Showing 1 to 100 of 1216 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position QM-F Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
1454 Dane Stanley Male 762 MOPEN 352 Pirate Ship of Fools 00:13:25 674 00:02:14 257 0 0 0 03:17:45 1213 03:33:23 853
928 Lucy Marekova Female 62 FOPEN 35 00:14:51 950 00:02:48 414 01:50:44 693 0 00:16:29 880 01:20:04 928 03:28:26 774
44 Jonathan Bromfield Male 21 MOPEN 16 Louth Triathlon Club 00:09:05 29 00:01:06 20 01:28:27 33 00:00:42 1 00:10:52 57 00:53:30 42 02:32:48 21
4 Alex Foster Male 3 MOPEN 2 Champion Systems/VCuk Race Tea 00:07:40 3 00:01:05 17 01:22:41 3 00:00:42 2 00:10:06 16 00:49:25 9 02:21:31 3
89 Lewis Eccleston Male 2 MU23 1 00:08:40 20 00:00:57 6 01:21:10 2 00:00:43 3 00:10:13 20 00:49:52 11 02:21:20 2
70 Tony Cullen Male 9 M40+ 1 TotalTriTraining 00:09:22 39 00:00:57 4 01:23:10 4 00:00:45 4 00:11:07 79 00:53:47 45 02:27:58 9
131 James Hockin Male 4 MOPEN 3 Welsh Coast Cycles 00:08:25 10 00:00:55 3 01:24:08 6 00:00:45 5 00:09:24 5 00:48:17 4 02:22:28 4
735 Paul Brown Male 117 M40+ 29 Whitchurch Tri Club 00:11:23 230 00:01:22 51 01:38:43 251 00:00:45 6 00:11:19 98 00:56:32 87 02:48:44 124
5 Garry Hughes Male 5 MOPEN 4 Tri team glos 00:08:21 8 00:00:58 8 01:26:12 14 00:00:46 7 00:09:25 6 00:48:20 5 02:24:34 5
193 David Mole Male 52 M40+ 12 Halesowen Tri 00:12:16 396 00:01:21 49 01:28:12 28 00:00:46 8 00:12:18 218 00:58:21 128 02:40:54 54
103 Thomas Garbett Male 29 MU23 2 TOTAL TRI TRAINING 00:08:37 18 00:01:08 22 01:30:55 68 00:00:47 9 00:10:53 59 00:53:51 47 02:35:16 29
34 Oliver Blake Male 12 MOPEN 8 OO Tri 00:08:37 16 00:01:10 29 01:29:59 60 00:00:49 10 00:10:08 17 00:48:39 6 02:29:13 12
587 Petra Vymetalova Female 6 FOPEN 6 Cheltenham tri club 00:11:33 251 00:01:33 90 01:36:24 187 00:00:49 11 00:11:32 117 00:58:05 121 02:48:21 119
7 Jonathan Metcalfe Male 15 MOPEN 10 Knutsford Tri Club 00:09:27 42 00:01:27 64 01:28:07 24 00:00:49 12 00:10:41 45 00:51:38 22 02:31:26 15
1256 Team ATC Mixed 7 MX-RELAY 7 00:11:02 180 00:01:01 12 02:02:02 1010 00:00:49 13 00:12:34 259 01:05:39 405 03:20:31 645
10 Matt Boon Male 16 MOPEN 11 Tri Team Glos 00:08:29 12 00:00:59 9 01:25:55 12 00:00:49 14 00:11:14 89 00:55:22 64 02:31:32 16
945 Luke Smith Male 503 MOPEN 251 00:12:14 382 00:03:08 516 01:49:32 646 00:00:49 15 00:15:53 782 01:09:11 552 03:14:52 537
1270 Team RD's in training Male 8 M-RELAY 2 00:07:53 4 00:01:06 19 01:28:28 34 00:00:49 16 00:09:20 3 00:47:29 3 02:25:43 8
1396 Dan Genazzini Male 27 MOPEN 21 00:09:37 51 00:01:58 185 01:28:51 45 00:00:49 17 00:10:29 32 00:53:10 36 02:34:24 27
1281 Team The Number Twos. Mixed 5 MX-RELAY 5 00:12:49 529 00:00:53 2 01:36:00 173 00:00:50 18 00:14:46 626 01:07:02 465 02:57:31 236
