Showing 101 to 200 of 550 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
438 Simon Bonfield Male 89 MV45 10 01:13:57 101 01:13:53 101
410 Ian Ainscough Male 90 MV55 4 CITY OF CHESTER TRIATHALON CLU 01:13:58 102 01:13:49 100
240 Deborah BarrettS-Walsh Female 13 FV40 6 01:14:00 103 01:13:57 104
377 Dave Morgan Male 91 MV40 17 01:14:01 104 01:13:57 103
41 Steven Roberts Male 92 MV50 8 NWRRC 01:14:01 105 01:13:57 102
560 Rachel Shipley Female 14 FSENIOR 6 ABERGELE HARRIERS 01:14:04 106 01:14:00 105
177 Carole Harrison Female 15 FV50 2 ALTRINCHAM & DISTRICT AC 01:14:18 107 01:14:15 108
257 Suzy Cumming Female 16 FV40 7 01:14:22 108 01:14:20 110
216 Ben Hudson Male 93 MV35 19 NWRRC 01:14:23 109 01:14:17 109
1 Gavin Roche Male 94 MV40 18 01:14:26 110 01:14:23 111
504 Andrew Mayneflower Male 95 MV35 20 01:14:28 111 01:14:08 106
506 Tony Price-Jones Male 96 MSENIOR 32 NWRRC 01:14:33 112 01:14:25 112
442 Katy Nelson Female 17 FSENIOR 7 01:14:35 113 01:14:33 114
568 Richard Smith Male 97 MSENIOR 33 LAWLEY RUNNING CLUB 01:14:41 114 01:14:35 117
287 John Ineson Male 98 MV40 19 01:14:43 115 01:14:29 113
307 Martin Witty Male 99 MV45 11 DEESTRIDERS 01:14:51 116 01:14:35 116
93 Terrry Spencer Male 100 MV35 21 01:14:53 117 01:14:46 119
545 Michael Fitpatrick Male 101 MV40 20 01:14:55 118 01:14:14 107
556 Lindsay Griffiths Female 18 FSENIOR 8 01:14:56 119 01:14:43 118
5095 Alan Steeple Male 102 MV40 21 Chorlton RC 01:15:00 120 01:14:49 121
195 Stephen Seward Male 103 MV40 22 01:15:01 121 01:14:55 122
514 Craig Edwards Male 104 MV40 23 SANDBACH STRIDERS 01:15:05 122 01:14:34 115
443 Stuart Snelson Male 105 MV40 24 BEDFORD HARRIERS 01:15:05 123 01:14:57 123
348 Gemma Roche-Clarke Female 19 FSENIOR 9 BRIDGEND AC 01:15:07 124 01:14:57 124
5096 Craig Berry Male 106 MSENIOR 34 01:15:14 125 01:15:02 125
469 Lee Bailey Male 107 MV35 22 01:15:16 126 01:15:11 126
429 Graham Richards Male 108 MSENIOR 35 01:15:18 127 01:15:13 127
5100 Steven Fallows Male 109 MV35 23 SANDBACH STRIDERS 01:15:21 128 01:14:49 120
407 Michael Stone Male 110 MV55 5 WIRRAL AC 01:15:23 129 01:15:21 128
481 Mark Jessett Male 111 MSENIOR 36 01:15:34 130 01:15:24 129
122 Sian Beck Female 20 FV35 1 PRESTATYN RUNNING CLUB 01:16:10 131 01:16:06 130
227 Ian Kirby Male 112 MV45 12 ELLESMERE PORT RUNNING CLUB 01:16:27 132 01:16:15 133
188 Richard Scamans Male 113 MV40 25 01:16:31 133 01:16:21 135
599 Ian Winter Male 114 MSENIOR 37 01:16:34 134 01:16:12 132
528 Ian Ford Male 115 MV40 26 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:16:53 135 01:16:45 139
445 Jason Williams Male 116 MSENIOR 38 01:16:54 136 01:16:10 131
5079 Paul Hooson Male 117 MV50 9 GOG TRIATHLON 01:16:55 137 01:16:38 136
201 Duncan Jones Male 118 MV35 24 01:16:56 138 01:16:39 137
439 Gari Taylor Male 119 MSENIOR 39 01:17:00 139 01:16:18 134
5092 Carol Williams Female 21 FV35 2 01:17:02 140 01:16:49 140
525 David Telford Male 120 MV65 1 ALTRINCHAM & DISTRICT AC 01:17:02 141 01:16:59 141
341 Matt Dudley Male 121 MV35 25 01:17:04 142 01:16:42 138
571 Arwel Jones Male 122 MV55 6 PRESTATYN RUNNING CLUB 01:17:05 143 01:17:01 143
5093 Gary Marsh Male 123 MV50 10 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:17:16 144 01:17:08 145
572 Gary Jones Male 124 MSENIOR 40 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:17:18 145 01:17:11 146
464 Gareth Roberts Male 125 MV40 27 PRESTATYN RUNNING CLUB 01:17:21 146 01:17:00 142
292 Mark Threadgold Male 126 MV45 13 01:17:32 147 01:17:05 144
544 Ian Jackson Male 127 MV40 28 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:17:35 148 01:17:27 148
415 Warren Brown Male 128 MV40 29 ABERGELE HARRIERS 01:17:49 149 01:17:40 149
