Showing 1 to 100 of 534 results
Bib First Name Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Club Swim Pos T1 Pos Bike Pos T2 Pos Run Pos Chip Time Chip Pos
1 Ewan BROWN Male 1 MOPEN 1 Edinburgh Road Club 00:15:30 5 00:00:57 11 01:30:19 2 00:00:54 9 00:37:01 2 02:24:40 1
3 Alex FOSTER Male 2 MOPEN 2 Champion Systems-VCuk Race Tea 00:14:42 2 00:00:53 5 01:31:48 5 00:00:50 4 00:40:18 13 02:28:29 2
549 Paul HAWKINS Male 3 MOPEN 3 www.PaulHawkins.org 00:15:33 6 00:00:56 10 01:30:57 4 00:00:57 17 00:41:27 18 02:29:48 3
4 James HOCKIN Male 4 MOPEN 4 Welsh Coast Cycles 00:16:06 7 00:01:06 18 01:35:38 11 00:00:54 11 00:36:40 1 02:30:23 4
15 Pete DYSON Male 5 MOPEN 5 00:18:00 15 00:01:07 19 01:30:16 1 00:01:06 40 00:40:00 11 02:30:26 5
42 Jack MACFARLANE Male 6 MOPEN 6 TT i-ride Race Team 00:17:06 10 00:01:01 12 01:33:50 6 00:00:52 5 00:39:19 4 02:32:07 6
93 Brian FOGARTY Male 7 MOPEN 7 Team FITT/Universal 00:20:30 42 00:01:02 14 01:30:27 3 00:01:00 24 00:39:21 5 02:32:17 7
2 Lewis ECCLESTON Male 8 MU23 1 Astley & Tyldesley Road Runner 00:17:02 9 00:00:56 8 01:34:50 9 00:00:56 15 00:39:22 6 02:33:03 8
506 Team Jones Hardcox Male 9 M-RELAY 1 Jones Hardcox 00:18:01 16 00:00:51 4 01:34:17 8 00:00:47 2 00:39:49 8 02:33:42 9
520 Team david armitage Male 10 M-RELAY 2 david armitage 00:18:18 18 00:00:54 6 01:35:03 10 00:00:46 1 00:40:10 12 02:35:08 10
444 Ross HOSKING Male 11 MU23 2 Cadence Tri 00:14:36 1 00:00:49 3 01:34:09 7 00:01:06 41 00:46:03 66 02:36:42 11
6 Steve SCHOFIELD Male 12 M40+ 1 Tri Preston 00:16:16 8 00:00:55 7 01:38:00 14 00:00:54 7 00:40:57 14 02:37:00 12
82 Anthony FRAZER Male 13 MOPEN 8 Belpark Triathlon Club 00:21:36 86 00:01:53 110 01:36:10 12 00:00:59 23 00:41:31 20 02:42:08 13
7 Arthur CONNELL Male 14 MOPEN 9 Evolution Bikes 00:20:39 48 00:01:59 116 01:37:58 13 00:01:15 68 00:41:12 16 02:43:00 14
96 Richard LOMAS Male 15 MOPEN 10 Brat 00:21:13 70 00:02:09 146 01:39:05 17 00:01:02 29 00:39:49 9 02:43:16 15
31 Richard DANDO Male 16 MOPEN 11 Pencoed Tri Club 00:18:44 22 00:01:09 24 01:42:57 33 00:00:49 3 00:40:00 10 02:43:37 16
100 Aidan CAMPBELL Male 17 MOPEN 12 Thames Turbo i-Ride Race Team 00:17:28 13 00:01:07 20 01:45:03 49 00:00:58 19 00:39:34 7 02:44:09 17
12 Natalie SEYMOUR Female 1 FOPEN 1 00:18:53 24 00:01:06 17 01:40:44 20 00:00:53 6 00:42:50 27 02:44:23 18
118 David GLOSSY Male 18 M40+ 2 Green light-Corley tori team 00:17:26 12 00:01:12 28 01:42:09 30 00:01:05 38 00:43:28 34 02:45:19 19
