Showing 1 to 100 of 234 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Summit Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
54 Jake Ackroyd Male 143 MOPEN 61 Calder Valley Fell Runners 01:16:30 116 02:17:29 159 02:17:10 157
182 James Adamson Male 88 MOPEN 42 01:14:06 97 02:02:42 93 02:02:24 91
30 Simon Adney Male 16 MOPEN 11 Mercia Fell RC 01:01:27 24 01:39:43 16 01:39:40 16
85 James Adney Male 86 MOPEN 40 Mercia Fell RC 01:14:17 98 02:01:59 91 02:01:56 90
203 Jack Agnew Male 49 MU23 4 Mercia Fell RC 01:09:38 66 01:52:39 52 01:52:37 53
195 Mark Agnew Male 56 M40+ 19 Mercia Fell RC 01:11:22 79 01:54:51 59 01:54:48 60
286 Michael Alexander Male 81 MOPEN 36 01:13:53 95 01:59:37 85 01:59:29 84
260 Kieran Allanson Male 12 MOPEN 7 Achille Ratti Climbing Club 00:59:27 11 01:38:12 12 01:38:11 12
131 Charles Ashley Male 177 M50+ 32 Wrexham AAC 01:25:39 181 02:31:24 202 02:31:13 201
288 Stephen Bajic Male 132 M50+ 21 Mercia Fell RC 01:19:37 148 02:13:19 146 02:13:06 145
99 Phillip Bampton Male 156 M40+ 56 Birchfield Harriers 01:26:20 187 02:21:50 174 02:21:32 172
156 Andrew Barnes Male 39 MOPEN 22 01:06:03 41 01:49:19 42 01:49:15 42
88 Simon Barry Male 111 M50+ 18 01:14:04 96 02:08:48 119 02:08:43 118
192 Robert Barry Male 166 M40+ 60 01:25:02 180 02:24:59 186 02:24:52 185
118 Virgil Barton Male 23 M40+ 6 Mercia Fell RC 01:01:05 20 01:41:04 23 01:41:01 23
149 Andrew Barton Male 105 M40+ 38 Forest Monsters 01:15:24 106 02:07:49 113 02:07:36 111
67 Rachael Bateman Female 21 FOPEN 13 01:28:04 200 02:29:05 194 02:28:49 193
276 Ben Beaumont Male 35 MOPEN 20 Mercia Fell RC 01:06:14 42 01:48:19 38 01:48:17 38
136 Katie Beecher Female 3 FOPEN 3 Mynydd Du Mountain Runners 01:07:59 55 01:47:56 37 01:47:52 37
164 Paul Beeson Male 37 M50+ 3 01:06:03 40 01:49:09 40 01:49:07 40
187 James Bell Male 71 M40+ 25 Leighton Buzzard AC 01:09:17 65 01:57:30 74 01:57:16 73
193 Michael Belshaw Male 43 M50+ 4 Eryri Harriers 01:08:49 63 01:51:20 46 01:51:18 46
9 Daniel Biggs Male 152 MOPEN 65 Calder Valley Fell Runners 01:24:53 179 02:19:51 168 02:19:44 167
70 Mat Bishop Male 96 M40+ 32 01:17:28 126 02:05:33 102 02:05:22 101
197 Pete Boddy Male 183 M40+ 66 01:31:50 215 02:35:48 210 02:35:33 209
89 Mpho Bogatsu Female 34 F40+ 10 Meirionydd Running Club 01:44:47 232 03:02:13 232 03:02:05 231
175 Duncan Bowdler Male 140 M40+ 50 Bayston Hill Salad Dodgers 01:19:49 153 02:16:39 155 02:16:32 154
119 Jon Bowie Male 1 MOPEN 1 Mercia Fell RC 00:52:11 1 01:26:26 1 01:26:25 1
201 Tim Bowie Male 107 M50+ 16 01:17:03 124 02:07:57 115 02:07:53 114
134 Guy Bradford Male 30 M40+ 10 Weston AC 01:04:12 33 01:46:42 32 01:46:36 32
135 Gary Bradley Male 63 M50+ 8 Barlick Fell Runners 01:10:58 75 01:55:53 66 01:55:49 66
40 Ian Brandreth Male 192 M40+ 70 Aberystwyth AC 01:40:10 229 02:46:03 222 02:45:49 220