6 Stewart Waudby Male 129 MV40 30 MACCLESFIELD HARRIERS 01:18:03 150 01:17:54 150
335 Simon Lake Male 130 MV55 7 ROYTON ROAD RUNNERS 01:18:09 151 01:17:26 147
120 Neil Waghorn Male 131 MSENIOR 41 01:18:22 152 01:18:15 152
534 Stephen Brough Male 132 MSENIOR 42 01:18:22 153 01:18:16 153
422 Daniel Snelson Male 133 MSENIOR 43 ABERGELE HARRIERS 01:18:23 154 01:18:00 151
148 Stacey Baker Female 22 FSENIOR 10 01:18:41 155 01:18:37 157
136 Mark Hammerton Male 134 MV45 14 01:18:42 156 01:18:20 154
224 Zoe Allan Female 23 FSENIOR 11 01:18:49 157 01:18:35 156
167 John Coats Male 135 MV50 11 NORTHERN MASTERS ATHLETICS CLU 01:18:49 158 01:18:34 155
152 Matt Toogood Male 136 MV35 26 01:18:59 159 01:18:47 158
66 Simon Turner Male 137 MSENIOR 44 SOUTH CHESHIRE HARRIERS 01:19:12 160 01:18:53 159
603 Linda Jones Female 24 FV50 3 WREXHAM AAC 01:19:15 161 01:19:04 160
359 Kevin Curtis Male 138 MV55 8 ELLESMERE PORT RUNNING CLUB 01:19:21 162 01:19:11 161
604 Edith Gruber Female 25 FSENIOR 12 CYBI STRIDERS 01:19:30 163 01:19:25 164
263 Emma Serjeant Female 26 FV35 3 HOLMFIRTH HARRIERS 01:19:30 164 01:19:22 163
153 Patrick Cooney Male 139 MV55 9 ELLESMERE PORT RUNNING CLUB 01:19:32 165 01:19:13 162
150 Stuart Culverhouse Male 140 MV40 31 NWRRC 01:19:43 166 01:19:35 165
5085 Christopher Hill Male 141 MSENIOR 45 MTC 01:20:00 167 01:19:53 166
543 James Wilkinson Male 142 MV40 32 01:20:02 168 01:19:57 168
5101 Kevin Higgins Male 143 MV50 12 NWRRC 01:20:06 169 01:19:58 169
532 Ian Richards Male 144 MV55 10 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:20:12 170 01:20:04 170
175 Mark James Male 145 MV40 33 LAWLEY RUNNING CLUB 01:20:17 171 01:19:54 167
197 David Gardner Male 146 MV70 1 NWRRC 01:20:19 172 01:20:16 172
149 Lesley Goodson Female 27 FV50 4 NWRRC 01:20:22 173 01:20:14 171
490 Vernon Pownall Male 147 MV60 4 ABERGELE HARRIERS 01:20:25 174 01:20:20 174
453 Cheryl Frost Female 28 FV50 5 NWRRC 01:20:25 175 01:20:19 173
174 Chris Phillipson Male 148 MV35 27 01:20:36 176 01:20:33 176
255 Richard Albel Male 149 MV35 28 JESTERS 01:20:43 177 01:20:27 175
133 Colin Davies Male 150 MV65 2 ALTRINCHAM & DISTRICT AC 01:20:48 178 01:20:47 177
198 Kay Hatton Female 29 FV50 6 NWRRC 01:20:59 179 01:20:52 178
379 Alistair Ware Male 151 MV40 34 01:21:12 180 01:21:06 179
390 Elly Roberts Female 30 FSENIOR 13 LAWLEY RUNNING CLUB 01:21:35 181 01:21:12 180
590 Laurie Griffith Female 31 FV45 2 GOG TRIATHLON 01:21:39 182 01:21:30 182
344 Nathan Winstanley Male 152 MV35 29 01:21:46 183 01:21:20 181
43 John Watson Male 153 MV50 13 01:21:49 184 01:21:43 187
259 Mike Hough Male 154 MV50 14 01:21:51 185 01:21:41 185
5087 Charles Ashley Male 155 MV55 11 WREXHAM AAC 01:21:55 186 01:21:41 183
232 Jane Cooper Female 32 FV35 4 01:22:01 187 01:21:42 186
582 Chris Law Male 156 MV60 5 01:22:05 188 01:21:49 188
452 Emma Walker Female 33 FV40 8 WALK2RUN 01:22:05 189 01:21:41 184
600 Simon Leah Male 157 MSENIOR 46 01:22:08 190 01:21:59 191
423 Matthew Williams Male 158 MV35 30 01:22:11 191 01:21:57 189
130 Gail Clayton Female 34 FV55 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:22:22 192 01:22:15 192
510 Rebecca Sargeant Female 35 FSENIOR 14 MOSSLEY HILL AC 01:22:27 193 01:22:22 193
588 Mike Pritchard Male 159 MV50 15 PRESTATYN RUNNING CLUB 01:22:37 194 01:21:58 190
529 Llyr Jones Male 160 MV35 31 DENBIGH HARRIERS 01:22:55 195 01:22:44 196
5088 Richard Emberton Male 161 MV45 15 01:22:57 196 01:22:52 197
364 Colin Hunt Male 162 MV60 6 WRECSAM TRI 01:23:08 197 01:22:59 199
239 Gavin Billington Male 163 MSENIOR 47 01:23:11 198 01:23:01 200
299 Alan Gibbon Male 164 MV45 16 HYDE VILLAGE STRIDERS 01:23:13 199 01:22:38 194
234 Teresa Barrett-Walsh Female 36 FV40 9 01:23:16 200 01:23:13 204