Showing 1 to 100 of 923 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
2 Maria BRIGHTWELL Female 95 FV45 22 Cambridge & Coleridge 01:47:18 419 01:46:13 404
3 Jon BYFORD Male 69 MV40 25 Springfield Striders RC 01:26:57 71 01:26:50 71
4 Paul EDWARDS Male 381 MS 130 01:52:03 515 01:51:20 513
5 Graham HANDLEY Male 496 MV50 96 Cambridge & Coleridge 02:11:21 799 02:10:12 795
6 Yvonne LINDSAY Female 334 FV45 94 02:18:26 844 02:17:19 837
8 Martyn WYSKEN Male 167 MV40 71 Hemel CC 01:36:23 194 01:36:06 194
12 Mark JACKMAN Male 180 MV40 74 01:37:37 211 01:37:23 210
13 Damien PITTS Male 504 MS 163 Biggleswade AC 02:15:26 821 02:14:31 818
14 Andy HEDLEY Male 395 MV50 74 Biggleswade AC 01:53:16 537 01:52:12 528
15 Peter LAWSON Male 396 MV40 174 Biggleswade AC 01:53:17 538 01:52:13 529
16 Debbie BRYANT Female 56 FV45 14 Biggleswade AC 01:42:14 299 01:41:43 296
17 Nigel BUSH Male 308 MV60 9 Biggleswade AC 01:45:52 394 01:45:39 396
18 Elaine STEAD Female 284 FV35 120 Biggleswade AC 02:09:01 771 02:08:07 769
20 Janice BLAKE Female 317 FV45 91 Biggleswade AC 02:15:26 822 02:14:31 817
21 Sarah GEESON-ORSGOOD Female 158 FV35 71 Biggleswade AC 01:54:46 570 01:53:51 567
22 Helen KAPUR Female 355 FV45 105 Biggleswade AC 02:22:55 870 02:22:01 868
23 Marcus DAVEY Male DNF MV40 DNF Biggleswade AC DNF DNF DNF DNF
24 Julia MACKAY Female 379 FV45 117 Biggleswade AC 02:39:15 904 02:38:12 901
25 Simon STRONG Male 398 MV40 175 Biggleswade AC 01:53:25 541 01:52:38 536
26 Ed JONES Male 100 MV40 43 Biggleswade AC 01:30:16 111 01:30:08 111
27 Georgia BARKER Female 207 FV35 88 Biggleswade AC 01:58:23 650 01:57:31 648
28 Richard BARKER Male 443 MV40 197 Biggleswade AC 01:58:23 651 01:57:31 649
29 Peter HOWELL Male 440 MV60 18 Biggleswade AC 01:58:00 640 01:57:07 634
30 Clark SKERRATT Male 193 MV60 2 Biggleswade AC 01:38:47 230 01:38:29 231
31 Giles HAWTHORNE Male 93 MV40 38 Biggleswade AC 01:29:15 101 01:29:11 101
32 Nick HAWORTH Male 45 MS 26 Biggleswade AC 01:24:37 45 01:24:33 45
33 Rob MORGAN Male 139 MS 60 Biggleswade AC 01:33:45 159 01:33:40 161
34 Ian GRIMWOOD Male 397 MV60 15 Biggleswade AC 01:53:17 539 01:53:12 551
35 Juliet GRIMWOOD Female 285 FV45 78 Biggleswade AC 02:09:02 772 02:08:08 771
36 Paul COOKE Male 90 MS 46 Biggleswade AC 01:29:08 97 01:29:03 97
37 Ros BODI Female 352 FV45 103 Biggleswade AC 02:22:28 867 02:21:17 864
38 Paul DAVIES Male 14 MV40 4 Biggleswade AC 01:17:58 14 01:17:57 14
40 Mark BAILEY Male 363 MV40 163 01:50:28 483 01:49:59 483
42 Justin BUSBY Male 24 MS 18 Harpenden Arrows 01:21:15 24 01:20:58 24
43 Ian WICKHAM Male 46 MS 27 Mornington Chasers 01:24:52 46 01:24:50 46
44 William MCNULTY Male 11 MS 8 Mornington Chasers 01:17:11 11 01:17:11 11
45 Malcolm PACER PRITCHARD Male 99 MS 48 01:29:43 108 01:29:39 109
46 Keith PACER PRITCHARD Male DNF MV40 DNF Riverside Runners St Neots DNF DNF DNF DNF
47 Phil (PACER) REDDEN Male 301 MV60 8 Riverside Runners St Neots 01:45:23 382 01:45:10 385
48 Nicloa PACER JONES Female 229 FS 60 Riverside Runners St Neots 01:59:52 688 01:59:09 689
50 Rob PACER MOIR Male 293 MV40 134 Riverside Runners St Neots 01:45:02 372 01:44:49 378
51 Ian STURDGESS Male 524 MV50 103 Bedford Harriers 02:37:08 902 02:36:04 900
52 Eunice TURNER Female 371 FV45 111 02:31:13 891 02:30:11 888
53 Gilles CORBY Male 279 MV50 45 BRJ 01:44:21 347 01:44:13 349
54 Juliet CORBY Female 203 FV45 48 BRJ 01:58:12 646 01:57:28 646
55 Stacy WHEAT Female 14 FS 9 Cambridge & Coleridge 01:31:39 127 01:31:36 130
56 David BRAY Male 58 MV40 19 Haverhill Running Club 01:25:42 58 01:25:35 58
57 Nicholas SHEARING Male 204 MV40 93 Mornington Chasers 01:39:53 246 01:39:41 250
59 Debbie CANHAM Female 329 FV45 93 02:17:30 837 02:17:09 836