553 Phillip LYNES Male 19 MOPEN 13 GOG Triathlon 00:18:20 19 00:00:56 9 01:42:59 34 00:00:59 21 00:42:20 23 02:45:31 20
99 Mat IVINGS Male 20 M40+ 3 High Peak Triathlon 00:21:07 65 00:01:31 68 01:38:15 15 00:01:25 113 00:43:41 35 02:45:57 21
526 Greg CHERRY Male 21 MOPEN 14 Tri Camp TFN Race Team 00:15:03 3 00:01:14 32 01:41:57 26 00:01:12 58 00:46:43 73 02:46:07 22
557 Alun Wyn JONES Male 22 MOPEN 15 City of Chester Triathlon Club 00:21:22 78 00:01:21 42 01:38:24 16 00:01:02 30 00:45:41 62 02:47:49 23
60 Tom LAWTON Male 23 MOPEN 16 Crosstrax 00:20:56 58 00:01:22 49 01:41:45 24 00:01:00 26 00:43:08 31 02:48:09 24
44 Iain MURRAY Male 24 M40+ 4 City of Chester Triathlon Club 00:18:24 20 00:01:04 16 01:44:31 43 00:00:54 12 00:44:12 38 02:49:03 25
34 Tom PICKERING Male 25 MOPEN 17 00:21:25 80 00:01:45 95 01:40:11 19 00:01:19 83 00:44:59 46 02:49:36 26
41 Andrew HOWARTH Male 26 MOPEN 18 City of Chester Triathlon Club 00:20:54 57 00:01:15 33 01:43:37 38 00:01:14 63 00:43:09 32 02:50:07 27
114 Geoffrey MULLETT Male 27 M40+ 5 00:21:08 68 00:02:30 197 01:41:44 23 00:01:32 149 00:43:18 33 02:50:10 28
315 Rob Hurcom Male 28 M40+ 6 00:20:18 38 00:02:08 141 01:42:08 29 00:01:07 42 00:44:34 40 02:50:14 29
63 Steve WILLIAMS Male 29 M40+ 7 brats 00:20:06 34 00:01:31 62 01:44:31 44 00:01:14 65 00:43:01 29 02:50:20 30
73 Warren GRIGG Male 30 MOPEN 19 00:18:42 21 00:02:10 147 01:39:49 18 00:02:16 330 00:47:44 87 02:50:38 31
551 Steven WALKER Male 31 M50+ 1 City of Chester Triathlon Club 00:19:48 31 00:01:59 117 01:44:59 48 00:01:22 100 00:42:44 26 02:50:51 32
46 Emyr JONES Male 32 MOPEN 20 00:22:24 108 00:01:53 111 01:40:44 21 00:01:05 34 00:45:16 57 02:51:20 33
104 Mark JACKSON Male 33 M40+ 8 00:24:15 189 00:02:08 140 01:42:17 31 00:01:03 32 00:41:43 21 02:51:25 34
554 Paul TAYLOR Male 34 M40+ 9 00:21:39 87 00:01:47 101 01:41:53 25 00:01:11 56 00:45:40 61 02:52:09 35
81 Paul DUNN Male 35 M50+ 2 Thr Endurance Store 00:21:19 75 00:01:21 43 01:44:09 41 00:01:15 69 00:44:33 39 02:52:35 36
75 Damian MONAGHAN Male 36 MOPEN 21 Barclays Triathlon Club 00:21:16 72 00:01:41 90 01:43:06 36 00:01:08 46 00:45:27 58 02:52:35 37
22 Roland EVANS Male 37 M40+ 10 TFN Tri Club 00:20:46 51 00:01:34 74 01:44:31 42 00:01:09 47 00:44:43 42 02:52:40 38
95 Daniel PEARSON Male 38 MOPEN 22 00:20:50 56 00:01:22 47 01:45:46 53 00:01:11 54 00:43:48 36 02:52:54 39
513 Team BADGAS Mixed 1 MX-RELAY 1 BADGAS 00:21:54 95 00:01:03 15 01:44:04 40 00:01:08 45 00:44:49 43 02:52:55 40
