Showing 101 to 200 of 490 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
542 John Thompson Male 91 MSEN 28 Skelmersdale Harriers 01:33:18 101 01:33:12 102
394 Toby Miles Male 92 MSEN 29 Barrow Runners 01:33:21 102 01:33:07 101
52 Marco Mazzoni Male 93 MPRO 36 Italy 01:33:29 103 01:33:22 103
458 Glyn Price Male 94 M40+ 26 Sarn Helen 01:33:31 104 01:33:22 104
54 Cristina Bonacina Female 11 FPRO 10 Italy 01:33:31 105 01:33:29 107
267 Trystan Gwylym Male 95 MSEN 30 Rygbi Caernarfon 01:33:34 106 01:33:28 106
64 Rfn Surej Magar Male 96 MPRO 37 Royal Gurkha Rifles 01:33:34 107 01:33:30 108
69 Rfn Man Bahadur Gurung Male 97 MPRO 38 Royal Gurkha Rifles 01:33:34 108 01:33:32 110
66 Rfn Indrabahadur Limbu Male 98 MPRO 39 Royal Gurkha Rifles 01:33:36 109 01:33:33 111
141 Adair Broughton Male 99 MSEN 31 Helsby 01:33:37 110 01:33:32 109
233 Stevan Fenney Male 100 MSEN 32 Stone MM 01:33:38 111 01:33:24 105
328 Kelvin Jones Male 101 MSEN 33 Eryri Harriers 01:33:43 112 01:33:38 112
219 Neil O. Elias Male 102 M40+ 27 01:33:49 113 01:33:42 113
589 John Willacy Male 103 M40+ 28 01:34:02 114 01:33:46 114
130 Chris Blythin Male 104 MSEN 34 Votwo 01:34:06 115 01:34:03 116
55 Alessandra Valgoi Female 12 FPRO 11 Italy 01:34:08 116 01:34:05 117
237 Glyn Fletcher Male 105 M40+ 29 Maldwyn Harriers 01:34:14 117 01:34:01 115
150 Andy Butler Male 106 M50+ 4 Pennine Fell Runners 01:34:22 118 01:34:09 118
255 Ian Gladwell Male 107 M40+ 30 West End Runners 01:34:38 119 01:34:23 119
174 Noel Craine Male 108 M40+ 31 Eryri Harriers 01:34:42 120 01:34:38 120
166 Martin Cliffe Male 109 MSEN 35 01:34:51 121 01:34:48 121
186 Elwyn Davies Male 110 M40+ 32 01:35:04 122 01:34:55 123
444 David Phillips Male 111 M50+ 5 South West RR 01:35:11 123 01:34:53 122
137 John Boyle Male 112 MSEN 36 CFR 01:35:17 124 01:35:05 124
580 Martin Weston Male 113 M40+ 33 01:35:42 125 01:35:34 125
572 Phillip Weber Male 114 MSEN 37 Amazing Feet RC 01:35:49 126 01:35:35 126
361 Andy Lewis Male 115 M50+ 6 Shrewsbury AC 01:35:52 127 01:35:43 127
413 David Naughton Male 116 M40+ 34 Darwen Dashers RC 01:36:12 128 01:36:04 128
42 Richie Healy Male 117 MPRO 40 Republic of Ireland 01:36:25 129 01:36:20 131
407 Iwan Morton Male 118 MSEN 38 Eryri Harriers 01:36:29 130 01:36:26 133
506 Patrick Schalbetter Male 119 MSEN 39 01:36:31 131 01:36:25 132
230 David Ewart Male 120 MSEN 40 BARF 01:36:33 132 01:36:09 130
605 Richard Wyn Williams Male 121 MSEN 41 Eryri Harriers 01:36:37 133 01:36:34 134
295 Derek Hughes Male 122 M40+ 35 East Cheshire Harriers 01:36:40 134 01:36:09 129
347 Jason Kehoe Male 123 MSEN 42 Crusaders AC 01:36:45 135 01:36:35 135
466 Ronald Rees Male 124 M50+ 7 Pennine Fell Runners 01:36:52 136 01:36:35 136
281 John Hewitt Male 125 M40+ 36 Glossopdale Harriers 01:36:58 137 01:36:49 137
410 Kevin Murdock Male 126 M40+ 37 Team Purple 01:37:04 138 01:36:49 138
528 Paul Stinton Male 127 MSEN 43 Clwydian Range Runners 01:37:09 139 01:36:57 139
561 Dyfed W-Thomas Male 128 MSEN 44 Eryri Harriers 01:37:24 140 01:37:20 141
438 Gary Pearson Male 129 MSEN 45 Croft Ambrey 01:37:33 141 01:37:19 140
68 Rfn Krishna Limbu Male 130 MPRO 41 Royal Gurkha Rifles 01:37:33 142 01:37:28 143
616 Pete Woodhead Male 131 MSEN 46 FRA 01:37:42 143 01:37:26 142
507 Richard Scottney Male 132 M50+ 8 Pennine Fell Runners 01:37:42 144 01:37:32 144
273 Katherine Harvey Female 13 F40+ 1 Pennine Fell Runners 01:37:49 145 01:37:38 145
38 Frances Orr Female 14 FPRO 12 Northern Ireland 01:38:04 146 01:38:00 146
116 Anna Bartlett Female 15 FSEN 2 Shrewsbury AC 01:38:30 147 01:38:20 148
324 Haydn Jones Male 133 M40+ 38 Maldwyn Harriers 01:38:31 148 01:38:30 150
177 Tony Croft Male 134 M40+ 39 Lytham St Annes RRC 01:38:32 149 01:38:19 147
