Showing 1 to 100 of 271 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position
221 Robert LAWLOR Male 128 MOPEN 56 00:12:28 147 0 0 01:00:02 269 00:31:08 140 01:43:37 163
102 Alex ALDOUS Female 3 FU23 2 GOG Triathlon 00:08:25 4 00:00:53 1 00:48:21 89 00:00:55 10 00:26:54 68 01:25:26 44
303 Team Givin it a Tri Mixed 2 MX-RELAY 2 Givin it a Tri 00:15:01 220 00:00:53 2 00:43:14 24 00:00:53 6 00:32:10 169 01:32:09 78
553 Phillip LYNES Male 3 MOPEN 3 GOG Triathlon 00:08:23 3 00:00:54 3 00:41:16 11 00:00:54 7 00:22:03 3 01:13:28 3
314 Team syniad Gillian Female 19 F-RELAY 1 syniad Gillian 00:11:28 91 00:00:54 4 00:54:34 173 00:01:01 23 00:29:36 118 01:37:32 121
312 Team Pupur Tr-eye Male 5 M-RELAY 1 Pupur Tr-eye 00:09:26 13 00:00:55 5 00:38:05 2 00:00:55 9 00:24:40 29 01:13:58 5
1 Andrew NASH Male 2 MOPEN 2 Manx Tri Club 00:07:56 2 00:00:59 6 00:39:46 8 00:00:50 2 00:21:30 2 01:10:59 2
198 Samuel HOLT Male 20 MU23 3 Ruthin Tristars 00:09:35 21 00:01:00 7 00:45:41 56 00:01:25 100 00:22:58 12 01:20:37 20
526 Greg CHERRY Male 1 MOPEN 1 Tri Camp TFN Race Team 00:06:58 1 00:01:03 8 00:39:13 4 00:00:55 12 00:21:13 1 01:09:21 1
10 William BOOTH Male 10 MU23 1 Knutsford Tri Club 00:09:22 12 00:01:06 10 00:41:19 12 00:00:59 18 00:23:26 16 01:16:11 10
302 Team NRG Mixed 3 MX-RELAY 3 NRG 00:18:16 262 00:01:06 11 00:52:56 143 00:01:00 20 00:38:48 236 01:52:04 198
311 Team CKK Male 16 M-RELAY 2 CKK 00:10:31 56 00:01:06 12 00:38:23 3 00:00:49 1 00:28:40 94 01:19:28 16
23 Cameron GEEKIE Male 30 MOPEN 14 00:09:33 18 00:01:10 14 00:44:55 45 00:01:22 83 00:24:42 31 01:23:40 32
557 Alun Wyn JONES Male 9 MOPEN 5 City of Chester Triathlon Club 00:09:40 27 00:01:10 15 00:41:31 15 00:01:06 31 00:22:44 10 01:16:09 9
310 Team going for year two! Female 40 F-RELAY 2 going for year two! 00:13:58 192 00:01:11 16 00:51:14 121 00:01:18 77 00:39:31 241 01:47:11 178
2 Steve STONEMAN Male 4 M40+ 1 Bott Cycle Team 00:09:39 26 00:01:15 17 00:37:59 1 00:01:00 19 00:23:56 20 01:13:48 4
210 Gareth GREEVES Male 14 MOPEN 7 00:09:29 15 00:01:15 18 00:44:47 42 00:00:53 4 00:22:24 6 01:18:46 14
308 Team Hyw Ior a Lisa P Mixed 1 MX-RELAY 1 Hyw Ior a Lisa P 00:13:24 178 00:01:17 19 00:39:27 6 00:00:53 5 00:31:53 160 01:26:52 52
61 Jasmine BOWYER Female 2 FU23 1 Cardiff Metropolitan Universit 00:09:09 7 00:01:19 20 00:44:42 40 00:01:05 30 00:26:27 56 01:22:40 27
307 Team The Malltraeth Maidens Female 78 F-RELAY 5 The Malltraeth Maidens 00:15:07 224 00:01:20 21 01:02:03 235 00:01:12 47 00:44:51 261 02:04:31 245
315 Team Jamatwardo Male 107 M-RELAY 4 Jamatwardo 00:12:07 128 00:01:20 22 00:52:05 129 00:01:13 50 00:33:08 185 01:39:51 131
52 Simon CLARKE Male 47 M40+ 14 racing tnt 00:12:16 136 00:01:20 23 00:47:11 70 00:01:15 61 00:24:08 24 01:26:08 50
139 Gavin MART Male 11 MOPEN 6 GOG Triathlon 00:09:32 17 00:01:20 24 00:41:26 13 00:01:07 33 00:22:58 11 01:16:21 11
30 Jeff UPTON Male 56 M50+ 7 Stockport Triathlon Club 00:11:37 99 00:01:24 25 00:44:36 39 00:01:17 68 00:28:46 97 01:27:37 61
