Showing 1 to 100 of 234 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
119 Jon Bowie Male 1 MOPEN 1 Mercia Fell RC 00:52:11 1 01:26:26 1 01:26:25 1
58 Emma Gould Female 1 FOPEN 1 Mercia Fell RC 01:00:32 17 01:41:16 24 01:41:12 24
56 Richard Roberts Male 2 MOPEN 2 Eryri Harriers 00:54:07 3 01:28:19 2 01:28:18 2
46 Miranda Grant Female 2 FOPEN 2 Hunters Bog Trotters 01:01:16 21 01:42:23 26 01:42:19 26
28 George Foster Male 3 MOPEN 3 Ambleside AC 00:53:56 2 01:28:47 3 01:28:46 3
136 Katie Beecher Female 3 FOPEN 3 Mynydd Du Mountain Runners 01:07:59 55 01:47:56 37 01:47:52 37
259 Billy Cartwright Male 4 MOPEN 4 Matlock AC 00:55:13 4 01:31:21 4 01:31:21 4
233 Nina Skilton Female 4 F40+ 1 Cannock Stafford AC 01:10:58 73 01:59:01 83 01:58:47 81
245 Owen Roberts Male 5 MU23 1 Eryri Harriers 00:56:49 6 01:32:04 5 01:32:03 5
279 Megan Hughes Female 5 F40+ 2 Eryri Harriers 01:13:26 93 02:01:37 89 02:01:33 88
129 Chris Mcmillan Male 6 MOPEN 5 Weston AC 00:57:02 7 01:35:12 6 01:35:07 6
204 Rhian Probert Female 6 F40+ 3 Mynydd Du 01:15:39 109 02:04:02 98 02:03:59 97
137 Mark Palmer Male 7 M50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 00:57:58 8 01:35:25 7 01:35:24 7
294 Sophie Gibbens Female 7 FOPEN 4 Marshall Milton Keynes AC 01:15:30 107 02:06:17 106 02:06:08 105
106 Martin Cliffe Male 8 M40+ 1 Eryri Harriers 00:58:26 10 01:36:15 8 01:36:14 8
115 Rona Davies Female 8 F50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 01:16:40 117 02:07:40 112 02:07:39 112
5 Jason Williams Male 9 M40+ 2 Calder Valley Fell Runners 00:55:37 5 01:36:23 9 01:36:23 9
184 Jenny Towill Female 9 FOPEN 5 01:17:33 128 02:09:09 123 02:08:54 120
205 Richard Williams Male 10 MOPEN 6 00:59:38 14 01:36:40 10 01:36:39 10
268 Daisy Hall Female 10 FOPEN 6 Stubbington Green Runners AC 01:13:17 92 02:09:15 125 02:09:07 124
63 Mark Davies Male 11 M40+ 3 North Wales Road Runners 01:00:47 19 01:37:31 11 01:37:29 11
151 Rosanna Henstock Female 11 FOPEN 7 01:16:59 121 02:10:11 128 02:10:05 127
260 Kieran Allanson Male 12 MOPEN 7 Achille Ratti Climbing Club 00:59:27 11 01:38:12 12 01:38:11 12
3 Sophie Southerden Female 12 FOPEN 8 01:20:39 157 02:10:49 131 02:10:30 130
64 Clive Morgan Male 13 MOPEN 8 00:59:29 12 01:38:33 13 01:38:30 13
24 Anneliese Loveluck Female 13 F40+ 4 Meirionydd Running Club 01:21:08 160 02:12:16 139 02:12:02 138
183 James Woodman Male 14 MOPEN 9 Pudsey Bramley AC 01:00:21 16 01:39:22 14 01:39:21 14
29 Rindi Schutte Female 14 FOPEN 9 01:16:06 115 02:12:41 143 02:12:29 141
18 Mark O'connor Male 15 MOPEN 10 Calder Valley Fell Runners 01:01:22 23 01:39:28 15 01:39:27 15
148 Sarah Pow Female 15 FOPEN 10 Forest Monsters 01:21:35 164 02:14:52 152 02:14:39 151
30 Simon Adney Male 16 MOPEN 11 Mercia Fell RC 01:01:27 24 01:39:43 16 01:39:40 16
71 Lizzy Felton Female 16 FOPEN 11 Aberystwyth AC 01:19:59 155 02:17:18 158 02:17:12 158
