Showing 1 to 100 of 2374 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 4Miles Stage Position Orme Stage Position 15K Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1100 Hayley-Dawn Ho Female 226 F45-49 23 Shelton striders 0 0 0 01:59:44 1305 0
1768 Anna Oliver Female 141 FSEN 52 0 0 0 01:54:42 1042 01:54:30 1143
2038 John Royle Male DNF M45-49 DNF Wrexham Triathlon Club 0 0 0 DNF DNF DNF DNF
292 Phil Bloxham Male DNF M35-39 DNF 0 0 0 DNF DNF DNF DNF
1 Yared Hagos Male 2 MSEN 2 Wallsend 00:19:24 1 00:39:04 1 00:48:03 1 01:07:18 2 01:07:17 2
18 Mohammad Abu Rezeq Male 1 MSEN 1 Altrincham & District Athletic 00:19:25 2 00:39:04 2 00:48:04 2 01:07:16 1 01:07:16 1
17 Russell Bentley Male 3 MSEN 3 Eryri Harriers 00:19:40 3 00:40:06 3 0 01:08:51 3 01:08:51 3
2682 Steve Robinson Male 4 MSEN 4 Royal Air Force 00:20:07 4 00:40:52 4 00:50:45 3 01:11:34 4 01:11:33 4
14 Callum Rowlinson Male 5 MSEN 5 Sale Harriers 00:21:06 5 00:43:04 5 00:53:07 4 01:14:29 5 01:14:28 5
2732 Andrew Green Male 7 M50-54 1 Warrington AC 00:21:40 6 00:43:30 6 00:53:49 5 01:15:37 7 01:15:35 7
12 Chris Millett Male 10 MSEN 9 shelton striders 00:21:41 7 00:44:13 8 00:54:24 7 01:16:47 10 01:16:46 10
20 Steffan Sayer Male 6 MSEN 6 Menai Track and Field 00:21:42 8 00:43:31 7 00:53:49 6 01:15:09 6 01:15:08 6
947 Adam Green Male 9 MSEN 8 Warrington AC 00:21:54 9 00:44:34 12 00:54:31 8 01:16:32 9 01:16:32 9
2536 Simon Cole Male 8 MSEN 7 00:21:57 10 00:44:27 9 00:54:31 9 01:16:10 8 01:16:07 8
7 Graham Green Male 11 M45-49 1 Warrington AC 00:21:59 11 00:44:34 13 00:54:47 10 01:16:51 11 01:16:50 11
2898 Mike Goulbourne Male 15 M40-44 3 00:21:59 12 00:45:19 18 00:55:48 17 01:18:36 17 01:18:33 17
1429 Karl Lee Male 16 MSEN 10 Wesham Road Runners 00:22:00 13 00:45:03 15 00:55:35 15 01:18:37 18 01:18:35 18
1437 Dave Lemon Male 19 M35-39 1 Deeside 00:22:00 14 00:45:23 19 00:56:41 20 01:19:44 21 01:19:42 21
21 Rob Grantham Male 13 M40-44 1 City of Chester Triathlon Club 00:22:00 15 00:44:30 11 00:54:59 12 01:16:57 13 01:16:57 13
1119 Christopher Hollinshead Male 12 M45-49 2 Stafford Harriers 00:22:00 16 00:44:27 10 00:54:58 11 01:16:54 12 01:16:52 12
808 Kim Fawke-Williams Female 1 F35-39 1 Centurion RC 00:22:00 17 00:44:48 14 00:55:16 13 01:17:52 14 01:17:51 14
8 Martin Green Male 14 M40-44 2 NWRRC 00:22:01 18 00:45:04 17 00:55:32 14 01:18:12 16 01:18:11 16
2 Ali Lavender Female 2 FSEN 1 Oswestry Olympians 00:22:01 19 00:45:04 16 00:55:41 16 01:17:58 15 01:17:58 15
186 Jim Bacon Male 17 MSEN 11 Eryri Harriers 00:22:18 20 00:45:43 21 00:56:22 19 01:19:04 19 01:19:02 19
1606 Diane Mcvey Female 4 F35-39 3 Wilmslow RC 00:22:19 21 00:46:10 23 00:56:55 22 01:20:43 25 01:20:41 26
