Showing 1 to 100 of 1130 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Gun Time O/A Pos Chip Time Chip Pos
1216 Harry Stainton Male 1 MOPEN 1 Black Combe Runners 01:20:37 1 01:20:34 1
1393 Howard Oldham Male 2 MOPEN 2 East Cheshire Harriers 01:21:58 2 01:21:58 2
1343 Cees Van der Land Male 3 MOPEN 3 Tyne Bridge Harriers 01:23:30 3 01:23:30 3
1007 Lee Knight Male 4 MOPEN 4 Helm Hill Runners 01:23:53 4 01:23:53 4
421 Mark Griffiths Male 5 MOPEN 5 Manchester YMCA Harriers 01:24:38 5 01:24:30 5
981 Jay Bird Male 6 MOPEN 6 Ripley Running Club 01:24:47 6 01:24:45 6
815 Dave Pearce Male 7 M45+ 1 Leicester Coritanians 01:25:10 7 01:25:09 7
1093 Michael Ainsworth Male 8 MOPEN 7 Helm Hill Runners 01:25:15 8 01:25:14 8
508 Andy Ratcliffe Male 9 M45+ 2 Wigan & District Harriers & AC 01:25:31 9 01:25:30 9
243 Gary Thomas Male 10 M40+ 1 Wolds Veterans RC 01:25:41 10 01:25:41 10
640 Alex Davies Male 11 M45+ 3 Eden Runners 01:25:59 11 01:25:55 11
1446 Sean Willis Male 12 M45+ 4 Saddleworth Running Club 01:26:07 12 01:26:04 12
1237 Aidan Linskill Male 13 MOPEN 8 Totley Athletic Club 01:26:12 13 01:26:11 13
1081 Paul Butler Male 14 M45+ 5 Loftus and Whitby AC 01:26:19 14 01:26:18 14
623 Harvey Lord Male 15 MOPEN 9 Black Combe Runners 01:26:25 15 01:26:20 15
638 Liam Pennington Male 16 MOPEN 10 BBC Running Club 01:26:33 16 01:26:31 16
157 Stephen Jackson Male 17 MOPEN 11 Elvet Striders 01:26:35 17 01:26:33 17
1090 Martin Schofield Male 18 MOPEN 12 01:26:44 18 01:26:42 18
1409 Daniel Thornton Male 19 MOPEN 13 01:27:03 19 01:27:01 19
1277 Paul Reilly Male 20 MOPEN 14 Coniston Runner 01:27:17 20 01:27:17 20
792 Robert Gray Male 21 M50+ 1 Wetherby Runners 01:27:27 21 01:27:24 21
483 Jason Cook Male 22 M45+ 6 Blackburn Road Runners 01:27:33 22 01:27:31 22
1434 Kie Jackson Male 23 MOPEN 15 Ulverston Triathlon Club 01:27:43 23 01:27:38 23
764 Chris Joyce Male 24 MOPEN 16 Leicester Triathlon Club 01:27:44 24 01:27:42 24
728 Gary Dover Male 25 M50+ 2 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:27:46 25 01:27:45 25
1313 Matt Wilson Male 26 M40+ 2 Kendal AAC 01:27:52 26 01:27:49 26
415 Martin Jennings Male 27 M40+ 3 Fenland Running Club 01:28:22 27 01:28:21 27
868 Lee Barlow Male 28 M40+ 4 Wesham Road Runners 01:28:26 28 01:28:24 28
1112 Darren Rodmell Male 29 M40+ 5 Beverley AC 01:28:32 29 01:28:30 30
506 Daniel McKeown Male 30 MOPEN 17 London Heathside Runners AC 01:28:34 30 01:28:29 29
76 Eric Fowler Male 31 M50+ 3 Nuneaton Harriers 01:28:48 31 01:28:45 31
75 Eleanor Fowler Female 1 F35+ 1 Nuneaton Harriers 01:29:02 32 01:29:01 33
