Showing 1 to 100 of 1130 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Stephen Parr Male 672 M40+ 106 Team Phizzy Pigs 02:35:50 1031 02:35:12 1031
10 Annette Lilly Female 216 F45+ 33 02:14:18 799 02:13:55 804
1000 Kate Bates Female 348 F40+ 81 02:34:12 1011 02:32:32 1006
1001 Fanny Lelievre Female 351 FOPEN 103 02:35:02 1019 02:33:58 1020
1002 Lou Lyness Female 41 F65+ 1 Black Combe Runners 01:49:59 287 01:49:54 296
1003 Martin Oldfield Male 50 M45+ 10 Darwen Dashers 01:30:42 51 01:30:39 51
1004 Louise Oldfield Female 318 F40+ 76 Darwen dashers 02:28:10 965 02:26:57 967
1005 LINDA DALE Female 215 F45+ 32 STAFFORDSHIRE MOORLANDS AC 02:14:15 796 02:12:41 788
1006 Gary Lunn Male 171 M50+ 22 01:44:58 194 01:44:42 200
1007 Lee Knight Male 4 MOPEN 4 Helm Hill Runners 01:23:53 4 01:23:53 4
1008 Gregory Tagney Male 288 M60+ 9 Dallam Running Club 01:52:53 340 01:52:23 344
1010 Adam Dack Male 361 MOPEN 121 01:57:06 438 01:56:34 445
1011 Andrew Mudd Male 133 M50+ 19 Prestwich Athletics Club 01:41:23 150 01:41:11 149
1012 Mick Haynes Male 349 M50+ 54 01:56:27 422 01:55:17 414
1013 John Lovell Male 220 M40+ 51 01:48:23 252 01:47:58 258
1017 Claire Fowler Female 25 F35+ 5 01:45:32 206 01:43:54 182
1018 John Percival Male 389 M60+ 15 Westbury Harriers 01:58:50 481 01:57:50 476
1019 Ann Fowler Female 406 F65+ 7 02:52:35 1093 02:50:44 1090
102 Graham Barker Male 586 M45+ 103 Walney Wind Cheetahs 02:16:07 816 02:15:01 819
1020 Cedric Fowler Male 688 M70+ 9 02:52:35 1094 02:50:44 1091
1021 Neil Prior Male 504 M45+ 92 02:06:50 656 02:06:18 663
1022 Bev Foster Female 328 F45+ 51 Thornton Cleveley 02:30:06 981 02:29:18 984
1023 Simon Mason Male 697 M55+ 64 Thornton Cleveley 03:05:48 1113 03:05:00 1111
1025 Paul Fallon Male 337 M50+ 52 Prestwich Athletics Club 01:56:02 407 01:55:00 407
1028 John Welshman Male 201 M50+ 26 01:47:02 229 01:46:47 233
103 Craig Macleay Male 177 MOPEN 68 01:45:15 200 01:43:56 184
1030 Jonny Dunn Male 481 MOPEN 168 02:04:58 618 02:03:08 598
1031 Steve Ball Male 584 M40+ 95 02:14:23 801 02:12:39 785
1032 Natalie Green Female 416 F40+ 99 Shildon Running and Athletics 03:05:48 1112 03:04:01 1109
1033 Andrew Green Male 333 M40+ 63 01:55:35 401 01:53:58 381
1034 Anthony Bowness Male 97 M40+ 22 01:36:53 105 01:36:52 105
1035 Emma Hughes Female 86 F40+ 23 Bermuda Striders 01:58:04 461 01:57:11 461
1036 Patrick Coleman Male 448 M55+ 39 Bermuda Striders 02:02:27 559 02:01:41 566
1037 Phil Whitham Male 454 MOPEN 156 02:02:52 565 01:46:30 228
1039 Mary-Ann Dutton Female 208 FOPEN 64 02:13:25 779 02:13:13 798
104 Gareth Treharne Male 77 M45+ 14 Glasgow Triathlon Club 01:35:02 82 01:34:48 81
1040 Elsie Roberts Female 20 FOPEN 10 01:42:44 164 01:42:37 167
1042 Alun Hindle Male 154 M40+ 34 01:43:53 175 01:43:17 173
1043 Helen Marsden Female 210 F55+ 15 02:13:45 787 02:13:09 796
1045 Chris Clinch Male 266 M45+ 48 Ulverston Triathlon Club 01:51:38 314 01:50:45 311
1046 Andrew Thompson Male 246 MOPEN 93 01:49:56 286 01:49:08 281
1047 Christopher Wren Male 486 M55+ 41 02:05:26 626 02:04:10 622
1048 James Mullen Male 524 MOPEN 181 02:09:07 692 02:07:16 679
1049 Frank Miller Male 449 M65+ 8 Garstang RC 02:02:28 560 02:01:52 572
105 Vivienne Gough Female 174 F40+ 46 Glasgow Triathlon Club 02:09:48 711 02:09:33 733
1050 Val Fleming Female 362 F60+ 9 Walney Wind Cheetahs 02:36:46 1034 02:35:41 1032
1051 Graeme Flatman Male 96 M50+ 10 Darlington Triathlon 01:36:52 104 01:36:42 103
1052 David Singleton Male 93 M50+ 9 Red Rose Runners 01:36:42 101 01:35:57 93
1053 Robert Duxbury Male 395 MOPEN 134 01:58:59 487 01:58:20 491
1054 EMMA RILEY Female 423 F40+ 101 03:30:49 1122 03:29:23 1118
1055 Richard Wozencroft Male 370 MOPEN 125 01:57:53 453 01:57:07 460
