Showing 1 to 100 of 218 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club 1.5K Pos 5.6K Pos 8.5K Pos 9.4K Pos Chip Time Chip Pos
502 Greg Hull Male 0 M50+ 0 Leeds City AC 0 0 0 0 -1:53:36 0
118 Zac Freudenburg Male 1 M35+ 1 AV23 00:06:45 2 00:23:01 1 00:35:42 1 00:38:55 1 00:42:04 1
107 Simon Bailey Male 2 M35+ 2 Mercia FR 00:06:44 1 00:23:03 2 00:35:59 2 00:39:15 2 00:42:21 2
227 Morgan Donnelly Male 3 M40+ 1 Borrowdale 00:06:47 3 00:23:30 4 00:36:06 3 00:39:19 3 00:42:26 3
216 Christopher Greenwood Male 4 M40+ 2 Kent AC 00:06:58 5 00:23:27 3 00:36:15 4 00:39:26 4 00:42:35 4
133 Stephen Day Male 5 M35+ 3 Wellington Scottish Athletics 00:07:01 6 00:23:30 5 00:36:30 5 00:39:48 5 00:43:11 5
101 Michael Cayton Male 6 M35+ 4 00:07:05 10 00:24:06 9 00:37:33 8 00:40:50 9 00:43:50 6
113 Peter Maksimow Male 7 M35+ 5 Team Colorado/Inov-8/USA 00:07:04 9 00:24:02 8 00:37:29 7 00:40:48 7 00:43:56 7
313 Karl Gray Male 8 M45+ 1 Calder Valley 00:07:12 15 00:23:57 6 00:37:19 6 00:40:29 6 00:43:57 8
234 Giuseppe Antonini Male 9 M40+ 3 ATLETICA PARATICO 00:06:51 4 00:23:57 7 00:37:36 9 00:40:53 10 00:44:13 9
537 Craig Roberts Male 10 M50+ 1 kendal 00:07:23 23 00:24:37 16 00:37:41 11 0 00:44:18 10
225 Chris Grauch Male 11 M40+ 4 Revolution Running 00:07:08 12 00:24:08 11 00:37:47 12 00:41:05 11 00:44:26 11
131 Ewen Malloch Male 12 M35+ 6 00:07:08 13 00:24:14 12 00:37:51 13 00:41:10 12 00:44:27 12
528 Ben Reynolds Male 13 M50+ 2 Thames Hare and Hounds 00:07:22 22 00:24:45 20 00:37:58 14 00:41:22 13 00:44:39 13
128 Nick Leigh Male 14 M35+ 7 Horwich 00:07:19 20 00:24:44 19 00:38:08 16 00:41:27 14 00:44:41 14
211 Jason Williams Male 15 M40+ 5 Calder valley fell runners 00:07:02 7 00:24:35 14 00:38:07 15 0 00:44:47 15
305 Martin Cox Male 16 M45+ 2 SALFORD HARRIERS 00:07:12 16 00:24:07 10 00:37:37 10 00:40:49 8 00:44:48 16
237 Connor Carson Male 17 M40+ 6 Kenilworth Runners 00:07:26 25 00:24:37 17 00:38:18 19 00:41:35 15 00:44:48 17
516 Alan Bowness Male 18 M50+ 3 Ellenborough AC 00:07:20 21 00:24:36 15 00:38:14 18 00:41:36 16 00:44:54 18
126 Timothy Davies Male 19 M35+ 8 Maldwyn Harriers 00:07:19 19 00:24:43 18 00:38:28 20 00:41:55 18 00:45:01 19
116 Alastair Hodges Male 20 M35+ 9 Cambridge & Coleridge 00:07:06 11 00:24:22 13 00:38:12 17 00:41:43 17 00:45:13 20
114 Alun Williams Male 21 M35+ 10 00:07:40 37 00:25:26 23 00:39:28 22 00:42:51 20 00:45:59 21
117 Stephen Cleary Male 22 M35+ 11 Clonakilty AC 00:07:42 41 00:25:46 34 00:39:37 25 00:42:58 22 00:46:01 22
125 Gianluca Scarcia Male 23 M35+ 12 ASD Atletica Capo di leuca 00:07:29 27 00:25:24 22 00:39:29 23 00:42:57 21 00:46:18 23
104 Robert Cleary Male 24 M35+ 13 Clonakilty AC 00:07:41 38 00:25:35 26 00:39:40 26 00:43:06 23 00:46:22 24
