Showing 101 to 200 of 234 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
27 Gavin Roper Male 95 MOPEN 46 Calder Valley Fell Runners 01:17:02 123 02:05:07 101 02:04:55 100
70 Mat Bishop Male 96 M40+ 32 01:17:28 126 02:05:33 102 02:05:22 101
257 Mark Carter Male 97 MOPEN 47 01:16:02 113 02:05:50 103 02:05:32 102
251 Jono Simpson Male 98 M40+ 33 01:18:29 138 02:06:07 104 02:05:55 103
219 Dewi Thomas Male 99 M40+ 34 Cherwell Runners Joggers 01:13:48 94 02:06:14 105 02:06:07 104
294 Sophie Gibbens Female 7 FOPEN 4 Marshall Milton Keynes AC 01:15:30 107 02:06:17 106 02:06:08 105
110 Toby Sydes Male 100 M40+ 35 Calder Valley Fell Runners 01:17:59 132 02:06:17 107 02:06:11 106
90 Andrew Yates Male 101 M50+ 14 Meirionydd Running Club 01:16:40 118 02:06:31 108 02:06:23 107
79 Simon Williams Male 102 M40+ 36 01:16:04 114 02:06:53 109 02:06:49 109
173 Nigel Graham Male 103 M40+ 37 Pontypridd (Roadents) AC 01:15:53 112 02:07:04 110 02:06:45 108
34 Steve Treweeks Male 104 M50+ 15 Sandbach Striders 01:17:01 122 02:07:09 111 02:07:01 110
115 Rona Davies Female 8 F50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 01:16:40 117 02:07:40 112 02:07:39 112
149 Andrew Barton Male 105 M40+ 38 Forest Monsters 01:15:24 106 02:07:49 113 02:07:36 111
35 Stephen Lloyd Male 106 MOPEN 48 01:18:21 137 02:07:55 114 02:07:46 113
201 Tim Bowie Male 107 M50+ 16 01:17:03 124 02:07:57 115 02:07:53 114
12 Simon Rhodes Male 108 MOPEN 49 Birchfield Harriers 01:17:30 127 02:08:11 116 02:07:55 115
107 Lloyd Francis Male 109 MOPEN 50 01:14:49 103 02:08:14 117 02:08:02 116
293 Jonathan Goulding Male 110 M50+ 17 City of Chester Triathlon Club 01:18:06 134 02:08:18 118 02:08:09 117
88 Simon Barry Male 111 M50+ 18 01:14:04 96 02:08:48 119 02:08:43 118
216 Tony Keech Male 112 M60+ 2 Human Energy AC 01:16:59 119 02:09:03 120 02:08:54 121
145 Jason Harper Male 113 M40+ 39 01:15:10 104 02:09:04 121 02:08:48 119
186 Hefin Gruffydd Male 114 M50+ 19 Pontypridd (Roadents) AC 01:18:13 136 02:09:04 122 02:09:00 122
184 Jenny Towill Female 9 FOPEN 5 01:17:33 128 02:09:09 123 02:08:54 120
239 Barry Worth Male 115 MOPEN 51 Mercia Fell RC 01:19:34 146 02:09:14 124 02:09:06 123
268 Daisy Hall Female 10 FOPEN 6 Stubbington Green Runners AC 01:13:17 92 02:09:15 125 02:09:07 124
128 David Daniels Male 116 M60+ 3 Cobra RC 01:17:46 129 02:09:50 126 02:09:32 125
7 Nathan Kennaugh Male 117 MOPEN 52 Calder Valley Fell Runners 01:22:13 167 02:10:04 127 02:09:50 126
151 Rosanna Henstock Female 11 FOPEN 7 01:16:59 121 02:10:11 128 02:10:05 127
43 Wilf Huxtable Male 118 MOPEN 53 Weston AC 01:14:49 102 02:10:21 129 02:10:16 128
141 Dan Waters Male 119 M40+ 40 01:14:48 101 02:10:37 130 02:10:25 129
3 Sophie Southerden Female 12 FOPEN 8 01:20:39 157 02:10:49 131 02:10:30 130
25 Steve Loveluck Male 120 M40+ 41 Meirionydd Running Club 01:19:42 151 02:11:16 132 02:11:01 131
