Showing 401 to 500 of 16113 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team 10K Stage Position 10M Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Photo
4067 Andrew Chambers Male 29 MSEN 20 00:33:46 32 00:54:44 30 01:11:51 32 01:11:48 32
1515 Aled Hughes Male 79 M35+ 20 Aberystwyth A.C. 00:35:51 99 00:58:03 88 01:16:14 88 01:16:11 88
3910 Richard Ross Male 168 M40+ 20 00:37:15 164 01:01:04 175 01:20:51 185 01:20:49 190
2962 Hannah Taunton Female 33 FSEN 20 Taunton Athletic Club 00:39:51 361 01:04:54 379 01:25:20 361 01:25:14 373
2286 Steve Morton Male 375 M45+ 20 New forest runners 00:40:47 469 01:05:49 427 01:26:34 413 01:26:03 413
496 Andrew Brasington Male 427 M50+ 20 Brecon AC 00:41:17 549 01:06:30 496 01:27:21 471 01:27:08 484
1255 Jen Green Female 70 F35+ 20 London Frontrunners 00:42:40 831 01:08:50 752 01:30:39 718 01:30:17 744
1689 Glyn Jones Male 827 M55+ 20 00:43:43 1079 01:10:42 1033 01:32:59 919 01:32:20 943
2892 Alistair Souch Male 1120 MU20 20 00:44:26 1264 01:12:40 1352 01:36:00 1250 01:35:20 1323
3646 Clare Hughes Female 136 F40+ 20 Bridgend AC 00:45:03 1461 01:13:15 1454 01:36:49 1345 01:36:22 1481
1285 Lorraine Griffiths Female 257 F45+ 20 Black pear joggers 00:47:37 2397 01:17:45 2483 01:43:20 2233 01:42:34 2524
4373 Brian Greaves Male 2174 M60+ 20 COSTAIN 00:46:37 2007 01:18:12 2597 01:45:10 2480 01:44:55 3051
2660 Elizabeth Richards Female 482 F50+ 20 Caerleon running club 00:50:46 3890 01:22:07 3753 01:50:59 3422 01:49:28 4042
4827 Alice Broadley Female 842 FU20 20 00:52:45 4929 01:25:32 4838 01:57:55 4656 01:52:54 4907
8206 Paul Clarke Male 3975 M65+ 20 00:54:36 6097 01:27:18 5493 01:58:57 4880 01:54:25 5326
8262 Elaine Davies Female 1143 F55+ 20 00:54:45 6199 01:28:53 6152 02:01:57 5575 01:57:24 6223
17590 Linda Owens Female 3283 F60+ 20 3m Gorseinon road runners 00:57:49 8297 01:33:44 8103 02:24:20 10277 02:06:54 8864
25015 Relay Team Pudsey 20 RELAY 20 Team Pudsey 01:13:37 14477 01:50:40 12774 02:36:05 12132 02:19:01 11436
20870 Monica Roberts Female 5798 F65+ 20 NFWI-WALES 01:16:07 14910 02:04:12 14648 02:54:09 14220 02:43:13 14495
35 Aaron Richmond Male 31 MSEN 21 Bideford 00:34:25 47 00:55:35 39 01:12:21 34 01:12:21 34
3571 Tom Grady Male 80 M35+ 21 Hereford Couriers 00:35:51 98 00:58:09 95 01:16:15 89 01:16:13 89
1241 Matt Govier Male 181 M40+ 21 Les croupiers 00:38:27 233 01:02:00 207 01:21:15 205 01:21:02 201
493 Victoria Brailsford Female 34 FSEN 21 00:39:17 320 01:04:26 343 01:25:30 368 01:25:26 380