483 Peter Roberts Male 135 M60+ 1 Buckley Runners 01:38:42 150 01:38:37 151
173 Martin Cortvriend Male 136 M50+ 9 Macclesfield Harriers 01:38:53 151 01:38:42 153
107 Charles Ashley Male 137 M50+ 10 Wrexham AC 01:39:00 152 01:38:52 155
155 Michael Case Male 138 M40+ 40 01:39:01 153 01:38:41 152
192 Phil Davies Male 139 M40+ 41 DPFR 01:39:02 154 01:38:30 149
36 Shalene Ward Female 16 FPRO 13 Northern Ireland 01:39:03 155 01:38:57 156
590 Alun Williams Male 140 M40+ 42 Fairwater Runners 01:39:10 156 01:38:51 154
290 Shaun Hooson Male 141 M40+ 43 Buckley Runners 01:39:12 157 01:39:02 158
44 Aoife Joyce Female 17 FPRO 14 Republic of Ireland 01:39:15 158 01:39:08 159
114 Tom Barclay Male 142 MSEN 47 01:39:16 159 01:39:10 161
490 Steve Rosser Male 143 M40+ 44 South West RR 01:39:22 160 01:38:59 157
208 Mark Dunscombe Male 144 M40+ 45 Sarn Helen 01:39:24 161 01:39:16 163
463 Simon Ramsden Male 145 MSEN 48 01:39:36 162 01:39:10 160
330 Martin Jones Male 146 M40+ 46 Carneddau Tri 01:39:40 163 01:39:16 162
408 Peter Mulleady Male 147 M40+ 47 Astley & T RR 01:39:40 164 01:39:19 164
379 David Marham Male 148 M40+ 48 01:39:42 165 01:39:37 167
579 John Weston Male 149 M50+ 11 Ipswich J 01:39:45 166 01:39:37 168
279 Rebecca Law Female 18 FSEN 3 Eryri Harriers 01:39:47 167 01:39:26 165
560 Dafydd W-Thomas Male 150 M60+ 2 Eryri Harriers 01:39:56 168 01:39:29 166
531 Robyn Sweeney Female 19 FSEN 4 01:40:04 169 01:39:57 171
206 Andrew Mark Dugdale Male 151 M40+ 49 Clayton le Moors 01:40:05 170 01:39:54 169
248 Gus French Male 152 M50+ 12 Pennine Fell Runners 01:40:05 171 01:39:54 170
349 Neil Kelly Male 153 MSEN 49 01:40:18 172 01:40:06 173
549 Mary A. Tracey-Agurfra Female 20 FSEN 5 Astley & Tyldesley 01:40:21 173 01:39:58 172
454 Dave Powell Male 154 M40+ 50 Aberystwyth AC 01:40:24 174 01:40:14 174
383 Gary Mason Male 155 M40+ 51 Bournville Harriers 01:40:32 175 01:40:20 175
345 Jan Kardasz Male 156 M40+ 52 FRA 01:40:38 176 01:40:31 178
303 Lenny Hughes Male 157 M50+ 13 Maldwyn Harriers 01:40:44 177 01:40:34 179
547 Hannah Toberman Female 21 FSEN 6 Eryri Harriers 01:40:49 178 01:40:29 177
272 Stuart Harth Male 158 MSEN 50 01:40:54 179 01:40:26 176
530 Richard Suttle Male 159 M40+ 53 01:40:59 180 01:40:49 180
125 Nick Biggs Male 160 MSEN 51 Vegan Runners UK 01:41:01 181 01:40:51 181
384 Robert McAloon Male 161 M40+ 54 Evenwood RR 01:41:07 182 01:40:59 184
270 Andrew Hall Male 162 M50+ 14 Portsmouth Joggers 01:41:08 183 01:40:52 182
170 Kieran Collins Male 163 MSEN 52 01:41:15 184 01:40:59 185
497 Gordon Rowson Male 164 M40+ 55 01:41:17 185 01:40:58 183
53 Cinzia Zugnoni Female 22 FPRO 15 Italy 01:41:33 186 01:41:30 190
58 Cpt Tom Usher Male 165 MPRO 42 Royal Gurkha Rifles 01:41:33 187 01:41:28 189
284 Tamara Hird Female 23 FSEN 7 Wharfedale Harriers 01:41:34 188 01:41:27 188
474 Greg Rimmer Male 166 M40+ 56 DPFR 01:41:40 189 01:41:17 187
525 Paul Stead Male 167 MSEN 53 Northbrook AC 01:41:44 190 01:41:10 186
112 Stephen Bajic Male 168 M40+ 57 Telford Harriers 01:41:48 191 01:41:35 193
289 Brian Holland Male 169 M50+ 15 Stockport Harriers 01:41:52 192 01:41:34 192
243 Craig A. Fowler Male 170 M40+ 58 Pontypridd Rodents AC 01:41:54 193 01:41:33 191
582 Sean Whewell Male 171 M40+ 59 Stockport Harriers 01:42:10 194 01:42:05 197
617 Dave Woodvine Male 172 MSEN 54 Shropshire Shufflers 01:42:11 195 01:41:53 194
322 Glyn Jones Male 173 M40+ 60 Maldwyn Harriers 01:42:13 196 01:42:00 196
343 Wyn Trefor Jones Male 174 MSEN 55 01:42:15 197 01:42:08 199
406 John Morris Male 175 M60+ 3 Buckley Runners 01:42:18 198 01:42:13 200
127 Andrew Blackmore Male 176 M40+ 61 MDC 01:42:22 199 01:41:54 195
199 Neil Douthwaite Male 177 MSEN 56 EvenwoodRR 01:42:26 200 01:42:19 201