269 Pedro Havelock Male 121 MOPEN 54 01:15:44 111 02:11:35 133 02:11:21 132
37 Dennis Hussey Male 122 MOPEN 55 Shabbarunners 01:18:59 141 02:11:39 134 02:11:21 133
264 Michael Coultrup Male 123 M40+ 42 Godshill Massive 01:19:19 143 02:11:45 135 02:11:36 134
158 Allan Yeomans Male 124 M50+ 20 Rossendale Harriers AC 01:19:36 147 02:11:50 136 02:11:43 135
181 Bob Stones Male 125 MOPEN 56 Bedford Harriers AC 01:19:57 154 02:11:55 137 02:11:46 136
258 William Fyfe Male 126 MOPEN 57 01:22:13 168 02:12:14 138 02:12:05 139
24 Anneliese Loveluck Female 13 F40+ 4 Meirionydd Running Club 01:21:08 160 02:12:16 139 02:12:02 138
191 Andre Bright Male 127 MOPEN 58 01:16:59 120 02:12:20 140 02:12:00 137
86 Bedwyr Humphreys Male 128 M40+ 43 01:19:22 144 02:12:35 141 02:12:31 142
254 James Glover Male 129 M40+ 44 Kenilworth Runners 01:17:23 125 02:12:40 142 02:12:26 140
29 Rindi Schutte Female 14 FOPEN 9 01:16:06 115 02:12:41 143 02:12:29 141
59 David Gould Male 130 M60+ 4 Mercia Fell RC 01:19:30 145 02:12:55 144 02:12:47 143
152 Darren Brown Male 131 M40+ 45 01:15:31 108 02:13:11 145 02:13:00 144
288 Stephen Bajic Male 132 M50+ 21 Mercia Fell RC 01:19:37 148 02:13:19 146 02:13:06 145
230 Chris Lock Male 133 M40+ 46 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:09 142 02:13:34 147 02:13:24 146
102 Matthew Morgan Male 134 M40+ 47 Shropshire Shufflers 01:17:48 130 02:13:45 148 02:13:36 147
44 Tim Hicks Male 135 M50+ 22 Haywards Heath Harriers 01:15:41 110 02:13:50 149 02:13:45 149
161 Richard Walker Male 136 M40+ 48 01:19:39 149 02:13:56 150 02:13:45 148
278 Rhys Jenkins Male 137 MOPEN 59 01:19:41 150 02:14:41 151 02:14:31 150
148 Sarah Pow Female 15 FOPEN 10 Forest Monsters 01:21:35 164 02:14:52 152 02:14:39 151
111 Julian Hart Male 138 M40+ 49 Cobra RC 01:17:52 131 02:15:02 153 02:14:44 152
23 Craig Harris Male 139 MOPEN 60 01:20:07 156 02:15:47 154 02:15:46 153
175 Duncan Bowdler Male 140 M40+ 50 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:49 153 02:16:39 155 02:16:32 154
61 Hywel Loveluck Male 141 M40+ 51 Carduro 01:18:31 139 02:17:05 156 02:17:00 156
142 Graham Lloyd Male 142 M50+ 23 Calder Valley Fell Runners 01:21:12 161 02:17:09 157 02:16:51 155
71 Lizzy Felton Female 16 FOPEN 11 Aberystwyth AC 01:19:59 155 02:17:18 158 02:17:12 158
54 Jake Ackroyd Male 143 MOPEN 61 Calder Valley Fell Runners 01:16:30 116 02:17:29 159 02:17:10 157
252 Daniel Marshall Male 144 MOPEN 62 01:23:59 176 02:17:44 160 02:17:32 159
32 Alan French Male 145 M60+ 5 Wrexham AAC 01:21:38 165 02:17:48 161 02:17:38 160
162 Chris Randall Male 146 MOPEN 63 Sevenoaks AC 01:20:51 158 02:19:00 162 02:18:42 161
209 Drew Fenn Male 147 MOPEN 64 01:23:05 170 02:19:12 163 02:18:57 162
202 Andy Sanderson Male 148 M50+ 24 01:26:05 184 02:19:19 164 02:19:12 163
284 Gary Thapa Male 149 M40+ 52 Cerist Triathlon 01:18:08 135 02:19:34 165 02:19:18 164
