Showing 1 to 100 of 234 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
119 Jon Bowie Male 1 MOPEN 1 Mercia Fell RC 00:52:11 1 01:26:26 1 01:26:25 1
245 Owen Roberts Male 5 MU23 1 Eryri Harriers 00:56:49 6 01:32:04 5 01:32:03 5
137 Mark Palmer Male 7 M50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 00:57:58 8 01:35:25 7 01:35:24 7
106 Martin Cliffe Male 8 M40+ 1 Eryri Harriers 00:58:26 10 01:36:15 8 01:36:14 8
58 Emma Gould Female 1 FOPEN 1 Mercia Fell RC 01:00:32 17 01:41:16 24 01:41:12 24
250 Graham Jones Male 31 M60+ 1 Shrewsbury AC 01:03:44 30 01:47:08 33 01:47:04 33
233 Nina Skilton Female 4 F40+ 1 Cannock Stafford AC 01:10:58 73 01:59:01 83 01:58:47 81
115 Rona Davies Female 8 F50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 01:16:40 117 02:07:40 112 02:07:39 112
56 Richard Roberts Male 2 MOPEN 2 Eryri Harriers 00:54:07 3 01:28:19 2 01:28:18 2
5 Jason Williams Male 9 M40+ 2 Calder Valley Fell Runners 00:55:37 5 01:36:23 9 01:36:23 9
214 Christian Poulton Male 17 M50+ 2 Cambridge Harriers 00:58:06 9 01:39:57 17 01:39:56 17
46 Miranda Grant Female 2 FOPEN 2 Hunters Bog Trotters 01:01:16 21 01:42:23 26 01:42:19 26
196 Joe Doherty Male 25 MU23 2 01:03:18 29 01:43:12 27 01:43:04 27
279 Megan Hughes Female 5 F40+ 2 Eryri Harriers 01:13:26 93 02:01:37 89 02:01:33 88
216 Tony Keech Male 112 M60+ 2 Human Energy AC 01:16:59 119 02:09:03 120 02:08:54 121
8 Nicki Latham Female 19 F50+ 2 Calder Valley Fell Runners 01:23:49 173 02:23:37 182 02:23:24 181
28 George Foster Male 3 MOPEN 3 Ambleside AC 00:53:56 2 01:28:47 3 01:28:46 3
63 Mark Davies Male 11 M40+ 3 North Wales Road Runners 01:00:47 19 01:37:31 11 01:37:29 11
136 Katie Beecher Female 3 FOPEN 3 Mynydd Du Mountain Runners 01:07:59 55 01:47:56 37 01:47:52 37
164 Paul Beeson Male 37 M50+ 3 01:06:03 40 01:49:09 40 01:49:07 40
50 David Lawson Male 48 MU23 3 01:07:20 51 01:52:34 51 01:52:32 52
204 Rhian Probert Female 6 F40+ 3 Mynydd Du 01:15:39 109 02:04:02 98 02:03:59 97
128 David Daniels Male 116 M60+ 3 Cobra RC 01:17:46 129 02:09:50 126 02:09:32 125
194 Juliet Edwards Female 20 F50+ 3 Meirionydd Running Club 01:26:33 188 02:24:45 185 02:24:38 184
259 Billy Cartwright Male 4 MOPEN 4 Matlock AC 00:55:13 4 01:31:21 4 01:31:21 4
243 Gareth Briggs Male 19 M40+ 4 Dark Peak Fell Runners Club 00:59:29 13 01:40:12 19 01:40:11 19
193 Michael Belshaw Male 43 M50+ 4 Eryri Harriers 01:08:49 63 01:51:20 46 01:51:18 46
203 Jack Agnew Male 49 MU23 4 Mercia Fell RC 01:09:38 66 01:52:39 52 01:52:37 53
294 Sophie Gibbens Female 7 FOPEN 4 Marshall Milton Keynes AC 01:15:30 107 02:06:17 106 02:06:08 105
24 Anneliese Loveluck Female 13 F40+ 4 Meirionydd Running Club 01:21:08 160 02:12:16 139 02:12:02 138
59 David Gould Male 130 M60+ 4 Mercia Fell RC 01:19:30 145 02:12:55 144 02:12:47 143
228 Jean Turner Female 28 F50+ 4 Telford Harriers 01:27:03 195 02:37:08 214 02:36:48 213