60 Sharon EVANS Female 137 FV45 34 Riverside Runners St Neots 01:52:28 523 01:51:54 521
62 Fiona RUSSELL Female 16 FV45 3 Mornington Chasers 01:31:56 133 01:31:53 135
63 Lee PROUT Male 30 MS 22 01:22:01 30 01:22:00 30
64 Chris GRANT Male 250 MV50 40 01:42:35 308 01:42:12 309
65 Paula ADAMS Female 20 FV45 5 North Herts Road Runners 01:33:19 151 01:33:08 150
66 Steve TRACEY Male 82 MV40 33 North Herts Road Runners 01:28:16 86 01:28:10 86
67 Yvonne HOMEWOOD Female 140 FV45 36 BRJ 01:52:58 532 01:52:26 534
68 Wayne GIMBLETT Male 40 MV40 13 Huntingdon AC 01:24:04 40 01:24:02 40
69 Neville HAWKINS Male 117 MV50 13 Cambridge & Coleridge 01:31:55 132 01:31:48 132
71 Carina QUAYLE Female 300 FV55 19 North Herts Road Runners 02:10:52 795 02:10:00 793
72 Sharon THOMAS Female 359 FV35 149 Werrington Joggers 02:23:41 874 02:22:40 870
73 Clare GARVEY Female 71 FV35 23 Cambridge & Coleridge 01:44:31 354 01:44:13 351
75 ANTON GACHES Male 215 MV50 33 01:40:21 259 01:39:54 253
76 Katherine TOWNSEND Female 250 FV35 105 02:02:51 716 02:02:06 716
77 Gareth LLOYD Male 205 MV40 94 01:39:56 247 01:39:48 251
79 Claire O'SULLIVAN Female 169 FV35 77 North Herts Road Runners 01:55:17 584 01:54:26 582
80 Phil PEARSONS Male 477 MV50 93 BRJ 02:06:21 750 02:05:56 751
81 Tony SWANSER Male 414 MV40 185 01:55:14 583 01:53:57 568
82 Neil MERRILL Male 448 MV50 87 01:58:59 666 01:57:58 662
83 Ian MCLEOD Male 495 MS 160 02:11:09 797 02:10:49 801
84 Alex GEOGHEGAN Female 93 FV35 37 Cambridge & Coleridge 01:47:00 414 01:46:45 416
85 Martyn BREARLEY Male 230 MV40 107 Cambridge & Coleridge 01:41:29 280 01:41:18 283
86 Kim LAUD Female 104 FV35 42 01:48:04 436 01:47:35 435
87 Giacomo CAPETTI Male 33 MV40 8 01:22:49 33 01:22:47 33
88 Jeremy GRANT-JONES Male 239 MS 88 01:42:00 293 01:41:35 290
90 Ian HAMMETT Male 7 MS 5 Bedford Harriers 01:16:39 7 01:16:39 7
91 Suzanne ORR Female 375 FV45 114 March Athletic Club 02:35:06 899 02:34:08 896
92 Mark TINKLER Male 151 MV50 21 Bedford Harriers 01:34:45 173 01:34:30 173
93 Diane WALLIS Female 156 FV55 9 01:54:43 568 01:54:24 581
94 David ELLIOTT Male 154 MV40 67 Bedford Harriers 01:34:52 176 01:34:49 179
95 Dan PEDERZOLLI Male 276 MS 99 01:44:07 341 01:43:52 342
96 Kirstin HOMEWOOD Female 234 FV35 99 02:00:40 694 01:59:52 695
97 Chris DAVIES Male 463 MS 146 02:01:43 707 02:00:29 704
98 Diane MORRISON Female 248 FV45 65 Mornington Chasers 02:02:10 713 02:01:21 713
99 Kym CROMARTY Female 99 FV35 39 Haverhill Running Club 01:47:38 426 01:47:13 428
100 Helena ROZMAN Female 36 FS 16 01:38:30 226 01:38:08 224
101 Sue CROSS Female 238 FV45 62 Trent Park Running Club 02:00:53 699 02:00:21 702
103 Alex KITROMILIDES Male 43 MV40 15 Mornington Chasers 01:24:16 43 01:24:14 43
106 Sarah DUMBRILL Female 54 FV35 18 Harpenden Arrows 01:42:01 294 01:41:42 295
107 Marc BIBAUD Male 214 MV40 98 Edmonton RC 01:40:17 257 01:40:10 261
108 Vasso VASSILIOU Male 390 MV50 72 Edmonton RC 01:52:50 529 01:52:13 530
109 Stephen HOWARD Male 48 MV50 6 Ely Runners 01:25:03 48 01:24:58 48
110 Philip NORMAN Male 371 MV60 13 Riverside Runners St Neots 01:51:15 501 01:50:50 502
112 Andy NEATHAM Male 19 MV40 5 Barnet & District AC 01:19:23 19 01:19:23 19
113 Darren GILLMAN Male 246 MV40 115 Cambridge & Coleridge 01:42:25 303 01:42:10 308
114 Katie SAMUELSON Female 33 FV35 12 Cambridge & Coleridge 01:37:52 217 01:37:38 218
115 Graham HARPER Male 252 MV50 41 Harpenden Arrows 01:42:43 310 01:42:24 310
116 Martin HEALING Male 347 MS 118 01:49:38 460 01:49:31 471
118 Marco WASSERSLEBEN Male 131 MV40 57 BRJ 01:33:18 150 01:33:13 151
119 Ricky Owers Male 66 MS 37 01:26:22 67 01:26:22 67
120 Mick STACEY Male 103 MV50 10 March Athletic Club 01:30:37 115 01:30:34 117