Showing 1 to 100 of 234 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
238 Adam Jones Male 33 MOPEN 18 Mercia Fell RC 01:05:26 38 01:47:42 35 01:47:39 36
290 Adrian Williams Male 20 M40+ 5 Eryri Harriers 01:01:16 22 01:40:23 20 01:40:21 20
127 Adrian Noble Male 74 M50+ 10 Weston AC 01:08:16 56 01:57:55 77 01:57:49 76
32 Alan French Male 145 M60+ 5 Wrexham AAC 01:21:38 165 02:17:48 161 02:17:38 160
296 Alec Williams Male 89 M40+ 30 Pembrokeshire Harriers AAC 01:14:36 100 02:03:00 94 02:02:50 93
277 Aled Lloyd Male 92 MOPEN 45 Rhedwyr Hebog Runners 01:18:02 133 02:03:54 97 02:03:44 96
158 Allan Yeomans Male 124 M50+ 20 Rossendale Harriers AC 01:19:36 147 02:11:50 136 02:11:43 135
105 Alwyn Williams Male 190 MOPEN 74 Cybi Striders 01:34:33 221 02:38:59 218 02:38:40 217
191 Andre Bright Male 127 MOPEN 58 01:16:59 120 02:12:20 140 02:12:00 137
156 Andrew Barnes Male 39 MOPEN 22 01:06:03 41 01:49:19 42 01:49:15 42
121 Andrew Sprague Male 42 M40+ 13 Dudley Kingswinford RC 01:07:21 52 01:51:10 45 01:51:04 45
222 Andrew Dickens Male 84 M40+ 29 Mynydd Du Mountain Runners 01:12:54 90 02:00:25 88 02:00:24 87
90 Andrew Yates Male 101 M50+ 14 Meirionydd Running Club 01:16:40 118 02:06:31 108 02:06:23 107
149 Andrew Barton Male 105 M40+ 38 Forest Monsters 01:15:24 106 02:07:49 113 02:07:36 111
199 Andrew Harwood Male 179 M50+ 33 01:26:20 186 02:33:09 204 02:32:49 203
190 Andrew Bratt Male 198 M40+ 72 01:38:30 227 03:00:13 230 02:59:56 229
202 Andy Sanderson Male 148 M50+ 24 01:26:05 184 02:19:19 164 02:19:12 163
15 Andy Thorpe Male 167 M50+ 30 01:25:52 183 02:25:57 187 02:25:39 186
24 Anneliese Loveluck Female 13 F40+ 4 Meirionydd Running Club 01:21:08 160 02:12:16 139 02:12:02 138
139 Anthony Powell Male 29 M40+ 9 Maldwyn H 01:04:01 32 01:46:25 31 01:46:23 31
159 Balázs Pintér Male 38 M40+ 11 Aberystwyth AC 01:06:26 44 01:49:10 41 01:49:08 41
239 Barry Worth Male 115 MOPEN 51 Mercia Fell RC 01:19:34 146 02:09:14 124 02:09:06 123
86 Bedwyr Humphreys Male 128 M40+ 43 01:19:22 144 02:12:35 141 02:12:31 142
276 Ben Beaumont Male 35 MOPEN 20 Mercia Fell RC 01:06:14 42 01:48:19 38 01:48:17 38
81 Ben Frechette Male 62 MOPEN 29 Calder Valley Fell Runners 01:12:40 89 01:55:36 65 01:55:33 65
259 Billy Cartwright Male 4 MOPEN 4 Matlock AC 00:55:13 4 01:31:21 4 01:31:21 4
181 Bob Stones Male 125 MOPEN 56 Bedford Harriers AC 01:19:57 154 02:11:55 137 02:11:46 136
262 Brent Connor Male 163 MOPEN 68 01:27:29 197 02:23:24 181 02:23:11 180
189 Ceris Williams Female 30 F40+ 7 Aberystwyth AC 01:36:32 225 02:46:03 221 02:45:49 221
131 Charles Ashley Male 177 M50+ 32 Wrexham AAC 01:25:39 181 02:31:24 202 02:31:13 201
20 Charolette Wetton Female 25 FOPEN 17 01:29:47 207 02:30:15 198 02:29:58 197
129 Chris Mcmillan Male 6 MOPEN 5 Weston AC 00:57:02 7 01:35:12 6 01:35:07 6
125 Chris Jackson Male 21 MOPEN 13 Glossopdale Harriers 01:00:19 15 01:40:33 21 01:40:32 21
