Showing 1 to 100 of 2374 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 4Miles Stage Position Orme Stage Position 15K Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
18 Mohammad Abu Rezeq Male 1 MSEN 1 Altrincham & District Athletic 00:19:25 2 00:39:04 2 00:48:04 2 01:07:16 1 01:07:16 1
1 Yared Hagos Male 2 MSEN 2 Wallsend 00:19:24 1 00:39:04 1 00:48:03 1 01:07:18 2 01:07:17 2
17 Russell Bentley Male 3 MSEN 3 Eryri Harriers 00:19:40 3 00:40:06 3 0 01:08:51 3 01:08:51 3
2682 Steve Robinson Male 4 MSEN 4 Royal Air Force 00:20:07 4 00:40:52 4 00:50:45 3 01:11:34 4 01:11:33 4
14 Callum Rowlinson Male 5 MSEN 5 Sale Harriers 00:21:06 5 00:43:04 5 00:53:07 4 01:14:29 5 01:14:28 5
20 Steffan Sayer Male 6 MSEN 6 Menai Track and Field 00:21:42 8 00:43:31 7 00:53:49 6 01:15:09 6 01:15:08 6
2732 Andrew Green Male 7 M50-54 1 Warrington AC 00:21:40 6 00:43:30 6 00:53:49 5 01:15:37 7 01:15:35 7
2536 Simon Cole Male 8 MSEN 7 00:21:57 10 00:44:27 9 00:54:31 9 01:16:10 8 01:16:07 8
947 Adam Green Male 9 MSEN 8 Warrington AC 00:21:54 9 00:44:34 12 00:54:31 8 01:16:32 9 01:16:32 9
12 Chris Millett Male 10 MSEN 9 shelton striders 00:21:41 7 00:44:13 8 00:54:24 7 01:16:47 10 01:16:46 10
7 Graham Green Male 11 M45-49 1 Warrington AC 00:21:59 11 00:44:34 13 00:54:47 10 01:16:51 11 01:16:50 11
1119 Christopher Hollinshead Male 12 M45-49 2 Stafford Harriers 00:22:00 16 00:44:27 10 00:54:58 11 01:16:54 12 01:16:52 12
21 Rob Grantham Male 13 M40-44 1 City of Chester Triathlon Club 00:22:00 15 00:44:30 11 00:54:59 12 01:16:57 13 01:16:57 13
808 Kim Fawke-Williams Female 1 F35-39 1 Centurion RC 00:22:00 17 00:44:48 14 00:55:16 13 01:17:52 14 01:17:51 14
2 Ali Lavender Female 2 FSEN 1 Oswestry Olympians 00:22:01 19 00:45:04 16 00:55:41 16 01:17:58 15 01:17:58 15
8 Martin Green Male 14 M40-44 2 NWRRC 00:22:01 18 00:45:04 17 00:55:32 14 01:18:12 16 01:18:11 16
2898 Mike Goulbourne Male 15 M40-44 3 00:21:59 12 00:45:19 18 00:55:48 17 01:18:36 17 01:18:33 17
1429 Karl Lee Male 16 MSEN 10 Wesham Road Runners 00:22:00 13 00:45:03 15 00:55:35 15 01:18:37 18 01:18:35 18
186 Jim Bacon Male 17 MSEN 11 Eryri Harriers 00:22:18 20 00:45:43 21 00:56:22 19 01:19:04 19 01:19:02 19
3 Luke Beresford Male 18 MSEN 12 ripley running club 00:22:23 23 00:45:42 20 00:56:18 18 01:19:12 20 01:19:11 20
1437 Dave Lemon Male 19 M35-39 1 Deeside 00:22:00 14 00:45:23 19 00:56:41 20 01:19:44 21 01:19:42 21
19 Kelly Crickmore Female 3 F35-39 2 Stockport Harriers & AC 00:22:44 24 00:46:37 27 00:56:56 23 01:19:59 22 01:19:59 22
753 Stephen Edwards Male 20 M40-44 4 00:22:50 26 00:46:29 25 00:57:10 24 01:20:12 23 01:20:03 23
311 Gregg Boughey Male 21 M35-39 2 00:23:53 52 00:45:45 22 00:56:43 21 01:20:16 24 01:20:14 24
