Showing 1 to 100 of 1216 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position QM-F Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
1 Ewan Brown Male 1 MOPEN 1 Edinburgh Road Club 00:08:01 5 00:01:00 10 01:19:18 1 00:01:47 561 00:09:23 4 00:46:17 2 02:18:22 1
89 Lewis Eccleston Male 2 MU23 1 00:08:40 20 00:00:57 6 01:21:10 2 00:00:43 3 00:10:13 20 00:49:52 11 02:21:20 2
1268 Team Nearly Had It Male 6 M-RELAY 1 00:10:35 116 00:01:24 61 01:27:21 19 00:00:56 46 00:08:27 1 00:44:21 1 02:24:36 6
70 Tony Cullen Male 9 M40+ 1 TotalTriTraining 00:09:22 39 00:00:57 4 01:23:10 4 00:00:45 4 00:11:07 79 00:53:47 45 02:27:58 9
11 Suzie Richards Female 1 FOPEN 1 Leeds Bradford Club 00:09:58 64 00:00:57 5 01:31:12 71 00:01:21 257 00:10:20 27 00:53:34 43 02:36:59 35
136 Ian Holmes Male 47 M50+ 1 00:10:38 124 00:02:15 260 01:34:05 123 00:01:01 71 00:09:43 7 00:49:32 10 02:39:29 49
1265 Team Malvern Marvels Mixed 1 MX-RELAY 1 00:09:52 59 00:01:11 30 01:30:40 66 00:00:59 56 00:12:16 212 01:02:24 259 02:45:03 97
15 Helen Teasdale Female 7 F40+ 1 Eryri harries 00:11:32 250 00:01:30 80 01:38:09 233 00:01:11 161 00:11:48 150 00:58:41 137 02:51:01 147
1167 Brian Palmer Male 175 M60+ 1 00:11:55 312 00:03:02 484 01:38:31 243 00:01:23 303 00:11:45 148 00:59:16 150 02:54:04 188
1309 Kate Morris Female 11 F50+ 1 Racing TNT 00:13:10 611 00:01:32 86 01:41:13 335 00:01:13 180 00:12:20 222 01:00:44 200 02:57:49 239
1258 Team Bradford Jones Female 29 F-RELAY 1 00:12:02 337 00:01:12 33 01:47:34 557 00:00:51 22 00:14:03 516 01:12:37 691 03:14:14 526
392 Valerie Edwards Female 88 F60+ 1 00:15:09 990 00:05:14 1055 01:58:35 943 00:01:48 577 00:15:00 659 01:13:46 736 03:34:30 881
352 Josie Cane Female 89 FU23 1 Tri Guru 00:10:07 70 00:02:40 363 02:04:08 1041 00:01:22 282 00:16:15 837 01:16:18 820 03:34:33 882
618 Roger Canavan Male 1003 M70+ 1 Malvern Triathlon Club 00:19:41 1192 00:09:04 1208 02:13:26 1149 00:02:12 833 00:21:57 1197 01:49:44 1201 04:34:05 1192
4 Alex Foster Male 3 MOPEN 2 Champion Systems/VCuk Race Tea 00:07:40 3 00:01:05 17 01:22:41 3 00:00:42 2 00:10:06 16 00:49:25 9 02:21:31 3
1270 Team RD's in training Male 8 M-RELAY 2 00:07:53 4 00:01:06 19 01:28:28 34 00:00:49 16 00:09:20 3 00:47:29 3 02:25:43 8
253 Steve Schofield Male 14 M40+ 2 Tri Preston 00:08:29 13 00:01:13 37 01:28:35 38 00:00:51 23 00:10:49 54 00:51:55 24 02:31:02 14
103 Thomas Garbett Male 29 MU23 2 TOTAL TRI TRAINING 00:08:37 18 00:01:08 22 01:30:55 68 00:00:47 9 00:10:53 59 00:53:51 47 02:35:16 29
12 Natalie Seymour Female 2 FOPEN 2 00:09:40 52 00:01:23 56 01:32:18 88 00:01:05 97 00:10:38 40 00:53:20 39 02:37:43 39
1508 Steven Walker Male 66 M50+ 2 Chester Triathlon Club 00:10:13 81 00:02:21 285 01:32:43 98 00:01:17 218 00:10:43 47 00:55:52 78 02:42:24 69
