Showing 1 to 100 of 490 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Andi Jones Male 1 MSEN 1 Salford Harriers 01:06:02 1 01:06:01 1
18 Katie Ingram Female 1 FPRO 1 England 01:20:44 29 01:20:42 29
15 Morgan Donnelly Male 2 MPRO 1 England 01:09:24 2 01:09:23 2
17 Olivia Walwyn Female 2 FPRO 2 England 01:24:28 44 01:24:26 44
14 Ian Holmes Male 3 MPRO 2 England 01:10:37 3 01:10:36 3
19 Jo Waites Female 3 FPRO 3 England 01:25:20 48 01:25:18 48
16 Ricky Lightfoot Male 4 MPRO 3 England 01:10:59 4 01:10:58 4
24 Andrea Priestley Female 4 FPRO 4 Scotland 01:25:27 49 01:25:24 49
50 Dario Bonino Male 5 MPRO 4 Italy 01:11:26 5 01:11:24 5
25 Jill Mykura Female 5 FPRO 5 Scotland 01:27:11 59 01:27:08 59
49 Dario Fracassi Male 6 MPRO 5 Italy 01:11:31 6 01:11:29 6
351 Laura Kent Female 6 FSEN 1 Cheltenham & C H 01:28:33 69 01:28:24 69
22 Murray Strain Male 7 MPRO 6 Scotland 01:11:59 7 01:11:57 7
26 Dawn Scott Female 7 FPRO 6 Scotland 01:28:41 70 01:28:37 70
388 James Mcmullan Male 8 MSEN 2 Thames Hare & Hounds 01:12:20 8 01:12:18 8
7 Sarah Ridgway Female 8 FPRO 7 Wales 01:28:49 72 01:28:44 72
13 Nick Swinburn Male 9 MPRO 7 England 01:12:53 9 01:12:52 9
6 Jenny Hemming Female 9 FPRO 8 Wales 01:31:23 91 01:31:20 91
31 Martin Alvarez Espinar Male 10 MPRO 8 Spain 01:13:08 10 01:13:05 10
8 Andrea Roberts Female 10 FPRO 9 Wales 01:32:39 97 01:32:37 98
437 Graham Pearce Male 11 MSEN 3 Pudsey & Bramley 01:13:36 11 01:13:34 11
54 Cristina Bonacina Female 11 FPRO 10 Italy 01:33:31 105 01:33:29 107
28 Jose Luis Capitan Peña Male 12 MPRO 9 Spain 01:14:00 12 01:13:57 12
55 Alessandra Valgoi Female 12 FPRO 11 Italy 01:34:08 116 01:34:05 117
27 Vicente Capitan Peña Male 13 MPRO 10 Spain 01:14:23 13 01:14:22 13
273 Katherine Harvey Female 13 F40+ 1 Pennine Fell Runners 01:37:49 145 01:37:38 145
435 Richard Pattinson Male 14 M40+ 1 Pudsey & Bramley 01:14:57 14 01:14:55 14
38 Frances Orr Female 14 FPRO 12 Northern Ireland 01:38:04 146 01:38:00 146
5 Richard Roberts Male 15 MPRO 11 Wales 01:15:19 15 01:15:18 15
116 Anna Bartlett Female 15 FSEN 2 Shrewsbury AC 01:38:30 147 01:38:20 148
21 David Rodgers Male 16 MPRO 12 Scotland 01:15:37 16 01:15:34 16
36 Shalene Ward Female 16 FPRO 13 Northern Ireland 01:39:03 155 01:38:57 156
20 Prasad Prasad Male 17 MPRO 13 Scotland 01:15:59 17 01:15:57 17
44 Aoife Joyce Female 17 FPRO 14 Republic of Ireland 01:39:15 158 01:39:08 159
30 David Gonzalez Plaza Male 18 MPRO 14 Spain 01:16:10 18 01:16:07 18
279 Rebecca Law Female 18 FSEN 3 Eryri Harriers 01:39:47 167 01:39:26 165
487 Andrew Robertshaw Male 19 MSEN 4 Otley AC 01:16:32 19 01:16:21 19
531 Robyn Sweeney Female 19 FSEN 4 01:40:04 169 01:39:57 171
23 Douglas Tullie Male 20 MPRO 15 Scotland 01:17:29 20 01:17:27 20
549 Mary A. Tracey-Agurfra Female 20 FSEN 5 Astley & Tyldesley 01:40:21 173 01:39:58 172
527 Chris Steele Male 21 MSEN 5 Borrowdale FR 01:18:10 21 01:18:08 21
547 Hannah Toberman Female 21 FSEN 6 Eryri Harriers 01:40:49 178 01:40:29 177
570 Andrew Ward Male 22 MSEN 6 Clowne RR 01:18:20 22 01:18:17 22
53 Cinzia Zugnoni Female 22 FPRO 15 Italy 01:41:33 186 01:41:30 190
4 Matthew Gilbert Male 23 MPRO 16 Wales 01:18:44 23 01:18:42 24
284 Tamara Hird Female 23 FSEN 7 Wharfedale Harriers 01:41:34 188 01:41:27 188
536 Carwyn Thomas Male 24 MSEN 7 Sarn Helen 01:18:49 24 01:18:41 23
48 Jackie O'Hagan Female 24 FPRO 16 Republic of Ireland 01:42:53 205 01:42:45 206
2 Stanley Charles Male 25 MPRO 17 Wales 01:19:04 25 01:19:01 25
532 Val Swingler Female 25 F40+ 2 Shropshire Shufflers 01:42:55 206 01:42:36 204