76 Peter Denness Male 38 MOPEN 28 Ulverston Tri Club 00:08:37 17 00:01:46 138 01:30:16 61 00:00:50 19 00:11:52 163 00:56:48 92 02:38:15 40
6 David Langston Male 7 MOPEN 5 00:07:23 2 00:01:35 98 01:23:49 5 00:00:51 20 00:10:28 31 00:52:00 26 02:25:36 7
36 Pete Boustred Male 43 MOPEN 32 Lordshill Road Runners 00:10:57 163 00:01:29 75 01:29:53 59 00:00:51 21 00:10:46 52 00:55:56 80 02:39:05 45
1258 Team Bradford Jones Female 29 F-RELAY 1 00:12:02 337 00:01:12 33 01:47:34 557 00:00:51 22 00:14:03 516 01:12:37 691 03:14:14 526
253 Steve Schofield Male 14 M40+ 2 Tri Preston 00:08:29 13 00:01:13 37 01:28:35 38 00:00:51 23 00:10:49 54 00:51:55 24 02:31:02 14
1255 Team Aqua dads Male 218 M-RELAY 7 00:11:27 240 00:01:22 52 01:49:10 624 00:00:51 24 00:10:52 56 00:54:22 52 02:57:10 231
119 Jack Hague Male 190 MOPEN 112 LEICESTER TRI CLUB 00:10:11 76 00:02:07 222 01:40:17 300 00:00:52 25 00:12:51 304 01:01:39 232 02:55:04 203
237 Luke Reed Male 84 MOPEN 53 00:10:20 90 00:02:10 237 01:33:56 120 00:00:52 26 00:11:44 147 00:56:50 94 02:44:07 88
233 Sam Proctor Male 11 MOPEN 7 TriHarder 00:08:14 6 00:00:50 1 01:27:46 21 00:00:52 27 00:10:12 19 00:50:59 15 02:28:39 11
1303 Adam Giles Male 115 MOPEN 72 00:09:42 53 00:01:05 16 01:38:59 262 00:00:52 28 00:11:14 90 00:58:00 118 02:48:36 122
1283 Team Tri Trio Male 88 M-RELAY 4 00:09:52 61 00:01:01 11 01:43:32 417 00:00:52 29 00:09:53 8 00:49:10 8 02:44:24 92
1473 Jamie Elliot Male 145 MOPEN 86 RAF Triathlon 00:11:14 206 00:01:29 72 01:36:35 194 00:00:52 30 00:12:52 309 01:01:33 228 02:51:42 156
58 John Collier Male 33 MOPEN 25 West Coast Triathlon 00:11:43 276 00:01:58 183 01:30:24 63 00:00:53 31 00:10:18 25 00:51:40 23 02:36:36 33
185 Barry Maskell Male 87 MOPEN 55 Leeds & Bradford Triathlon Clu 00:12:08 354 00:01:39 115 01:28:08 25 00:00:53 32 00:12:05 191 01:01:37 230 02:44:23 91
1279 Team Team Wombat Mixed 12 MX-RELAY 12 00:12:25 442 00:01:08 24 01:50:37 689 00:00:53 33 00:18:37 1081 01:29:25 1103 03:34:26 878
1477 Phillip Lynes Male 80 MOPEN 51 00:09:29 46 00:01:09 25 01:34:17 126 00:00:53 34 00:11:27 110 00:58:13 125 02:44:00 83
1486 Ruth Purbrook Female 3 FOPEN 3 Ful On Tri 00:10:40 132 00:01:34 94 01:33:08 104 00:00:53 35 00:11:05 77 00:55:38 73 02:41:52 63
100 Robert Fryer Male 20 MOPEN 15 Portsdown Hill CC 00:08:22 9 00:01:28 71 01:31:36 80 00:00:54 36 00:09:59 11 00:50:25 13 02:32:43 20
1259 Team Cadence Tri Male 76 M-RELAY 3 00:11:08 194 00:01:14 42 01:37:26 216 00:00:54 37 00:10:13 21 00:52:57 33 02:43:38 79
204 Iain Murray Male 48 M40+ 9 Chester Tri 00:09:47 56 00:01:03 15 01:31:20 73 00:00:54 38 00:11:24 103 00:56:40 89 02:39:43 50