214 Christian Poulton Male 17 M50+ 2 Cambridge Harriers 00:58:06 9 01:39:57 17 01:39:56 17
168 Katherine Reeves Female 17 FOPEN 12 01:24:31 178 02:20:07 169 02:20:01 168
10 Jon Smith Male 18 MOPEN 12 Calder Valley Fell Runners 01:00:43 18 01:40:06 18 01:40:05 18
39 Delor Harvey Female 18 F40+ 5 Aberystwyth AC 01:21:14 163 02:20:54 170 02:20:44 170
243 Gareth Briggs Male 19 M40+ 4 Dark Peak Fell Runners Club 00:59:29 13 01:40:12 19 01:40:11 19
8 Nicki Latham Female 19 F50+ 2 Calder Valley Fell Runners 01:23:49 173 02:23:37 182 02:23:24 181
290 Adrian Williams Male 20 M40+ 5 Eryri Harriers 01:01:16 22 01:40:23 20 01:40:21 20
194 Juliet Edwards Female 20 F50+ 3 Meirionydd Running Club 01:26:33 188 02:24:45 185 02:24:38 184
125 Chris Jackson Male 21 MOPEN 13 Glossopdale Harriers 01:00:19 15 01:40:33 21 01:40:32 21
67 Rachael Bateman Female 21 FOPEN 13 01:28:04 200 02:29:05 194 02:28:49 193
242 Joshua Fear Male 22 MOPEN 14 01:01:41 25 01:40:56 22 01:40:44 22
289 Louise Rolfe Female 22 FOPEN 14 01:26:07 185 02:29:29 195 02:29:08 194
118 Virgil Barton Male 23 M40+ 6 Mercia Fell RC 01:01:05 20 01:41:04 23 01:41:01 23
188 Hollie Evans Female 23 FOPEN 15 01:29:39 206 02:30:02 196 02:29:49 195
157 Thomas Green Male 24 MOPEN 15 01:02:09 26 01:42:11 25 01:42:09 25
75 Louise Ward Female 24 FOPEN 16 Wrexham AAC 01:30:44 211 02:30:12 197 02:29:55 196
196 Joe Doherty Male 25 MU23 2 01:03:18 29 01:43:12 27 01:43:04 27
20 Charolette Wetton Female 25 FOPEN 17 01:29:47 207 02:30:15 198 02:29:58 197
297 Craig Jones Male 26 M40+ 7 Eryri Harriers 01:02:50 27 01:45:13 28 01:45:06 28
272 Gillian Wisbey Female 26 F40+ 6 Calder Valley Fell Runners 01:31:32 213 02:34:27 207 02:34:17 206
65 Ian Ellis Male 27 MOPEN 16 01:02:52 28 01:46:21 29 01:46:20 29
244 Julia Chatterton Female 27 FOPEN 18 01:29:22 204 02:35:27 209 02:35:12 208
80 Iain Powell Male 28 M40+ 8 Calder Valley Fell Runners 01:05:13 36 01:46:25 30 01:46:22 30
228 Jean Turner Female 28 F50+ 4 Telford Harriers 01:27:03 195 02:37:08 214 02:36:48 213
139 Anthony Powell Male 29 M40+ 9 Maldwyn H 01:04:01 32 01:46:25 31 01:46:23 31
211 Crona Hodges Female 29 FOPEN 19 01:38:17 226 02:44:49 220 02:44:30 219
134 Guy Bradford Male 30 M40+ 10 Weston AC 01:04:12 33 01:46:42 32 01:46:36 32
189 Ceris Williams Female 30 F40+ 7 Aberystwyth AC 01:36:32 225 02:46:03 221 02:45:49 221
250 Graham Jones Male 31 M60+ 1 Shrewsbury AC 01:03:44 30 01:47:08 33 01:47:04 33
47 Melanie Gaul Female 31 F40+ 8 Aberystwyth AC 01:36:15 224 02:46:04 223 02:45:50 222
51 Lee Shimwell Male 32 MOPEN 17 Calder Valley Fell Runners 01:03:46 31 01:47:13 34 01:47:10 34
91 Melissa Waring Female 32 F40+ 9 01:34:08 220 02:49:38 224 02:49:18 223
238 Adam Jones Male 33 MOPEN 18 Mercia Fell RC 01:05:26 38 01:47:42 35 01:47:39 36
