Showing 1 to 100 of 490 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Andi Jones Male 1 MSEN 1 Salford Harriers 01:06:02 1 01:06:01 1
15 Morgan Donnelly Male 2 MPRO 1 England 01:09:24 2 01:09:23 2
435 Richard Pattinson Male 14 M40+ 1 Pudsey & Bramley 01:14:57 14 01:14:55 14
18 Katie Ingram Female 1 FPRO 1 England 01:20:44 29 01:20:42 29
211 Iwan Edgar Male 58 M50+ 1 Eryri Harriers 01:27:36 63 01:27:33 63
351 Laura Kent Female 6 FSEN 1 Cheltenham & C H 01:28:33 69 01:28:24 69
273 Katherine Harvey Female 13 F40+ 1 Pennine Fell Runners 01:37:49 145 01:37:38 145
483 Peter Roberts Male 135 M60+ 1 Buckley Runners 01:38:42 150 01:38:37 151
352 Dawn Kenwright Female 39 F50+ 1 Sarn Helen 01:50:49 282 01:50:37 283
420 Peter Norman Male 337 M70+ 1 Wrecsam Tri 02:07:14 402 02:07:05 405
426 Maggie Oliver Female 67 F60+ 1 Eryri Harriers 02:07:31 406 02:07:22 407
14 Ian Holmes Male 3 MPRO 2 England 01:10:37 3 01:10:36 3
388 James Mcmullan Male 8 MSEN 2 Thames Hare & Hounds 01:12:20 8 01:12:18 8
106 Neil Ashcroft Male 31 M40+ 2 Ambleside 01:22:20 32 01:22:14 32
17 Olivia Walwyn Female 2 FPRO 2 England 01:24:28 44 01:24:26 44
323 Graham Jones Male 65 M50+ 2 Shrewsbury AC 01:28:54 73 01:28:48 73
116 Anna Bartlett Female 15 FSEN 2 Shrewsbury AC 01:38:30 147 01:38:20 148
560 Dafydd W-Thomas Male 150 M60+ 2 Eryri Harriers 01:39:56 168 01:39:29 166
532 Val Swingler Female 25 F40+ 2 Shropshire Shufflers 01:42:55 206 01:42:36 204
310 Hilary Jaques Female 55 F50+ 2 Abergele Harriers 02:02:15 375 02:01:48 375
259 Karin Goss Female 69 F60+ 2 Clayton le Moors 02:07:53 409 02:07:33 409
449 Trevor Platts Male 350 M70+ 2 Clowne RR 02:12:17 428 02:12:04 428
16 Ricky Lightfoot Male 4 MPRO 3 England 01:10:59 4 01:10:58 4
437 Graham Pearce Male 11 MSEN 3 Pudsey & Bramley 01:13:36 11 01:13:34 11
108 John Atyeo Male 42 M40+ 3 Witney RR 01:24:24 43 01:24:20 43
19 Jo Waites Female 3 FPRO 3 England 01:25:20 48 01:25:18 48
385 Graham McAra Male 86 M50+ 3 Cheshire Hill Runners 01:31:45 95 01:31:34 93
279 Rebecca Law Female 18 FSEN 3 Eryri Harriers 01:39:47 167 01:39:26 165
406 John Morris Male 175 M60+ 3 Buckley Runners 01:42:18 198 01:42:13 200
496 Sandra Rowlands Female 29 F40+ 3 Clwydian Range Runners 01:48:18 250 01:48:03 250
403 Lon Morgan Female 56 F50+ 3 Trot St Clears 02:03:15 381 02:02:44 380
50 Dario Bonino Male 5 MPRO 4 Italy 01:11:26 5 01:11:24 5
487 Andrew Robertshaw Male 19 MSEN 4 Otley AC 01:16:32 19 01:16:21 19
121 Jim Bell Male 44 M40+ 4 DPFR 01:24:43 46 01:24:39 46
24 Andrea Priestley Female 4 FPRO 4 Scotland 01:25:27 49 01:25:24 49
150 Andy Butler Male 106 M50+ 4 Pennine Fell Runners 01:34:22 118 01:34:09 118
531 Robyn Sweeney Female 19 FSEN 4 01:40:04 169 01:39:57 171
489 Gordon Robinson Male 188 M60+ 4 Westerlands 01:44:12 214 01:44:01 215
374 Linda Macewan Female 33 F40+ 4 Lochaber 01:49:24 265 01:48:56 264
350 Nancy Kennedy Female 59 F50+ 4 Lochaber AC 02:05:46 392 02:05:16 393
49 Dario Fracassi Male 6 MPRO 5 Italy 01:11:31 6 01:11:29 6
527 Chris Steele Male 21 MSEN 5 Borrowdale FR 01:18:10 21 01:18:08 21
623 Andrew Yapp Male 46 M40+ 5 Mercia Fell Runners 01:25:29 50 01:25:24 50
25 Jill Mykura Female 5 FPRO 5 Scotland 01:27:11 59 01:27:08 59
444 David Phillips Male 111 M50+ 5 South West RR 01:35:11 123 01:34:53 122
549 Mary A. Tracey-Agurfra Female 20 FSEN 5 Astley & Tyldesley 01:40:21 173 01:39:58 172
366 John Linley Male 209 M60+ 5 CRR 01:45:57 236 01:45:44 238
301 Isaline Hughes Female 38 F40+ 5 Burden RR 01:50:46 281 01:50:34 281
161 Stephanie S. Charman Female 61 F50+ 5 Helsby RC 02:06:20 396 02:06:08 397
22 Murray Strain Male 7 MPRO 6 Scotland 01:11:59 7 01:11:57 7