293 Carl Astley Male 385 M45+ 21 Cheadle Running Club 00:39:34 338 01:05:19 397 01:26:46 423 01:26:38 437
2894 Peter Sowerby Male 440 M50+ 21 Brecon AC 00:42:15 723 01:07:07 553 01:27:41 484 01:27:05 480
2459 Emily Payne Female 82 F35+ 21 00:42:50 875 01:09:43 876 01:31:52 816 01:31:26 849
1729 Roger Jones Male 832 M55+ 21 00:43:38 1058 01:10:16 959 01:33:02 924 01:32:02 910
11028 Tom Mccann Male 1196 MU20 21 00:41:17 551 01:06:53 528 01:36:42 1331 01:28:24 572
3778 Elinor Mcnamara Female 141 F40+ 21 00:45:45 1680 01:13:26 1492 01:37:12 1392 01:36:00 1428
1851 Louise Letman Female 263 F45+ 21 00:48:12 2643 01:17:59 2539 01:43:35 2265 01:41:55 2404
1142 Richard Fortt Male 2193 M60+ 21 00:48:55 2966 01:19:56 3105 01:45:18 2503 01:44:51 3029
4678 Mary Beech Female 484 F50+ 21 Brackla Harriers 00:50:01 3529 01:21:11 3489 01:51:04 3429 01:47:18 3538
10517 Isabella James Female 908 FU20 21 00:53:52 5605 01:25:36 4862 01:59:01 4894 01:50:34 4301
5435 Lawrence Evans Male 3990 M65+ 21 00:52:34 4825 01:26:04 5021 01:59:02 4900 01:55:11 5546
12416 Cecilia Woods Female 1252 F55+ 21 Bolton United Harriers&AC 00:54:28 5977 01:29:22 6359 02:03:08 5861 01:57:11 6155
10835 Susan Lawrence Female 3395 F60+ 21 01:03:37 11379 01:43:51 11206 02:25:26 10474 02:16:20 10921
25004 Relay Team Port Talbot 21 RELAY 21 Port Talbot 00:59:40 9382 01:46:58 11980 02:37:53 12403 02:26:20 12691
18203 Elisabeth Roth Female 5823 F65+ 21 01:08:53 13306 02:00:59 14314 02:54:28 14255 02:40:14 14260
19 Stuart Spencer Male 32 MSEN 22 Notts AC 00:33:52 37 00:55:20 37 01:12:34 35 01:12:33 35
3834 Richard Pascoe Male 85 M35+ 22 Mile High Running Club 00:35:44 94 00:58:07 92 01:16:33 95 01:16:30 96
838 Robert Davies Male 186 M40+ 22 islwyn running club 00:38:20 226 01:02:02 209 01:21:35 210 01:21:29 218
307 Laura Backhouse Female 35 FSEN 22 Team Bath AC 00:40:58 495 01:05:25 403 01:25:35 372 01:25:27 382
1294 Simon Griffiths Male 393 M45+ 22 Black pear joggers 00:40:41 457 01:05:25 405 01:26:50 433 01:26:04 416
2628 Paul Rees Male 457 M50+ 22 Port Talbot Harriers 00:41:58 668 01:07:23 578 01:27:53 502 01:27:35 513
14366 Michelle Boddy Female 89 F35+ 22 00:42:29 780 01:07:46 614 01:32:42 886 01:28:18 563
3022 Peter Thomas Male 854 M55+ 22 Caerleon running club 00:43:41 1069 01:10:36 1017 01:33:23 949 01:33:02 1025
1299 Gethin Gronow Male 1201 MU20 22 00:43:53 1122 01:12:19 1286 01:36:43 1336 01:36:12 1460
879 Emma Denman Female 151 F40+ 22 00:44:28 1274 01:13:44 1561 01:37:37 1451 01:37:19 1625
12693 Sally German Female 295 F45+ 22 00:46:04 1799 01:13:48 1582 01:44:48 2434 01:36:10 1456
