Showing 401 to 500 of 1130 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1033 Andrew Green Male 333 M40+ 63 01:55:35 401 01:53:58 381
1413 Mark Fleming Male 334 M55+ 30 01:55:39 402 01:55:08 410
290 Graeme McDonald Male 335 M50+ 51 Bury Athletic Club 01:55:44 403 01:55:08 411
1283 Sara Ward Female 69 F45+ 7 Wesham Road Runners 01:55:50 404 01:55:43 421
869 George Kennedy Male 336 M55+ 31 Wesham Road Runners 01:55:50 405 01:55:44 422
33 Jacqui Close Female 70 FOPEN 27 01:55:53 406 01:54:37 397
1025 Paul Fallon Male 337 M50+ 52 Prestwich Athletics Club 01:56:02 407 01:55:00 407
380 Richard Fildes Male 338 M50+ 53 Sinfin Running Club 01:56:03 408 01:55:05 409
396 Jonathan Pittham Male 339 M40+ 64 01:56:04 409 01:54:35 396
1412 Sarah Maisey Female 71 F35+ 10 01:56:05 410 01:55:31 418
1365 Darren Eccles Male 340 MOPEN 113 Ulverston Triathlon Club 01:56:08 411 01:56:03 430
204 YVONNE TWELVETREE Female 72 F60+ 2 Totley Athletic Club 01:56:11 412 01:55:53 426
991 Christine Cox Female 73 F55+ 3 Ilkley Harriers 01:56:12 413 01:55:49 425
1326 Kevin Randall Male 341 MOPEN 114 Valley Hill Runners 01:56:13 414 01:54:59 406
336 James Williams Male 342 MOPEN 115 01:56:15 415 01:55:29 417
1239 Colin Benn Male 343 M60+ 11 01:56:17 416 01:55:02 408
865 Jeff Mccully Male 344 M45+ 65 Walney Wind Cheetahs 01:56:19 417 01:56:08 431
600 Peter Atkinson Male 345 M55+ 32 North Shields Poly AC 01:56:19 418 01:55:44 423
799 Jonathan Hill Male 346 MOPEN 116 01:56:21 419 01:54:53 400
382 John Mercer Male 347 M55+ 33 Harpenden Arrows 01:56:24 420 01:55:32 419
399 Angus Cleary Male 348 M45+ 66 01:56:26 421 01:55:54 427
1012 Mick Haynes Male 349 M50+ 54 01:56:27 422 01:55:17 414
1193 Sharon Lever Female 74 F40+ 20 01:56:27 423 01:55:23 415
1126 Andrew Kyle Male 350 MOPEN 117 01:56:33 424 01:55:42 420
1189 Simon Crompton Male 351 M50+ 55 01:56:34 425 01:56:12 433
1167 Lucy Cowton Female 75 FOPEN 28 Elvet Striders 01:56:38 426 01:56:25 440
414 Jonathan Clements Male 352 M40+ 65 Redway Runners 01:56:40 427 01:54:54 401
1264 Christopher Amesbury Male 353 MOPEN 118 Redway Runners 01:56:40 428 01:54:55 402
1265 Roland Bowness Male 354 M65+ 5 salford harriers 01:56:44 429 01:56:20 434
1438 Simon Griffiths Male 355 MOPEN 119 01:56:45 430 01:56:40 448
914 Fiona Jones Female 76 F35+ 11 Elvet Striders 01:56:51 431 01:56:39 446
854 Doug Cramond Male 356 M55+ 34 Poole AC 01:56:52 432 01:55:28 416
407 James Stuart-Mills Male 357 M45+ 67 Ripon Runners 01:56:58 433 01:56:29 443
467 Ray Smith Male 358 M55+ 35 01:56:58 434 01:56:21 435
141 Richard Sage Male 359 M40+ 66 Avon Valley Runners 01:57:01 435 01:56:59 457
522 Kate Sheehan Female 77 FOPEN 29 01:57:02 436 01:56:10 432
1191 Chris Boyle Male 360 MOPEN 120 01:57:03 437 01:55:57 429
1010 Adam Dack Male 361 MOPEN 121 01:57:06 438 01:56:34 445
782 David Marr Male 362 MOPEN 122 Ulverston Wolves 01:57:07 439 01:56:28 441
685 Emma Morley Female 78 F50+ 5 Darlington Harriers 01:57:08 440 01:56:23 437
579 Colin Cook Male 363 M55+ 36 Loftus and Whitby AC 01:57:13 441 01:56:29 442
851 Martin Linton Male 364 M50+ 56 01:57:24 442 01:56:25 439
1290 Linzi Stanway Female 79 F40+ 21 Ulverston Triathlon Club 01:57:26 443 01:55:48 424
884 Marty Eke Male 365 MOPEN 123 01:57:28 444 01:55:55 428
731 Sheila Jones Female 80 F55+ 4 Radcliffe AC 01:57:33 445 01:56:51 452
778 John Greenwood Male 366 M60+ 12 Walney Wind Cheetahs 01:57:37 446 01:57:21 467
605 David Wilkinson Male 367 M45+ 68 01:57:40 447 01:56:50 450
1319 Edward Sharp Male 368 MOPEN 124 01:57:42 448 01:56:40 447
1180 Donna Haskayne Female 81 FOPEN 30 01:57:43 449 01:57:13 462
557 Jane-Marie Kelly Female 82 F40+ 22 York Knavesmire Harriers 01:57:45 450 01:56:43 449