1275 Team Team Brian Mixed 2 MX-RELAY 2 00:11:02 176 00:01:39 116 01:40:57 323 00:01:02 76 00:11:07 78 00:54:15 50 02:48:53 126
423 Sarah Harrison Female 14 F40+ 2 00:11:27 243 00:02:03 208 01:41:43 352 00:01:15 201 00:12:48 297 01:02:16 254 02:58:42 258
485 Kay Mcwilliam Female 25 F50+ 2 Fusion Triathlon Club 00:12:14 386 00:03:37 693 01:49:37 649 00:01:49 596 00:12:20 221 01:02:05 248 03:09:21 446
1416 Nigel Merrony Male 479 M60+ 2 00:12:20 415 00:03:32 665 01:42:29 384 00:02:40 996 00:14:43 615 01:12:10 671 03:13:09 511
1276 Team Team Hellijen Female 41 F-RELAY 2 00:11:06 187 00:01:38 106 02:04:59 1057 00:01:08 127 00:12:41 274 01:00:26 192 03:19:14 630
519 Sarah Ann Pozzi Female 155 FU23 2 00:17:12 1131 00:03:17 574 02:13:25 1148 00:01:50 601 00:19:59 1158 01:31:44 1124 04:07:26 1140
492 Caroline Morris Female 177 F60+ 2 Triathlon England 00:15:31 1030 00:08:54 1207 02:37:11 1214 00:03:24 1129 00:20:49 1178 01:44:10 1193 04:49:08 1203
131 James Hockin Male 4 MOPEN 3 Welsh Coast Cycles 00:08:25 10 00:00:55 3 01:24:08 6 00:00:45 5 00:09:24 5 00:48:17 4 02:22:28 4
109 David Glossy Male 24 M40+ 3 GreenlightPT/ Corley tri team 00:08:48 23 00:01:25 62 01:28:47 43 00:00:56 43 00:10:46 48 00:53:48 46 02:33:41 24
437 Ross Hosking Male 55 MU23 3 Cadence Tri Club 00:07:23 1 00:01:30 79 01:24:36 7 00:00:55 40 00:09:58 10 01:06:44 453 02:41:06 57
1486 Ruth Purbrook Female 3 FOPEN 3 Ful On Tri 00:10:40 132 00:01:34 94 01:33:08 104 00:00:53 35 00:11:05 77 00:55:38 73 02:41:52 63
223 Mike Pfeiffer Male 67 M50+ 3 Hereford Triathlon 00:11:48 287 00:02:42 375 01:35:07 151 00:01:19 248 00:10:01 13 00:51:32 19 02:42:27 70
1259 Team Cadence Tri Male 76 M-RELAY 3 00:11:08 194 00:01:14 42 01:37:26 216 00:00:54 37 00:10:13 21 00:52:57 33 02:43:38 79
1274 Team Team 12 Mixed 3 MX-RELAY 3 00:11:13 203 00:02:12 242 01:42:12 370 00:00:59 55 00:10:35 38 00:53:13 37 02:49:47 131
526 Sarah Ridgway Female 16 F40+ 3 00:12:56 554 00:02:37 358 01:44:06 435 00:01:28 371 00:11:54 167 00:58:21 129 02:59:26 274
364 Carol Coole Female 31 F50+ 3 Chester Tri Club 00:13:30 691 00:03:02 486 01:49:02 621 00:01:37 452 00:15:11 686 01:09:55 574 03:17:04 578
1272 Team TALI 1 Female 46 F-RELAY 3 00:15:11 993 00:01:41 122 01:39:22 279 00:01:00 61 0 01:23:49 1014 03:21:00 653
1068 Mike Dilworth Male 644 M60+ 3 00:10:36 119 00:02:23 292 01:49:51 654 00:01:42 508 00:16:36 893 01:19:44 916 03:24:14 701
5 Garry Hughes Male 5 MOPEN 4 Tri team glos 00:08:21 8 00:00:58 8 01:26:12 14 00:00:46 7 00:09:25 6 00:48:20 5 02:24:34 5
147 Daryl John Male 28 M40+ 4 TROTS 00:12:36 481 00:02:36 349 01:28:19 32 00:01:16 214 00:10:00 12 00:50:08 12 02:34:54 28