129 Chris Mcmillan Male 6 MOPEN 5 Weston AC 00:57:02 7 01:35:12 6 01:35:07 6
290 Adrian Williams Male 20 M40+ 5 Eryri Harriers 01:01:16 22 01:40:23 20 01:40:21 20
215 Clem Dixon Male 52 M50+ 5 Cambridge Harriers 01:05:46 39 01:53:31 55 01:53:29 55
184 Jenny Towill Female 9 FOPEN 5 01:17:33 128 02:09:09 123 02:08:54 120
32 Alan French Male 145 M60+ 5 Wrexham AAC 01:21:38 165 02:17:48 161 02:17:38 160
39 Delor Harvey Female 18 F40+ 5 Aberystwyth AC 01:21:14 163 02:20:54 170 02:20:44 170
205 Richard Williams Male 10 MOPEN 6 00:59:38 14 01:36:40 10 01:36:39 10
118 Virgil Barton Male 23 M40+ 6 Mercia Fell RC 01:01:05 20 01:41:04 23 01:41:01 23
299 Simon Fox Male 53 M50+ 6 Wirral AC 01:08:20 57 01:53:58 56 01:53:54 56
268 Daisy Hall Female 10 FOPEN 6 Stubbington Green Runners AC 01:13:17 92 02:09:15 125 02:09:07 124
120 Rod Sutcliffe Male 172 M60+ 6 Calder Valley Fell Runners 01:30:09 209 02:28:26 192 02:28:07 191
272 Gillian Wisbey Female 26 F40+ 6 Calder Valley Fell Runners 01:31:32 213 02:34:27 207 02:34:17 206
260 Kieran Allanson Male 12 MOPEN 7 Achille Ratti Climbing Club 00:59:27 11 01:38:12 12 01:38:11 12
297 Craig Jones Male 26 M40+ 7 Eryri Harriers 01:02:50 27 01:45:13 28 01:45:06 28
4 Paul Shackleton Male 59 M50+ 7 Clayton-le-Moors Harriers 01:09:45 67 01:55:23 62 01:55:22 63
151 Rosanna Henstock Female 11 FOPEN 7 01:16:59 121 02:10:11 128 02:10:05 127
123 Steve Jones Male 178 M60+ 7 Eryri Harriers 01:26:40 189 02:31:33 203 02:31:23 202
189 Ceris Williams Female 30 F40+ 7 Aberystwyth AC 01:36:32 225 02:46:03 221 02:45:49 221
64 Clive Morgan Male 13 MOPEN 8 00:59:29 12 01:38:33 13 01:38:30 13
80 Iain Powell Male 28 M40+ 8 Calder Valley Fell Runners 01:05:13 36 01:46:25 30 01:46:22 30
135 Gary Bradley Male 63 M50+ 8 Barlick Fell Runners 01:10:58 75 01:55:53 66 01:55:49 66
3 Sophie Southerden Female 12 FOPEN 8 01:20:39 157 02:10:49 131 02:10:30 130
73 Richard Wellock Male 182 M60+ 8 01:28:50 202 02:35:08 208 02:35:03 207
47 Melanie Gaul Female 31 F40+ 8 Aberystwyth AC 01:36:15 224 02:46:04 223 02:45:50 222
183 James Woodman Male 14 MOPEN 9 Pudsey Bramley AC 01:00:21 16 01:39:22 14 01:39:21 14
139 Anthony Powell Male 29 M40+ 9 Maldwyn H 01:04:01 32 01:46:25 31 01:46:23 31
221 Rob Martin Male 67 M50+ 9 Maldwyn H 01:08:33 60 01:56:39 70 01:56:36 70
29 Rindi Schutte Female 14 FOPEN 9 01:16:06 115 02:12:41 143 02:12:29 141
207 Richard Treitl Male 188 M60+ 9 Barlick Fell Runners 01:34:08 219 02:37:51 216 02:37:40 215
91 Melissa Waring Female 32 F40+ 9 01:34:08 220 02:49:38 224 02:49:18 223
18 Mark O'connor Male 15 MOPEN 10 Calder Valley Fell Runners 01:01:22 23 01:39:28 15 01:39:27 15
134 Guy Bradford Male 30 M40+ 10 Weston AC 01:04:12 33 01:46:42 32 01:46:36 32
127 Adrian Noble Male 74 M50+ 10 Weston AC 01:08:16 56 01:57:55 77 01:57:49 76
148 Sarah Pow Female 15 FOPEN 10 Forest Monsters 01:21:35 164 02:14:52 152 02:14:39 151