1606 Diane Mcvey Female 4 F35-39 3 Wilmslow RC 00:22:19 21 00:46:10 23 00:56:55 22 01:20:43 25 01:20:41 26
2591 Thomas Spence Male 22 MSEN 13 Wrexham AAC 00:22:55 27 00:47:17 37 00:57:49 31 01:20:44 26 01:20:35 25
668 Kelvin Dickinson Male 23 M40-44 5 Wirral AC 00:23:12 37 00:46:52 31 00:57:44 29 01:20:44 27 01:20:41 27
1858 Michael Phillips Male 24 M35-39 3 00:23:09 33 00:46:44 28 00:57:30 27 01:20:50 28 01:20:45 28
397 Mark Byrne Male 25 M35-39 4 Wrexham AAC 00:23:11 35 00:46:54 33 00:58:01 32 01:20:54 29 01:20:50 29
1453 Thomas Little Male 26 M35-39 5 00:22:47 25 00:46:47 29 00:57:47 30 01:20:59 30 01:20:53 30
5 Lucie Custance Female 5 F35-39 4 Clapham Chasers 00:22:19 22 00:46:22 24 00:57:22 25 01:21:16 31 01:21:15 32
381 Neil Bullock Male 27 MSEN 14 Penny Lane Striders 00:22:57 29 00:46:51 30 00:57:33 28 01:21:19 32 01:21:15 31
1452 Robert Little Male 28 M35-39 6 West Cheshire AC 00:23:05 32 00:46:53 32 00:58:03 33 01:21:56 33 01:21:50 33
13 David Morris Male 29 MSEN 15 South Cheshire Harriers 00:23:13 39 00:47:21 39 00:58:39 36 01:22:07 34 01:22:05 36
170 Karl Ashworth Male 30 MSEN 16 00:23:11 34 00:47:14 35 00:58:20 35 01:22:09 35 01:22:05 35
6 John Edward Morris Male 31 MSEN 17 Denbigh Harriers 00:22:59 31 00:47:04 34 00:58:16 34 01:22:23 36 01:22:22 37
699 Martin Dorrill Male 32 M45-49 3 Kenilworth Runners 00:24:03 54 00:48:08 45 00:59:15 41 01:22:41 37 01:22:32 38
10 Neil Jones Male 33 M45-49 4 South Cheshire Harriers 00:23:12 36 00:47:56 41 00:58:53 39 01:22:46 38 01:22:44 39
258 Jason Bennett Male 34 M40-44 6 buxton 00:23:12 38 00:47:15 36 00:58:46 37 01:22:48 39 01:22:47 40
2876 Steve Darby Male 35 M45-49 5 Barnsley AC 00:23:23 41 00:47:45 40 00:59:14 40 01:23:09 40 01:23:05 41
476 Mark Clair Male 36 MSEN 18 Knowsley Harriers AC 00:22:57 30 00:46:36 26 00:57:29 26 01:23:27 41 01:22:04 34
1266 Andrew Jones Male 37 M35-39 7 Wrexham AAC 00:24:06 57 00:48:43 54 00:59:50 46 01:23:34 42 01:23:30 44
516 Arthur Connell Male 38 MSEN 19 00:23:51 48 00:48:02 44 0 01:23:37 43 01:23:36 45
2892 Phil Lynes Male 39 MSEN 20 00:23:49 46 00:48:01 43 00:59:48 44 01:23:42 44 01:23:39 46
896 Matt Gawne Male 40 MSEN 21 GREASBY PLODDERS 00:24:12 62 00:48:43 53 00:59:50 45 01:23:50 45 01:23:44 47
1580 Allan Mccormick Male 41 MSEN 22 Wilmslow RC 00:23:33 42 00:47:57 42 00:59:23 42 01:23:51 46 01:23:47 49
949 Mike Green Male 42 M40-44 7 Wallasey Athletics Club 00:23:53 51 00:48:29 49 00:59:52 47 01:23:52 47 01:23:16 42
2624 Benedict Keatinge Male 43 MSEN 23 00:24:12 61 00:48:31 50 01:00:08 51 01:23:52 48 01:23:45 48
1321 Robert Jones Male 44 MSEN 24 Wrexham AAC 00:23:13 40 00:47:20 38 00:58:49 38 01:24:10 49 01:24:08 51
2670 Liam Mcgrath Male 45 M35-39 8 Pensby Runners 00:24:09 59 00:48:36 51 01:00:04 49 01:24:13 50 01:24:10 52