31 Lee Benson Male 72 M50+ 4 Manchester Triathlon 00:11:47 284 00:01:40 118 01:29:22 51 00:01:18 232 00:11:49 153 00:58:56 142 02:43:02 75
363 Kate Comber Female 4 FOPEN 4 Body in motion rehab/ Organic 00:08:53 24 00:01:55 176 01:32:53 102 00:01:28 366 00:11:24 105 00:58:53 139 02:44:00 84
1283 Team Tri Trio Male 88 M-RELAY 4 00:09:52 61 00:01:01 11 01:43:32 417 00:00:52 29 00:09:53 8 00:49:10 8 02:44:24 92
1260 Team Eryri Harriers Mixed 4 MX-RELAY 4 00:11:22 229 00:01:36 101 01:42:25 380 00:01:09 139 00:11:42 141 00:57:11 103 02:53:41 181
847 Adrian Kraemer Male 258 MU23 4 University of Sheffield Triath 00:15:15 999 00:03:33 673 01:39:06 268 00:01:26 340 00:12:25 233 01:00:22 188 02:59:40 279
1499 Christine Howard Female 18 F40+ 4 Matlock Athletics Club 00:12:14 384 00:02:01 198 01:44:27 442 00:01:47 568 00:13:20 397 01:02:37 271 03:03:05 329
380 Nicky Dick Female 38 F50+ 4 00:12:18 405 00:02:31 328 01:54:49 812 00:01:10 154 00:13:45 465 01:08:04 502 03:18:50 621
1285 Team trigeeks Female 47 F-RELAY 4 00:12:31 462 00:01:36 100 02:00:17 981 00:01:36 442 00:13:20 396 01:06:19 438 03:22:17 678
888 Kevin Offer Male 697 M60+ 4 Scarab 00:15:16 1001 00:03:19 589 01:52:38 752 00:02:35 965 00:15:17 699 01:14:25 763 03:28:11 766
6 David Langston Male 7 MOPEN 5 00:07:23 2 00:01:35 98 01:23:49 5 00:00:51 20 00:10:28 31 00:52:00 26 02:25:36 7
144 Jonathan Hyde Male 34 M40+ 5 Astley & Tyldesley Road Runner 00:09:14 34 00:02:04 210 01:29:30 55 00:01:05 101 00:10:35 39 00:54:52 57 02:36:43 34
82 Paul Dunn Male 75 M50+ 5 The Endurance Store 00:11:04 183 00:01:12 34 01:32:38 95 00:00:59 58 00:11:28 111 00:57:44 110 02:43:34 78
464 Emma Lamont Female 5 FOPEN 5 Fusion Triathlon Club 00:10:02 68 00:01:07 21 01:35:43 166 00:01:04 91 00:11:31 114 00:56:49 93 02:44:42 96
1264 Team jhjhjhjhjhhj Male 129 M-RELAY 5 00:11:28 246 00:01:43 127 01:36:39 196 00:01:09 138 00:12:28 239 00:59:36 162 02:50:32 138
1281 Team The Number Twos. Mixed 5 MX-RELAY 5 00:12:49 529 00:00:53 2 01:36:00 173 00:00:50 18 00:14:46 626 01:07:02 465 02:57:31 236
474 Andrea Mageean Female 19 F40+ 5 00:11:14 207 00:02:41 368 01:42:58 399 00:01:26 339 00:12:46 290 01:06:08 422 03:04:25 354
1070 Tomos Dugmore Male 456 MU23 5 00:11:53 307 00:03:57 782 01:50:59 700 00:02:12 831 00:12:40 271 01:03:12 302 03:12:12 488
1278 Team Team Tri Female 49 F-RELAY 5 00:13:27 683 00:01:10 26 01:39:22 278 00:00:55 41 00:18:50 1095 01:29:10 1100 03:24:02 698
347 Kim Burns Female 51 F50+ 5 00:12:40 500 00:03:23 607 01:56:02 861 00:01:48 571 00:14:47 627 01:10:51 605 03:24:41 711
829 Berwyn Jones Male 739 M60+ 5 Padarn Tri 00:14:49 945 00:04:08 847 01:53:28 782 00:02:37 975 00:15:08 680 01:16:24 825 03:31:25 821