93 Dai Rice Male 194 M60+ 10 Meirionydd Running Club 01:35:30 222 02:50:13 226 02:49:59 225
89 Mpho Bogatsu Female 34 F40+ 10 Meirionydd Running Club 01:44:47 232 03:02:13 232 03:02:05 231
30 Simon Adney Male 16 MOPEN 11 Mercia Fell RC 01:01:27 24 01:39:43 16 01:39:40 16
159 Balázs Pintér Male 38 M40+ 11 Aberystwyth AC 01:06:26 44 01:49:10 41 01:49:08 41
265 Crazy Horse Hall Male 78 M50+ 11 Stubbington Green Runners AC 01:10:58 74 01:58:53 81 01:58:44 80
71 Lizzy Felton Female 16 FOPEN 11 Aberystwyth AC 01:19:59 155 02:17:18 158 02:17:12 158
224 Frank Szablewski Male 197 M60+ 11 01:42:18 231 02:58:11 229 02:58:00 228
10 Jon Smith Male 18 MOPEN 12 Calder Valley Fell Runners 01:00:43 18 01:40:06 18 01:40:05 18
84 Jonathan Gledson Male 40 M40+ 12 Town Country Harriers 01:07:55 54 01:50:50 43 01:50:47 43
220 Dylan Evans Male 80 M50+ 12 Meirionydd Running Club 01:11:20 78 01:59:13 84 01:59:04 83
168 Katherine Reeves Female 17 FOPEN 12 01:24:31 178 02:20:07 169 02:20:01 168
125 Chris Jackson Male 21 MOPEN 13 Glossopdale Harriers 01:00:19 15 01:40:33 21 01:40:32 21
121 Andrew Sprague Male 42 M40+ 13 Dudley Kingswinford RC 01:07:21 52 01:51:10 45 01:51:04 45
198 Graham Maynard Male 94 M50+ 13 Cambridge Harriers 01:11:39 81 02:04:45 100 02:04:39 99
67 Rachael Bateman Female 21 FOPEN 13 01:28:04 200 02:29:05 194 02:28:49 193
242 Joshua Fear Male 22 MOPEN 14 01:01:41 25 01:40:56 22 01:40:44 22
126 Josh Harris Male 45 M40+ 14 Weston AC 01:06:51 47 01:51:41 48 01:51:34 48
90 Andrew Yates Male 101 M50+ 14 Meirionydd Running Club 01:16:40 118 02:06:31 108 02:06:23 107
289 Louise Rolfe Female 22 FOPEN 14 01:26:07 185 02:29:29 195 02:29:08 194
157 Thomas Green Male 24 MOPEN 15 01:02:09 26 01:42:11 25 01:42:09 25
13 Steve Smithies Male 46 M40+ 15 Calder Valley Fell Runners 01:06:57 48 01:52:26 49 01:52:23 49
34 Steve Treweeks Male 104 M50+ 15 Sandbach Striders 01:17:01 122 02:07:09 111 02:07:01 110
188 Hollie Evans Female 23 FOPEN 15 01:29:39 206 02:30:02 196 02:29:49 195
65 Ian Ellis Male 27 MOPEN 16 01:02:52 28 01:46:21 29 01:46:20 29
49 Thomas Lawson Male 47 M40+ 16 01:08:26 58 01:52:34 50 01:52:30 51
201 Tim Bowie Male 107 M50+ 16 01:17:03 124 02:07:57 115 02:07:53 114
75 Louise Ward Female 24 FOPEN 16 Wrexham AAC 01:30:44 211 02:30:12 197 02:29:55 196
51 Lee Shimwell Male 32 MOPEN 17 Calder Valley Fell Runners 01:03:46 31 01:47:13 34 01:47:10 34
133 Martin Harris Male 51 M40+ 17 01:04:32 34 01:53:28 54 01:53:27 54
293 Jonathan Goulding Male 110 M50+ 17 City of Chester Triathlon Club 01:18:06 134 02:08:18 118 02:08:09 117
20 Charolette Wetton Female 25 FOPEN 17 01:29:47 207 02:30:15 198 02:29:58 197
238 Adam Jones Male 33 MOPEN 18 Mercia Fell RC 01:05:26 38 01:47:42 35 01:47:39 36
116 Steph Davies Male 55 M40+ 18 01:06:26 43 01:54:40 58 01:54:27 58
88 Simon Barry Male 111 M50+ 18 01:14:04 96 02:08:48 119 02:08:43 118