209 Juha Palonen Male 25 M40+ 7 Teuvan Rivakka 00:07:11 14 00:25:24 21 00:39:17 21 00:42:46 19 00:46:27 25
350 Tom Tipping Male 26 M45+ 3 Helm Hill 00:07:35 29 00:25:34 25 00:39:36 24 00:43:14 24 00:46:42 26
217 Brendon Taylor Male 27 M40+ 8 Unattached 00:07:40 36 00:25:44 33 00:39:53 29 00:43:24 27 00:46:42 27
233 Richie Johnson Male 28 M40+ 9 Mynydd Du 00:07:39 34 00:25:37 30 00:39:44 27 00:43:21 25 00:46:52 28
331 James Logue Male 29 M45+ 4 Calder valley fell runners 00:07:34 28 00:25:32 24 00:39:59 31 00:43:29 29 00:46:52 29
525 Alec Woods Male 30 M50+ 4 bristol&west ac 00:07:37 30 00:25:36 28 00:39:57 30 00:43:26 28 00:46:55 30
124 Alessandro Morassi Male 31 M35+ 14 TEAM ALDO MORO PALUZZA DYNAFIT 00:07:14 17 00:26:07 36 00:40:08 32 0 00:47:02 31
207 Anthony Glover Male 32 M40+ 10 Westbury Harriers 00:07:40 35 00:25:39 32 00:40:08 33 00:43:43 30 00:47:11 32
512 Paul Sichermann Male 33 M50+ 5 TSV 1860 Ansbach 00:07:42 40 00:25:35 27 00:39:47 28 00:43:21 26 00:47:22 33
231 Øyvind Stokseth Male 34 M40+ 11 Halden IL 00:07:41 39 00:26:04 35 00:40:25 35 00:43:56 32 00:47:24 34
112 Istvan Jacso Male 35 M35+ 15 00:07:53 51 00:26:42 51 00:40:48 38 00:44:11 33 00:47:32 35
514 Stephen Pyke Male 36 M50+ 6 dark peak fellrunners 00:07:51 47 00:26:18 40 00:40:43 37 00:44:15 35 00:47:34 36
213 Gionni Morocutti Male 37 M40+ 12 TEAM ALDO MORO PALUZZA DYNAFIT 00:07:25 24 00:25:36 29 00:40:20 34 00:43:52 31 00:47:37 37
338 Heath Bampton Male 38 M45+ 5 Oxford city AC 00:07:37 32 00:26:10 37 00:40:51 39 00:44:20 36 00:47:42 38
352 Thomas Blackburn Male 39 M45+ 6 Mooreabbey Milers AC 00:08:09 74 00:26:28 46 00:41:07 44 00:44:38 39 00:47:58 39
105 David Mcneilly Male 40 M35+ 16 Newcastle AC 00:07:44 43 00:26:14 38 00:41:07 43 00:44:38 40 00:47:59 40
1056 Jim McConnel Male 41 M40+ 13 00:07:18 18 00:25:38 31 00:40:41 36 00:44:12 34 00:48:01 41
332 Jonathan Deegan Male 42 M45+ 7 Ambleside AC 00:07:46 45 00:26:40 49 00:41:02 41 00:44:44 44 00:48:05 42
321 Lucio De Eccher Male 43 M45+ 8 Atl. S. Martino Coop Casarsa 00:07:57 55 00:26:26 43 00:41:14 46 00:44:40 42 00:48:06 43
235 Gordy Smith Male 44 M40+ 14 00:07:38 33 00:26:31 48 00:41:11 45 00:44:40 41 00:48:18 44
311 John Connaghan Male 45 M45+ 9 Shettleston Harriers 00:07:54 53 00:26:30 47 00:41:15 47 00:44:55 45 00:48:20 45
544 Guy Woods Male 46 M50+ 7 00:07:52 48 00:26:17 39 00:40:53 40 00:44:28 37 00:48:20 46
510 Francis Burdett Male 47 M50+ 8 Greater Springfield Harriers 00:07:43 42 00:26:23 41 00:41:06 42 00:44:41 43 00:48:21 47
530 Rob Downs Male 48 M50+ 9 Wilmslow RC 00:08:04 60 00:26:27 44 00:41:30 48 0 00:48:33 48
515 Mike Curley Cunningham Male 49 M50+ 10 Mooreabbey Milers 00:07:53 50 00:26:47 56 00:41:36 49 00:45:11 47 00:48:37 49