848 Kevin Foster Male 32 MOPEN 18 Sale Harriers 01:29:02 33 01:28:53 32
1345 Paul McKnespiey Male 33 M40+ 6 Carlisle & Aspatria 01:29:10 34 01:29:06 34
1442 Allan Ramsay Male 34 M40+ 7 01:29:13 35 01:29:08 35
228 Spencer Higgins Male 35 MOPEN 19 01:29:15 36 01:29:12 36
987 Richard Brierley Male 36 MOPEN 20 Manchester YMCA Harriers 01:29:33 37 01:29:25 37
1418 Jonathan Purslow Male 37 M45+ 7 01:29:35 38 01:29:31 39
576 Chris March Male 38 MOPEN 21 Manchester YMCA Harriers 01:29:36 39 01:29:29 38
169 Andy Pegg Male 39 M45+ 8 Wolds Veterans RC 01:29:51 40 01:29:48 40
1403 Andrew Baxter Male 40 M45+ 9 01:29:51 41 01:29:51 41
1197 Andrew Chew Male 41 MOPEN 22 Barlick fell runners 01:30:01 42 01:29:59 42
1077 Nikita Neary Male 42 MOPEN 23 01:30:07 43 01:30:06 44
1441 Robert Crawford Male 43 MOPEN 24 Coniston Fell Runners 01:30:11 44 01:30:10 46
1083 Steve Myerscough Male 44 M40+ 8 Wesham Road Runners 01:30:13 45 01:30:04 43
1279 Lee Winter Male 45 M40+ 9 01:30:16 46 01:30:10 45
1255 Daniel Braun Male 46 MOPEN 25 Loftus and Whitby AC 01:30:19 47 01:30:17 47
714 STEVE HARDY Male 47 MOPEN 26 Loftus and Whitby AC 01:30:28 48 01:30:26 48
458 Tim Pilkington Male 48 M40+ 10 Wigan & District Harriers & AC 01:30:35 49 01:30:33 50
411 Harry Schofield Male 49 MOPEN 27 Loftus and Whitby AC 01:30:36 50 01:30:29 49
1003 Martin Oldfield Male 50 M45+ 10 Darwen Dashers 01:30:42 51 01:30:39 51
258 Rob Williamson Male 51 M50+ 4 Loftus and Whitby AC 01:31:14 52 01:31:13 53
1324 Jason Barlow Male 52 M45+ 11 Wesham Road Runners 01:31:14 53 01:31:05 52
172 Robert Stocks Male 53 M55+ 1 Wolds Veterans RC 01:31:26 54 01:31:23 54
1447 Andrew Meskimmon Male 54 M50+ 5 Dewsbury Road Runners 01:31:29 55 01:31:27 55
307 David Vaughan Male 55 M40+ 11 City of Chester Triathlon Club 01:31:45 56 01:31:34 56
1181 Gareth Pritchard Male 56 MOPEN 28 Elvet Striders 01:31:58 57 01:31:52 57
560 Mark Scoreby Male 57 MOPEN 29 York Knavesmire Harriers 01:32:11 58 01:32:07 58
817 David Hudd Male 58 M40+ 12 Spectrum Striders 01:32:22 59 01:32:21 59
1236 Pollyanne Veazey-Linskill Female 2 FOPEN 1 01:32:47 60 01:32:47 60
986 Lance Harland Male 59 M40+ 13 Loftus and Whitby AC 01:32:57 61 01:32:56 62
679 Andy Jackson Male 60 M40+ 14 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:33:01 62 01:32:59 63
1260 Brendan Bolland Male 61 M45+ 12 Horwich RMI Harriers 01:33:04 63 01:33:01 64
1247 David Lancaster Male 62 M55+ 2 York Acorn AC 01:33:22 64 01:32:52 61
81 Jonathan Bromilow Male 63 MOPEN 30 Darwen Dashers 01:33:25 65 01:33:22 66
