Showing 1 to 72 of 72 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club SWIM Stage Position T1 Stage Position RUN Stage Position Chip Time Chip Position
83 Sam Walsh Male 1 M19-29 1 LFTC 00:05:55 3 00:00:23 1 00:19:18 2 00:25:35 1
94 Phil Lynes Male 2 M19-29 2 00:06:04 5 00:00:32 6 00:19:03 1 00:25:38 2
93 John Connolly Male 3 M19-29 3 00:06:24 9 00:00:28 2 00:20:28 4 00:27:19 3
82 Sam Adamson Male 4 M19-29 4 CARDIFF METROPOLITAN UNIVERSIT 00:06:20 8 00:00:32 7 00:21:20 7 00:28:11 4
75 Jonathan Tyler Male 5 M30-39 1 LLANBERIS TRI 00:07:27 17 00:00:31 5 00:20:26 3 00:28:22 5
87 Steve Grundy Male 6 M40-49 1 00:05:43 2 00:00:40 14 00:22:08 12 00:28:30 6
78 Robert Grundy Male 7 M40-49 2 00:05:41 1 00:00:36 13 00:22:27 14 00:28:43 7
81 Tom Connolly Male 8 M19-29 5 TYNE TRI 00:05:55 4 00:00:43 22 00:22:10 13 00:28:47 8
74 Brian Wills Male 9 M40-49 3 LLANBERIS TRI 00:07:13 13 00:00:30 3 00:21:22 8 00:29:03 9
56 Craig Eden Male 10 M19-29 6 COVERYOURCAR.CO.UK RT 00:07:04 12 00:00:35 11 00:21:31 9 00:29:09 10
50 Prysor Aled Male 11 M19-29 7 00:07:42 23 00:00:49 26 00:20:47 5 00:29:17 11
85 Jasmine Bowyer Female 1 F19-29 1 GOG TRIATHLON 00:06:11 6 00:00:34 10 00:22:35 15 00:29:18 12
71 Emyr Evans Male 12 M40-49 4 GOG TRIATHLON 00:07:17 14 00:00:30 4 00:21:47 11 00:29:34 13
49 Gareth Elwyn Jones Male 13 M40-49 5 CSM 00:08:02 28 00:00:36 12 00:21:17 6 00:29:54 14
79 Grant Davidson Male 14 M40-49 6 MERSEY TRI 00:06:19 7 00:01:00 36 00:22:43 16 00:30:00 15
72 Dave Powell Male 15 M40-49 7 TOTAL TRI TRAINING 00:07:45 25 00:00:42 19 00:21:43 10 00:30:10 16
80 Shane Skillin Male 16 M19-29 8 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:06:58 10 00:01:01 38 00:23:55 24 00:31:53 17
73 Dave Owen Male 17 M50-59 1 00:07:42 22 00:00:42 18 00:23:32 22 00:31:55 18
66 Emlyn Roberts Male 18 M30-39 2 00:08:11 31 00:00:54 30 00:23:06 19 00:32:11 19
61 Michael Owen Male 19 M30-39 3 TEAM OWEN 00:07:25 16 00:00:54 29 00:24:01 26 00:32:19 20
65 Paul Griffith Male 20 M40-49 8 00:08:00 27 00:00:44 23 00:23:37 23 00:32:20 21
52 Carl Machin Male 21 M30-39 4 00:07:32 18 00:01:27 46 00:24:00 25 00:32:59 22
76 Bridget Ripley Female 2 F50-59 1 00:07:00 11 00:00:56 32 00:25:06 38 00:33:02 23
69 Karen Newby Female 3 F40-49 1 SCARAB TRI 00:07:19 15 00:00:48 25 00:25:02 37 00:33:08 24
25 Gareth Riley Male 22 M19-29 9 SPECSAVERS BANGOR 00:08:49 37 00:01:14 40 00:23:23 20 00:33:25 25
60 Tom Blackwel Male 23 M19-29 10 BLACK CAT CYCLING CLUB 00:07:34 20 00:01:20 41 00:24:43 33 00:33:37 26
6 Nick Melson Male 24 M40-49 9 00:09:11 42 00:01:41 50 00:22:49 18 00:33:40 27
63 Simon Haworth Male 25 M50-59 2 GLOSSOPDALE HARRIERS 00:08:39 35 00:01:32 49 00:24:03 28 00:34:12 28
43 Andrew Noble Male 26 M40-49 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:12 32 00:00:43 21 00:25:19 39 00:34:13 29
57 Llinos Jones Female 4 F16-18 1 BETSI RUNAWAYS 00:07:36 21 00:01:58 53 00:25:00 36 00:34:34 30
36 Beverley Noble Female 5 F40-49 2 CHASE HARRIERS 00:08:59 39 00:00:59 35 00:24:38 32 00:34:35 31
29 Rhodri Gwyn Jones Male 27 M19-29 11 00:08:07 29 00:00:57 34 00:25:38 42 00:34:40 32
70 Malcolm Harrison Male 28 M60+ 1 GOG TRIATHLON 00:07:43 24 00:00:47 24 00:26:13 44 00:34:42 33
35 William Beaumont Piper Male 29 M16-18 1 00:09:27 45 00:01:22 43 00:24:12 29 00:35:00 34
58 Alun Williams Male 30 M30-39 5 00:08:23 34 00:02:31 66 00:24:12 30 00:35:06 35