373 Dafydd Davies Male 35 MOPEN 26 INTRTri 00:08:46 22 00:01:11 32 01:31:34 79 00:00:54 39 00:11:05 75 00:54:40 54 02:37:03 36
437 Ross Hosking Male 55 MU23 3 Cadence Tri Club 00:07:23 1 00:01:30 79 01:24:36 7 00:00:55 40 00:09:58 10 01:06:44 453 02:41:06 57
1278 Team Team Tri Female 49 F-RELAY 5 00:13:27 683 00:01:10 26 01:39:22 278 00:00:55 41 00:18:50 1095 01:29:10 1100 03:24:02 698
1005 Daniel Anderton Male 209 MOPEN 121 Thames Valley Triathletes 00:11:43 275 00:02:09 228 01:45:06 465 00:00:55 42 00:11:38 133 00:56:48 91 02:56:39 222
109 David Glossy Male 24 M40+ 3 GreenlightPT/ Corley tri team 00:08:48 23 00:01:25 62 01:28:47 43 00:00:56 43 00:10:46 48 00:53:48 46 02:33:41 24
130 Stephen Hobday Male 180 M40+ 49 00:10:39 127 00:01:11 31 01:37:20 213 00:00:56 44 00:12:46 291 01:04:11 335 02:54:15 193
337 Chris Boyle Male 397 MOPEN 210 00:13:57 803 00:02:27 313 01:46:51 530 00:00:56 45 00:13:49 477 01:03:51 325 03:07:59 426
1268 Team Nearly Had It Male 6 M-RELAY 1 00:10:35 116 00:01:24 61 01:27:21 19 00:00:56 46 00:08:27 1 00:44:21 1 02:24:36 6
1261 Team Father son and James Lee Male 476 M-RELAY 9 00:12:03 340 00:01:47 141 01:53:24 779 00:00:56 47 00:12:32 251 01:04:54 369 03:13:02 508
609 Shane Wolstencroft Male 265 M40+ 82 Knutsford Tri Club 00:13:54 796 00:01:43 129 01:43:27 411 00:00:57 48 00:13:15 379 01:00:23 189 03:00:22 287
1350 Ricki Morgan Male 319 MOPEN 177 Cardiff Triathletes 00:13:34 710 00:02:09 229 01:38:36 246 00:00:57 49 00:15:29 730 01:08:53 534 03:04:08 342
133 Bartlomiej Holda Male 37 M40+ 6 00:10:11 78 00:02:10 235 01:29:35 57 00:00:57 50 00:10:56 62 00:54:47 56 02:37:38 38
1463 Alun Jones Male 31 MOPEN 23 Chester Tri 00:11:16 213 00:01:44 131 01:28:38 41 00:00:58 51 00:10:30 33 00:53:30 41 02:36:03 31
578 Dan Travis Male 377 MOPEN 202 Lincoln Tri Club 00:09:13 33 00:01:13 39 01:51:06 703 00:00:58 52 00:14:50 635 01:04:32 347 03:07:00 403
302 Brian Wills Male 162 M40+ 45 Llanberis Tri 00:11:41 269 00:01:39 114 01:36:03 176 00:00:58 53 00:13:35 439 01:03:06 296 02:53:26 174
65 Andrew Cornthwaite Male 44 MOPEN 33 RAF Triathlon 00:10:34 114 00:01:14 41 01:34:52 143 00:00:58 54 00:10:06 15 00:51:35 20 02:39:12 46
1274 Team Team 12 Mixed 3 MX-RELAY 3 00:11:13 203 00:02:12 242 01:42:12 370 00:00:59 55 00:10:35 38 00:53:13 37 02:49:47 131
1265 Team Malvern Marvels Mixed 1 MX-RELAY 1 00:09:52 59 00:01:11 30 01:30:40 66 00:00:59 56 00:12:16 212 01:02:24 259 02:45:03 97
91 Ben Elliott Male 282 MOPEN 155 00:08:26 11 00:01:17 44 01:36:46 203 00:00:59 57 00:17:40 1005 01:14:09 747 03:01:35 304
82 Paul Dunn Male 75 M50+ 5 The Endurance Store 00:11:04 183 00:01:12 34 01:32:38 95 00:00:59 58 00:11:28 111 00:57:44 110 02:43:34 78