280 Ian Frewin Male 150 M40+ 53 01:18:55 140 02:19:40 166 02:19:29 166
11 Gordon Hughes Male 151 M40+ 54 01:23:52 175 02:19:43 167 02:19:24 165
9 Daniel Biggs Male 152 MOPEN 65 Calder Valley Fell Runners 01:24:53 179 02:19:51 168 02:19:44 167
168 Katherine Reeves Female 17 FOPEN 12 01:24:31 178 02:20:07 169 02:20:01 168
39 Delor Harvey Female 18 F40+ 5 Aberystwyth AC 01:21:14 163 02:20:54 170 02:20:44 170
218 Glyn Rowlands Male 153 M50+ 25 Meirionydd Running Club 01:21:12 162 02:20:55 171 02:20:38 169
208 Stuart Maynes Male 154 MOPEN 66 Cobra RC 01:26:42 191 02:21:34 172 02:21:22 171
266 Marc Recoquille Male 155 M40+ 55 01:23:24 171 02:21:49 173 02:21:33 173
99 Phillip Bampton Male 156 M40+ 56 Birchfield Harriers 01:26:20 187 02:21:50 174 02:21:32 172
169 Peter Fleming Male 157 M50+ 26 01:23:46 172 02:22:00 175 02:21:49 174
292 Dean Rees Thomas Male 158 M40+ 57 01:24:25 177 02:22:11 176 02:22:03 175
17 Simon Cope Male 159 M40+ 58 01:27:18 196 02:22:38 177 02:22:25 176
249 Rowland Sharp Male 160 M50+ 27 01:26:40 190 02:22:55 178 02:22:35 177
52 Nigel Dawson Male 161 M40+ 59 01:22:49 169 02:23:18 179 02:23:02 178
66 Chris Holliday Male 162 MOPEN 67 01:19:45 152 02:23:19 180 02:23:02 179
262 Brent Connor Male 163 MOPEN 68 01:27:29 197 02:23:24 181 02:23:11 180
8 Nicki Latham Female 19 F50+ 2 Calder Valley Fell Runners 01:23:49 173 02:23:37 182 02:23:24 181
6 Dave Culpan Male 164 M50+ 28 Calder Valley Fell Runners 01:20:52 159 02:24:04 183 02:23:47 182
155 Christopher Davies Male 165 M50+ 29 01:26:59 194 02:24:43 184 02:24:26 183
194 Juliet Edwards Female 20 F50+ 3 Meirionydd Running Club 01:26:33 188 02:24:45 185 02:24:38 184
192 Robert Barry Male 166 M40+ 60 01:25:02 180 02:24:59 186 02:24:52 185
15 Andy Thorpe Male 167 M50+ 30 01:25:52 183 02:25:57 187 02:25:39 186
273 Martin Ludford Male 168 M50+ 31 Birmingham Running Athletics a 01:21:51 166 02:26:09 188 02:26:00 187
287 Richard Howells Male 169 MOPEN 69 01:23:51 174 02:27:44 189 02:27:28 188
100 Scott Mathers Male 170 MOPEN 70 Bridgnorth Running Club 01:28:36 201 02:28:06 190 02:27:53 190
109 Ieuan Jones Male 171 M40+ 61 01:27:47 198 02:28:08 191 02:27:51 189
120 Rod Sutcliffe Male 172 M60+ 6 Calder Valley Fell Runners 01:30:09 209 02:28:26 192 02:28:07 191
14 Edmund Jackson Male 173 MOPEN 71 01:25:51 182 02:28:45 193 02:28:32 192
67 Rachael Bateman Female 21 FOPEN 13 01:28:04 200 02:29:05 194 02:28:49 193
289 Louise Rolfe Female 22 FOPEN 14 01:26:07 185 02:29:29 195 02:29:08 194
188 Hollie Evans Female 23 FOPEN 15 01:29:39 206 02:30:02 196 02:29:49 195
75 Louise Ward Female 24 FOPEN 16 Wrexham AAC 01:30:44 211 02:30:12 197 02:29:55 196
20 Charolette Wetton Female 25 FOPEN 17 01:29:47 207 02:30:15 198 02:29:58 197
255 Teilo Trimble Male 174 MOPEN 72 01:31:39 214 02:30:33 199 02:30:25 198
68 Wendell Junia Male 175 M40+ 62 Aberystwyth AC 01:29:49 208 02:30:50 200 02:30:29 199