709 Jonathan Sinclair Male 64 M50+ 6 Ilkley Harriers 01:33:29 66 01:33:26 68
1354 Andy Berry Male 65 MOPEN 31 Barlick fell runners 01:33:30 67 01:33:29 69
1325 Shaun Steele Male 66 M40+ 15 01:33:37 68 01:33:14 65
550 Catherine Carrdus Female 3 F40+ 1 Wesham Road Runners 01:33:39 69 01:33:36 70
1196 Graeme Walton Male 67 M40+ 16 Elvet Striders 01:33:43 70 01:33:38 71
808 Christopher Foster Male 68 M40+ 17 Loftus and Whitby AC 01:33:44 71 01:33:41 72
481 Nicola Kent Female 4 F40+ 2 Loftus and Whitby AC 01:33:48 72 01:33:45 73
265 Ian Salkeld Male 69 M40+ 18 jarrow and hebburn 01:34:05 73 01:34:01 76
99 Stephen Robjohns Male 70 M45+ 13 Bexley 01:34:06 74 01:34:04 77
1096 Roy Tomlinson Male 71 M55+ 3 Thornton Cleveley 01:34:10 75 01:34:00 74
1244 Adam Howard Male 72 MOPEN 32 Trawden AC 01:34:12 76 01:34:01 75
92 Martyn Hewitt Male 73 M40+ 19 Kippax & District Harriers 01:34:32 77 01:34:24 78
941 Catherine Farrow Female 5 F40+ 3 Ilkley Harriers 01:34:38 78 01:34:37 79
1298 Paul Gregory Male 74 MOPEN 33 Wesham Road Runners 01:34:41 79 01:34:39 80
1314 Richard Wilson Male 75 MOPEN 34 Kendal AAC 01:34:57 80 01:34:50 82
419 Peter Barr Male 76 MOPEN 35 01:35:01 81 01:34:53 83
104 Gareth Treharne Male 77 M45+ 14 Glasgow Triathlon Club 01:35:02 82 01:34:48 81
499 Angharad Owen Female 6 FOPEN 2 Loftus and Whitby AC 01:35:04 83 01:35:03 84
1333 Stephen Hall Male 78 MOPEN 36 North Shields Poly AC 01:35:16 84 01:33:22 67
1111 John Collier Male 79 M60+ 1 Wesham Road Runners 01:35:18 85 01:35:13 86
1370 Francesco Caci Male 80 MOPEN 37 Michelin AC 01:35:31 86 01:35:30 88
510 Peter Wilmot Male 81 M45+ 15 Matlock AC 01:35:42 87 01:35:35 89
1246 Richard Rodgers Male 82 M50+ 7 Prestwich Athletics Club 01:35:53 88 01:35:28 87
933 Sarah Dudgeon Female 7 FOPEN 3 Serpentine 01:35:54 89 01:35:51 91
392 Thomas Herbert Male 83 MOPEN 38 Loftus and Whitby AC 01:35:55 90 01:35:52 92
556 Tunde Buraimo Male 84 M45+ 16 Preston Harriers 01:35:57 91 01:35:12 85
834 Sam Matthews Male 85 MOPEN 39 01:36:01 92 01:35:40 90
1146 Chris Campbell Male 86 M45+ 17 Trawden AC 01:36:09 93 01:36:03 95
302 Rosie Haddock Female 8 FOPEN 4 Fusion Triathlon Club 01:36:17 94 01:36:07 96
911 Adrian Messingham Male 87 M40+ 20 Beverley AC 01:36:19 95 01:36:11 98
1357 Liam Morrow Male 88 MOPEN 40 01:36:23 96 01:36:01 94
325 Alistair Fisher Male 89 M45+ 18 Evenwood Road Runners 01:36:25 97 01:36:14 99
217 David Gibney Male 90 M40+ 21 Wolds Veterans RC 01:36:33 98 01:36:19 100
1416 Paul Walsh Male 91 MOPEN 41 01:36:35 99 01:36:11 97
1262 Neil Fox Male 92 M50+ 8 York Acorn AC 01:36:37 100 01:36:33 101