5 Lucie Custance Female 5 F35-39 4 Clapham Chasers 00:22:19 22 00:46:22 24 00:57:22 25 01:21:16 31 01:21:15 32
3 Luke Beresford Male 18 MSEN 12 ripley running club 00:22:23 23 00:45:42 20 00:56:18 18 01:19:12 20 01:19:11 20
19 Kelly Crickmore Female 3 F35-39 2 Stockport Harriers & AC 00:22:44 24 00:46:37 27 00:56:56 23 01:19:59 22 01:19:59 22
1453 Thomas Little Male 26 M35-39 5 00:22:47 25 00:46:47 29 00:57:47 30 01:20:59 30 01:20:53 30
753 Stephen Edwards Male 20 M40-44 4 00:22:50 26 00:46:29 25 00:57:10 24 01:20:12 23 01:20:03 23
2591 Thomas Spence Male 22 MSEN 13 Wrexham AAC 00:22:55 27 00:47:17 37 00:57:49 31 01:20:44 26 01:20:35 25
462 Paul Chegwin Male 57 MSEN 29 00:22:55 28 00:48:14 47 01:00:15 52 01:26:11 63 01:26:08 68
381 Neil Bullock Male 27 MSEN 14 Penny Lane Striders 00:22:57 29 00:46:51 30 00:57:33 28 01:21:19 32 01:21:15 31
476 Mark Clair Male 36 MSEN 18 Knowsley Harriers AC 00:22:57 30 00:46:36 26 00:57:29 26 01:23:27 41 01:22:04 34
6 John Edward Morris Male 31 MSEN 17 Denbigh Harriers 00:22:59 31 00:47:04 34 00:58:16 34 01:22:23 36 01:22:22 37
1452 Robert Little Male 28 M35-39 6 West Cheshire AC 00:23:05 32 00:46:53 32 00:58:03 33 01:21:56 33 01:21:50 33
1858 Michael Phillips Male 24 M35-39 3 00:23:09 33 00:46:44 28 00:57:30 27 01:20:50 28 01:20:45 28
170 Karl Ashworth Male 30 MSEN 16 00:23:11 34 00:47:14 35 00:58:20 35 01:22:09 35 01:22:05 35
397 Mark Byrne Male 25 M35-39 4 Wrexham AAC 00:23:11 35 00:46:54 33 00:58:01 32 01:20:54 29 01:20:50 29
10 Neil Jones Male 33 M45-49 4 South Cheshire Harriers 00:23:12 36 00:47:56 41 00:58:53 39 01:22:46 38 01:22:44 39
668 Kelvin Dickinson Male 23 M40-44 5 Wirral AC 00:23:12 37 00:46:52 31 00:57:44 29 01:20:44 27 01:20:41 27
258 Jason Bennett Male 34 M40-44 6 buxton 00:23:12 38 00:47:15 36 00:58:46 37 01:22:48 39 01:22:47 40
13 David Morris Male 29 MSEN 15 South Cheshire Harriers 00:23:13 39 00:47:21 39 00:58:39 36 01:22:07 34 01:22:05 36
1321 Robert Jones Male 44 MSEN 24 Wrexham AAC 00:23:13 40 00:47:20 38 00:58:49 38 01:24:10 49 01:24:08 51
2876 Steve Darby Male 35 M45-49 5 Barnsley AC 00:23:23 41 00:47:45 40 00:59:14 40 01:23:09 40 01:23:05 41
1580 Allan Mccormick Male 41 MSEN 22 Wilmslow RC 00:23:33 42 00:47:57 42 00:59:23 42 01:23:51 46 01:23:47 49
131 Pete Ackerley Male 46 M40-44 8 Warrington Road Runners 00:23:44 43 00:48:52 56 01:00:08 50 01:24:17 51 01:24:11 53
2178 James Stewart Male 54 MSEN 28 Chorlton Runners 00:23:47 44 00:49:00 58 01:00:31 55 01:25:49 60 01:25:26 59
1346 Kieran Kapoor Male 60 MSEN 31 00:23:48 45 00:48:10 46 00:59:25 43 01:26:20 66 01:23:22 43
2892 Phil Lynes Male 39 MSEN 20 00:23:49 46 00:48:01 43 00:59:48 44 01:23:42 44 01:23:39 46