112 Matthew JACKSON Male 39 MOPEN 23 00:21:02 60 00:01:43 94 01:45:38 52 00:01:22 101 00:44:36 41 02:54:20 41
251 Callum ROWLINSON Male 40 MU23 3 00:22:31 112 00:02:26 185 01:50:21 84 00:01:38 182 00:37:33 3 02:54:26 42
10 Andrew BIRCH Male 41 M40+ 11 Oswestry Peleton 00:21:09 69 00:01:28 56 01:47:54 66 00:01:38 183 00:42:30 24 02:54:36 43
464 David WILCOCK Male 42 M40+ 12 Cherwell 00:23:26 156 00:01:09 23 01:43:03 35 00:01:10 52 00:46:33 70 02:55:20 44
35 Ryan WILLIS Male 43 MOPEN 24 City of Chester Triathlon Club 00:21:28 85 00:01:12 26 01:46:49 59 00:00:58 18 00:45:01 49 02:55:26 45
559 Adrian MCGREEVY Male 44 MOPEN 25 00:23:03 135 00:01:37 79 01:45:04 50 00:01:36 172 00:44:10 37 02:55:29 46
535 Richard SMITH Male 45 MOPEN 26 Leigh Harriers AC 00:23:17 147 00:01:31 65 01:46:58 62 00:01:10 50 00:42:52 28 02:55:46 47
86 Stephen HUNT Male 46 M50+ 3 Leeds Bradford Tri Club 00:21:08 67 00:01:40 86 01:43:58 39 00:01:12 59 00:48:06 98 02:56:02 48
11 Team RICHARDS Mixed 2 MX-RELAY 2 Leeds Bradford Tri Club 00:20:19 39 00:01:15 34 01:45:28 51 00:01:08 44 00:47:56 92 02:56:03 49
56 Geraint MORRIS Male 47 M40+ 13 Manchester Triathlon Club 00:19:33 29 00:03:14 290 01:46:29 57 00:01:47 225 00:45:10 52 02:56:12 50
83 Lewis CHERRY Male 48 MOPEN 27 00:15:23 4 00:01:17 35 01:50:48 87 00:01:09 48 00:48:04 97 02:56:39 51
510 Team whosbrightideawasthis Male 49 M-RELAY 3 whosbrightideawasthis 00:20:35 44 00:01:18 36 01:42:05 27 00:00:59 20 00:52:02 166 02:56:58 52
68 Steve BUTLER Male 50 M40+ 14 Malvern Triathlon Club 00:20:49 54 00:02:05 127 01:42:50 32 00:01:20 85 00:50:07 131 02:57:08 53
370 Bradley POLLITT Male 51 MOPEN 28 City of Chester Triathlon Club 00:25:27 243 00:02:53 249 01:43:07 37 00:01:14 67 00:44:57 45 02:57:36 54
27 Matthew HUNTBACH Male 52 MOPEN 29 00:20:32 43 00:02:12 152 01:46:25 56 00:01:19 82 00:47:15 81 02:57:41 55
87 Julian GOUDGE Male 53 M40+ 15 Chorley Tri 00:24:02 178 00:02:07 136 01:48:44 72 00:01:18 76 00:42:34 25 02:58:43 56
518 Team ECLECTIC Mixed 3 MX-RELAY 3 ECLECTIC 00:21:04 62 00:01:13 29 01:48:05 67 00:01:04 33 00:47:59 94 02:59:22 57
45 Gary PELOSI Male 54 MOPEN 30 00:23:01 130 00:02:27 186 01:49:43 81 00:01:23 106 00:43:01 30 02:59:32 58
302 Carwyn WILLIAMS Male 55 MU23 4 John Lloyd Racing 00:24:44 223 00:03:51 340 01:47:04 63 00:01:40 190 00:42:19 22 02:59:37 59
515 Team Hooligans Male 56 M-RELAY 4 Hooligans 00:22:20 104 00:01:14 31 01:48:41 71 00:01:03 31 00:47:01 78 03:00:17 60
