Showing 1 to 100 of 557 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Gun Time O/A Pos Chip Time Chip Pos
1001 Andrew Davies Male 1 MOPEN 1 Mercia Fell RC 01:21:41 1 01:21:41 1
1005 Jon Bowie Male 2 MOPEN 2 Mercia Fell RC 01:23:49 2 01:23:49 2
1686 Jason Williams Male 3 M40 1 Calder Valley Fell Runners 01:26:11 3 01:26:11 3
1002 Felipe Jones Male 4 MOPEN 3 Aberystwyth AC 01:27:34 4 01:27:34 4
1033 Thomas Barr Male 5 MOPEN 4 Swansea Harriers AC 01:33:25 5 01:33:24 5
1606 Sean Taylor Male 6 MOPEN 5 Pont-Y-Pwl District Runners 01:33:41 6 01:33:40 6
1451 Adam Newton Male 7 MOPEN 6 Swansea Harriers AC 01:34:45 7 01:34:45 7
1722 Chris Harrhy Male 8 M40 2 Pont-Y-Pwl District Runners 01:35:43 8 01:35:42 8
1458 Daren Nockels Male 9 M40 3 Penistone Footpath Runners AC 01:35:59 9 01:35:59 9
1167 Rob Downs Male 10 M50 1 Wilmslow RC 01:36:23 10 01:36:22 10
1093 Luke Butler Male 11 MOPEN 7 Shrewsbury AC 01:36:35 11 01:36:35 11
1465 Sam Orton Male 12 M40 4 Eryri Harriers 01:37:39 12 01:37:30 12
1509 Glyn Price Male 13 M40 5 Sarn Helen Club 01:38:05 13 01:38:02 13
1168 Mike Dunn Male 14 MOPEN 8 01:38:05 14 01:38:03 14
1252 Nick Griffiths Male 15 M40 6 Swansea Harriers AC 01:39:14 15 01:39:13 15
1193 Keith Evans Male 16 M40 7 01:39:53 16 01:39:52 16
1429 Matt Mintrom Male 17 MOPEN 9 Serpentine RC 01:39:59 17 01:39:57 17
1004 Paul Jones Male 18 M40 8 Oswestry Olympians 01:40:30 18 01:40:29 18
1579 Richard Smith Male 19 MOPEN 10 Preston Harriers 01:40:38 19 01:40:37 19
1007 Tony Wardle Male 20 M40 9 South Cheshire Harriers 01:41:03 20 01:41:02 20
1148 Andrew Davies Male 21 M40 10 Thornbury RC 01:41:33 21 01:42:02 22
1400 Nick Mackay Male 22 MOPEN 11 Swansea Harriers AC 01:41:48 22 01:41:48 21
1564 David Shepherd Male 23 M40 11 Vale Royal AC 01:42:29 23 01:42:27 23
1382 Arwel Lewis Male 24 M50 2 Eryri Harriers 01:42:40 24 01:42:39 24
1581 Steve Smith Male 25 M50 3 3M Gorseinon RRC 01:43:05 25 01:43:04 25
1436 Clive Morgan Male 26 MOPEN 12 01:43:16 26 01:43:07 26
1530 David Roberts Male 27 MOPEN 13 01:43:32 27 01:43:28 27
1506 Gavin Poynton Male 28 MOPEN 14 Wreake Runners 01:44:11 28 01:44:02 28
1006 Iwan Morton Male 29 MOPEN 15 Pont-Y-Pwl District Runners 01:44:47 29 01:44:45 29
1021 Nik Avraam Male 30 M40 12 Warrington RRC 01:44:51 30 01:44:48 30
1475 Rachael Parker Female 1 FOPEN 1 01:44:53 31 01:44:50 31
1438 Ray Morgan Male 31 MOPEN 16 Pont-Y-Pwl District Runners 01:45:42 32 01:45:41 32
1008 Zoe Mclennan Female 2 FOPEN 2 Total Tri Training 01:46:33 33 01:46:32 34
1286 Matthew Heywood Male 32 MOPEN 17 Derwent Runners (Derby) 01:46:38 34 01:46:29 33
1186 Mike Entwistle Male 33 M50 4 Warrington RRC 01:46:39 35 01:46:36 35
1724 Adrian Maidment Male 34 M40 13 David Lloyd Redway Runners 01:47:31 36 01:47:28 36
1573 Michael Smart Male 35 MOPEN 18 01:48:34 37 01:48:32 37
1330 Matthew Johnson Male 36 M40 14 01:48:35 38 01:48:33 38
1374 Craig Lammas Male 37 MOPEN 19 unattached 01:49:06 39 01:48:57 39
1550 Jai Saxelby Male 38 M40 15 01:49:09 40 01:49:00 40
1684 Gerallt Williams Male 39 MOPEN 20 01:50:00 41 01:49:58 41
1009 Lisa Grantham Female 3 F40 1 01:50:19 42 01:50:17 43
1467 Daniel Owen Male 40 MOPEN 21 Maldwyn H 01:50:20 43 01:50:03 42
1228 Danny Glover Male 41 M40 16 01:50:46 44 01:50:38 44
1559 Mark Shaw Male 42 MOPEN 22 Aldridge RC 01:50:58 45 01:50:50 46
1345 Paul Jones Male 43 M50 5 Aldridge RC 01:50:58 46 01:50:50 45
1398 Leigh Macdonald Male 44 MOPEN 23 Lincoln Wellington AC 01:51:11 47 01:51:07 49
1358 Paul Kelly Male 45 M40 17 Chase Harriers 01:51:12 48 01:51:01 48
1540 Lee Rudd Male 46 M40 18 Wrekin Road Runners 01:51:17 49 01:50:59 47