2 Stephen Skates Male 10 MOPEN 6 00:08:36 15 00:00:58 7 01:24:56 8 00:01:01 70 00:11:20 99 00:52:56 32 02:28:25 10
133 Bartlomiej Holda Male 37 M40+ 6 00:10:11 78 00:02:10 235 01:29:35 57 00:00:57 50 00:10:56 62 00:54:47 56 02:37:38 38
140 Stephen Hunt Male 82 M50+ 6 Leeds Bradford Triathlon Club 00:11:45 279 00:01:45 132 01:28:53 46 00:01:07 125 00:12:11 204 01:00:35 197 02:44:03 86
587 Petra Vymetalova Female 6 FOPEN 6 Cheltenham tri club 00:11:33 251 00:01:33 90 01:36:24 187 00:00:49 11 00:11:32 117 00:58:05 121 02:48:21 119
1263 Team HHCRATC Male 186 M-RELAY 6 00:12:21 419 00:01:21 50 01:42:16 374 00:01:12 164 00:11:55 170 00:57:39 109 02:54:46 199
1334 Julie Webb Female 23 F40+ 6 city of chester triathlon club 00:12:11 372 00:02:14 258 01:46:51 531 00:01:43 519 00:12:31 250 01:04:39 355 03:07:37 415
1262 Team Hardy/Hardy/Welch Mixed 6 MX-RELAY 6 00:13:58 807 00:03:30 650 01:59:11 956 00:01:34 412 00:12:21 227 01:01:22 220 03:19:33 635
1290 Stell Farrar Female 73 F50+ 6 00:09:43 55 00:02:58 464 01:54:52 815 00:03:05 1078 00:16:24 863 01:21:19 954 03:31:55 830
188 Christy Mclaughlin Male 759 MU23 6 00:10:15 82 00:01:52 156 01:47:07 536 00:02:04 758 00:18:36 1079 01:31:54 1127 03:33:10 850
1075 Gareth Evans Male 764 M60+ 6 Rhondda Tri 00:12:18 410 00:02:45 389 01:57:49 927 00:01:50 599 00:15:22 717 01:18:55 896 03:33:35 855
1254 Team Angylion Female 136 F-RELAY 6 00:13:58 806 00:01:51 151 02:22:17 1192 00:01:38 464 00:14:49 632 01:16:03 812 03:55:46 1080
233 Sam Proctor Male 11 MOPEN 7 TriHarder 00:08:14 6 00:00:50 1 01:27:46 21 00:00:52 27 00:10:12 19 00:50:59 15 02:28:39 11
1049 Mathew Clarkson Male 40 M40+ 7 City Of Lancaster Triathlon 00:11:14 204 00:02:13 253 01:28:38 40 00:01:07 121 00:11:36 130 00:55:29 68 02:38:39 42
79 Andy Dines Male 90 M50+ 7 Knutsford Tri Club 00:09:27 43 00:01:39 113 01:32:29 92 00:01:08 134 00:12:20 223 00:59:58 177 02:44:40 94
506 Mathilde Pauls Female 8 FOPEN 7 00:11:20 225 00:02:24 299 01:32:32 94 00:01:12 176 00:12:26 236 01:03:56 327 02:51:22 153
1255 Team Aqua dads Male 218 M-RELAY 7 00:11:27 240 00:01:22 52 01:49:10 624 00:00:51 24 00:10:52 56 00:54:22 52 02:57:10 231
16 Natasha Geere Female 24 F40+ 7 Leeds Bradford Triathlon Club 00:14:03 824 00:01:52 160 01:44:33 445 00:01:34 422 00:12:51 306 01:05:36 402 03:07:38 416
1256 Team ATC Mixed 7 MX-RELAY 7 00:11:02 180 00:01:01 12 02:02:02 1010 00:00:49 13 00:12:34 259 01:05:39 405 03:20:31 645
391 Joanne Edwards Female 74 F50+ 7 Knutsford 00:17:08 1129 00:03:14 554 01:58:21 940 00:01:43 521 00:15:12 690 01:11:48 657 03:32:12 833
260 Shane Skillin Male 785 MU23 7 Bangor University Triathlon Cl 00:12:17 403 00:02:20 278 02:00:04 973 00:01:40 483 00:15:20 712 01:18:34 885 03:34:53 887
