Showing 101 to 200 of 1130 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1052 David Singleton Male 93 M50+ 9 Red Rose Runners 01:36:42 101 01:35:57 93
1294 Steven Berry Male 94 MOPEN 42 Carlisle Tri Club 01:36:47 102 01:36:41 102
520 Chris Howie Male 95 M45+ 19 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:36:49 103 01:36:47 104
1051 Graeme Flatman Male 96 M50+ 10 Darlington Triathlon 01:36:52 104 01:36:42 103
1034 Anthony Bowness Male 97 M40+ 22 01:36:53 105 01:36:52 105
158 Dave Jackson Male 98 M50+ 11 Wolds Veterans RC 01:37:16 106 01:37:12 108
294 Dennis Holmes Male 99 M50+ 12 Ripley Running Club 01:37:31 107 01:37:28 109
276 Garry Patterson Male 100 M45+ 20 Low Fell Running club 01:37:43 108 01:37:06 106
762 David Cairns Male 101 M45+ 21 Blackpool Wyre & Fylde AC 01:37:47 109 01:37:45 111
1410 Adam Baird Male 102 M40+ 23 Ambleside AC 01:37:50 110 01:37:41 110
210 Philip Cox Male 103 M40+ 24 01:37:57 111 01:37:53 114
1127 Tim Johnson Male 104 MOPEN 43 01:38:03 112 01:37:49 112
1066 Lindsay Mechie Male 105 M45+ 22 01:38:11 113 01:37:11 107
1435 Raymond Gill Male 106 M50+ 13 Dallam Running Club 01:38:20 114 01:38:07 115
587 Jenny Featherstone Female 9 FOPEN 5 Totley Athletic Club 01:38:23 115 01:38:09 116
433 Jessica Marrison Female 10 F35+ 2 Barton and District AC 01:38:27 116 01:38:20 117
949 Carl Cross Male 107 MOPEN 44 01:38:40 117 01:38:31 118
614 Phill Rae Male 108 M45+ 23 01:38:51 118 01:38:48 119
1312 Rob Whitaker Male 109 MOPEN 45 Wetherby Runners 01:38:55 119 01:37:52 113
249 Tom Southward Male 110 MOPEN 46 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:39:04 120 01:39:00 120
1130 Philip Low Male 111 M45+ 24 Walney Wind Cheetahs 01:39:10 121 01:39:00 121
13 Jonathan Boland Male 112 MOPEN 47 01:39:21 122 01:39:08 123
1224 GARETH WOOLMINGTON Male 113 M50+ 14 01:39:30 123 01:39:10 124
585 Stuart Follen Male 114 M40+ 25 Fenland Running Club 01:39:39 124 01:39:31 126
534 Chris Plews Male 115 M40+ 26 Wetherby Runners 01:39:41 125 01:39:34 128
107 Peter Hutchinson Male 116 M55+ 4 Wolds Veterans RC 01:39:48 126 01:39:46 129
1204 Katy Walton Female 11 FOPEN 6 Elvet Striders 01:39:51 127 01:39:30 125
31 Andy Cowdrill Male 117 MOPEN 48 01:39:51 128 01:39:02 122
507 Michael Jubb Male 118 MOPEN 49 01:39:56 129 01:39:48 131
1384 Susan Fourie Female 12 F40+ 4 City of Chester Triathlon Club 01:40:02 130 01:39:50 132
852 Peter Cantwell Male 119 MOPEN 50 01:40:04 131 01:39:47 130
1397 Bree Sutcliffe Female 13 F35+ 3 City of Chester Triathlon Club 01:40:05 132 01:39:53 135
913 PETER COWLING Male 120 M50+ 15 PRESTON HARRIERS 01:40:05 133 01:39:57 136
738 Michelle Thompson Female 14 FOPEN 7 North Shields Poly AC 01:40:06 134 01:39:32 127
398 Rob Hall Male 121 M40+ 27 01:40:07 135 01:39:51 133
400 Shaun Thompson Male 122 M45+ 25 Evenwood Road Runners 01:40:13 136 01:39:51 134
365 Tim Chapman Male 123 M50+ 16 Fenland Running Club 01:40:21 137 01:40:12 138
901 ROSS BICKERSTAFF Male 124 M55+ 5 Hamilton harriers 01:40:35 138 01:39:58 137
108 Allan Turnbull Male 125 M60+ 2 Wolds Veterans RC 01:40:37 139 01:40:33 141
1430 Paul Griffin Male 126 M50+ 17 Fenland Running Club 01:40:45 140 01:40:15 139
1118 Janet Kenyon Female 15 F55+ 1 01:40:50 141 01:40:50 146
1153 Paul Mason Male 127 M50+ 18 Wigan Phoenix 01:40:53 142 01:40:36 142
847 Hannah Brierley Female 16 FOPEN 8 Manchester YMCA Harriers 01:40:54 143 01:40:32 140
149 Elaine Bisson Female 17 F35+ 4 Elvet Striders 01:41:04 144 01:40:43 144
841 COLIN MATHIESON Male 128 M60+ 3 FIFE AC 01:41:10 145 01:41:00 148
345 Charles Purkess Male 129 M45+ 26 01:41:16 146 01:40:48 145
1128 Matthew Simpson Male 130 MOPEN 51 01:41:17 147 01:40:41 143
1131 Mike Skyrme Male 131 M45+ 27 Walney Wind Cheetahs 01:41:22 148 01:41:11 150