1312 Kevin Hughes Male 47 M40 19 Sarn helen 01:51:21 50 01:51:19 50
1339 Geraint Gus Jones Male 48 M40 20 Rhedwyr Cread cyf 01:51:43 51 01:51:37 51
1641 Neil Turner Male 49 MOPEN 24 01:51:52 52 01:51:41 52
1113 Paul Clare Male 50 M40 21 Bannatyne Running Club Shrewsb 01:52:02 53 01:51:50 53
1538 Paul Ross Male 51 M40 22 shabbarunners 01:52:12 54 01:51:59 54
42 Paul Beeson Male 52 M50 6 Maldwyn H 01:52:27 55 01:52:17 55
1295 Paul Hodges Male 53 M40 23 Eryri Harriers 01:52:46 56 01:52:41 57
1445 Alastair Murray Male 54 MOPEN 25 01:52:50 57 01:52:19 56
1567 Laura Shewbridge Female 4 FOPEN 3 Colchester Harriers AC 01:53:05 58 01:53:03 58
1349 Rob Jones Male 55 MOPEN 26 01:53:34 59 01:53:30 59
1272 David Harte Male 56 M40 24 Bournville Harriers 01:53:36 60 01:53:31 60
1499 Matthew Pollard Male 57 MOPEN 27 Bournville Harriers 01:53:46 61 01:53:40 61
1038 Gareth Beard Male 58 MOPEN 28 01:54:14 62 01:53:41 62
1276 Richard Healy Male 59 M40 25 Dragons Running Club (Sale) 01:54:21 63 01:54:14 64
1673 Mark White Male 60 MOPEN 29 01:54:28 64 01:54:14 63
1222 Daniel George Male 61 MOPEN 30 Maldwyn H 01:54:49 65 01:54:30 65
1010 Emma Bayliss Female 5 FOPEN 4 Mynydd Du Mountain Runners 01:55:19 66 01:55:17 66
1558 Jo Sharp Female 6 F40 2 Blackburn Road Runners 01:55:37 67 01:55:33 67
1614 Carwyn Thomas Male 62 M40 26 DDMT 01:55:45 68 01:55:43 68
1691 Rob Williams Male 63 MOPEN 31 Liverpool Harriers AC 01:56:04 69 01:56:03 69
1240 Daniel Green Male 64 M40 27 Warrington RRC 01:56:10 70 01:56:08 70
1661 Lucy Wasse Female 7 FOPEN 5 01:56:17 71 01:56:10 71
1260 Tony Hall Male 65 M60 1 Sarn Helen Club 01:56:26 72 01:56:22 72
1708 Calvin Wright Male 66 M40 28 Shropshire Shufflers 01:56:36 73 01:56:34 73
532 Phillip Wilson Male 67 M50 7 Wreake Runners 01:57:03 74 01:56:53 74
1120 Katie Cole Female 8 FOPEN 6 01:57:04 75 01:57:02 76
1247 David Griffith Male 68 M40 29 Colwyn Bay AAC 01:57:07 76 01:57:03 77
1714 Andrew Yates Male 69 M50 8 Meirionydd Running Club 01:57:08 77 01:57:05 78
1335 Chris Jones Male 70 M50 9 Lliswerry Runners 01:57:29 78 01:57:01 75
1604 Ian Taylor Male 71 M40 30 Colwyn Bay AAC 01:57:30 79 01:57:26 79
1723 Lucinda Gahan Female 9 FOPEN 7 Outdoor Fitness Running Club 01:57:31 80 01:57:27 80
1643 Lynsey Unsworth Female 10 FOPEN 8 Knowsley Harriers 01:58:02 81 01:57:59 82
1218 Andrew Gannon Male 72 M50 10 01:58:16 82 01:57:54 81
1311 Goronwy Hughes Male 73 M40 31 Hebog 01:58:19 83 01:58:01 83
1387 Jon Link Male 74 MOPEN 32 Black Country Triathletes 01:58:26 84 01:58:23 85
1340 Gwen Jones Female 11 FOPEN 9 Bro Dysynni AC 01:58:31 85 01:58:02 84
1149 Caryl Wyn Davies Female 12 FOPEN 10 Sarn Helen Club 01:58:33 86 01:58:30 87
1547 Leigh Saunders Male 75 MOPEN 33 Wells City Harriers 01:58:58 87 01:58:27 86
1479 Glyn Pattinson Male 76 M40 32 01:59:06 88 01:58:51 89
1196 Mark Everson Male 77 M40 33 Bat Runners 01:59:10 89 01:58:37 88
1583 Gavin Speed Male 78 MOPEN 34 Wreake Runners 01:59:12 90 01:59:02 90
1611 Julia Tello-Velamazan Female 13 FOPEN 11 Mid Wales Orienteers (MWOC) 01:59:27 91 01:59:08 91
1331 Steve Johnson Male 79 M40 34 SYTri 01:59:52 92 01:59:46 92
1127 Michael Connor Male 80 M50 11 Knowsley Harriers 02:00:09 93 02:00:06 94
1212 Alan French Male 81 M60 2 Wrexham AAC 02:00:14 94 02:00:02 93
1447 Marc Musgrave Male 82 MOPEN 35 RUNSTRONG 02:00:33 95 02:00:10 95
175 Helen Evans Female 14 FOPEN 12 02:00:35 96 02:00:30 96
1307 Linda Howell Female 15 FOPEN 13 Bournville Harriers 02:00:38 97 02:00:33 97
1304 Liam Hopkins Male 83 MOPEN 36 02:01:12 98 02:00:45 98
1642 Dave Tyrer Male 84 M40 35 02:01:13 99 02:00:56 101
1129 Kevan Copeland Male 85 MOPEN 37 02:01:13 100 02:00:56 100