230 Chris Lock Male 133 M40+ 46 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:09 142 02:13:34 147 02:13:24 146
162 Chris Randall Male 146 MOPEN 63 Sevenoaks AC 01:20:51 158 02:19:00 162 02:18:42 161
66 Chris Holliday Male 162 MOPEN 67 01:19:45 152 02:23:19 180 02:23:02 179
214 Christian Poulton Male 17 M50+ 2 Cambridge Harriers 00:58:06 9 01:39:57 17 01:39:56 17
155 Christopher Davies Male 165 M50+ 29 01:26:59 194 02:24:43 184 02:24:26 183
215 Clem Dixon Male 52 M50+ 5 Cambridge Harriers 01:05:46 39 01:53:31 55 01:53:29 55
64 Clive Morgan Male 13 MOPEN 8 00:59:29 12 01:38:33 13 01:38:30 13
146 Colin Harper Male 58 M40+ 20 01:08:42 62 01:55:09 61 01:54:54 61
297 Craig Jones Male 26 M40+ 7 Eryri Harriers 01:02:50 27 01:45:13 28 01:45:06 28
23 Craig Harris Male 139 MOPEN 60 01:20:07 156 02:15:47 154 02:15:46 153
265 Crazy Horse Hall Male 78 M50+ 11 Stubbington Green Runners AC 01:10:58 74 01:58:53 81 01:58:44 80
211 Crona Hodges Female 29 FOPEN 19 01:38:17 226 02:44:49 220 02:44:30 219
93 Dai Rice Male 194 M60+ 10 Meirionydd Running Club 01:35:30 222 02:50:13 226 02:49:59 225
268 Daisy Hall Female 10 FOPEN 6 Stubbington Green Runners AC 01:13:17 92 02:09:15 125 02:09:07 124
141 Dan Waters Male 119 M40+ 40 01:14:48 101 02:10:37 130 02:10:25 129
252 Daniel Marshall Male 144 MOPEN 62 01:23:59 176 02:17:44 160 02:17:32 159
9 Daniel Biggs Male 152 MOPEN 65 Calder Valley Fell Runners 01:24:53 179 02:19:51 168 02:19:44 167
130 Darren Stacey Male 41 MOPEN 23 Weston AC 01:08:35 61 01:51:00 44 01:50:55 44
143 Darren Roberts Male 50 MOPEN 25 01:07:11 49 01:52:44 53 01:52:27 50
152 Darren Brown Male 131 M40+ 45 01:15:31 108 02:13:11 145 02:13:00 144
178 Darren Windle Male 195 M50+ 36 01:39:04 228 02:51:23 227 02:51:03 226
6 Dave Culpan Male 164 M50+ 28 Calder Valley Fell Runners 01:20:52 159 02:24:04 183 02:23:47 182
50 David Lawson Male 48 MU23 3 01:07:20 51 01:52:34 51 01:52:32 52
128 David Daniels Male 116 M60+ 3 Cobra RC 01:17:46 129 02:09:50 126 02:09:32 125
59 David Gould Male 130 M60+ 4 Mercia Fell RC 01:19:30 145 02:12:55 144 02:12:47 143
154 David Richards Male 191 M50+ 35 FORMULA ONE CIRCUIT CREW 01:33:43 217 02:43:28 219 02:43:18 218
292 Dean Rees Thomas Male 158 M40+ 57 01:24:25 177 02:22:11 176 02:22:03 175
39 Delor Harvey Female 18 F40+ 5 Aberystwyth AC 01:21:14 163 02:20:54 170 02:20:44 170
37 Dennis Hussey Male 122 MOPEN 55 Shabbarunners 01:18:59 141 02:11:39 134 02:11:21 133
219 Dewi Thomas Male 99 M40+ 34 Cherwell Runners Joggers 01:13:48 94 02:06:14 105 02:06:07 104
209 Drew Fenn Male 147 MOPEN 64 01:23:05 170 02:19:12 163 02:18:57 162
175 Duncan Bowdler Male 140 M40+ 50 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:49 153 02:16:39 155 02:16:32 154
220 Dylan Evans Male 80 M50+ 12 Meirionydd Running Club 01:11:20 78 01:59:13 84 01:59:04 83