190 Andrew Bratt Male 198 M40+ 72 01:38:30 227 03:00:13 230 02:59:56 229
243 Gareth Briggs Male 19 M40+ 4 Dark Peak Fell Runners Club 00:59:29 13 01:40:12 19 01:40:11 19
191 Andre Bright Male 127 MOPEN 58 01:16:59 120 02:12:20 140 02:12:00 137
234 Sean Britton Male 87 MOPEN 41 Mersey-Tri 01:13:11 91 02:02:32 92 02:02:26 92
231 Nic Brook Male 93 M40+ 31 Eryri Harriers 01:12:28 88 02:04:19 99 02:04:14 98
152 Darren Brown Male 131 M40+ 45 01:15:31 108 02:13:11 145 02:13:00 144
174 Jimmy Carter Male 34 MOPEN 19 Vegan Runners 01:04:42 35 01:47:46 36 01:47:27 35
257 Mark Carter Male 97 MOPEN 47 01:16:02 113 02:05:50 103 02:05:32 102
259 Billy Cartwright Male 4 MOPEN 4 Matlock AC 00:55:13 4 01:31:21 4 01:31:21 4
244 Julia Chatterton Female 27 FOPEN 18 01:29:22 204 02:35:27 209 02:35:12 208
83 Jon Clements Male 91 MOPEN 44 01:12:11 86 02:03:35 96 02:03:18 95
106 Martin Cliffe Male 8 M40+ 1 Eryri Harriers 00:58:26 10 01:36:15 8 01:36:14 8
227 Paul Clutterbuck Male 176 M40+ 63 01:29:17 203 02:30:57 201 02:30:47 200
262 Brent Connor Male 163 MOPEN 68 01:27:29 197 02:23:24 181 02:23:11 180
17 Simon Cope Male 159 M40+ 58 01:27:18 196 02:22:38 177 02:22:25 176
264 Michael Coultrup Male 123 M40+ 42 Godshill Massive 01:19:19 143 02:11:45 135 02:11:36 134
236 Rob Court Male 60 MOPEN 28 Mercia Fell RC 01:12:07 84 01:55:26 63 01:55:20 62
6 Dave Culpan Male 164 M50+ 28 Calder Valley Fell Runners 01:20:52 159 02:24:04 183 02:23:47 182
128 David Daniels Male 116 M60+ 3 Cobra RC 01:17:46 129 02:09:50 126 02:09:32 125
63 Mark Davies Male 11 M40+ 3 North Wales Road Runners 01:00:47 19 01:37:31 11 01:37:29 11
116 Steph Davies Male 55 M40+ 18 01:06:26 43 01:54:40 58 01:54:27 58
235 Leon Davies Male 64 M40+ 22 North Wales Road Runners 01:10:09 72 01:56:18 67 01:56:06 67
115 Rona Davies Female 8 F50+ 1 Mynydd Du Mountain Runners 01:16:40 117 02:07:40 112 02:07:39 112
155 Christopher Davies Male 165 M50+ 29 01:26:59 194 02:24:43 184 02:24:26 183
52 Nigel Dawson Male 161 M40+ 59 01:22:49 169 02:23:18 179 02:23:02 178
222 Andrew Dickens Male 84 M40+ 29 Mynydd Du Mountain Runners 01:12:54 90 02:00:25 88 02:00:24 87
215 Clem Dixon Male 52 M50+ 5 Cambridge Harriers 01:05:46 39 01:53:31 55 01:53:29 55
196 Joe Doherty Male 25 MU23 2 01:03:18 29 01:43:12 27 01:43:04 27
194 Juliet Edwards Female 20 F50+ 3 Meirionydd Running Club 01:26:33 188 02:24:45 185 02:24:38 184
65 Ian Ellis Male 27 MOPEN 16 01:02:52 28 01:46:21 29 01:46:20 29
103 Tristan Evans Male 36 MOPEN 21 Meirionydd Running Club 01:05:24 37 01:48:31 39 01:48:23 39
220 Dylan Evans Male 80 M50+ 12 Meirionydd Running Club 01:11:20 78 01:59:13 84 01:59:04 83
122 Steffan Evans Male 85 MOPEN 39 Eryri Harriers 01:14:32 99 02:01:50 90 02:01:42 89
188 Hollie Evans Female 23 FOPEN 15 01:29:39 206 02:30:02 196 02:29:49 195
217 Kevin Evans Male 189 M50+ 34 Meirionydd Running Club 01:35:40 223 02:38:22 217 02:38:08 216