570 Andrew Ward Male 22 MSEN 6 Clowne RR 01:18:20 22 01:18:17 22
362 Arwel Lewis Male 49 M40+ 6 Eryri Harriers 01:25:46 53 01:25:44 54
26 Dawn Scott Female 7 FPRO 6 Scotland 01:28:41 70 01:28:37 70
361 Andy Lewis Male 115 M50+ 6 Shrewsbury AC 01:35:52 127 01:35:43 127
547 Hannah Toberman Female 21 FSEN 6 Eryri Harriers 01:40:49 178 01:40:29 177
608 Colin Williamson Male 211 M60+ 6 Shropshire Shufflers 01:46:25 239 01:46:08 240
535 Alison Thomas Female 47 F40+ 6 Eryri Harriers 01:54:30 330 01:54:11 331
203 Felicity Doyle Female 71 F50+ 6 Congleton Harriers 02:08:39 412 02:08:06 411
13 Nick Swinburn Male 9 MPRO 7 England 01:12:53 9 01:12:52 9
536 Carwyn Thomas Male 24 MSEN 7 Sarn Helen 01:18:49 24 01:18:41 23
145 Jonathan Burch Male 51 M40+ 7 Owls AC 01:26:45 55 01:26:31 55
7 Sarah Ridgway Female 8 FPRO 7 Wales 01:28:49 72 01:28:44 72
466 Ronald Rees Male 124 M50+ 7 Pennine Fell Runners 01:36:52 136 01:36:35 136
284 Tamara Hird Female 23 FSEN 7 Wharfedale Harriers 01:41:34 188 01:41:27 188
334 Phil Jones Male 212 M60+ 7 WFRA 01:46:29 240 01:46:00 239
164 Donna Claridge Female 48 F40+ 7 01:55:11 336 01:54:49 336
220 Helen Elleker Female 77 F50+ 7 DPFR 02:11:51 426 02:11:32 427
31 Martin Alvarez Espinar Male 10 MPRO 8 Spain 01:13:08 10 01:13:05 10
71 Mark Williams Male 29 MSEN 8 Tauranga Ramblers 01:21:35 30 01:21:27 30
522 Alan Smith Male 52 M40+ 8 Deeside Runners 01:26:50 56 01:26:41 56
6 Jenny Hemming Female 9 FPRO 8 Wales 01:31:23 91 01:31:20 91
507 Richard Scottney Male 132 M50+ 8 Pennine Fell Runners 01:37:42 144 01:37:32 144
190 Julie Davies Female 26 FSEN 8 Griffithstown Harriers 01:43:27 208 01:43:11 207
427 Ernie Orr Male 263 M60+ 8 Lochaber AC 01:52:46 306 01:52:21 303
567 Brenda Wane Female 49 F40+ 8 Astley & Tyldesley 01:55:59 342 01:55:36 342
428 Caroline Orrells Female 99 F50+ 8 Maldwyn Harriers 02:55:49 484 02:55:17 485
28 Jose Luis Capitan Peña Male 12 MPRO 9 Spain 01:14:00 12 01:13:57 12
346 Darren Kay Male 30 MSEN 9 Horwich RMI 01:21:55 31 01:21:54 31
245 Kevin Francis Male 53 M40+ 9 Shrewsbury AC 01:27:06 57 01:27:00 57
8 Andrea Roberts Female 10 FPRO 9 Wales 01:32:39 97 01:32:37 98
173 Martin Cortvriend Male 136 M50+ 9 Macclesfield Harriers 01:38:53 151 01:38:42 153
271 Kirsten Hardiman Female 27 FSEN 9 Settle Harriers 01:45:44 235 01:45:29 235
607 Tom Williams Male 272 M60+ 9 Dudley & Kingsford 01:53:53 317 01:53:23 315
442 Libby Peter Female 50 F40+ 9 Eryri Harriers 01:56:51 347 01:56:30 347
27 Vicente Capitan Peña Male 13 MPRO 10 Spain 01:14:23 13 01:14:22 13
222 Bruce Elsworth Male 32 MSEN 10 Wharfedale Harriers 01:22:34 33 01:22:30 33
409 Ed Murden Male 55 M40+ 10 Shelton Striders 01:27:19 60 01:27:13 60
54 Cristina Bonacina Female 11 FPRO 10 Italy 01:33:31 105 01:33:29 107
107 Charles Ashley Male 137 M50+ 10 Wrexham AC 01:39:00 152 01:38:52 155
377 Sarah Mackenzie Female 28 FSEN 10 Lochaber AC 01:46:05 238 01:45:36 236
576 Phillip Western Male 290 M60+ 10 Havant AC 01:55:38 338 01:55:07 338
424 Kate O'Sullivan Female 52 F40+ 10 Aberystwyth AC 01:59:12 360 01:58:49 358
5 Richard Roberts Male 15 MPRO 11 Wales 01:15:19 15 01:15:18 15
136 Jon Bowie Male 34 MSEN 11 Oswestry Olympians 01:22:48 35 01:22:44 35
551 Ian Travis Male 56 M40+ 11 FRA 01:27:26 61 01:27:15 61
55 Alessandra Valgoi Female 12 FPRO 11 Italy 01:34:08 116 01:34:05 117
579 John Weston Male 149 M50+ 11 Ipswich J 01:39:45 166 01:39:37 168
195 Stella Denniss Female 31 FSEN 11 Bournville Harriers 01:49:11 262 01:49:00 265
566 Martin Walsh Male 298 M60+ 11 Lytham St Annes RRC 01:56:54 348 01:56:39 348
76 Sandra Eaton Female 58 F40+ 11 Telford Harriers 02:05:12 389 02:04:36 389