1497 Charles Redfearn Male 878 M60+ 7 00:15:33 1036 00:03:11 538 02:14:16 1151 00:02:31 946 00:15:06 672 01:11:56 664 03:47:25 1010
1267 Team ME MYSELF N TIFF Female 163 F-RELAY 7 00:14:25 892 00:03:05 506 02:14:40 1158 00:04:50 1195 00:22:27 1203 01:34:45 1152 04:11:44 1161
34 Oliver Blake Male 12 MOPEN 8 OO Tri 00:08:37 16 00:01:10 29 01:29:59 60 00:00:49 10 00:10:08 17 00:48:39 6 02:29:13 12
113 Andrew Grenville Male 46 M40+ 8 Thames Valley Triathletes 00:12:03 341 00:03:11 535 01:31:10 70 00:01:53 638 00:10:05 14 00:51:13 17 02:39:29 48
219 Mark Palmer Male 102 M50+ 8 mynydd du 00:10:59 171 00:03:28 638 01:41:22 340 00:01:49 584 00:09:14 2 00:48:54 7 02:46:30 108
467 Dwynwen Lewis Female 9 FOPEN 8 Ful on Tri 00:10:50 142 00:01:46 139 01:37:26 215 00:01:08 135 00:12:31 248 01:02:01 243 02:53:09 172
1273 Team TALIE 1 Male 376 M-RELAY 8 00:08:19 7 00:01:45 133 01:46:52 533 00:01:09 146 00:14:17 557 01:08:54 535 03:06:58 402
477 Allison Martin Female 27 F40+ 8 00:13:01 576 00:03:43 725 01:46:16 503 00:02:10 811 00:13:25 419 01:06:53 461 03:12:01 483
1286 Team tri-rowing Mixed 8 MX-RELAY 8 0 0 02:09:39 1113 00:01:23 302 00:13:02 337 01:09:45 572 03:20:46 649
394 Sue Ellis Female 76 F50+ 8 Chester Tri 00:11:50 291 00:03:46 739 01:51:51 726 00:03:32 1146 00:16:03 810 01:21:31 959 03:32:28 837
724 Stephen Blasby Male 879 M60+ 8 00:14:24 887 00:05:02 1031 02:08:41 1106 00:02:48 1026 00:14:08 529 01:16:34 834 03:47:27 1011
1039 Connor Buckley Male 935 MU23 8 00:16:04 1074 00:04:03 815 02:10:23 1123 00:03:51 1160 00:16:35 889 01:22:34 984 03:56:52 1088
138 Callum Hughes Male 13 MOPEN 9 www.Pro-BikeFit.co.uk; Tri2o 00:08:34 14 00:01:23 58 01:25:48 11 00:01:08 130 00:10:40 42 00:53:51 48 02:30:42 13
204 Iain Murray Male 48 M40+ 9 Chester Tri 00:09:47 56 00:01:03 15 01:31:20 73 00:00:54 38 00:11:24 103 00:56:40 89 02:39:43 50
194 Rob Moore Male 116 M50+ 9 Exeter Tri Club 00:10:54 152 00:02:52 432 01:35:01 147 00:01:20 253 00:11:24 106 00:58:40 136 02:48:43 123
417 Lindsay Griffiths Female 10 FOPEN 9 RAF Tri 00:10:16 84 00:01:57 179 01:40:42 314 00:01:29 377 00:12:58 324 01:03:12 301 02:57:35 237
1261 Team Father son and James Lee Male 476 M-RELAY 9 00:12:03 340 00:01:47 141 01:53:24 779 00:00:56 47 00:12:32 251 01:04:54 369 03:13:02 508
1342 Julia Hartley Female 28 F40+ 9 Ribble valley triathlon 00:13:38 722 00:03:08 515 01:51:44 723 00:01:28 364 00:13:36 441 01:03:22 309 03:13:17 513
1284 Team Tri yoga Mixed 9 MX-RELAY 9 00:15:27 1023 00:01:28 70 01:52:49 758 00:01:08 129 00:13:50 480 01:13:25 725 03:24:16 702
1326 Jill Bunyan Female 87 F50+ 9 Manx Tri Club 00:11:18 221 00:03:42 714 01:56:14 863 00:02:24 912 00:16:43 911 01:20:45 939 03:34:21 875