1942 Jonathan Rhys Male 49 MSEN 25 Harlequins Orienteers 00:23:50 47 00:48:42 52 01:00:48 56 01:25:22 55 01:25:00 56
516 Arthur Connell Male 38 MSEN 19 00:23:51 48 00:48:02 44 0 01:23:37 43 01:23:36 45
4 Gareth Burrell Male 105 MSEN 44 Halifax Harriers 00:23:51 49 00:49:53 77 01:01:54 77 01:29:25 112 01:29:24 123
1087 Nick Hill Male 69 M35-39 12 Sneyd Striders 00:23:52 50 00:49:09 61 01:00:53 58 01:26:52 75 01:26:36 75
949 Mike Green Male 42 M40-44 7 Wallasey Athletics Club 00:23:53 51 00:48:29 49 00:59:52 47 01:23:52 47 01:23:16 42
311 Gregg Boughey Male 21 M35-39 2 00:23:53 52 00:45:45 22 00:56:43 21 01:20:16 24 01:20:14 24
1546 Stephen Mason Male 85 M40-44 18 00:24:00 53 00:49:36 69 01:01:20 67 01:28:07 91 01:27:22 86
699 Martin Dorrill Male 32 M45-49 3 Kenilworth Runners 00:24:03 54 00:48:08 45 00:59:15 41 01:22:41 37 01:22:32 38
1636 Gary Milligan Male 47 M40-44 9 00:24:04 55 00:48:23 48 00:59:59 48 01:24:24 52 01:24:17 54
1175 Roy Hughes Male 50 MSEN 26 Mossley Hill AC 00:24:06 56 00:49:09 62 01:00:48 57 01:25:25 56 01:25:18 57
1266 Andrew Jones Male 37 M35-39 7 Wrexham AAC 00:24:06 57 00:48:43 54 00:59:50 46 01:23:34 42 01:23:30 44
2664 Rhys Ab Elwyn Male 52 M50-54 2 Eryri Harriers 00:24:08 58 00:49:22 64 01:01:00 60 01:25:41 58 01:25:36 62
2670 Liam Mcgrath Male 45 M35-39 8 Pensby Runners 00:24:09 59 00:48:36 51 01:00:04 49 01:24:13 50 01:24:10 52
2644 Mote Keatinge Male 51 MSEN 27 00:24:11 60 00:48:59 57 01:00:59 59 01:25:37 57 01:25:30 60
2624 Benedict Keatinge Male 43 MSEN 23 00:24:12 61 00:48:31 50 01:00:08 51 01:23:52 48 01:23:45 48
896 Matt Gawne Male 40 MSEN 21 GREASBY PLODDERS 00:24:12 62 00:48:43 53 00:59:50 45 01:23:50 45 01:23:44 47
2874 Hannah Oldroyd Female 6 FSEN 2 00:24:13 63 00:48:49 55 01:00:29 54 01:24:32 54 01:24:28 55
2899 Ian Ellis Male 94 M35-39 20 Mercia fell runners 00:24:13 64 00:50:14 91 01:02:20 89 01:28:55 100 01:28:49 108
2835 Matthew Jones Male 56 M40-44 11 Ripley Running Club 00:24:13 65 00:50:14 90 01:02:36 98 01:26:09 62 01:26:06 67
1278 Chris Jones Male 81 MSEN 35 Salford Harriers 00:24:15 66 00:49:26 65 01:02:07 83 01:27:51 87 01:27:44 93
1145 David Hudd Male 59 M40-44 12 Spectrum Striders 00:24:15 67 00:49:50 75 01:01:23 68 01:26:16 65 01:26:08 69
1776 Craig Ottolini Male 63 M40-44 13 Market Drayton Running Club 00:24:16 68 00:49:15 63 01:01:14 66 01:26:28 69 01:25:50 65
116 Christopher Moran Male 55 M35-39 9 Doncaster Athletic Club 00:24:16 69 00:49:01 59 01:01:11 64 01:25:52 61 01:25:50 64
2435 Mark Williams Male 68 M45-49 7 Deestriders Running Club 00:24:18 70 00:49:54 78 01:01:54 76 01:26:52 74 01:26:49 80
999 George Coulson Male 87 MSEN 38 00:24:20 71 0 01:02:07 84 01:28:22 93 01:28:19 100