131 Pete Ackerley Male 46 M40-44 8 Warrington Road Runners 00:23:44 43 00:48:52 56 01:00:08 50 01:24:17 51 01:24:11 53
1636 Gary Milligan Male 47 M40-44 9 00:24:04 55 00:48:23 48 00:59:59 48 01:24:24 52 01:24:17 54
1595 Karl Mckenzie Male 48 M40-44 10 00:25:05 110 00:49:06 60 01:00:26 53 01:24:28 53 01:24:00 50
2874 Hannah Oldroyd Female 6 FSEN 2 00:24:13 63 00:48:49 55 01:00:29 54 01:24:32 54 01:24:28 55
1942 Jonathan Rhys Male 49 MSEN 25 Harlequins Orienteers 00:23:50 47 00:48:42 52 01:00:48 56 01:25:22 55 01:25:00 56
1175 Roy Hughes Male 50 MSEN 26 Mossley Hill AC 00:24:06 56 00:49:09 62 01:00:48 57 01:25:25 56 01:25:18 57
2644 Mote Keatinge Male 51 MSEN 27 00:24:11 60 00:48:59 57 01:00:59 59 01:25:37 57 01:25:30 60
2664 Rhys Ab Elwyn Male 52 M50-54 2 Eryri Harriers 00:24:08 58 00:49:22 64 01:01:00 60 01:25:41 58 01:25:36 62
323 Paul Bowes Male 53 M45-49 6 Shropshire Shufflers 00:24:20 72 00:49:37 70 01:01:03 61 01:25:46 59 01:25:43 63
2178 James Stewart Male 54 MSEN 28 Chorlton Runners 00:23:47 44 00:49:00 58 01:00:31 55 01:25:49 60 01:25:26 59
116 Christopher Moran Male 55 M35-39 9 Doncaster Athletic Club 00:24:16 69 00:49:01 59 01:01:11 64 01:25:52 61 01:25:50 64
2835 Matthew Jones Male 56 M40-44 11 Ripley Running Club 00:24:13 65 00:50:14 90 01:02:36 98 01:26:09 62 01:26:06 67
462 Paul Chegwin Male 57 MSEN 29 00:22:55 28 00:48:14 47 01:00:15 52 01:26:11 63 01:26:08 68
625 Martyn Davies Male 58 MSEN 30 Newcastle (Staffs) AC 00:24:41 86 00:49:34 66 01:01:09 62 01:26:12 64 01:26:04 66
1145 David Hudd Male 59 M40-44 12 Spectrum Striders 00:24:15 67 00:49:50 75 01:01:23 68 01:26:16 65 01:26:08 69
1346 Kieran Kapoor Male 60 MSEN 31 00:23:48 45 00:48:10 46 00:59:25 43 01:26:20 66 01:23:22 43
2014 Simon Rogers Male 61 M50-54 3 Pensby Runners 00:24:23 76 00:49:45 74 01:01:38 71 01:26:21 67 01:26:18 70
1930 Richard Ray Male 62 M35-39 10 00:24:54 101 00:50:02 81 01:02:00 80 01:26:27 68 01:26:21 71
1776 Craig Ottolini Male 63 M40-44 13 Market Drayton Running Club 00:24:16 68 00:49:15 63 01:01:14 66 01:26:28 69 01:25:50 65
2950 Francis Sweeney Male 64 M50-54 4 00:25:01 106 00:50:06 84 01:02:30 93 01:26:40 70 01:26:27 73
1859 Neil Phillips Male 65 M55-59 1 00:24:39 84 00:49:57 80 01:01:57 78 01:26:48 71 01:26:37 76
1797 Martin Owen Male 66 MSEN 32 Eryri Harriers 00:25:22 121 00:50:36 94 01:02:10 86 01:26:49 72 01:26:31 74
255 Dave Bennett Male 67 M35-39 11 Ellesmere Port Running Club 00:24:38 82 00:50:06 86 01:01:52 74 01:26:50 73 01:26:46 77
2435 Mark Williams Male 68 M45-49 7 Deestriders Running Club 00:24:18 70 00:49:54 78 01:01:54 76 01:26:52 74 01:26:49 80
1087 Nick Hill Male 69 M35-39 12 Sneyd Striders 00:23:52 50 00:49:09 61 01:00:53 58 01:26:52 75 01:26:36 75