1121 Chris Lodge Male 132 M40+ 28 01:41:23 149 01:41:00 147
1011 Andrew Mudd Male 133 M50+ 19 Prestwich Athletics Club 01:41:23 150 01:41:11 149
1274 Aaron Walmsley Male 134 MOPEN 52 01:41:26 151 01:41:22 151
1440 George Cooper Male 135 MOPEN 53 01:41:33 152 01:41:25 153
248 Carol Cervenak Female 18 F50+ 1 Gateshead harriers 01:41:36 153 01:41:32 155
326 Maddy Fisher Female 19 FOPEN 9 Evenwood Road Runners 01:41:46 154 01:41:23 152
220 Ben Senior Male 136 MOPEN 54 Loftus and Whitby AC 01:41:47 155 01:41:45 159
15 Glenn Hinch Male 137 M40+ 29 01:41:51 156 01:41:30 154
106 Owen Hurcombe Male 138 M40+ 30 01:41:55 157 01:41:41 158
519 David Kerrigan Male 139 MOPEN 55 Swinton Running Club 01:42:02 158 01:41:57 162
410 Richard Schofield Male 140 M55+ 6 01:42:05 159 01:41:36 156
1113 Jonathan Comyn-Platt Male 141 M65+ 1 Saddleworth Running Club 01:42:10 160 01:41:54 161
604 Geert Jan Van Zon Male 142 M45+ 28 01:42:25 161 01:42:13 164
1157 Ian Stinson Male 143 M40+ 31 STEEL CITY STRIDERS 01:42:39 162 01:41:49 160
303 Ian Smillie Male 144 MOPEN 56 01:42:41 163 01:42:30 165
1040 Elsie Roberts Female 20 FOPEN 10 01:42:44 164 01:42:37 167
755 Adrian Jackson Male 145 M40+ 32 Helsby Running Club 01:42:49 165 01:42:03 163
1309 Stephen Leonard Male 146 M45+ 29 01:42:56 166 01:42:33 166
137 Clem Clement Male 147 M55+ 7 Penarth and Dinas Runners 01:43:02 167 01:42:50 169
549 John Bertenshaw Male 148 M55+ 8 Wesham Road Runners 01:43:05 168 01:43:01 170
1366 Clare Shubotham Female 21 FOPEN 11 Michelin AC 01:43:08 169 01:43:04 171
972 Matt Knagg Male 149 MOPEN 57 01:43:22 170 01:42:42 168
867 Andrew Christie Male 150 MOPEN 58 01:43:34 171 01:41:38 157
678 Nicholas Bayley Male 151 MOPEN 59 01:43:40 172 01:43:20 175
547 Andre Pittock Male 152 M45+ 30 Fenland Running Club 01:43:46 173 01:43:17 174
950 Stephen Rutherford Male 153 M40+ 33 01:43:48 174 01:43:26 177
1042 Alun Hindle Male 154 M40+ 34 01:43:53 175 01:43:17 173
45 Daniel Haworth Male 155 MOPEN 60 Darwen Dashers 01:43:59 176 01:43:49 180
751 Colin Newby Male 156 M40+ 35 01:44:01 177 01:43:46 179
1358 Jane Holden Female 22 F40+ 5 Walney Wind Cheetahs 01:44:04 178 01:43:53 181
774 Matt Mcnulty Male 157 M40+ 36 01:44:07 179 01:43:32 178
1140 Graham Tracey Male 158 M40+ 37 Vegetarian C&AC 01:44:09 180 01:44:01 187
1411 David Smith Male 159 M45+ 31 Trawden AC 01:44:10 181 01:43:59 186
903 Clive Harrod Male 160 M55+ 9 Fenland Running Club 01:44:13 182 01:43:58 185
597 Rameswar Tripathi Male 161 MOPEN 61 Totley Athletic Club 01:44:15 183 01:43:25 176
60 Andrew Sumner Male 162 M45+ 32 01:44:16 184 01:43:55 183
213 Karl Tietz Male 163 M55+ 10 Ripley Running Club 01:44:18 185 01:44:09 189
680 Steve Tupholme Male 164 M40+ 38 Holme Pierrepont RC 01:44:25 186 01:44:07 188
263 Dominic Shum Male 165 MOPEN 62 01:44:27 187 01:44:17 190
784 John Boothman Male 166 M50+ 20 BARLICK FELL RUNNERS 01:44:31 188 01:44:24 192
313 Andrew Davies Male 167 M60+ 4 Bridgnorth Running Club 01:44:33 189 01:44:24 191
637 Esther Broughton Female 23 F40+ 6 Ripley Running Club 01:44:34 190 01:44:29 194
824 Alastair Scott Male 168 MOPEN 63 01:44:44 191 01:44:41 198
357 Ian Dickinson Male 169 M50+ 21 01:44:50 192 01:44:37 197
1388 Mark Lehrle Male 170 M40+ 39 01:44:53 193 01:44:31 195
1006 Gary Lunn Male 171 M50+ 22 01:44:58 194 01:44:42 200
401 John Hagan Male 172 MOPEN 64 01:44:59 195 01:44:35 196
1238 David Bond Male 173 MOPEN 65 Low Fell Running club 01:45:01 196 01:44:24 193
424 Darren Whitfield Male 174 MOPEN 66 Wallsend Harriers 01:45:04 197 01:44:56 203
606 Marc Jones Male 175 MOPEN 67 Elvet Striders 01:45:05 198 01:44:47 201
1222 David Lewis Male 176 M50+ 23 01:45:14 199 01:43:14 172
103 Craig Macleay Male 177 MOPEN 68 01:45:15 200 01:43:56 184