40 John Rhys OWEN Male 79 M40+ 27 Betsi Runaways 00:12:05 126 00:01:27 26 00:47:31 76 00:01:12 46 00:31:47 158 01:34:00 89
176 Robert BRIGGS Male 53 M60+ 1 00:12:39 155 00:01:27 27 00:44:15 35 00:01:33 126 00:27:22 79 01:27:14 58
554 Paul TAYLOR Male 7 M40+ 2 00:09:36 23 00:01:28 28 00:39:37 7 00:01:05 29 00:24:01 23 01:15:45 7
144 Iain WOOD Male 34 M50+ 2 City of Chester Triathlon Club 00:12:04 123 00:01:30 29 00:43:43 27 00:01:11 44 00:26:00 49 01:24:27 36
38 Steven LYALL Male 41 MOPEN 19 GOG Triathlon 00:11:46 104 00:01:31 30 00:44:03 34 00:01:09 39 00:26:48 64 01:25:16 43
9 Martin COLLEY Male 23 MOPEN 12 00:10:51 69 00:01:32 31 00:43:46 29 00:01:14 57 00:24:53 32 01:22:14 24
51 Gary JONES Male 37 MOPEN 18 GOG Triathlon 00:09:13 9 00:01:35 32 00:47:02 67 00:01:09 38 00:25:47 45 01:24:45 39
527 Helen TALBOT Female 1 FOPEN 1 Nuneaton Triathlon Club 00:09:35 22 00:01:35 33 00:45:19 51 00:01:14 56 00:23:59 21 01:21:41 22
36 Alex LYNES Male 24 MOPEN 13 00:09:10 8 00:01:37 34 00:44:47 41 00:01:09 35 00:25:47 44 01:22:28 25
189 Mathew VAUGHAN Male 60 MOPEN 27 00:11:35 95 00:01:38 35 00:47:09 69 00:01:10 41 00:26:58 70 01:28:29 65
201 Ben NUTTALL Male 32 MOPEN 16 00:10:46 65 00:01:39 36 00:47:33 78 00:00:55 13 00:23:22 15 01:24:13 34
175 Tariq EL HAKIEM Male 125 MOPEN 54 00:12:33 152 00:01:40 37 00:55:59 186 00:01:34 128 00:31:20 144 01:43:05 159
555 Adrian MCGREEVY Male 15 MOPEN 8 00:10:47 66 00:01:40 38 00:41:59 17 00:01:17 73 00:23:10 14 01:18:51 15
546 Sean STAFFORD Male 26 M40+ 6 Team Tri Guru 00:09:45 30 00:01:41 39 00:43:49 30 00:01:14 54 00:26:18 55 01:22:44 28
535 Richard SMITH Male 19 MOPEN 10 Leigh Harriers AC 00:11:09 78 00:01:42 40 00:43:36 25 00:01:14 58 00:22:27 9 01:20:07 19
285 Sam GREEN Male 6 MOPEN 4 00:09:33 19 00:01:42 41 00:39:25 5 00:01:01 22 00:22:22 5 01:14:02 6
54 Robert SMITH Male 31 MOPEN 15 Stafford Triathlon Club 00:10:27 50 00:01:43 42 00:43:37 26 00:01:16 65 00:27:02 71 01:24:03 33
39 Hamish BOWIE Male 33 MU23 6 00:10:49 67 00:01:43 43 00:44:58 47 00:01:23 87 00:25:32 40 01:24:22 35
280 Ant COLLINS Male 75 M40+ 25 00:11:53 108 00:01:44 44 00:48:45 93 00:01:22 85 00:29:21 111 01:33:03 85
11 Rebecca DIACK Female 6 FOPEN 3 00:10:22 46 00:01:45 45 00:46:32 64 00:01:18 76 00:29:55 122 01:29:50 70
282 Kate Ann JONES Female 24 FOPEN 17 00:11:30 92 00:01:45 46 00:51:43 125 00:02:46 249 00:32:24 175 01:40:06 134
544 Dylan WILLIAMS Male 18 MOPEN 9 00:10:38 59 00:01:46 47 00:39:56 9 00:01:38 139 00:26:03 51 01:19:59 18
306 Team Boots Hearingcare Mixed 4 MX-RELAY 4 Boots Hearingcare 00:12:16 135 00:01:47 48 01:07:39 256 00:02:03 207 00:36:44 222 02:00:27 240
15 Warren SMITH Male 48 M50+ 5 00:09:53 33 00:01:47 49 00:45:16 50 00:01:01 24 00:26:50 66 01:26:46 51
56 Paul HERON Male 159 MOPEN 66 00:10:52 70 00:01:48 50 00:42:55 20 00:01:11 43 01:00:45 271 01:57:29 224