314 Paul Massey Male 50 M45+ 10 00:08:04 62 00:26:42 53 00:41:42 51 00:45:11 46 00:48:45 50
212 Massimo Bertoni Male 51 M40+ 15 ATLETICA PARATICO 00:08:00 56 00:26:47 55 00:42:01 54 00:45:36 51 00:49:01 51
535 Fernando Borrajo Del Rio Male 52 M50+ 11 CARCOBA RIBAMONTAN 00:07:47 46 00:26:42 52 00:41:40 50 00:45:16 48 00:49:02 52
333 Mike Nolan Male 53 M45+ 11 Dark Peak Fell Runners 00:08:04 61 00:26:27 45 00:42:04 55 00:45:38 52 00:49:04 53
339 Chris Harrhy Male 54 M45+ 12 mynydd du 00:08:12 77 00:26:57 59 00:41:51 53 00:45:33 49 00:49:15 54
324 Svein-Erik Bakke Male 55 M45+ 13 00:08:02 58 00:27:06 60 00:42:10 57 00:45:55 54 00:49:20 55
405 Anna Lupton Female 1 F35+ 1 Black Combe / Team inov-8 00:08:01 57 00:26:55 58 00:42:16 59 00:45:52 53 00:49:22 56
312 Bernard Fortune Male 56 M45+ 14 sbr 00:08:08 71 00:27:07 62 00:42:19 60 00:46:10 57 00:49:30 57
307 Heiko Schneider Male 57 M45+ 15 VfB Stuttgart 1893 e.V. 00:07:37 31 00:26:25 42 00:41:46 52 00:45:34 50 00:49:31 58
309 Alessandro Marini Male 58 M45+ 16 ATLETICA PARATICO 00:08:06 68 00:27:09 63 00:42:31 62 00:46:13 58 00:49:38 59
521 Paul Butcher Male 59 M50+ 12 00:08:04 63 00:26:46 54 00:42:11 58 0 00:49:43 60
527 Steve Bell Male 60 M50+ 13 00:08:11 76 00:27:07 61 00:42:40 63 00:46:14 59 00:49:46 61
109 Gary Jones Male 61 M35+ 17 Northumberland Fell runners 00:07:45 44 00:27:13 66 00:42:41 64 0 00:50:00 62
236 Zdenko Koleda Male 62 M40+ 16 Mk Rajec 00:07:28 26 00:26:41 50 00:42:07 56 00:46:03 55 00:50:06 63
540 John Danahay Male 63 M50+ 14 City of Stoke AC 00:08:05 66 00:27:09 64 00:42:22 61 00:46:06 56 00:50:09 64
215 Liam Dunne Male 64 M40+ 17 Ballyroan/Abbeyleix AC 00:08:07 69 00:27:12 65 00:42:48 67 00:46:36 61 00:50:10 65
222 Alex Brennan Male 65 M40+ 18 Ballymena runners 00:07:53 52 00:27:19 69 00:42:49 69 00:46:36 62 00:50:14 66
412 Helen Berry Female 2 F40+ 1 Holmfirth Harriers 00:08:08 73 00:27:14 67 00:42:47 66 00:46:31 60 00:50:16 67
221 Matt Harrison Male 66 M40+ 19 Mercia Fell Runners 00:07:52 49 00:27:22 71 00:42:59 70 0 00:50:18 68
335 Matthew Lynas Male 67 M45+ 17 South West Veterans AC 00:08:08 72 00:26:55 57 00:42:49 68 0 00:50:20 69
328 William Oitzinger Male 68 M45+ 18 Atl. S. Martino Coop Casarsa 00:08:04 64 00:27:17 68 00:42:45 65 00:46:46 63 00:50:25 70
507 Mark Mon-Williams Male 69 M50+ 15 Ilkley Harriers 00:07:55 54 00:27:34 72 00:43:05 71 00:46:57 64 00:50:36 71
550 Stephan Bayer Male 70 M50+ 16 Rennsteiglaufverein 00:08:15 79 00:27:21 70 00:43:10 72 00:47:03 66 00:50:43 72
539 Piermario Flora Male 71 M50+ 17 TEAM ALDO MORO PALUZZA DYANFIT 00:08:24 90 00:27:50 78 00:43:34 75 0 00:50:46 73
401 Katie Beecher Female 3 F35+ 2 Mynydd Du 00:08:44 117 00:28:23 90 00:44:05 82 00:47:39 70 00:50:54 74
