Showing 1 to 100 of 234 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
233 Nina Skilton Female 4 F40+ 1 Cannock Stafford AC 01:10:58 73 01:59:01 83 01:58:47 81
279 Megan Hughes Female 5 F40+ 2 Eryri Harriers 01:13:26 93 02:01:37 89 02:01:33 88
204 Rhian Probert Female 6 F40+ 3 Mynydd Du 01:15:39 109 02:04:02 98 02:03:59 97
24 Anneliese Loveluck Female 13 F40+ 4 Meirionydd Running Club 01:21:08 160 02:12:16 139 02:12:02 138
39 Delor Harvey Female 18 F40+ 5 Aberystwyth AC 01:21:14 163 02:20:54 170 02:20:44 170
272 Gillian Wisbey Female 26 F40+ 6 Calder Valley Fell Runners 01:31:32 213 02:34:27 207 02:34:17 206
189 Ceris Williams Female 30 F40+ 7 Aberystwyth AC 01:36:32 225 02:46:03 221 02:45:49 221
47 Melanie Gaul Female 31 F40+ 8 Aberystwyth AC 01:36:15 224 02:46:04 223 02:45:50 222
91 Melissa Waring Female 32 F40+ 9 01:34:08 220 02:49:38 224 02:49:18 223
89 Mpho Bogatsu Female 34 F40+ 10 Meirionydd Running Club 01:44:47 232 03:02:13 232 03:02:05 231
115 Rona Davies Female 8 F50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 01:16:40 117 02:07:40 112 02:07:39 112
8 Nicki Latham Female 19 F50+ 2 Calder Valley Fell Runners 01:23:49 173 02:23:37 182 02:23:24 181
194 Juliet Edwards Female 20 F50+ 3 Meirionydd Running Club 01:26:33 188 02:24:45 185 02:24:38 184
228 Jean Turner Female 28 F50+ 4 Telford Harriers 01:27:03 195 02:37:08 214 02:36:48 213
58 Emma Gould Female 1 FOPEN 1 Mercia Fell RC 01:00:32 17 01:41:16 24 01:41:12 24
46 Miranda Grant Female 2 FOPEN 2 Hunters Bog Trotters 01:01:16 21 01:42:23 26 01:42:19 26
136 Katie Beecher Female 3 FOPEN 3 Mynydd Du Mountain Runners 01:07:59 55 01:47:56 37 01:47:52 37
294 Sophie Gibbens Female 7 FOPEN 4 Marshall Milton Keynes AC 01:15:30 107 02:06:17 106 02:06:08 105
184 Jenny Towill Female 9 FOPEN 5 01:17:33 128 02:09:09 123 02:08:54 120
268 Daisy Hall Female 10 FOPEN 6 Stubbington Green Runners AC 01:13:17 92 02:09:15 125 02:09:07 124
151 Rosanna Henstock Female 11 FOPEN 7 01:16:59 121 02:10:11 128 02:10:05 127
3 Sophie Southerden Female 12 FOPEN 8 01:20:39 157 02:10:49 131 02:10:30 130
29 Rindi Schutte Female 14 FOPEN 9 01:16:06 115 02:12:41 143 02:12:29 141
148 Sarah Pow Female 15 FOPEN 10 Forest Monsters 01:21:35 164 02:14:52 152 02:14:39 151
71 Lizzy Felton Female 16 FOPEN 11 Aberystwyth AC 01:19:59 155 02:17:18 158 02:17:12 158
168 Katherine Reeves Female 17 FOPEN 12 01:24:31 178 02:20:07 169 02:20:01 168
67 Rachael Bateman Female 21 FOPEN 13 01:28:04 200 02:29:05 194 02:28:49 193
289 Louise Rolfe Female 22 FOPEN 14 01:26:07 185 02:29:29 195 02:29:08 194
188 Hollie Evans Female 23 FOPEN 15 01:29:39 206 02:30:02 196 02:29:49 195
75 Louise Ward Female 24 FOPEN 16 Wrexham AAC 01:30:44 211 02:30:12 197 02:29:55 196
20 Charolette Wetton Female 25 FOPEN 17 01:29:47 207 02:30:15 198 02:29:58 197
244 Julia Chatterton Female 27 FOPEN 18 01:29:22 204 02:35:27 209 02:35:12 208