96 Sam Faire Male 31 M30-39 6 00:10:14 52 00:01:30 47 00:23:32 21 00:35:15 36
44 Nick Fleet Male 32 M40-49 11 00:07:57 26 00:01:27 45 00:26:15 45 00:35:38 37
11 Thomas Ibbetson Male 33 M19-29 12 SPECSAVERS BANGOR 00:09:07 41 00:01:06 39 00:25:28 41 00:35:39 38
37 Dion Inch Male 34 M19-29 13 00:12:34 65 00:00:34 9 00:22:46 17 00:35:53 39
88 Annie Williams Female 6 F50-59 2 ERYRI HARRIERS 00:09:57 47 00:01:23 44 00:24:56 35 00:36:16 40
32 Edward Gilbertson Male 35 M19-29 14 CHORLEY ATHLETIC AND TRIATHLON 00:09:15 43 00:02:05 57 00:25:24 40 00:36:43 41
59 Bob Blackwell Male 36 M50-59 3 BLACK CAT CYCLING CLUB 00:08:46 36 00:00:56 33 00:27:10 51 00:36:51 42
39 Clare Mitchell Female 7 F40-49 3 CLUB BEICIO MYNYDD DYFFRYN CON 00:09:44 46 00:01:32 48 00:25:54 43 00:37:09 43
51 John Rhys Owen Male 37 M40-49 12 BETSI RUNAWAYS 00:08:53 38 00:00:41 16 00:27:47 53 00:37:19 44
64 Allison Donnelly Female 8 F40-49 4 ERYRI HARRIERS 00:08:10 30 00:00:55 31 00:28:19 57 00:37:23 45
45 Molly Jones Female 9 F19-29 2 00:07:34 19 00:01:00 37 00:29:31 63 00:38:04 46
33 Darren Vaughan Male 38 M30-39 7 00:10:09 51 00:02:00 55 00:26:21 46 00:38:28 47
40 Malcolm R Jones Male 39 M60+ 2 ERYRI HARRIERS 00:11:00 57 00:00:53 28 00:26:46 49 00:38:37 48
24 Sonia Pritchard Female 10 F30-39 1 SONIA 00:09:18 44 00:02:16 61 00:27:37 52 00:39:10 49
62 Sarah Priest Female 11 F40-49 5 00:09:01 40 00:02:24 65 00:27:47 54 00:39:11 50
28 Cathy Petta Female 12 F50-59 3 TORONTO TRIATHLON CLUB 00:10:05 50 00:02:46 69 00:26:27 48 00:39:16 51
38 Dave Hursthouse Male 40 M50-59 4 SABAR CREWE TIGERS 00:10:21 54 00:02:42 68 00:26:22 47 00:39:23 52
27 Gillian Williams Female 13 F30-39 2 00:10:25 56 00:02:21 64 00:26:57 50 00:39:43 53
42 Katherine Wills Female 14 F50-59 4 BETSI RUNAWAYS 00:09:57 48 00:00:40 15 00:29:21 61 00:39:58 54
10 Nicholas Abbinante Male 41 M30-39 8 00:11:08 58 00:01:22 42 00:27:59 56 00:40:28 55
15 Claire Bishop Female 15 F30-39 3 BETSI RUNAWAYS 00:14:54 70 00:00:43 20 00:24:55 34 00:40:30 56
53 James Evans Male 42 M40-49 13 00:08:16 33 00:02:48 70 00:29:35 65 00:40:38 57
5 Team DOLI RACERS1 Female 16 F-TEAM 1 00:11:14 59 00:00:33 8 00:28:56 59 00:40:41 58
19 Dave Mcdonald Male 43 M40-49 14 00:11:15 60 00:02:12 59 00:27:57 55 00:41:23 59
92 Team DOLI RACERS2 Female 17 F-TEAM 2 00:11:34 62 00:00:42 17 00:29:23 62 00:41:37 60
16 Meleri Jones Female 18 F40-49 6 00:10:15 53 00:02:03 56 00:29:21 60 00:41:38 61
4 John Pozzi Male 44 M50-59 5 00:10:25 55 00:02:12 60 00:29:33 64 00:42:09 62
30 Osian Roberts Male 45 M16-18 2 00:15:27 71 00:02:54 71 00:24:02 27 00:42:22 63
95 Alex Farmer Male 46 M19-29 15 00:11:51 63 00:02:16 62 00:28:34 58 00:42:40 64
7 Jago Lyne Male 47 M19-29 16 SPECSAVERS BANGOR 00:17:03 72 00:01:59 54 00:24:33 31 00:43:34 65
20 Andrea Williams-Frost Female 19 F40-49 7 00:11:16 61 00:01:49 52 00:31:12 67 00:44:15 66
3 Kathryn Hewitt Female 20 F50-59 5 GO TRIATHLON 00:13:11 68 00:02:18 63 00:30:43 66 00:46:11 67
2 Jessica Parslow Female 21 F19-29 3 00:12:08 64 00:03:00 72 00:31:37 68 00:46:44 68
34 Dinah Hazeldine Female 22 F50-59 6 GOG TRIATHLON 00:09:59 49 00:02:34 67 00:36:17 71 00:48:50 69
8 Joan Edwards Female 23 F50-59 7 GOG TRIATHLON 00:13:38 69 00:00:51 27 00:34:51 69 00:49:19 70
91 Sioned Williams Female 24 F40-49 8 00:12:35 66 00:01:43 51 00:35:02 70 00:49:19 71
9 Peter Norman Male 48 M60+ 3 WRECSAM TRI 00:13:04 67 00:02:08 58 00:49:09 72 01:04:20 72