303 Steve Spence Male 72 M45+ 19 Wirral AC 00:08:14 78 00:27:37 73 00:43:12 73 00:47:00 65 00:50:56 75
334 Tore Klanderud Male 73 M45+ 20 Varegg 00:08:31 96 00:28:06 81 00:43:51 78 00:47:32 68 00:50:57 76
549 Dafydd Roberts Male 74 M50+ 18 oldskool mtb 00:08:17 82 00:28:13 84 00:44:01 80 00:47:40 73 00:51:13 77
508 David Wilcox Male 75 M50+ 19 FELL RUNNERS ASSOCIATION 00:08:09 75 00:28:01 79 00:43:53 79 00:47:40 72 00:51:20 78
531 Elio Settembrini Male 76 M50+ 20 ASD Atletica Capo di leuca 00:08:41 109 00:28:14 85 00:44:07 83 00:47:53 74 00:51:22 79
558 Johs Gjesdal Male 77 M50+ 21 Il. Varegg 00:08:23 87 00:27:49 74 00:43:37 76 00:47:36 69 00:51:26 80
224 Christian Friis Male 78 M40+ 20 Blovstrød Løverne 00:08:05 67 00:27:50 76 00:43:32 74 00:47:17 67 00:51:26 81
517 Paul Dugdale Male 79 M50+ 22 Helm Hill Runners 00:08:20 84 00:27:50 77 00:43:51 77 00:47:39 71 00:51:34 82
426 Shona Robertson Female 4 F40+ 2 SHETLESTON HARRIERS 00:08:33 99 00:28:24 91 00:44:08 84 00:47:57 75 00:51:34 83
240 Toby Evans Male 80 M40+ 21 Rossendale Harriers 00:08:16 80 00:28:19 88 00:44:04 81 00:47:57 76 00:51:37 84
349 Jamie Baron Male 81 M45+ 21 Black Combe Runners 00:08:23 88 00:28:33 95 00:44:10 85 00:47:57 77 00:51:37 85
326 Neil Ashcroft Male 82 M45+ 22 Ambleside A C 00:08:36 102 00:28:27 93 00:44:26 89 00:48:14 81 00:51:42 86
529 Andy Dickenson Male 83 M50+ 23 Dark Peak Fellrunners 00:08:42 111 00:28:16 87 00:44:37 93 00:48:15 82 00:51:45 87
421 Paula Canning Female 5 F40+ 3 Athletics Nelson New Zealand 00:08:21 86 00:28:26 92 00:44:16 87 00:48:10 78 00:51:54 88
119 Glen Speake Male 84 M35+ 18 Mercia fell runners 00:08:03 59 00:27:49 75 00:44:11 86 00:48:10 79 00:51:59 89
201 Alastair Murray Male 85 M40+ 22 00:08:29 95 00:28:46 99 00:45:04 97 00:48:40 86 00:52:10 90
315 David Alexander Male 86 M45+ 23 West Cheshire 00:08:05 65 00:28:05 80 00:44:19 88 00:48:13 80 00:52:14 91
127 Paul Carman Male 87 M35+ 19 Wharfedale Harriers 00:08:42 113 00:28:08 82 00:44:27 90 00:48:24 84 00:52:15 92
345 Fiorenzo Todesco Male 88 M45+ 24 Atl. S. Martino Coop Casarsa 00:08:20 83 00:28:30 94 00:44:59 95 00:48:56 88 00:52:34 93
347 Paul Synnott Male 89 M45+ 25 00:08:35 100 00:28:36 98 00:44:57 94 00:48:47 87 00:52:36 94
504 Oystein Brun Male 90 M50+ 24 Varegg 00:08:24 89 00:28:09 83 00:44:30 91 00:48:33 85 00:52:40 95
622 Lucy Elliott Female 6 F45+ 1 Winchester and District AC 00:08:28 94 00:28:15 86 00:44:36 92 00:48:18 83 00:52:42 96
513 Steven Brennan Male 91 M50+ 25 00:08:28 93 00:28:55 105 00:45:33 107 00:49:12 92 00:52:49 97
202 Mike Evans Male 92 M40+ 23 Llanelli AAC 00:08:48 120 00:28:55 106 00:45:13 98 00:49:04 90 00:52:55 98
420 Sara Wagner Female 7 F40+ 4 Brooks Inspire Daily Elite Tea 00:08:32 97 00:29:01 107 00:45:14 99 00:49:10 91 00:53:00 99