Showing 201 to 300 of 490 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
199 Neil Douthwaite Male 177 MSEN 56 EvenwoodRR 01:42:26 200 01:42:19 201
363 Craig Lewis Male 179 M40+ 62 Amazing Feet RC 01:42:35 202 01:42:24 202
541 Martin Thomerson Male 180 MSEN 58 01:42:39 203 01:42:26 203
532 Val Swingler Female 25 F40+ 2 Shropshire Shufflers 01:42:55 206 01:42:36 204
622 Steve Wyatt Male 181 M40+ 63 Pennine Fell Runners 01:42:51 204 01:42:44 205
48 Jackie O'Hagan Female 24 FPRO 16 Republic of Ireland 01:42:53 205 01:42:45 206
190 Julie Davies Female 26 FSEN 8 Griffithstown Harriers 01:43:27 208 01:43:11 207
132 Dave Boothroyd Male 182 M40+ 64 Buckley Runners 01:43:23 207 01:43:12 208
134 Richard Borne Male 184 M40+ 65 Eryri Harriers 01:43:48 210 01:43:18 209
277 Andrew Hearle Male 183 M50+ 16 Mercia Fell Runners 01:43:37 209 01:43:31 210
595 Gwion Williams Male 187 MSEN 59 01:44:11 213 01:43:49 211
333 Peter MW Jones Male 189 M40+ 67 01:44:16 215 01:43:54 212
358 Martin Landells Male 186 M40+ 66 01:44:05 212 01:43:56 213
367 Stephen Littlewood Male 185 M50+ 17 Hereford Couriers 01:44:05 211 01:43:56 214
489 Gordon Robinson Male 188 M60+ 4 Westerlands 01:44:12 214 01:44:01 215
411 Leo Murray Male 192 MSEN 62 Shrewsbury AC 01:44:34 218 01:44:08 216
115 Lee Barratt Male 190 MSEN 60 Stockport Harriers 01:44:25 216 01:44:12 217
445 Jason Pierce Male 191 MSEN 61 01:44:31 217 01:44:16 218
452 Gary Porter-Jones Male 194 M40+ 68 01:44:46 220 01:44:16 219
550 Huw Trainer Male 195 MSEN 64 01:44:50 221 01:44:33 220
430 Emlyn Owen Male 193 MSEN 63 01:44:40 219 01:44:36 221
291 Lon Hooson Male 197 MSEN 66 Wrecsam Tri 01:45:05 223 01:44:39 222
492 Huw Rowcliffe Male 196 MSEN 65 Sarn Helen 01:44:56 222 01:44:44 223
508 Daniel Searle Male 198 MSEN 67 01:45:07 224 01:44:46 224
504 Paul Satchell Male 201 M50+ 19 01:45:16 227 01:44:59 225
381 Richard Marks Male 199 M50+ 18 Sarn Helen 01:45:12 225 01:45:01 226
207 Robert Dunn Male 204 MSEN 69 Tattenhall 01:45:30 230 01:45:05 227
380 Keith Markley Male 202 M40+ 69 Owls AC 01:45:23 228 01:45:07 228
224 David Emanuel Male 200 MSEN 68 01:45:13 226 01:45:09 229
546 Andy Titley Male 203 M40+ 70 Stockport Harriers 01:45:28 229 01:45:18 230
223 Stephen Elverd Male 205 M40+ 71 Cirencester AC 01:45:30 231 01:45:19 231
494 Kean Rowlands Male 208 M50+ 21 Clwydian Range Runners 01:45:41 234 01:45:23 232
524 Paul Spurge Male 207 M50+ 20 Portsmouth Joggers 01:45:39 233 01:45:24 233
421 Cormac O'Ceallaigh Male 206 MSEN 70 Sli Cualann 01:45:33 232 01:45:26 234
271 Kirsten Hardiman Female 27 FSEN 9 Settle Harriers 01:45:44 235 01:45:29 235
377 Sarah Mackenzie Female 28 FSEN 10 Lochaber AC 01:46:05 238 01:45:36 236
239 Steve Foster Male 210 M40+ 72 Astley & T RR 01:46:02 237 01:45:38 237
366 John Linley Male 209 M60+ 5 CRR 01:45:57 236 01:45:44 238
334 Phil Jones Male 212 M60+ 7 WFRA 01:46:29 240 01:46:00 239
608 Colin Williamson Male 211 M60+ 6 Shropshire Shufflers 01:46:25 239 01:46:08 240
163 Les Chesterton Male 213 M50+ 22 Owls AC 01:46:32 241 01:46:15 241
562 Ashley Wager Male 216 M40+ 75 Eryri Harriers 01:47:05 244 01:46:27 242
603 Peter Charles Williams Male 214 M40+ 73 01:46:54 242 01:46:47 243
228 Darryl Evans Male 215 M40+ 74 Maldwyn Harriers 01:47:01 243 01:46:47 244
465 Justin Realff Male 217 M40+ 76 Tattenhall 01:47:17 245 01:46:53 245
80 Malcolm Collins Male 219 MSEN 71 Astley & Tydesley 01:47:24 247 01:46:59 246
331 Michael Jones Male 218 M40+ 77 01:47:21 246 01:47:03 247
360 Andrew Lenthall Male 220 M40+ 78 01:47:50 248 01:47:41 248
251 Karl Garside Male 221 M40+ 79 01:48:13 249 01:47:48 249
496 Sandra Rowlands Female 29 F40+ 3 Clwydian Range Runners 01:48:18 250 01:48:03 250