323 Paul Bowes Male 53 M45-49 6 Shropshire Shufflers 00:24:20 72 00:49:37 70 01:01:03 61 01:25:46 59 01:25:43 63
2846 Rob Jones Male 90 MSEN 40 City of Chester Triathlon Club 00:24:20 73 00:49:55 79 01:02:01 81 01:28:45 96 01:28:41 106
1443 Jim Lewis Male 76 M40-44 16 00:24:23 74 00:49:44 73 01:01:43 72 01:27:37 82 01:26:22 72
2491 Gary Wolstencroft Male 73 M40-44 15 Manchester Triathlon Club 00:24:23 75 00:50:35 93 01:02:06 82 01:27:17 79 01:27:15 85
2014 Simon Rogers Male 61 M50-54 3 Pensby Runners 00:24:23 76 00:49:45 74 01:01:38 71 01:26:21 67 01:26:18 70
1412 Peter Lavery Male 113 MSEN 49 00:24:24 77 00:49:44 72 01:01:46 73 01:29:47 120 01:28:31 102
2761 Ashley Morris Male 186 MSEN 68 00:24:25 78 00:50:48 102 01:03:19 117 01:33:35 194 01:31:11 159
2789 James Slack Male 111 MSEN 47 00:24:36 79 00:49:35 67 01:01:32 70 01:29:32 118 01:26:48 79
2070 Paul Scully Male 71 M40-44 14 Run Forrest Lunch Run 00:24:37 80 00:49:43 71 01:02:00 79 01:27:10 77 01:27:03 84
2592 Adam Howard Male 80 MSEN 34 Trawden AC 00:24:38 81 00:50:47 101 01:02:32 94 01:27:50 86 01:27:45 94
255 Dave Bennett Male 67 M35-39 11 Ellesmere Port Running Club 00:24:38 82 00:50:06 86 01:01:52 74 01:26:50 73 01:26:46 77
614 Darrell Davies Male 121 MSEN 52 Prestatyn Running Club 00:24:39 83 00:51:35 126 01:04:20 142 01:30:15 128 01:30:07 136
1859 Neil Phillips Male 65 M55-59 1 00:24:39 84 00:49:57 80 01:01:57 78 01:26:48 71 01:26:37 76
1080 Craig Hicks Male 114 MSEN 50 00:24:40 85 00:49:35 68 01:01:12 65 01:29:54 121 01:25:24 58
625 Martyn Davies Male 58 MSEN 30 Newcastle (Staffs) AC 00:24:41 86 00:49:34 66 01:01:09 62 01:26:12 64 01:26:04 66
1543 Matt Mason Male 109 MSEN 46 Bangor University Athletics Cl 00:24:43 87 00:50:03 82 01:02:32 95 01:29:27 116 01:29:07 115
1312 Neal Jones Male 134 MSEN 55 Colwyn Bay Athletics Club 00:24:43 88 00:51:43 132 01:03:42 125 01:31:10 141 01:30:08 137
1107 David Hodgson Male 84 M55-59 2 new marske harriers 00:24:43 89 00:50:53 105 01:02:54 103 01:28:04 90 01:28:01 97
1307 Mark Jones Male 91 M40-44 19 Colwyn Bay Athletics Club 00:24:46 90 00:50:31 92 01:02:16 88 01:28:48 97 01:27:38 91
1980 Gwyn Roberts Male 97 M45-49 8 00:24:47 91 00:50:51 104 01:02:59 110 01:29:00 103 01:28:56 110
418 Alex Carswell Male 101 MSEN 43 00:24:48 92 00:50:12 89 01:02:25 90 01:29:09 107 01:27:30 88
187 Paul Bagan Male 74 M35-39 14 Lymm Runners 00:24:48 93 00:50:03 83 01:01:53 75 01:27:20 80 01:26:53 81
2883 Andy Bromley Male 82 MSEN 36 Deeside AAC 00:24:49 94 00:50:42 97 01:02:35 96 01:27:55 88 01:27:53 96
1226 Hugh Janney Male 100 M40-44 21 Amman Valley Harriers 00:24:49 95 00:50:51 103 01:02:52 102 01:29:08 106 01:29:01 113
111 Carl Krystek Male 70 MSEN 33 00:24:50 96 00:50:06 85 01:01:31 69 01:27:06 76 01:26:59 83