14 Edmund Jackson Male 173 MOPEN 71 01:25:51 182 02:28:45 193 02:28:32 192
58 Emma Gould Female 1 FOPEN 1 Mercia Fell RC 01:00:32 17 01:41:16 24 01:41:12 24
256 Fabricio Tonon Male 184 MOPEN 73 01:33:05 216 02:36:42 211 02:36:36 211
224 Frank Szablewski Male 197 M60+ 11 01:42:18 231 02:58:11 229 02:58:00 228
243 Gareth Briggs Male 19 M40+ 4 Dark Peak Fell Runners Club 00:59:29 13 01:40:12 19 01:40:11 19
135 Gary Bradley Male 63 M50+ 8 Barlick Fell Runners 01:10:58 75 01:55:53 66 01:55:49 66
284 Gary Thapa Male 149 M40+ 52 Cerist Triathlon 01:18:08 135 02:19:34 165 02:19:18 164
27 Gavin Roper Male 95 MOPEN 46 Calder Valley Fell Runners 01:17:02 123 02:05:07 101 02:04:55 100
28 George Foster Male 3 MOPEN 3 Ambleside AC 00:53:56 2 01:28:47 3 01:28:46 3
272 Gillian Wisbey Female 26 F40+ 6 Calder Valley Fell Runners 01:31:32 213 02:34:27 207 02:34:17 206
218 Glyn Rowlands Male 153 M50+ 25 Meirionydd Running Club 01:21:12 162 02:20:55 171 02:20:38 169
11 Gordon Hughes Male 151 M40+ 54 01:23:52 175 02:19:43 167 02:19:24 165
250 Graham Jones Male 31 M60+ 1 Shrewsbury AC 01:03:44 30 01:47:08 33 01:47:04 33
198 Graham Maynard Male 94 M50+ 13 Cambridge Harriers 01:11:39 81 02:04:45 100 02:04:39 99
142 Graham Lloyd Male 142 M50+ 23 Calder Valley Fell Runners 01:21:12 161 02:17:09 157 02:16:51 155
134 Guy Bradford Male 30 M40+ 10 Weston AC 01:04:12 33 01:46:42 32 01:46:36 32
180 Harold Yarrow Male 65 MOPEN 30 01:07:25 53 01:56:24 68 01:56:17 68
186 Hefin Gruffydd Male 114 M50+ 19 Pontypridd (Roadents) AC 01:18:13 136 02:09:04 122 02:09:00 122
188 Hollie Evans Female 23 FOPEN 15 01:29:39 206 02:30:02 196 02:29:49 195
232 Huw Williams Male 187 M40+ 69 01:34:08 218 02:37:51 215 02:37:34 214
61 Hywel Loveluck Male 141 M40+ 51 Carduro 01:18:31 139 02:17:05 156 02:17:00 156
80 Iain Powell Male 28 M40+ 8 Calder Valley Fell Runners 01:05:13 36 01:46:25 30 01:46:22 30
19 Iain Glendinning Male 75 MOPEN 35 Calder Valley Fell Runners 01:09:03 64 01:58:12 78 01:58:09 77
65 Ian Ellis Male 27 MOPEN 16 01:02:52 28 01:46:21 29 01:46:20 29
78 Ian Ruck Male 79 M40+ 28 Westbury Harriers 01:10:08 70 01:58:57 82 01:58:53 82
280 Ian Frewin Male 150 M40+ 53 01:18:55 140 02:19:40 166 02:19:29 166
40 Ian Brandreth Male 192 M40+ 70 Aberystwyth AC 01:40:10 229 02:46:03 222 02:45:49 220
109 Ieuan Jones Male 171 M40+ 61 01:27:47 198 02:28:08 191 02:27:51 189
203 Jack Agnew Male 49 MU23 4 Mercia Fell RC 01:09:38 66 01:52:39 52 01:52:37 53
54 Jake Ackroyd Male 143 MOPEN 61 Calder Valley Fell Runners 01:16:30 116 02:17:29 159 02:17:10 157
183 James Woodman Male 14 MOPEN 9 Pudsey Bramley AC 01:00:21 16 01:39:22 14 01:39:21 14
187 James Bell Male 71 M40+ 25 Leighton Buzzard AC 01:09:17 65 01:57:30 74 01:57:16 73
85 James Adney Male 86 MOPEN 40 Mercia Fell RC 01:14:17 98 02:01:59 91 02:01:56 90
182 James Adamson Male 88 MOPEN 42 01:14:06 97 02:02:42 93 02:02:24 91