143 Andrew Hyde Male 30 MOPEN 22 NRG/Godleys RT 00:09:12 31 00:02:05 213 01:29:28 54 00:00:59 59 00:11:00 70 00:53:45 44 02:35:27 30
171 Scott Leadbetter Male 153 MOPEN 91 Fleetwood Tri 00:10:19 88 00:02:21 284 01:36:12 179 00:00:59 60 00:13:24 415 01:02:13 251 02:52:03 164
1272 Team TALI 1 Female 46 F-RELAY 3 00:15:11 993 00:01:41 122 01:39:22 279 00:01:00 61 0 01:23:49 1014 03:21:00 653
1266 Team MALVERN TRI-STARS Mixed 11 MX-RELAY 11 00:14:12 854 00:01:27 65 02:02:16 1012 00:01:00 62 00:14:20 565 01:11:46 653 03:30:39 812
169 Conrad Lawson Male 150 M40+ 42 Climb on Bikes Cycling Club 00:11:46 281 00:03:09 522 01:34:39 138 00:01:00 63 00:12:50 302 01:01:23 221 02:51:54 161
1393 Chris Molloy Male 68 MOPEN 44 University of Bath 00:10:59 169 00:01:45 136 01:28:48 44 00:01:00 64 00:12:42 276 01:00:08 180 02:42:39 71
1457 David Brizell Male 259 M40+ 80 4LifeTri 00:11:24 234 00:02:09 232 01:40:30 306 00:01:01 65 00:13:51 485 01:04:40 357 02:59:41 280
179 Stephen Lockwood Male 152 MOPEN 90 00:11:50 295 00:01:46 137 01:35:54 171 00:01:01 66 00:13:20 395 01:01:32 227 02:52:00 163
270 Anthony Spruce Male 121 MOPEN 75 00:11:12 202 00:02:22 290 01:35:54 170 00:01:01 67 00:12:13 206 00:59:10 146 02:49:38 129
274 Chris Stirling Male 19 MOPEN 14 00:10:08 72 00:01:34 95 01:27:51 22 00:01:01 68 00:10:42 46 00:51:56 25 02:32:28 19
1193 Steve Roberts Male 598 M40+ 225 00:13:35 711 00:03:31 663 01:50:34 686 00:01:01 69 00:14:51 636 01:12:09 670 03:20:48 650
2 Stephen Skates Male 10 MOPEN 6 00:08:36 15 00:00:58 7 01:24:56 8 00:01:01 70 00:11:20 99 00:52:56 32 02:28:25 10
136 Ian Holmes Male 47 M50+ 1 00:10:38 124 00:02:15 260 01:34:05 123 00:01:01 71 00:09:43 7 00:49:32 10 02:39:29 49
269 Duncan Spencer Male 62 MOPEN 41 00:11:14 208 00:02:29 316 01:28:12 27 00:01:01 72 00:12:08 195 00:59:16 151 02:42:10 65
1357 David Weir Male 267 MOPEN 149 TVT 00:10:33 112 00:02:10 233 01:35:22 156 00:01:01 73 00:14:16 553 01:11:37 644 03:00:40 289
32 Lee Bibby Male 133 M40+ 34 Manchester Triathlon Club 00:10:43 135 00:01:29 74 01:36:26 189 00:01:01 74 00:13:18 386 01:01:08 211 02:50:46 142
86 Robert Dyde Male 17 MOPEN 12 Pembrokeshire Tri Club 00:11:35 256 00:01:54 168 01:25:56 13 00:01:01 75 00:10:21 28 00:51:29 18 02:31:54 17
1275 Team Team Brian Mixed 2 MX-RELAY 2 00:11:02 176 00:01:39 116 01:40:57 323 00:01:02 76 00:11:07 78 00:54:15 50 02:48:53 126
259 Paul Simpson Male 211 M40+ 60 Leeds and Bradford Triathlon C 00:12:12 374 00:02:01 197 01:44:10 436 00:01:02 77 00:11:15 92 00:57:31 107 02:56:54 224
311 Neil Wood Male 155 M40+ 43 00:11:01 175 00:01:18 47 01:36:57 206 00:01:02 78 00:12:52 308 01:02:00 241 02:52:17 166