552 Andrew Oates Male 369 M50+ 57 Blackburn Road Runners 01:57:48 451 01:56:53 454
537 Patricia Poulton Female 83 F45+ 8 Bermuda Striders 01:57:48 452 01:56:54 455
1055 Richard Wozencroft Male 370 MOPEN 125 01:57:53 453 01:57:07 460
471 Ruth Greenwood Female 84 F45+ 9 01:57:54 454 01:56:51 453
491 Michael Henshaw Male 371 M40+ 67 01:57:54 455 01:56:22 436
490 Graham Mckay Male 372 M45+ 69 01:57:55 456 01:56:23 438
66 Gordon Long Male 373 M60+ 13 Low Fell Running club 01:57:56 457 01:57:14 463
280 Simon Hilton Male 374 M45+ 70 Sun-City Tri club (Sunderland) 01:57:59 458 01:57:53 478
1164 Karen Mackinnon Female 85 F45+ 10 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:58:00 459 01:57:59 480
1320 Steven Moss Male 375 M40+ 68 01:58:03 460 01:57:24 469
1035 Emma Hughes Female 86 F40+ 23 Bermuda Striders 01:58:04 461 01:57:11 461
439 Terry Herbert Male 376 M60+ 14 North East Veterans AC 01:58:06 462 01:57:07 459
358 Jane Harriman Female 87 F55+ 5 Totley Athletic Club 01:58:07 463 01:57:25 470
1386 Craig Evans Male 377 M45+ 71 01:58:10 464 01:57:22 468
531 Michael Burdon Male 378 M45+ 72 Blackhill Bounders 01:58:10 465 01:57:46 473
1267 Andy Lowe Male 379 M55+ 37 Chorley Athletic Club 01:58:11 466 01:56:56 456
886 Aidan Hughes Male 380 M40+ 69 Blackhill Bounders 01:58:11 467 01:56:51 451
189 Glenn Bailey Male 381 MOPEN 126 01:58:18 468 01:57:44 472
1084 John Moore Male 382 M50+ 58 01:58:22 469 01:57:00 458
775 James Court Male 383 MOPEN 127 01:58:23 470 01:57:47 475
1159 Eleanor Knowles Female 88 F45+ 11 Ambleside AC 01:58:24 471 01:57:56 479
699 Shane Cliffe Female 89 M50+ 59 Red Rose Runners 01:58:34 472 01:56:33 444
866 Simon Scarr Male 384 M50+ 60 Blackpool Wyre & Fylde AC 01:58:35 473 01:57:52 477
720 Kathryn Davies Female 90 F50+ 6 RADCLIFFE AC 01:58:42 474 01:58:00 481
754 Lesley Feakes Female 91 F50+ 7 Helsby Running Club 01:58:44 475 01:58:12 485
860 Glenn Salkeld Male 385 MOPEN 128 Heanor Running Club 01:58:46 476 01:58:32 501
843 Louise Johnson Female 92 F50+ 8 Dragons Running Club Leeds 01:58:47 477 01:57:31 471
273 Gary Nicholls Male 386 M50+ 61 01:58:48 478 01:58:23 494
74 Terry Fearfield Male 387 M45+ 73 01:58:49 479 01:58:20 490
130 Matt Powell Male 388 MOPEN 129 01:58:50 480 01:58:34 502
1018 John Percival Male 389 M60+ 15 Westbury Harriers 01:58:50 481 01:57:50 476
44 Mark Holden Male 390 MOPEN 130 Team Pie Running and Triathlon 01:58:51 482 01:58:05 482
391 John McDonald Male 391 M50+ 62 Trawden AC 01:58:52 483 01:58:40 505
97 Chris Rigden Male 392 MOPEN 131 01:58:56 484 01:58:16 486
1080 Matthew Corner Male 393 MOPEN 132 01:58:56 485 01:57:17 465
1072 Sam Corner Male 394 MOPEN 133 01:58:57 486 01:57:18 466
1053 Robert Duxbury Male 395 MOPEN 134 01:58:59 487 01:58:20 491
1174 Phil Hayes Male 396 M45+ 74 Thornton Cleveley 01:59:00 488 01:58:28 499
26 Andrew Aspinall Male 397 M40+ 70 01:59:03 489 01:58:17 487
964 Alan Gray Male 398 M65+ 6 Spa Striders 01:59:05 490 01:58:54 511
598 Paul Quinn Male 399 M45+ 75 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:59:05 491 01:58:49 508
1229 Jackie Rushton Female 93 F40+ 24 01:59:07 492 01:58:25 496
1067 Anthony Swanepoel Male 400 M50+ 63 Ilkley Harriers 01:59:08 493 01:58:43 506
748 Sean Williams Male 401 M45+ 76 01:59:09 494 01:58:52 509
259 Benjamin Neary Male 402 MOPEN 135 01:59:10 495 01:58:05 483
152 Christopher Neary Male 403 MOPEN 136 01:59:11 496 01:58:07 484
165 James Obrien Male 404 M50+ 64 Loftus and Whitby AC 01:59:12 497 01:58:44 507
1322 Sarah Chaudhri Female 94 F50+ 9 Cumberland AC 01:59:14 498 01:58:27 497
237 Stephen Symons Male 405 M45+ 77 Manchester YMCA Harriers 01:59:16 499 01:59:07 518
663 ANTHONY WILCOCK Male 406 MOPEN 137 01:59:20 500 01:57:16 464