457 Anthony Price Male 222 M40+ 80 Dudley & Kingsford 01:48:23 251 01:48:05 251
446 Philip Pilbeam Male 224 MSEN 72 Cybi Striders 01:48:31 253 01:48:13 252
123 David Bell Male 223 M40+ 81 Mourne Runners 01:48:27 252 01:48:14 253
46 Rachel Walters Female 30 FPRO 17 Republic of Ireland 01:48:32 254 01:48:22 254
415 Mark Newell Male 225 M40+ 82 Cambridge Harriers 01:48:36 255 01:48:23 255
339 Stephen Lloyd Jones Male 226 M50+ 23 Eryri Harriers 01:48:45 256 01:48:30 256
120 Mark Beckett Male 230 MSEN 74 Wallasey 01:49:04 260 01:48:35 257
520 Karim D. Slimane Male 228 MSEN 73 West End Runners 01:48:54 258 01:48:36 258
356 Andrew Kitchen Male 229 M40+ 83 DPFR 01:49:01 259 01:48:38 259
179 Tony Crossley Male 227 M50+ 24 East Grinstead AC 01:48:54 257 01:48:39 260
553 Wendy Trimbel Female 32 FSEN 12 Eryri Harriers 01:49:14 263 01:48:42 261
235 Ian Fleming Male 231 M50+ 25 Great Western Runers 01:49:07 261 01:48:43 262
274 Andrew Harwood Male 232 M40+ 84 01:49:23 264 01:48:51 263
374 Linda Macewan Female 33 F40+ 4 Lochaber 01:49:24 265 01:48:56 264
195 Stella Denniss Female 31 FSEN 11 Bournville Harriers 01:49:11 262 01:49:00 265
387 Paul McKeeney Male 237 M40+ 85 Northbrook AC 01:49:57 271 01:49:23 266
585 Jason Wilkins Male 234 MSEN 76 Cardigan RC 01:49:41 267 01:49:28 267
227 Ceri Evans Male 233 MSEN 75 01:49:40 266 01:49:34 268
105 Robert Armstrong Male 236 MSEN 78 Eryri Harriers 01:49:56 270 01:49:39 269
391 Richard McWilliams Male 235 MSEN 77 Mynydd Du 01:49:55 268 01:49:46 270
119 Emma Bayliss Female 34 FSEN 13 Mynydd Du 01:49:56 269 01:49:47 271
75 Paul Fegan Male 239 MSEN 79 Newcastle AC 01:50:18 273 01:49:54 272
283 Tim Hicks Male 238 M40+ 86 01:50:11 272 01:49:57 273
165 Mandy Clarke Female 35 FSEN 14 Bingley Harriers 01:50:24 275 01:50:03 274
229 Maldwyn Evans Male 240 M40+ 87 Eyri Harriers 01:50:21 274 01:50:04 275
467 Penelope A. Rees Female 36 FSEN 15 Trot St Clears 01:50:37 277 01:50:07 276
499 Steve Russell Male 242 M40+ 88 Wilmslow RC 01:50:38 278 01:50:12 277
615 Daniella Woodbridge Female 37 FSEN 16 Fairwater Runners 01:50:42 280 01:50:14 278
369 Gwion Llwyd Male 241 MSEN 80 01:50:33 276 01:50:17 279
167 Tony Codling Male 243 M40+ 89 Blackpool Wyre & Fylde 01:50:39 279 01:50:27 280
301 Isaline Hughes Female 38 F40+ 5 Burden RR 01:50:46 281 01:50:34 281
519 Michael Singleton Male 244 M40+ 90 01:51:00 283 01:50:35 282
352 Dawn Kenwright Female 39 F50+ 1 Sarn Helen 01:50:49 282 01:50:37 283
500 Jon Salmon Male 245 M40+ 91 Thames Hare & Hounds 01:51:05 284 01:50:46 284
309 Chris Jameson Male 246 MSEN 81 Swaledale RR 01:51:09 285 01:50:49 285
597 Ian Williams Male 249 MSEN 82 Cheltenham Tri 01:51:28 288 01:50:56 286
353 Clive King Male 247 M40+ 92 Eryri Harriers 01:51:11 286 01:50:58 287
477 Aled Roberts Male 248 M50+ 26 01:51:14 287 01:51:02 288
601 Jonathan Williams Male 250 MSEN 83 01:51:48 289 01:51:14 289
236 Claudette Fleming Female 41 FSEN 18 01:52:01 292 01:51:40 290
319 Emma Jones Female 40 FSEN 17 Belle Vue Racers 01:51:57 291 01:51:43 291
434 Manhar Patel Male 255 M40+ 96 Fell Ponies 01:52:17 297 01:51:46 292
600 Jonathan Williams Male 252 M40+ 94 Fairwater Runners 01:52:05 293 01:51:47 293
338 Steffan Jones Male 251 M40+ 93 Eryri Harriers 01:51:50 290 01:51:47 294
183 Catrin Davies Female 42 FSEN 19 01:52:14 296 01:51:50 295
534 Mark Taylor Male 254 MSEN 84 Clayton le Moors 01:52:13 295 01:51:54 296
344 Mark Kallenberg Male 257 M40+ 98 Ingli Runners 01:52:23 299 01:52:01 297
459 Hugh Price Male 253 M40+ 95 Sarn Helen 01:52:12 294 01:52:03 298
606 Robart K Williams Male 256 M40+ 97 01:52:22 298 01:52:05 299
389 Andy McPherson Male 260 MSEN 86 Brabond AC 01:52:36 303 01:52:19 300