271 Rick Stenton Male 159 MOPEN 96 Lincsquad/Off That Couch Fitne 00:09:12 32 00:02:11 241 01:33:33 115 00:01:02 79 00:13:31 433 01:06:41 452 02:52:37 170
172 John Lee Male 53 M40+ 13 astley+tyldesley 00:10:58 166 00:01:50 147 01:29:08 47 00:01:02 80 00:11:39 136 00:57:58 117 02:40:55 55
734 Jack Brown Male 341 M50+ 33 Swindon Triathlon Club 00:14:26 894 00:02:29 320 01:43:02 404 00:01:03 81 00:12:55 319 01:04:12 337 03:05:10 365
1047 Adam Chilton Male 204 MOPEN 118 00:09:58 65 00:01:38 108 01:35:28 159 00:01:03 82 00:13:24 413 01:08:17 511 02:56:22 217
1277 Team Team swift Male 513 M-RELAY 10 00:14:14 861 00:01:22 53 01:56:25 871 00:01:03 83 00:13:10 369 01:02:26 261 03:15:29 547
234 Graham Rands Male 32 MOPEN 24 GMC Fire Service Tri Club 00:09:29 45 00:01:53 162 01:28:13 29 00:01:03 84 00:11:02 72 00:55:50 77 02:36:25 32
309 Willie Wilson Male 89 M40+ 21 00:11:40 266 00:01:13 38 01:33:14 107 00:01:03 85 00:11:35 125 00:57:26 106 02:44:35 93
111 Sam Green Male 25 MOPEN 19 Bangor Uni Tri Team 00:10:40 130 00:01:35 97 01:28:19 31 00:01:03 86 00:10:52 58 00:52:45 31 02:34:19 25
240 Terry Reeves Male 57 MOPEN 37 Dartford Road Runners 00:11:06 188 00:01:29 73 01:33:57 121 00:01:03 87 00:10:56 64 00:51:36 21 02:41:09 59
594 Paul Watts Male 342 MOPEN 189 Northants Tri 00:12:57 561 00:02:46 395 01:48:02 582 00:01:03 88 00:11:18 96 01:00:24 190 03:05:10 366
139 David Hughes Male 106 MOPEN 65 Macclesfield wheelers 00:10:16 83 00:01:39 117 01:32:43 97 00:01:03 89 00:12:19 220 01:01:45 234 02:47:24 112
307 Shayne Wilson Male 127 MOPEN 78 Knutsford Triathlon Club 00:09:19 37 00:02:00 193 01:34:14 125 00:01:04 90 00:14:45 624 01:03:45 323 02:50:20 136
464 Emma Lamont Female 5 FOPEN 5 Fusion Triathlon Club 00:10:02 68 00:01:07 21 01:35:43 166 00:01:04 91 00:11:31 114 00:56:49 93 02:44:42 96
486 Sarah Mee Female 34 F40+ 10 00:12:19 413 00:02:37 355 01:52:26 745 00:01:04 92 00:14:35 602 01:08:56 538 03:17:20 589
281 Sean Tobin Male 45 MOPEN 34 00:09:07 30 00:02:23 294 01:32:50 101 00:01:04 93 00:10:46 49 00:53:54 49 02:39:16 47
184 Andy Martin Male 229 MOPEN 128 Nuneaton Tri Club 00:11:03 182 00:02:34 344 01:34:57 145 00:01:04 94 00:13:45 466 01:08:36 522 02:58:13 246
1498 Jonathan Carter Male 323 MOPEN 179 Chester 00:14:24 885 00:02:48 410 01:45:48 491 00:01:04 95 00:12:45 286 00:58:12 124 03:04:14 346
26 Jim Bacon Male 156 MOPEN 93 0 00:15:20 1221 01:43:57 431 00:01:04 96 00:10:24 29 00:52:03 27 02:52:23 167
12 Natalie Seymour Female 2 FOPEN 2 00:09:40 52 00:01:23 56 01:32:18 88 00:01:05 97 00:10:38 40 00:53:20 39 02:37:43 39
256 Carl Scott Male 157 MOPEN 94 00:11:55 317 00:02:20 277 01:35:44 168 00:01:05 98 00:12:32 252 01:01:24 222 02:52:26 168