451 Steve Bool Male 2228 M60+ 22 0 01:19:54 3094 01:45:31 2543 01:44:34 2965
4842 Tree Brotherton Female 499 F50+ 22 00:49:48 3406 01:20:18 3206 01:51:30 3497 01:46:00 3273
5036 Anna Cole Female 944 FU20 22 00:50:59 3985 01:25:58 4985 01:59:28 5001 01:55:47 5719
4520 Brinley Aherne Male 4070 M65+ 22 00:54:31 6022 01:27:40 5641 01:59:36 5025 01:54:53 5451
10845 Anne Leeson Female 1296 F55+ 22 00:53:27 5335 01:26:45 5265 02:03:50 6021 01:54:18 5294
12384 Sue Wilshere Female 3656 F60+ 22 01:04:02 11537 01:45:12 11536 02:28:19 10936 02:19:00 11433
25009 Relay Team Cardiff 1 22 RELAY 22 Cardiff 1 01:03:04 11097 01:51:39 12964 02:42:26 13004 02:28:18 12925
18992 Carole Waring Female 6332 F65+ 22 01:14:59 14723 02:05:32 14762 03:05:56 14982 02:50:06 14910
52 Runner Number 52 Male 33 MSEN 23 00:33:18 30 00:54:48 33 01:12:38 36 01:12:37 36
3334 Henry Wright Male 90 M35+ 23 White Rock Runners 00:34:54 60 00:57:30 79 01:16:55 100 01:16:53 102
3071 Lindsay Toulson Male 192 M40+ 23 York Knavesmire Harriers 00:37:59 201 01:02:05 212 01:21:45 216 01:21:45 227
1877 Emily Brown Female 36 FSEN 23 00:40:04 387 01:05:13 389 01:26:08 396 01:25:53 407
1701 Kevin Jones Male 402 M45+ 23 Les Croupiers 00:40:21 417 01:06:09 461 01:27:01 443 01:26:55 463
3639 Dean House Male 489 M50+ 23 Pegasus 00:41:00 500 01:07:04 545 01:28:25 536 01:28:22 570
1377 Rebecca Harrison Female 90 F35+ 23 Cheadle RC 00:40:00 379 01:07:48 620 01:32:47 893 01:32:39 973
4416 John Carroll Male 923 M55+ 23 00:43:20 1000 01:10:28 995 01:34:01 1022 01:32:54 1004
12876 Alexander Le Grys Male 1263 MU20 23 00:41:27 576 01:07:41 608 01:37:17 1406 01:28:59 620
384 Pauline Beer Female 164 F40+ 23 Taunton 00:46:27 1931 01:14:09 1670 01:38:40 1587 01:37:19 1627
3897 Angela Ridge Female 307 F45+ 23 Run 4 All Neath 00:48:48 2911 01:19:17 2889 01:45:10 2483 01:44:34 2966
4014 Ian Walwyn Male 2235 M60+ 23 Malvern Joggers 00:48:00 2559 01:19:01 2817 01:45:33 2551 01:44:32 2958
8215 Bm Collingborn Female 539 F50+ 23 Aberystwyth 00:51:50 4444 01:23:29 4167 01:52:26 3651 01:48:14 3749
21476 Ellie Weaver Female 945 FU20 23 00:51:00 3991 01:25:59 4990 01:59:29 5002 01:55:48 5725
9793 John Doyle Male 4102 M65+ 23 00:53:11 5173 01:25:35 4850 01:59:50 5079 01:51:26 4544
4199 Frances Knight Female 1366 F55+ 23 Run4all 00:56:17 7327 01:30:19 6770 02:04:37 6205 01:58:36 6593
9283 Stephanie Boyer Female 3785 F60+ 23 01:03:28 11308 01:43:57 11225 02:29:41 11168 02:15:32 10785
25005 Relay Team Lloyds Bank Ladies 23 RELAY 23 Lloyds Bank ladies 01:00:55 10043 01:50:47 12810 02:45:45 13420 02:31:39 13392