1057 Lesley Barratt Female 276 F60+ 5 02:22:52 902 02:21:12 894
1058 Robbie Burke Male 501 M50+ 81 Liverpool Running Club 02:06:34 651 02:05:37 650
1059 Susan Burke Female 185 F50+ 22 Liverpool Running club 02:10:45 732 02:09:48 741
106 Owen Hurcombe Male 138 M40+ 30 01:41:55 157 01:41:41 158
1060 Christine Farnsworth Female 315 F60+ 8 Elvet Striders 02:27:55 962 02:26:38 964
1061 Emma Bailey Female 58 F35+ 9 Barlick fell runners 01:54:26 371 01:53:37 373
1062 Sandra Collins Female 102 F50+ 12 Aycliffe Running Club 02:00:14 522 01:59:07 517
1063 Rachel Lightfoot Female 414 F40+ 98 02:55:17 1106 02:53:31 1098
1064 Ilona Alcock Female 288 FOPEN 85 02:23:58 920 02:23:03 922
1066 Lindsay Mechie Male 105 M45+ 22 01:38:11 113 01:37:11 107
1067 Anthony Swanepoel Male 400 M50+ 63 Ilkley Harriers 01:59:08 493 01:58:43 506
1068 COLIN FARNDON Male 233 M45+ 41 01:49:11 269 01:48:00 259
1069 Alan Gibson Male 597 M50+ 103 Stainland Lions Running Club 02:17:27 832 02:16:26 833
107 Peter Hutchinson Male 116 M55+ 4 Wolds Veterans RC 01:39:48 126 01:39:46 129
1070 Carol Lord Female 332 F50+ 39 Stainland Lions Running Club 02:30:51 986 02:28:57 979
1071 David Corner Male 459 M50+ 74 02:03:17 579 02:01:37 563
1072 Sam Corner Male 394 MOPEN 133 01:58:57 486 01:57:18 466
1074 Joanne McLeod Female 39 F45+ 3 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:49:44 280 01:48:34 267
1076 Donna Speirs Female 249 F50+ 26 Walney Wind Cheetahs 02:19:55 859 02:18:01 850
1077 Nikita Neary Male 42 MOPEN 23 01:30:07 43 01:30:06 44
1078 Victoria Medley-Bowering Female 212 F40+ 53 02:13:46 789 02:13:03 794
1079 David Hulme Male 530 M45+ 95 02:09:13 701 02:08:27 705
108 Allan Turnbull Male 125 M60+ 2 Wolds Veterans RC 01:40:37 139 01:40:33 141
1080 Matthew Corner Male 393 MOPEN 132 01:58:56 485 01:57:17 465
1081 Paul Butler Male 14 M45+ 5 Loftus and Whitby AC 01:26:19 14 01:26:18 14
1083 Steve Myerscough Male 44 M40+ 8 Wesham Road Runners 01:30:13 45 01:30:04 43
1084 John Moore Male 382 M50+ 58 01:58:22 469 01:57:00 458
1086 Darren Shaw Male 538 M45+ 97 02:09:48 712 02:08:56 718
1087 GAVIN GLAZEBROOK Male 537 MOPEN 185 02:09:47 710 02:08:55 716
1088 Robb Clapp Male 489 MOPEN 169 02:05:41 630 02:03:39 611
1089 Dave Clapp Male 650 M50+ 110 02:29:37 975 02:27:35 970
109 Jane Green Female 323 F45+ 50 02:29:12 972 02:27:39 972
1090 Martin Schofield Male 18 MOPEN 12 01:26:44 18 01:26:42 18
1091 Steve Moss Male 323 M55+ 27 Teesdale AC 01:55:03 385 01:54:42 398
1092 Graham Wilson Male 574 M45+ 101 02:13:35 782 02:12:41 787
1093 Michael Ainsworth Male 8 MOPEN 7 Helm Hill Runners 01:25:15 8 01:25:14 8
1094 Mark Bailey Male 256 MOPEN 97 01:51:10 302 01:51:04 318
1095 Dominic Edwards Male 247 M40+ 56 Saddleworth Running Club 01:50:18 289 01:49:13 284
1096 Roy Tomlinson Male 71 M55+ 3 Thornton Cleveley 01:34:10 75 01:34:00 74
1097 Clive Siddall Male 687 M50+ 120 Stainland Lions Running Club 02:48:43 1087 02:46:49 1082
1098 Chris Tetlow Female 358 M55+ 61 Stainland Lions Running Club 02:35:37 1029 02:34:35 1028
1099 Jay Gilbert Female 118 F35+ 16 Fenland Running Club 02:03:07 574 02:01:30 559
11 Ralph Mcdermott Male 602 M45+ 106 Pudsey Pacers RC 02:18:35 843 02:16:38 837
110 Joanna Burtonwood Female 357 FOPEN 107 02:35:30 1027 02:34:32 1027
1101 Rick Waring Male 189 M45+ 33 London Heathside Runners AC 01:46:07 215 01:45:56 221
1102 John Armistead Male 498 M70+ 3 Dark Peak Fell Runners 02:06:24 644 02:05:15 642
1103 Ann Armistead Female 311 F65+ 6 Matlock AC 02:27:43 958 02:26:27 962
1104 Eileen Hiller Female 211 F65+ 2 Stainland Lions Running Club 02:13:46 788 02:11:52 775
1106 Carl Chambers Male 485 M45+ 87 Saddleworth Running Club 02:05:15 625 02:04:10 621