32:06 140
300 Robert HARRIS Male 18 MS 14 North Herts Road Runners 01:18:47 18 01:18:46 18
869 Mary TWITCHETT Female 18 FV45 4 Cambridge & Coleridge 01:32:21 141 01:32:11 141
112 Andy NEATHAM Male 19 MV40 5 Barnet & District AC 01:19:23 19 01:19:23 19
165 Hayley READ Female 19 FV35 6 01:32:32 144 01:32:22 144
210 Graeme KENNEDY Male 20 MS 15 Cambridge & Coleridge 01:19:39 20 01:19:38 20
65 Paula ADAMS Female 20 FV45 5 North Herts Road Runners 01:33:19 151 01:33:08 150
978 Richard WATKINSON Male 21 MV40 6 01:20:12 21 01:20:10 22
1016 Stephanie TOUSSENEL Female 21 FV35 7 01:33:59 164 01:33:52 163
660 Darren PAINE Male 22 MS 16 Ramsey RR 01:20:38 22 01:20:36 23
365 Katie HILL Female 22 FV35 8 01:34:10 167 01:34:01 166
270 Chris GAY Male 23 MS 17 Newmarket Joggers 01:21:13 23 01:21:12 25
817 Yvonne SCARROTT Female 23 FV45 6 Harborough Athletics Club 01:34:57 177 01:34:50 180
42 Justin BUSBY Male 24 MS 18 Harpenden Arrows 01:21:15 24 01:20:58 24
786 Tracey PALMIERI Female 24 FV35 9 01:35:19 182 01:35:11 185
852 Adam PARKES Male 25 MS 19 Mornington Chasers 01:21:31 25 01:21:29 26
612 Victoria COE Female 25 FS 10 Cambridge & Coleridge 01:35:23 184 01:35:09 184
334 John MOORE Male 26 MV50 1 Norfolk Gazelles AC 01:21:35 26 01:21:33 27
456 Marcela GRACOVA Female 26 FS 11 01:35:35 187 01:35:16 188
555 Daniel Hurst Male 27 MS 20 Cambridge & Coleridge 01:21:37 27 01:20:06 21
1029 Jess HUDSON Female 27 FV35 10 Walden Tri Club 01:35:57 190 01:35:44 189
895 Mick O'SULLIVAN Male 28 MV50 2 01:21:48 28 01:21:43 28
1089 Rachel PORTER Female 28 FV35 11 Huntingdon AC 01:36:27 196 01:36:26 199
689 Oliver MASON Male 29 MS 21 Peterborough AC 01:21:58 29 01:21:56 29
1072 Jo EGGEMAN Female 29 FS 12 Cambridge & Coleridge 01:36:51 204 01:36:47 205
63 Lee PROUT Male 30 MS 22 01:22:01 30 01:22:00 30
370 Clare FLEMING Female 30 FV45 7 Newmarket Tri 01:37:33 210 01:37:27 212
972 Tom STEAD Male 31 MS 23 NiceTri Club – St Neots 01:22:33 31 01:22:33 31
980 Karen MARTIN Female 31 FS 13 Haverhill Running Club 01:37:39 213 01:37:30 214
610 Duncan Bush Male 32 MV40 7 Riverside Runners St Neots 01:22:40 32 01:22:39 32
342 Nicky CHAPMAN Female 32 FS 14 Newmarket Joggers 01:37:44 215 01:37:35 217
87 Giacomo CAPETTI Male 33 MV40 8 01:22:49 33 01:22:47 33
114 Katie SAMUELSON Female 33 FV35 12 Cambridge & Coleridge 01:37:52 217 01:37:38 218
721 Jim MORRIS Male 34 MV40 9 Stamford Striders 01:22:53 34 01:22:51 34
220 Annaka CHARTERS Female 34 FS 15 Mornington Chasers 01:37:52 218 01:37:41 219
1150 Dustin ODELL Male 35 MV40 10 Team Balancise 01:22:59 35 01:22:59 35
589 Jane CLARKE Female 35 FV35 13 North Herts Road Runners 01:38:17 223 01:38:09 225
803 Shane HUNT Male 36 MV50 3 Huntingdon AC 01:23:24 36 01:23:22 36
100 Helena ROZMAN Female 36 FS 16 01:38:30 226 01:38:08 224
739 Mike PRIOR Male 37 MV40 11 Trent Park Running Club 01:23:30 37 01:23:26 37
509 Caroline Louise SAUNDERS Female 37 FV35 14 Huntingdon AC 01:39:11 236 01:39:00 237
429 Cy GEARING Male 38 MV40 12 BRJ 01:23:39 38 01:23:36 38
129 Yuko GORDON Female 38 FV55 1 North Herts Road Runners 01:39:12 237 01:39:00 236
541 Daniel NEWMAN Male 39 MS 24 01:23:52 39 01:23:44 39
712 Melanie WIFFIN Female 39 FS 17 BRJ 01:39:21 238 01:39:06 238
68 Wayne GIMBLETT Male 40 MV40 13 Huntingdon AC 01:24:04 40 01:24:02 40
1170 Jeremy COMPTON Female 40 FV45 8 01:39:45 242 01:39:23 242
1094 Andy Caines Male 41 MS 25 Cambridge Triathlon Club 01:24:04 41 01:24:03 41
158 Janette CROSS Female 41 FV45 9 01:39:49 244 01:39:28 244
183 John ARMSTRONG Male 42 MV40 14 Mornington Chasers 01:24:07 42 01:24:04 42
127 Laura HICKS Female 42 FS 18 Harpenden Arrows 01:40:16 256 01:39:58 257
103 Alex KITROMILIDES Male 43 MV40 15 Mornington Chasers 01:24:16 43 01:24:14 43
333 Rebecca BAXTER Female 43 FV45 10 Bedford Harriers 01:40:19 258 01:39:58 256
421 Jon ANDERSON Male 44 MV50 4 Cambridge & Coleridge 01:24:29 44 01:24:23 44
525 Diana THERON Female 44 FV45 11 Cambridge & Coleridge 01:40:25 261 01:40:15 266
32 Nick HAWORTH Male 45 MS 26 Biggleswade AC 01:24:37 45 01:24:33 45
1002 Lynne ANDERSON Female 45 FS 19 01:40:29 262 01:40:08 260
43 Ian WICKHAM Male 46 MS 27 Mornington Chasers 01:24:52 46 01:24:50 46
856 Suzy HAWKINS Female 46 FV35 15 Fairlands Valley Spartans 01:40:33 263 01:40:26 267
366 David GREEN Male 47 MV50 5 Harpenden Arrows 01:25:01 47 01:24:56 47
646 Eve CASBARD Female 47 FV35 16 Bushfield Joggers 01:40:35 264 01:40:14 264
109 Stephen HOWARD Male 48 MV50 6 Ely Runners 01:25:03 48 01:24:58 48
684 Julie TAPLEY Female 48 FV45 12 Cambridge Triathlon Club 01:40:36 265 01:40:13 263
502 Christopher MILLER Male 49 MS 28 Saffron Striders 01:25:04 49 01:24:59 49
936 Claire FORBES Female 49 FS 20 01:40:58 270 01:40:49 271
397 Andy BENT Male 50 MS 29 01:25:13 50 01:25:10 50