Showing 1 to 100 of 142 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
46 Rob Grantham Male 1 M40+ 1 Pensby Road Runners 01:38:49 1 01:38:48 1
2120 Tom Clowes Male 2 MOPEN 1 01:47:19 2 01:47:17 2
2123 Gary House Male 3 MOPEN 2 RUNSTRONG 01:47:54 3 01:47:53 3
2096 Francis Mccoy Male 4 MOPEN 3 Tri a little tenderness! 01:49:41 4 01:49:36 4
2113 James Watt Male 5 MOPEN 4 Derwent Runners (Derby) 01:51:07 5 01:51:02 5
2017 Richard Webster Male 6 M40+ 2 Wallasey AC 01:51:16 6 01:51:15 6
2118 Matthew Wackett Male 7 MOPEN 5 Knutsford Tri Club 01:52:34 7 01:52:30 7
2097 Simon Rogers Male 8 M50+ 1 Pensby Road Runners 01:56:34 8 01:56:31 8
2060 Gary English Male 9 M50+ 2 Liverpool RC 01:57:05 9 01:57:03 9
2034 Lisa Grantham Female 1 F40+ 1 Pensby Road Runners 01:57:29 10 01:57:27 10
2136 John Richards Male 10 MOPEN 6 02:00:51 11 02:00:44 11
2100 Jon Saunby Male 11 M40+ 3 02:02:27 12 02:02:19 12
2083 Ali Lewis Female 2 F40+ 2 Pensby Road Runners 02:04:42 13 02:04:30 13
2089 Dave Waters Male 12 M40+ 4 02:07:35 14 02:07:01 14
2090 Josh Smith Male 13 MOPEN 7 02:07:40 15 02:07:27 15
2016 Carolyn Stamper-Clark Female 3 FOPEN 1 Delamere Spartans 02:07:45 16 02:07:42 17
2140 Phil Dabner Male 14 M40+ 5 Wallasey AC 02:07:54 17 02:07:44 18
2063 Lee Thornton Male 15 MOPEN 8 Canicross Clwyd 02:08:02 18 02:07:42 16
2130 Will Barnard Male 16 M40+ 6 02:08:53 19 02:08:50 19
2116 Geoff Rudd Male 17 M50+ 3 Liverpool RC 02:09:34 20 02:09:17 20
2134 Dan Hurst Male 18 M40+ 7 Clwydian Range Runners 02:10:27 21 02:10:21 21
2109 Michael Young Male 19 MOPEN 9 Mersey Tri 02:10:34 22 02:10:25 22
2125 Anne Rosbottom Female 4 F40+ 3 Pensby Road Runners 02:11:47 23 02:11:39 23
2039 Jeff Adams Male 20 M50+ 4 Pensby Road Runners 02:15:14 24 02:15:09 24
2057 Alice Walton Female 5 FOPEN 2 02:16:12 25 02:16:09 25
2019 Brian Pennington Male 21 M50+ 5 Pensby Road Runners 02:17:00 26 02:16:50 26
2038 Stephanie Loach Female 6 FOPEN 3 Pensby Road Runners 02:17:47 27 02:17:35 27
2007 Paul Cubbins Male 22 M40+ 8 Mersey Tri 02:18:10 28 02:18:02 28
2072 Steven Daly Male 23 MOPEN 10 02:18:51 29 02:18:48 29
2128 Simon Phillips Male 24 M50+ 6 South Cheshire Harriers 02:19:42 30 02:19:35 30
2056 Jon Hawker Male 25 M50+ 7 Delamere Spartans 02:20:12 31 02:20:08 31
2095 Rob Mckenzie Male 26 MOPEN 11 02:20:54 32 02:20:53 32
19 Steve Thomas Male 27 M40+ 9 Mersey Tri 02:21:24 33 02:21:15 33
2008 Simon Ward Male 28 M40+ 10 Mersey Tri 02:21:24 34 02:21:15 34
2080 Neil Gooding Male 29 M40+ 11 02:22:04 35 02:21:45 35
2107 John Suckley Male 30 M50+ 8 Pensby Road Runners 02:22:11 36 02:21:58 37
2132 Steve Halligan Male 31 M50+ 9 Ellesmere Port RC 02:22:11 37 02:21:57 36
2139 Helen Ashworth Female 7 FOPEN 4 02:22:57 38 02:22:37 38
2071 Stephen Stocker Male 32 M40+ 12 02:23:30 39 02:23:28 39
2055 James Chorley Male 33 MOPEN 12 02:24:02 40 02:23:48 40
2059 Lucy Partridge Female 8 FOPEN 5 Pensby Road Runners 02:24:28 41 02:24:19 41
2052 Wendy Lee Female 9 F40+ 4 Pensby Road Runners 02:25:05 42 02:24:54 43
2122 Ciaran Mcsherry Male 34 MOPEN 13 02:25:10 43 02:24:43 42
2018 Nigel Crompton Male 35 M50+ 10 Pensby Road Runners 02:25:46 44 02:25:44 45
2041 Stephen Begley Male 36 M50+ 11 02:25:58 45 02:25:42 44
2028 Martin Wall Male 37 M40+ 13 02:26:41 46 02:26:36 48
2131 Guy Thompson Male 38 M50+ 12 02:26:44 47 02:26:25 46
2029 Gary Sheil Male 39 MOPEN 14 02:26:44 48 02:26:38 49
2076 Robert Calcott Male 40 MOPEN 15 02:26:47 49 02:26:26 47
2030 Jane Pegram Female 10 FOPEN 6 02:27:00 50 02:26:56 50