3 Matthew Collins Male 26 MPRO 18 Wales 01:20:03 26 01:20:02 27
190 Julie Davies Female 26 FSEN 8 Griffithstown Harriers 01:43:27 208 01:43:11 207
9 Iain Ridgway Male 27 MPRO 19 Wales 01:20:03 27 01:20:02 26
271 Kirsten Hardiman Female 27 FSEN 9 Settle Harriers 01:45:44 235 01:45:29 235
39 John Brooks Male 28 MPRO 20 Republic of Ireland 01:20:12 28 01:20:09 28
377 Sarah Mackenzie Female 28 FSEN 10 Lochaber AC 01:46:05 238 01:45:36 236
71 Mark Williams Male 29 MSEN 8 Tauranga Ramblers 01:21:35 30 01:21:27 30
496 Sandra Rowlands Female 29 F40+ 3 Clwydian Range Runners 01:48:18 250 01:48:03 250
346 Darren Kay Male 30 MSEN 9 Horwich RMI 01:21:55 31 01:21:54 31
46 Rachel Walters Female 30 FPRO 17 Republic of Ireland 01:48:32 254 01:48:22 254
106 Neil Ashcroft Male 31 M40+ 2 Ambleside 01:22:20 32 01:22:14 32
195 Stella Denniss Female 31 FSEN 11 Bournville Harriers 01:49:11 262 01:49:00 265
222 Bruce Elsworth Male 32 MSEN 10 Wharfedale Harriers 01:22:34 33 01:22:30 33
553 Wendy Trimbel Female 32 FSEN 12 Eryri Harriers 01:49:14 263 01:48:42 261
33 Gary Bailey Male 33 MPRO 21 Northern Ireland 01:22:43 34 01:22:37 34
374 Linda Macewan Female 33 F40+ 4 Lochaber 01:49:24 265 01:48:56 264
136 Jon Bowie Male 34 MSEN 11 Oswestry Olympians 01:22:48 35 01:22:44 35
119 Emma Bayliss Female 34 FSEN 13 Mynydd Du 01:49:56 269 01:49:47 271
34 Andrew Niblock Male 35 MPRO 22 Northern Ireland 01:23:01 36 01:22:55 37
165 Mandy Clarke Female 35 FSEN 14 Bingley Harriers 01:50:24 275 01:50:03 274
77 Lewis Banton Male 36 MSEN 12 Clowne RR 01:23:02 37 01:22:54 36
467 Penelope A. Rees Female 36 FSEN 15 Trot St Clears 01:50:37 277 01:50:07 276
40 Brian Furey Male 37 MPRO 23 Republic of Ireland 01:23:37 38 01:23:32 38
615 Daniella Woodbridge Female 37 FSEN 16 Fairwater Runners 01:50:42 280 01:50:14 278
11 Ian Hughes Male 38 MPRO 24 Wales 01:23:41 39 01:23:37 39
301 Isaline Hughes Female 38 F40+ 5 Burden RR 01:50:46 281 01:50:34 281
151 Scott Butterworth Male 39 MSEN 13 Eryri Harriers 01:23:42 40 01:23:37 40
352 Dawn Kenwright Female 39 F50+ 1 Sarn Helen 01:50:49 282 01:50:37 283
569 Dave Ward Male 40 MSEN 14 Borrowdale FR 01:23:54 41 01:23:50 41
319 Emma Jones Female 40 FSEN 17 Belle Vue Racers 01:51:57 291 01:51:43 291
157 Juanda Castillo Male 41 MSEN 15 Shrewsbury AC 01:24:20 42 01:24:09 42
236 Claudette Fleming Female 41 FSEN 18 01:52:01 292 01:51:40 290
108 John Atyeo Male 42 M40+ 3 Witney RR 01:24:24 43 01:24:20 43
183 Catrin Davies Female 42 FSEN 19 01:52:14 296 01:51:50 295
60 Rfn Tulsi Gurung Male 43 MPRO 25 Royal Gurkha Rifles 01:24:37 45 01:24:35 45
109 Kate Auchterlonie Female 43 FSEN 20 01:52:31 300 01:52:26 305
121 Jim Bell Male 44 M40+ 4 DPFR 01:24:43 46 01:24:39 46
611 Anna Wood Female 44 FSEN 21 01:53:14 311 01:52:52 310
143 Jez Brown Male 45 MSEN 16 01:25:09 47 01:24:58 47
464 Norma Rea Female 45 FSEN 22 BARF 01:53:23 312 01:52:59 312
623 Andrew Yapp Male 46 M40+ 5 Mercia Fell Runners 01:25:29 50 01:25:24 50
47 Niamh NiCholmain Female 46 FPRO 18 Republic of Ireland 01:53:57 319 01:53:46 323
317 Craig Jones Male 47 MSEN 17 WFRA 01:25:36 51 01:25:28 51
535 Alison Thomas Female 47 F40+ 6 Eryri Harriers 01:54:30 330 01:54:11 331
62 Rfn Sankar Magar Male 48 MPRO 26 Royal Gurkha Rifles 01:25:37 52 01:25:32 52
164 Donna Claridge Female 48 F40+ 7 01:55:11 336 01:54:49 336
362 Arwel Lewis Male 49 M40+ 6 Eryri Harriers 01:25:46 53 01:25:44 54
567 Brenda Wane Female 49 F40+ 8 Astley & Tyldesley 01:55:59 342 01:55:36 342
305 John Jackson Male 50 MSEN 18 01:26:15 54 01:25:44 53
442 Libby Peter Female 50 F40+ 9 Eryri Harriers 01:56:51 347 01:56:30 347