41 Andrew MILN Male 45 M40+ 13 00:10:29 53 00:01:48 51 00:44:56 46 00:01:02 26 00:25:41 43 01:25:53 48
33 Adam NEILSON Male 81 MOPEN 33 TriBean 00:11:32 93 00:01:48 52 00:49:16 101 00:01:17 74 00:30:26 131 01:34:18 91
537 Neill DICKSON Male 64 M40+ 19 Trident Triathletes 00:12:13 133 00:01:48 53 00:47:35 79 00:01:30 117 00:26:58 69 01:30:02 71
530 Nick ROBERTS Male 27 M40+ 7 City of Chester Triathlon Club 00:09:49 32 00:01:49 54 00:44:34 38 00:01:40 145 00:25:05 35 01:22:55 29
26 Barnaby GORDON Male 36 M40+ 9 00:10:43 63 00:01:50 55 00:43:56 32 00:01:04 27 00:25:09 36 01:24:40 38
536 Gareth ARCHER Male 39 M50+ 3 Trident Triathletes 00:09:48 31 00:01:51 56 00:45:54 60 00:01:28 112 00:26:09 52 01:25:08 41
300 Martin CROSSLEY Male 44 MOPEN 20 00:10:28 51 00:01:53 57 00:45:32 54 00:01:11 45 00:26:43 63 01:25:45 47
17 Chris POLWART Male 13 M40+ 3 Newcastle (Staffs) Tri Club 00:09:34 20 00:01:54 58 00:41:47 16 00:01:17 67 00:23:52 19 01:18:22 13
149 Maggi TEBRAKE Female 4 F40+ 1 TFN Tri Club 00:09:44 29 00:01:54 59 00:45:51 58 00:01:47 167 00:27:42 82 01:26:56 54
531 Alexander DRUMMOND Male 28 M40+ 8 B2P 00:09:37 24 00:01:55 60 00:43:44 28 00:01:07 32 00:26:41 61 01:23:02 30
309 Team Tri Hard with a Vengeance Female 45 F-RELAY 3 Tri Hard with a Vengeance 00:11:40 102 00:01:56 61 01:04:36 248 00:01:22 82 00:32:05 167 01:51:36 194
7 Rory HEYDON Male 122 MU23 9 Team Tri Guru 00:11:37 98 00:01:56 62 00:49:12 100 00:01:01 21 00:38:58 238 01:42:41 155
94 Claire WILLIAMS Female 14 FOPEN 11 00:12:01 119 00:01:56 63 00:53:18 148 00:01:22 81 00:27:04 72 01:35:38 105
50 Gethin DAVIES Male 68 MOPEN 30 00:10:18 43 00:01:57 64 00:48:44 92 00:01:15 59 00:29:46 120 01:31:59 77
232 Gary BARR Male 101 M50+ 12 00:13:10 173 00:01:58 65 00:49:32 105 00:01:20 79 00:31:58 164 01:37:56 122
143 Leah JONES Female 21 FOPEN 16 trismart 00:11:43 103 00:01:59 66 00:53:07 147 00:01:28 110 00:30:26 130 01:38:40 125
551 Steven WALKER Male 8 M50+ 1 City of Chester Triathlon Club 00:09:13 10 00:01:59 67 00:41:12 10 00:01:08 34 00:22:25 7 01:15:56 8
540 David BUNYAN Male 40 M50+ 4 Team Tri Guru 00:10:09 36 00:01:59 68 00:45:05 48 00:01:24 91 00:26:38 60 01:25:14 42
42 Lee FRITH Male 57 M40+ 16 00:11:35 96 00:02:01 69 00:48:08 87 00:01:27 108 00:24:57 34 01:28:06 62
14 Paul GRIFFITH Male 42 M40+ 11 00:11:11 82 00:02:01 70 00:44:21 36 00:01:09 37 00:26:50 65 01:25:30 45
68 Heather DONALD Female 8 FOPEN 5 00:11:14 84 00:02:02 71 00:51:19 122 00:00:55 11 00:26:09 53 01:31:37 76
185 Thomas DONALD Male 103 MOPEN 41 00:12:30 149 00:02:02 72 00:52:41 138 00:01:39 143 00:30:25 129 01:39:15 126
539 Steve LYONS Male 22 M40+ 5 Team Tri Guru 00:10:16 40 00:02:03 73 00:42:10 18 00:01:27 109 00:26:13 54 01:22:08 23
278 Trystan GWILYM Male 21 MOPEN 11 Gafael Llaw 00:12:20 140 00:02:03 74 00:43:00 21 00:01:17 71 00:22:26 8 01:21:04 21
184 Rob DONALD Male 97 MOPEN 39 00:11:11 81 00:02:04 75 00:52:33 136 00:01:42 150 00:29:27 113 01:36:55 114