242 Joshua Fear Male 22 MOPEN 14 01:01:41 25 01:40:56 22 01:40:44 22
71 Lizzy Felton Female 16 FOPEN 11 Aberystwyth AC 01:19:59 155 02:17:18 158 02:17:12 158
209 Drew Fenn Male 147 MOPEN 64 01:23:05 170 02:19:12 163 02:18:57 162
169 Peter Fleming Male 157 M50+ 26 01:23:46 172 02:22:00 175 02:21:49 174
28 George Foster Male 3 MOPEN 3 Ambleside AC 00:53:56 2 01:28:47 3 01:28:46 3
299 Simon Fox Male 53 M50+ 6 Wirral AC 01:08:20 57 01:53:58 56 01:53:54 56
107 Lloyd Francis Male 109 MOPEN 50 01:14:49 103 02:08:14 117 02:08:02 116
81 Ben Frechette Male 62 MOPEN 29 Calder Valley Fell Runners 01:12:40 89 01:55:36 65 01:55:33 65
32 Alan French Male 145 M60+ 5 Wrexham AAC 01:21:38 165 02:17:48 161 02:17:38 160
280 Ian Frewin Male 150 M40+ 53 01:18:55 140 02:19:40 166 02:19:29 166
274 Robert Friel Male 186 M40+ 68 Telford Harriers 01:26:59 193 02:37:07 213 02:36:47 212
258 William Fyfe Male 126 MOPEN 57 01:22:13 168 02:12:14 138 02:12:05 139
47 Melanie Gaul Female 31 F40+ 8 Aberystwyth AC 01:36:15 224 02:46:04 223 02:45:50 222
294 Sophie Gibbens Female 7 FOPEN 4 Marshall Milton Keynes AC 01:15:30 107 02:06:17 106 02:06:08 105
84 Jonathan Gledson Male 40 M40+ 12 Town Country Harriers 01:07:55 54 01:50:50 43 01:50:47 43
19 Iain Glendinning Male 75 MOPEN 35 Calder Valley Fell Runners 01:09:03 64 01:58:12 78 01:58:09 77
254 James Glover Male 129 M40+ 44 Kenilworth Runners 01:17:23 125 02:12:40 142 02:12:26 140
58 Emma Gould Female 1 FOPEN 1 Mercia Fell RC 01:00:32 17 01:41:16 24 01:41:12 24
59 David Gould Male 130 M60+ 4 Mercia Fell RC 01:19:30 145 02:12:55 144 02:12:47 143
293 Jonathan Goulding Male 110 M50+ 17 City of Chester Triathlon Club 01:18:06 134 02:08:18 118 02:08:09 117
173 Nigel Graham Male 103 M40+ 37 Pontypridd (Roadents) AC 01:15:53 112 02:07:04 110 02:06:45 108
46 Miranda Grant Female 2 FOPEN 2 Hunters Bog Trotters 01:01:16 21 01:42:23 26 01:42:19 26
157 Thomas Green Male 24 MOPEN 15 01:02:09 26 01:42:11 25 01:42:09 25
1 Paul Griffiths Male 68 MOPEN 31 Formula One Circuit Crew 01:08:32 59 01:56:49 71 01:56:40 71
186 Hefin Gruffydd Male 114 M50+ 19 Pontypridd (Roadents) AC 01:18:13 136 02:09:04 122 02:09:00 122
140 Paul Gwynne Male 196 M50+ 37 Mud Crew Trail Runners 01:27:52 199 02:55:02 228 02:54:53 227
2 Paul Haigh Male 73 MOPEN 34 Calder Valley Fell Runners 01:12:11 87 01:57:51 76 0
265 Crazy Horse Hall Male 78 M50+ 11 Stubbington Green Runners AC 01:10:58 74 01:58:53 81 01:58:44 80
268 Daisy Hall Female 10 FOPEN 6 Stubbington Green Runners AC 01:13:17 92 02:09:15 125 02:09:07 124
146 Colin Harper Male 58 M40+ 20 01:08:42 62 01:55:09 61 01:54:54 61
145 Jason Harper Male 113 M40+ 39 01:15:10 104 02:09:04 121 02:08:48 119
126 Josh Harris Male 45 M40+ 14 Weston AC 01:06:51 47 01:51:41 48 01:51:34 48
133 Martin Harris Male 51 M40+ 17 01:04:32 34 01:53:28 54 01:53:27 54