2015 Oonagh Jaquest Female 11 F40+ 5 Penny Lane Striders 02:27:27 51 02:27:02 51
2124 Andy Worthington Male 41 M60+ 1 Buckley RC 02:28:25 52 02:28:07 53
2110 Paul Oldfield Male 42 M50+ 13 Clwydian Range Runners 02:28:26 53 02:27:57 52
2105 Richard Green Male 43 M40+ 14 Pensby Road Runners 02:29:48 54 02:29:37 54
11 Kris D'aout Male 44 M40+ 15 02:30:17 55 02:29:43 55
2099 Jos Vanrenterghem Male 45 MOPEN 16 South Cheshire Harriers 02:30:17 56 02:29:43 56
2037 Peter Barraclough Male 46 M40+ 16 02:31:04 57 02:30:31 57
2027 Naomi Cane Female 12 FOPEN 7 Prestatyn RC 02:31:28 58 02:31:09 58
2026 Colin Lamprey Male 47 M50+ 14 Pensby Road Runners 02:31:54 59 02:31:44 59
2073 Paula Robinson Female 13 FOPEN 8 02:32:27 60 02:32:18 60
2106 Jim Fedigan Male 48 M50+ 15 Pensby Road Runners 02:32:45 61 02:32:31 61
2032 Fred Booth Male 49 M40+ 17 02:33:03 62 02:32:52 62
2025 Andrea Horgosi Female 14 FOPEN 9 02:33:36 63 02:33:22 64
2074 Peter Mcaleavey Male 50 M50+ 16 Pensby Road Runners 02:33:45 64 02:33:22 63
2012 Louise Ward Female 15 FOPEN 10 Wrexham AAC 02:34:06 65 02:33:59 65
2115 Tony Spriggs Male 51 M50+ 17 02:35:35 66 02:35:27 67
2048 Annie Mccaffrey Female 16 F50+ 1 Southport Waterloo AC 02:35:35 67 02:35:19 66
2068 Claire Williams Female 17 F50+ 2 Canicross Anglesey 02:37:26 68 02:37:25 69
2067 Tina Usherwood Female 18 F50+ 3 Canicross Anglesey 02:37:26 69 02:37:24 68
2093 Sean Boyle Male 52 M40+ 18 02:37:35 70 04:07:27 116
2129 Matthew Nugent Male 53 M50+ 18 02:37:40 71 04:07:33 117
2104 Philip Mcdonald Male 54 MOPEN 17 02:40:25 72 02:39:54 70
2009 Army Norfolk Female 19 FOPEN 11 Liverpool RC 02:40:46 73 02:40:29 71
2023 Richard Potts Male 55 M40+ 19 Pensby Road Runners 02:42:18 74 02:41:55 73
2098 Maria Romeo Velilla Female 20 FOPEN 12 South Cheshire Harriers 02:42:25 75 02:41:50 72
2024 Diane Hamblett Female 21 F40+ 6 02:42:37 76 02:42:22 74
2078 Paul Murphy Male 56 MOPEN 18 02:44:49 77 02:44:22 75
2021 Paul Alexander Male 57 M50+ 19 Pensby Road Runners 02:45:42 78 02:45:31 76
2114 Tarja Kinnunen Female 22 F40+ 7 02:45:44 79 02:45:34 77
2111 Philip Sharples Male 58 M50+ 20 02:46:38 80 02:46:13 78
2062 Neil Maddocks Male 59 M40+ 20 02:48:16 81 02:47:46 79
2070 Amy Keelan Female 23 FOPEN 13 02:48:31 82 02:48:12 80
2042 Gemma Sampson Female 24 FOPEN 14 Mersey Tri 02:49:33 83 02:49:11 81
2142 Runner Number2142 1 MOPEN 19 02:52:39 84 02:52:07 83
2087 Steve Mchugh Male 60 M40+ 21 Mersey Tri 02:52:40 85 02:52:06 82
2086 Paul Carter Male 61 M40+ 22 02:53:44 86 02:53:23 84
2006 Rob Barker Male 62 MOPEN 20 02:54:54 87 02:54:23 86
2005 Nigel Kearney Male 63 M40+ 23 Run and ride 02:54:54 88 02:54:23 85
2053 Gemma Churton Female 25 FOPEN 15 Runstrong Llay 02:56:44 89 02:56:26 87
2085 Mark Murphy Male 64 M40+ 24 Penny Lane Striders 02:56:51 90 02:56:45 88
2101 Andrew Williams Male 65 MOPEN 21 02:56:52 91 02:56:46 89
2013 Claudia Pagoulatou Female 26 F40+ 8 Pensby Road Runners 02:57:45 92 02:57:31 90
2112 Nigel Richards Male 66 M50+ 21 02:59:44 93 02:59:25 91
2103 Jon Edwards Male 67 MOPEN 22 03:00:35 94 03:00:15 92
33 Kirsty Duckers Female 27 FOPEN 16 Royal Air Force AC 03:02:14 95 03:01:50 93
2001 Jacqueline Hislop Female 28 F40+ 9 Wrexham AAC 03:03:59 96 03:03:51 94
8 Sylvain Husson Male 68 MOPEN 23 03:06:14 97 03:05:47 96
2137 Georgina Woods Female 29 F40+ 10 03:06:14 98 03:05:47 95
2054 Vicci Roberts Female 30 FOPEN 17 03:07:26 99 03:07:08 98
2014 Alan Duckers Male 69 M50+ 22 City of Chester Triathlon Club 03:07:28 100 03:07:06 97