544 Dylan WILLIAMS Male 57 MOPEN 31 00:24:18 191 00:01:40 84 01:41:39 22 00:01:38 181 00:51:07 145 03:00:18 61
211 David CUNNINGHAM Male 58 MOPEN 32 Knutsford Tri Club 00:19:27 27 00:01:41 89 01:47:44 64 00:01:13 62 00:50:22 138 03:00:25 62
516 Team Bri Male 59 M-RELAY 5 Bri 00:21:50 92 00:00:36 1 01:55:55 144 00:01:05 35 00:41:07 15 03:00:31 63
527 Helen TALBOT Female 2 FOPEN 2 Nuneaton Triathlon Club 00:20:50 55 00:01:30 59 01:52:29 101 00:01:20 88 00:45:00 47 03:01:06 64
125 Dorothy LIVIABELLA Female 3 F40+ 1 00:21:52 94 00:01:13 30 01:48:19 69 00:01:11 53 00:48:37 106 03:01:10 65
415 Martin GARNETT Male 60 MOPEN 33 00:23:24 154 00:02:07 134 01:49:27 79 00:01:24 108 00:45:12 55 03:01:32 66
76 Mark MITCHELL Male 61 M40+ 16 Warrington Tri Club 00:22:22 107 00:01:31 64 01:48:36 70 00:01:21 91 00:47:44 88 03:01:33 67
80 Richard SARGEANT Male 62 M40+ 17 00:20:57 59 00:02:48 238 01:48:52 74 00:01:11 55 00:48:03 96 03:01:49 68
262 Andy DIBBLE Male 63 M50+ 4 00:21:42 88 00:02:35 204 01:51:01 89 00:01:25 115 00:45:13 56 03:01:54 69
264 Mike STOCKTON Male 64 MOPEN 34 Knutsford Tri Club 00:24:25 198 00:01:38 80 01:45:57 54 00:01:13 61 00:48:51 109 03:02:03 70
102 Colin MINSHULL Male 65 M40+ 18 City of Chester Triathlon Club 00:22:55 125 00:01:39 82 01:50:35 85 00:01:16 72 00:46:32 69 03:02:56 71
292 Jack WALSH Male 66 MOPEN 35 00:20:08 35 00:02:06 130 01:46:55 60 00:01:24 109 00:52:48 180 03:03:20 72
103 Simon DOYLE Male 67 MOPEN 36 00:20:48 53 00:02:25 183 01:53:00 111 00:01:46 217 00:45:56 65 03:03:53 73
101 Nick HORDER Male 68 MOPEN 37 Welland Valley Triathlon CLub 00:22:30 111 00:03:01 265 01:42:07 28 00:01:41 195 00:55:03 218 03:04:21 74
479 Chris RYAN Male 69 MOPEN 38 Mersey Tri 00:26:16 257 00:02:27 187 01:48:46 73 00:01:50 240 00:45:36 60 03:04:52 75
78 Stefan RIDER Male 70 M40+ 19 Tri-Anglian 00:21:05 64 00:02:07 135 01:51:59 97 00:01:32 148 00:48:13 101 03:04:54 76
66 Rob SMITH Male 71 MOPEN 39 Manchester Triathlon Club 00:22:08 101 00:02:17 169 01:46:09 55 00:01:35 163 00:52:48 181 03:04:55 77
530 Nick ROBERTS Male 72 M40+ 20 City of Chester Triathlon Club 00:22:50 122 00:02:16 166 01:50:13 83 00:01:26 117 00:48:14 102 03:04:57 78
14 Lindsay GRIFFITHS Female 4 FOPEN 3 Total Tri Training 00:20:22 40 00:01:29 57 01:53:38 119 00:01:14 66 00:48:19 103 03:05:01 79
508 Team Tri Acton Bridge Male 73 M-RELAY 6 Tri Acton Bridge 00:28:34 333 00:01:18 37 01:49:22 78 00:00:54 8 00:45:00 48 03:05:06 80