14841 Denise Cousins Female 6623 F65+ 23 01:20:45 15370 02:14:50 15328 03:16:06 15412 03:00:16 15351
23 Dan Nash Male 34 MSEN 24 East Cornwall AC 00:32:48 27 00:54:35 29 01:12:43 37 01:12:43 37
2727 John Rooney Male 91 M35+ 24 Nailsea Running Club 00:36:16 117 00:58:41 106 01:16:56 101 01:16:50 101
685 Brent Colvin Male 194 M40+ 24 Bideford AAC 00:38:58 273 01:02:28 227 01:21:48 218 01:21:25 216
16221 Hannah Hughes Female 37 FSEN 24 00:41:06 514 01:06:08 459 01:26:10 397 01:25:45 400
1295 Dylan Grimes Male 409 M45+ 24 Barnes Runners 00:40:01 382 01:05:49 429 01:27:07 451 01:27:01 476
2995 David Thomas Male 497 M50+ 24 Sarn Helen 00:41:02 505 01:07:07 554 01:28:37 544 01:28:25 573
2296 Sally Munro Female 101 F35+ 24 00:44:14 1211 01:11:45 1189 01:34:04 1028 01:33:50 1110
2303 Aldo Mussi Male 975 M55+ 24 Cobra 00:43:32 1035 01:11:19 1113 01:34:36 1080 01:34:07 1152
457 Ed Bottrill Male 1454 MU20 24 00:46:38 2011 01:15:13 1877 01:39:00 1624 01:38:11 1752
4081 Shan Carver Female 178 F40+ 24 00:46:40 2022 01:15:19 1892 01:39:35 1690 01:38:46 1869
8312 Christopher Economides Male 2239 M60+ 24 Penarth And Dinas Runners 00:48:33 2800 01:17:11 2344 01:45:34 2558 01:41:25 2314
1066 Louise Evans Female 322 F45+ 24 Ebbw Vale Running Club 00:50:00 3526 01:20:09 3156 01:45:40 2582 01:44:18 2907
16394 Ruth Johansen Female 548 F50+ 24 00:48:39 2846 01:19:23 2924 01:52:39 3695 01:44:08 2854
7167 Peter Reddy Male 4180 M65+ 24 00:52:57 5040 01:27:02 5389 02:00:19 5188 01:56:33 5964
10745 Sarah Kavanagh Female 1168 FU20 24 00:53:43 5507 01:25:50 4946 02:02:15 5655 01:51:47 4627
7296 Kim Rockliffe Female 1373 F55+ 24 00:56:03 7175 01:30:58 7051 02:04:39 6214 02:00:03 7080
19959 Jacqueline Lloyd Female 4002 F60+ 24 Maldwyn Harriers 01:06:24 12449 01:45:05 11499 02:31:53 11527 02:17:10 11050
25007 Relay Team Odds 24 RELAY 24 Odds 01:12:22 14237 02:01:40 14378 02:48:29 13702 02:38:14 14074
15121 Linda Defferd Female 6697 F65+ 24 01:28:55 15725 02:21:56 15558 03:20:16 15524 03:04:38 15476
2313 William New Male 35 MSEN 25 Cheltenham & County Harriers 00:34:09 44 00:55:20 36 01:12:46 38 01:12:45 38
2345 James Nunn Male 92 M35+ 25 Les Croupiers 00:35:15 77 00:58:06 91 01:16:57 102 01:16:54 103
3873 Matt Pryor Male 203 M40+ 25 Les Croupiers RC 00:38:52 262 01:02:29 229 01:21:58 227 01:21:45 226
3670 Rhian Jinny-Jones Female 38 FSEN 25 Bristol & West 00:41:11 529 01:06:19 481 01:26:25 409 01:26:21 427
2203 Marcus Meyrick Male 413 M45+ 25 Les Croupiers 00:40:54 487 01:06:06 454 01:27:11 455 01:26:56 465