211 Crona Hodges Female 29 FOPEN 19 01:38:17 226 02:44:49 220 02:44:30 219
271 Samantha Rogers Female 33 FOPEN 20 01:41:46 230 03:01:54 231 03:01:39 230
106 Martin Cliffe Male 8 M40+ 1 Eryri Harriers 00:58:26 10 01:36:15 8 01:36:14 8
5 Jason Williams Male 9 M40+ 2 Calder Valley Fell Runners 00:55:37 5 01:36:23 9 01:36:23 9
63 Mark Davies Male 11 M40+ 3 North Wales Road Runners 01:00:47 19 01:37:31 11 01:37:29 11
243 Gareth Briggs Male 19 M40+ 4 Dark Peak Fell Runners Club 00:59:29 13 01:40:12 19 01:40:11 19
290 Adrian Williams Male 20 M40+ 5 Eryri Harriers 01:01:16 22 01:40:23 20 01:40:21 20
118 Virgil Barton Male 23 M40+ 6 Mercia Fell RC 01:01:05 20 01:41:04 23 01:41:01 23
297 Craig Jones Male 26 M40+ 7 Eryri Harriers 01:02:50 27 01:45:13 28 01:45:06 28
80 Iain Powell Male 28 M40+ 8 Calder Valley Fell Runners 01:05:13 36 01:46:25 30 01:46:22 30
139 Anthony Powell Male 29 M40+ 9 Maldwyn H 01:04:01 32 01:46:25 31 01:46:23 31
134 Guy Bradford Male 30 M40+ 10 Weston AC 01:04:12 33 01:46:42 32 01:46:36 32
159 Balázs Pintér Male 38 M40+ 11 Aberystwyth AC 01:06:26 44 01:49:10 41 01:49:08 41
84 Jonathan Gledson Male 40 M40+ 12 Town Country Harriers 01:07:55 54 01:50:50 43 01:50:47 43
121 Andrew Sprague Male 42 M40+ 13 Dudley Kingswinford RC 01:07:21 52 01:51:10 45 01:51:04 45
126 Josh Harris Male 45 M40+ 14 Weston AC 01:06:51 47 01:51:41 48 01:51:34 48
13 Steve Smithies Male 46 M40+ 15 Calder Valley Fell Runners 01:06:57 48 01:52:26 49 01:52:23 49
49 Thomas Lawson Male 47 M40+ 16 01:08:26 58 01:52:34 50 01:52:30 51
133 Martin Harris Male 51 M40+ 17 01:04:32 34 01:53:28 54 01:53:27 54
116 Steph Davies Male 55 M40+ 18 01:06:26 43 01:54:40 58 01:54:27 58
195 Mark Agnew Male 56 M40+ 19 Mercia Fell RC 01:11:22 79 01:54:51 59 01:54:48 60
146 Colin Harper Male 58 M40+ 20 01:08:42 62 01:55:09 61 01:54:54 61
57 Mark Hill Male 61 M40+ 21 Mercia Fell RC 01:10:08 71 01:55:34 64 01:55:27 64
235 Leon Davies Male 64 M40+ 22 North Wales Road Runners 01:10:09 72 01:56:18 67 01:56:06 67
246 Seamus White Male 66 M40+ 23 Staffordshire Moorlands AC 01:11:32 80 01:56:28 69 01:56:24 69
113 Richard Ingram Male 70 M40+ 24 Calder Valley Fell Runners 01:12:01 83 01:57:24 73 01:57:20 74
187 James Bell Male 71 M40+ 25 Leighton Buzzard AC 01:09:17 65 01:57:30 74 01:57:16 73
16 Jim Mosley Male 76 M40+ 26 Calder Valley Fell Runners 01:12:00 82 01:58:14 79 01:58:10 78
45 Matthew Wheeler Male 77 M40+ 27 Weston AC 01:09:46 68 01:58:46 80 01:58:35 79
78 Ian Ruck Male 79 M40+ 28 Westbury Harriers 01:10:08 70 01:58:57 82 01:58:53 82
222 Andrew Dickens Male 84 M40+ 29 Mynydd Du Mountain Runners 01:12:54 90 02:00:25 88 02:00:24 87
296 Alec Williams Male 89 M40+ 30 Pembrokeshire Harriers AAC 01:14:36 100 02:03:00 94 02:02:50 93
231 Nic Brook Male 93 M40+ 31 Eryri Harriers 01:12:28 88 02:04:19 99 02:04:14 98
70 Mat Bishop Male 96 M40+ 32 01:17:28 126 02:05:33 102 02:05:22 101