340 Paul EMMOTT Male 74 M40+ 21 Rossendale Tri Club 00:22:40 116 00:01:34 73 01:44:55 47 00:01:21 90 00:55:03 219 03:05:32 81
18 David HIGGINS Male 75 M40+ 22 00:32:45 405 00:02:09 145 01:44:45 46 00:00:59 22 00:45:05 50 03:05:42 82
539 Steve LYONS Male 76 M40+ 23 Team Tri Guru 00:23:41 168 00:01:37 78 01:47:46 65 00:01:25 111 00:51:25 154 03:05:53 83
90 Andy HENRY Male 77 M40+ 24 00:21:04 63 0 0 01:55:35 428 00:49:16 115 03:05:54 84
13 Team Helen Female 5 F-RELAY 1 Eryri harriers 00:24:27 201 00:01:33 72 01:52:26 98 00:00:55 13 00:46:47 74 03:06:06 85
107 Tim RICHARDS Male 78 M50+ 5 Kingfisher 00:22:16 103 00:02:09 143 01:51:02 90 00:01:49 239 00:49:03 112 03:06:17 86
105 Chris FLAVELL Male 79 M40+ 25 Warrington Tri Club 00:20:41 49 00:01:41 92 01:44:38 45 00:01:31 141 00:57:52 281 03:06:21 87
218 Peter HUGHES Male 80 MOPEN 40 Leicester Triathlon Club 00:23:08 138 00:03:04 274 01:51:00 88 00:01:26 118 00:47:48 89 03:06:24 88
106 Matt WIDDALL Male 81 M40+ 26 00:23:12 143 00:02:00 118 01:50:36 86 00:01:27 121 00:49:58 129 03:07:10 89
121 Rob GARNER Male 82 MOPEN 41 Knutsford Tri Club 00:19:23 26 00:02:41 220 01:51:56 96 00:01:43 206 00:52:04 169 03:07:45 90
346 Mark EMMETT Male 83 M50+ 6 Thame & Risborough Triathletes 00:20:18 36 00:02:13 156 01:53:15 115 00:02:31 363 00:50:17 136 03:08:32 91
393 Darren HOLMAN Male 84 MOPEN 42 East Grinstead Triathlon Club 00:23:30 159 00:02:45 230 01:52:58 110 00:01:25 112 00:48:00 95 03:08:36 92
62 Andrew LEVER Male 85 M40+ 27 Chorlton Runners 00:20:38 46 00:02:21 176 01:54:33 126 00:01:40 189 00:49:32 118 03:08:42 93
323 Shaun SCHEMBRI Male 86 M40+ 28 00:23:50 173 00:02:38 209 01:49:49 82 00:02:13 320 00:50:15 133 03:08:44 94
433 Paul JONES Male 87 MOPEN 43 00:23:18 149 00:02:15 162 01:55:52 141 00:01:28 125 00:45:56 64 03:08:46 95
72 Tony FOSTER Male 88 M50+ 7 Astley & Tyldesley Road Runner 00:24:34 211 00:01:33 71 01:51:24 93 00:01:44 210 00:49:36 119 03:08:49 96
478 Matthew HARRISON Male 89 MOPEN 44 00:23:20 153 00:03:15 292 01:55:24 137 00:01:42 200 00:45:11 53 03:08:50 97
123 Simon GALLOWAY Male 90 M40+ 29 00:22:11 102 00:02:08 139 01:52:33 102 00:01:47 221 00:50:17 135 03:08:54 98
240 Simon FOX Male 91 M40+ 30 Calderdale Tri 00:23:38 166 00:02:39 214 01:52:56 109 00:01:47 226 00:47:59 93 03:08:57 99
536 Gareth ARCHER Male 92 M50+ 8 Trident Triathletes 00:20:01 33 00:01:55 112 01:55:38 139 00:01:25 110 00:50:59 142 03:09:55 100