48 Zbigniew CHRZANOWSKI Male 160 MOPEN 67 TRIRUN.PL 00:10:32 58 00:02:04 76 00:42:54 19 00:01:24 90 01:00:37 270 01:57:30 225
301 Team BAND OF BROTHERS Male 87 M-RELAY 3 BAND OF BROTHERS 00:14:48 215 00:02:05 77 00:48:39 91 00:01:23 89 00:28:21 91 01:35:13 100
49 Doug WILKINSON Male 46 MOPEN 21 00:09:43 28 00:02:05 78 00:48:02 84 00:01:36 132 00:24:37 28 01:26:01 49
138 Karen HANCOCK Female 15 FOPEN 12 Chorley Tri 00:10:50 68 00:02:06 79 00:50:08 114 00:01:25 95 00:31:26 146 01:35:54 106
58 Gwynedd JONES Male 17 M40+ 4 00:11:23 87 00:02:07 80 00:41:27 14 00:00:57 14 00:23:49 18 01:19:40 17
224 Mark LATIMER Male 38 M40+ 10 thetrimarket 00:12:02 121 00:02:07 81 00:43:54 31 00:01:12 49 00:25:35 42 01:24:48 40
249 Patrick TINKER Male 58 MOPEN 26 00:10:56 71 00:02:10 82 00:45:51 59 00:01:32 123 00:27:39 81 01:28:06 63
186 Eugene THERON Male 127 MOPEN 55 00:15:30 236 00:02:11 83 00:51:44 126 00:02:14 220 00:31:44 157 01:43:21 162
59 Stephen THOMPSTONE Male 115 M40+ 41 00:12:09 130 00:02:11 84 00:56:20 190 00:01:52 178 00:29:32 115 01:42:02 148
46 Ian LARKINS Male 65 MOPEN 29 Mersey Tri 00:11:07 76 00:02:12 85 00:45:42 57 00:01:34 127 00:29:31 114 01:30:03 72
159 Kelly BOWDEN DAVIES Female 29 FOPEN 19 00:12:01 120 00:02:13 86 00:54:05 161 00:01:39 142 00:31:12 142 01:41:08 142
53 Gareth Elwyn JONES Male 62 M40+ 18 CSM 00:12:27 146 00:02:13 87 00:47:31 75 00:01:22 84 00:25:32 41 01:29:03 67
13 Petra IRVINE Female 18 FU23 3 00:11:56 113 00:02:13 88 00:47:54 82 00:01:38 141 00:33:42 188 01:37:21 119
28 James DAGNALL Male 66 MU23 7 00:09:59 35 00:02:14 89 00:44:51 43 00:01:59 193 00:31:15 143 01:30:16 73
298 Chris CLODE Male 90 M40+ 33 00:12:04 125 00:02:16 90 00:47:40 80 00:01:35 131 00:32:23 174 01:35:56 107
228 Roy ORWIN Male 96 M40+ 36 00:12:02 122 00:02:16 91 00:49:32 104 00:01:26 104 00:31:36 150 01:36:51 113
293 Luke PERRITT Male 94 MOPEN 37 00:11:33 94 00:02:16 92 00:50:53 119 00:01:16 62 00:30:46 135 01:36:42 111
226 Dan THOMASON Male 135 M40+ 47 00:12:42 157 00:02:16 93 00:55:59 185 00:02:48 251 00:31:52 159 01:45:35 173
105 Lisa WALTON-THORPE Female 25 F40+ 4 00:12:45 158 00:02:19 94 00:53:28 153 00:01:18 75 00:30:22 127 01:40:10 135
538 Antony GUMMERSALL Male 43 M40+ 12 Team Tri Guru 00:09:54 34 00:02:19 95 00:43:04 22 00:01:46 165 00:28:36 93 01:25:37 46
156 Nic THOMAS Female 30 F40+ 7 00:12:52 163 00:02:19 96 00:52:12 132 00:01:27 107 00:33:02 184 01:41:51 145
286 Rhys JAMES Male 25 MU23 4 00:10:30 55 00:02:19 97 00:45:14 49 00:00:55 8 00:23:42 17 01:22:38 26
313 Team H.E.R Female 74 F-RELAY 4 H.E.R 00:13:02 170 00:02:20 98 00:54:18 167 00:01:24 93 00:50:21 269 02:01:24 241
168 Katy NELSON Female 10 FOPEN 7 00:10:17 42 00:02:20 99 00:52:13 133 00:01:44 159 00:27:49 83 01:34:22 93
165 Courtney BEATTIE Female 17 FOPEN 14 High Peak Triathlon 00:11:12 83 00:02:21 100 00:51:10 120 00:01:25 98 00:31:08 139 01:37:15 116
248 Michael GILLESPIE Male 49 M40+ 15 00:11:46 106 00:02:23 101 00:45:20 52 00:01:25 96 00:26:01 50 01:26:52 53