271 Samantha Rogers Female 33 FOPEN 20 01:41:46 230 03:01:54 231 03:01:39 230
174 Jimmy Carter Male 34 MOPEN 19 Vegan Runners 01:04:42 35 01:47:46 36 01:47:27 35
89 Mpho Bogatsu Female 34 F40+ 10 Meirionydd Running Club 01:44:47 232 03:02:13 232 03:02:05 231
276 Ben Beaumont Male 35 MOPEN 20 Mercia Fell RC 01:06:14 42 01:48:19 38 01:48:17 38
103 Tristan Evans Male 36 MOPEN 21 Meirionydd Running Club 01:05:24 37 01:48:31 39 01:48:23 39
164 Paul Beeson Male 37 M50+ 3 01:06:03 40 01:49:09 40 01:49:07 40
159 Balázs Pintér Male 38 M40+ 11 Aberystwyth AC 01:06:26 44 01:49:10 41 01:49:08 41
156 Andrew Barnes Male 39 MOPEN 22 01:06:03 41 01:49:19 42 01:49:15 42
84 Jonathan Gledson Male 40 M40+ 12 Town Country Harriers 01:07:55 54 01:50:50 43 01:50:47 43
130 Darren Stacey Male 41 MOPEN 23 Weston AC 01:08:35 61 01:51:00 44 01:50:55 44
121 Andrew Sprague Male 42 M40+ 13 Dudley Kingswinford RC 01:07:21 52 01:51:10 45 01:51:04 45
193 Michael Belshaw Male 43 M50+ 4 Eryri Harriers 01:08:49 63 01:51:20 46 01:51:18 46
153 Marc Molloy Male 44 MOPEN 24 Weston AC 01:06:50 46 01:51:34 47 01:51:29 47
126 Josh Harris Male 45 M40+ 14 Weston AC 01:06:51 47 01:51:41 48 01:51:34 48
13 Steve Smithies Male 46 M40+ 15 Calder Valley Fell Runners 01:06:57 48 01:52:26 49 01:52:23 49
49 Thomas Lawson Male 47 M40+ 16 01:08:26 58 01:52:34 50 01:52:30 51
50 David Lawson Male 48 MU23 3 01:07:20 51 01:52:34 51 01:52:32 52
203 Jack Agnew Male 49 MU23 4 Mercia Fell RC 01:09:38 66 01:52:39 52 01:52:37 53
143 Darren Roberts Male 50 MOPEN 25 01:07:11 49 01:52:44 53 01:52:27 50
133 Martin Harris Male 51 M40+ 17 01:04:32 34 01:53:28 54 01:53:27 54
215 Clem Dixon Male 52 M50+ 5 Cambridge Harriers 01:05:46 39 01:53:31 55 01:53:29 55
299 Simon Fox Male 53 M50+ 6 Wirral AC 01:08:20 57 01:53:58 56 01:53:54 56
163 Peter Warman Male 54 MOPEN 26 01:06:42 45 01:54:07 57 01:53:55 57
116 Steph Davies Male 55 M40+ 18 01:06:26 43 01:54:40 58 01:54:27 58
195 Mark Agnew Male 56 M40+ 19 Mercia Fell RC 01:11:22 79 01:54:51 59 01:54:48 60
270 Sion Mcguinness Male 57 MOPEN 27 01:07:18 50 01:54:55 60 01:54:39 59
146 Colin Harper Male 58 M40+ 20 01:08:42 62 01:55:09 61 01:54:54 61
4 Paul Shackleton Male 59 M50+ 7 Clayton-le-Moors Harriers 01:09:45 67 01:55:23 62 01:55:22 63
236 Rob Court Male 60 MOPEN 28 Mercia Fell RC 01:12:07 84 01:55:26 63 01:55:20 62
57 Mark Hill Male 61 M40+ 21 Mercia Fell RC 01:10:08 71 01:55:34 64 01:55:27 64
81 Ben Frechette Male 62 MOPEN 29 Calder Valley Fell Runners 01:12:40 89 01:55:36 65 01:55:33 65
135 Gary Bradley Male 63 M50+ 8 Barlick Fell Runners 01:10:58 75 01:55:53 66 01:55:49 66
235 Leon Davies Male 64 M40+ 22 North Wales Road Runners 01:10:09 72 01:56:18 67 01:56:06 67
180 Harold Yarrow Male 65 MOPEN 30 01:07:25 53 01:56:24 68 01:56:17 68
246 Seamus White Male 66 M40+ 23 Staffordshire Moorlands AC 01:11:32 80 01:56:28 69 01:56:24 69