111 Carl Krystek Male 70 MSEN 33 00:24:50 96 00:50:06 85 01:01:31 69 01:27:06 76 01:26:59 83
2070 Paul Scully Male 71 M40-44 14 Run Forrest Lunch Run 00:24:37 80 00:49:43 71 01:02:00 79 01:27:10 77 01:27:03 84
1362 Mark Kemp Male 72 M35-39 13 00:24:59 105 00:49:50 76 01:01:11 63 01:27:16 78 01:25:35 61
2491 Gary Wolstencroft Male 73 M40-44 15 Manchester Triathlon Club 00:24:23 75 00:50:35 93 01:02:06 82 01:27:17 79 01:27:15 85
187 Paul Bagan Male 74 M35-39 14 Lymm Runners 00:24:48 93 00:50:03 83 01:01:53 75 01:27:20 80 01:26:53 81
1807 Adam Owen-Smith Male 75 M35-39 15 00:24:53 99 00:50:58 107 01:02:28 92 01:27:28 81 01:26:47 78
1443 Jim Lewis Male 76 M40-44 16 00:24:23 74 00:49:44 73 01:01:43 72 01:27:37 82 01:26:22 72
192 Steven Bailey Male 77 M40-44 17 Newcastle (Staffs) AC 00:25:37 153 00:50:57 106 01:02:46 100 01:27:39 83 01:27:31 89
678 Colin Dobbs Male 78 M35-39 16 Penny Lane Striders 00:25:23 123 00:51:09 114 01:02:54 106 01:27:41 84 01:27:36 90
1792 Huw Owen Male 79 M35-39 17 Eryri Harriers 00:25:04 109 00:51:03 110 01:02:54 104 01:27:49 85 01:27:41 92
2592 Adam Howard Male 80 MSEN 34 Trawden AC 00:24:38 81 00:50:47 101 01:02:32 94 01:27:50 86 01:27:45 94
1278 Chris Jones Male 81 MSEN 35 Salford Harriers 00:24:15 66 00:49:26 65 01:02:07 83 01:27:51 87 01:27:44 93
2883 Andy Bromley Male 82 MSEN 36 Deeside AAC 00:24:49 94 00:50:42 97 01:02:35 96 01:27:55 88 01:27:53 96
2919 Sam Jones Male 83 MSEN 37 Parc Bryn Bach RC 00:24:53 100 00:50:07 87 01:02:08 85 01:28:02 89 01:27:27 87
1107 David Hodgson Male 84 M55-59 2 new marske harriers 00:24:43 89 00:50:53 105 01:02:54 103 01:28:04 90 01:28:01 97
1546 Stephen Mason Male 85 M40-44 18 00:24:00 53 00:49:36 69 01:01:20 67 01:28:07 91 01:27:22 86
280 Ben Birks Male 86 M35-39 18 City of Chester Triathlon Club 00:25:07 112 00:50:36 95 01:02:11 87 01:28:09 92 01:26:53 82
999 George Coulson Male 87 MSEN 38 00:24:20 71 0 01:02:07 84 01:28:22 93 01:28:19 100
2264 Jonathan Toft Male 88 MSEN 39 Penny lane striders 00:25:41 159 00:51:11 117 01:02:57 107 01:28:43 94 01:28:38 103
857 Joe Foy Male 89 M55-59 3 West Cheshire AC 00:25:10 115 00:51:22 119 01:02:54 105 01:28:45 95 01:28:39 104
2846 Rob Jones Male 90 MSEN 40 City of Chester Triathlon Club 00:24:20 73 00:49:55 79 01:02:01 81 01:28:45 96 01:28:41 106
1307 Mark Jones Male 91 M40-44 19 Colwyn Bay Athletics Club 00:24:46 90 00:50:31 92 01:02:16 88 01:28:48 97 01:27:38 91
1921 Phil Ramsey Male 92 M35-39 19 Bramhall Runners 00:25:43 164 00:51:05 112 01:02:51 101 01:28:49 98 01:28:17 99
624 Malcolm Davies Male 93 MSEN 41 00:25:18 120 00:51:10 115 01:03:10 114 01:28:54 99 01:28:48 107
2899 Ian Ellis Male 94 M35-39 20 Mercia fell runners 00:24:13 64 00:50:14 91 01:02:20 89 01:28:55 100 01:28:49 108