251 Jono Simpson Male 98 M40+ 33 01:18:29 138 02:06:07 104 02:05:55 103
219 Dewi Thomas Male 99 M40+ 34 Cherwell Runners Joggers 01:13:48 94 02:06:14 105 02:06:07 104
110 Toby Sydes Male 100 M40+ 35 Calder Valley Fell Runners 01:17:59 132 02:06:17 107 02:06:11 106
79 Simon Williams Male 102 M40+ 36 01:16:04 114 02:06:53 109 02:06:49 109
173 Nigel Graham Male 103 M40+ 37 Pontypridd (Roadents) AC 01:15:53 112 02:07:04 110 02:06:45 108
149 Andrew Barton Male 105 M40+ 38 Forest Monsters 01:15:24 106 02:07:49 113 02:07:36 111
145 Jason Harper Male 113 M40+ 39 01:15:10 104 02:09:04 121 02:08:48 119
141 Dan Waters Male 119 M40+ 40 01:14:48 101 02:10:37 130 02:10:25 129
25 Steve Loveluck Male 120 M40+ 41 Meirionydd Running Club 01:19:42 151 02:11:16 132 02:11:01 131
264 Michael Coultrup Male 123 M40+ 42 Godshill Massive 01:19:19 143 02:11:45 135 02:11:36 134
86 Bedwyr Humphreys Male 128 M40+ 43 01:19:22 144 02:12:35 141 02:12:31 142
254 James Glover Male 129 M40+ 44 Kenilworth Runners 01:17:23 125 02:12:40 142 02:12:26 140
152 Darren Brown Male 131 M40+ 45 01:15:31 108 02:13:11 145 02:13:00 144
230 Chris Lock Male 133 M40+ 46 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:09 142 02:13:34 147 02:13:24 146
102 Matthew Morgan Male 134 M40+ 47 Shropshire Shufflers 01:17:48 130 02:13:45 148 02:13:36 147
161 Richard Walker Male 136 M40+ 48 01:19:39 149 02:13:56 150 02:13:45 148
111 Julian Hart Male 138 M40+ 49 Cobra RC 01:17:52 131 02:15:02 153 02:14:44 152
175 Duncan Bowdler Male 140 M40+ 50 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:49 153 02:16:39 155 02:16:32 154
61 Hywel Loveluck Male 141 M40+ 51 Carduro 01:18:31 139 02:17:05 156 02:17:00 156
284 Gary Thapa Male 149 M40+ 52 Cerist Triathlon 01:18:08 135 02:19:34 165 02:19:18 164
280 Ian Frewin Male 150 M40+ 53 01:18:55 140 02:19:40 166 02:19:29 166
11 Gordon Hughes Male 151 M40+ 54 01:23:52 175 02:19:43 167 02:19:24 165
266 Marc Recoquille Male 155 M40+ 55 01:23:24 171 02:21:49 173 02:21:33 173
99 Phillip Bampton Male 156 M40+ 56 Birchfield Harriers 01:26:20 187 02:21:50 174 02:21:32 172
292 Dean Rees Thomas Male 158 M40+ 57 01:24:25 177 02:22:11 176 02:22:03 175
17 Simon Cope Male 159 M40+ 58 01:27:18 196 02:22:38 177 02:22:25 176
52 Nigel Dawson Male 161 M40+ 59 01:22:49 169 02:23:18 179 02:23:02 178
192 Robert Barry Male 166 M40+ 60 01:25:02 180 02:24:59 186 02:24:52 185
109 Ieuan Jones Male 171 M40+ 61 01:27:47 198 02:28:08 191 02:27:51 189
68 Wendell Junia Male 175 M40+ 62 Aberystwyth AC 01:29:49 208 02:30:50 200 02:30:29 199
227 Paul Clutterbuck Male 176 M40+ 63 01:29:17 203 02:30:57 201 02:30:47 200
94 Simon Mccann Male 180 M40+ 64 Village Vipers (Cardiff) 01:26:46 192 02:34:02 205 02:33:57 205
160 Phil Proctor Male 181 M40+ 65 Ellesmere Port RC 01:31:00 212 02:34:14 206 02:33:53 204
197 Pete Boddy Male 183 M40+ 66 01:31:50 215 02:35:48 210 02:35:33 209