Showing 1 to 100 of 490 results
Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1 Andi Jones Male 1 MSEN 1 Salford Harriers 01:06:02 1 01:06:01 1
2 Stanley Charles Male 25 MPRO 17 Wales 01:19:04 25 01:19:01 25
3 Matthew Collins Male 26 MPRO 18 Wales 01:20:03 26 01:20:02 27
4 Matthew Gilbert Male 23 MPRO 16 Wales 01:18:44 23 01:18:42 24
5 Richard Roberts Male 15 MPRO 11 Wales 01:15:19 15 01:15:18 15
6 Jenny Hemming Female 9 FPRO 8 Wales 01:31:23 91 01:31:20 91
7 Sarah Ridgway Female 8 FPRO 7 Wales 01:28:49 72 01:28:44 72
8 Andrea Roberts Female 10 FPRO 9 Wales 01:32:39 97 01:32:37 98
9 Iain Ridgway Male 27 MPRO 19 Wales 01:20:03 27 01:20:02 26
10 Matthew Roberts Male DNF MPRO DNF Wales DNF DNF DNF DNF
11 Ian Hughes Male 38 MPRO 24 Wales 01:23:41 39 01:23:37 39
12 Harry Matthews Male 54 MPRO 27 Wales 01:27:06 58 01:27:02 58
13 Nick Swinburn Male 9 MPRO 7 England 01:12:53 9 01:12:52 9
14 Ian Holmes Male 3 MPRO 2 England 01:10:37 3 01:10:36 3
15 Morgan Donnelly Male 2 MPRO 1 England 01:09:24 2 01:09:23 2
16 Ricky Lightfoot Male 4 MPRO 3 England 01:10:59 4 01:10:58 4
17 Olivia Walwyn Female 2 FPRO 2 England 01:24:28 44 01:24:26 44
18 Katie Ingram Female 1 FPRO 1 England 01:20:44 29 01:20:42 29
19 Jo Waites Female 3 FPRO 3 England 01:25:20 48 01:25:18 48
20 Prasad Prasad Male 17 MPRO 13 Scotland 01:15:59 17 01:15:57 17
21 David Rodgers Male 16 MPRO 12 Scotland 01:15:37 16 01:15:34 16
22 Murray Strain Male 7 MPRO 6 Scotland 01:11:59 7 01:11:57 7
23 Douglas Tullie Male 20 MPRO 15 Scotland 01:17:29 20 01:17:27 20
24 Andrea Priestley Female 4 FPRO 4 Scotland 01:25:27 49 01:25:24 49
25 Jill Mykura Female 5 FPRO 5 Scotland 01:27:11 59 01:27:08 59
26 Dawn Scott Female 7 FPRO 6 Scotland 01:28:41 70 01:28:37 70
27 Vicente Capitan Peña Male 13 MPRO 10 Spain 01:14:23 13 01:14:22 13
28 Jose Luis Capitan Peña Male 12 MPRO 9 Spain 01:14:00 12 01:13:57 12
29 Fabian Roncero Dominguez Male 82 MPRO 34 Spain 01:31:21 90 01:31:19 90
30 David Gonzalez Plaza Male 18 MPRO 14 Spain 01:16:10 18 01:16:07 18
31 Martin Alvarez Espinar Male 10 MPRO 8 Spain 01:13:08 10 01:13:05 10
32 David O'Flaherty Male DNF MPRO DNF Northern Ireland DNF DNF DNF DNF
33 Gary Bailey Male 33 MPRO 21 Northern Ireland 01:22:43 34 01:22:37 34
34 Andrew Niblock Male 35 MPRO 22 Northern Ireland 01:23:01 36 01:22:55 37
35 Jonny Steede Male 59 MPRO 28 Northern Ireland 01:27:52 64 01:27:45 64
36 Shalene Ward Female 16 FPRO 13 Northern Ireland 01:39:03 155 01:38:57 156
37 Alwynne Shannon Female DNF FPRO DNF Northern Ireland DNF DNF DNF DNF
38 Frances Orr Female 14 FPRO 12 Northern Ireland 01:38:04 146 01:38:00 146
39 John Brooks Male 28 MPRO 20 Republic of Ireland 01:20:12 28 01:20:09 28
40 Brian Furey Male 37 MPRO 23 Republic of Ireland 01:23:37 38 01:23:32 38
41 Turlough Conway Male 73 MPRO 33 Republic of Ireland 01:29:59 81 01:29:54 81
42 Richie Healy Male 117 MPRO 40 Republic of Ireland 01:36:25 129 01:36:20 131
44 Aoife Joyce Female 17 FPRO 14 Republic of Ireland 01:39:15 158 01:39:08 159
45 Tressan McCambridge Female 63 FPRO 19 Republic of Ireland 02:06:55 399 02:06:44 400
46 Rachel Walters Female 30 FPRO 17 Republic of Ireland 01:48:32 254 01:48:22 254
47 Niamh NiCholmain Female 46 FPRO 18 Republic of Ireland 01:53:57 319 01:53:46 323
48 Jackie O'Hagan Female 24 FPRO 16 Republic of Ireland 01:42:53 205 01:42:45 206
49 Dario Fracassi Male 6 MPRO 5 Italy 01:11:31 6 01:11:29 6
50 Dario Bonino Male 5 MPRO 4 Italy 01:11:26 5 01:11:24 5
52 Marco Mazzoni Male 93 MPRO 36 Italy 01:33:29 103 01:33:22 103
53 Cinzia Zugnoni Female 22 FPRO 15 Italy 01:41:33 186 01:41:30 190
54 Cristina Bonacina Female 11 FPRO 10 Italy 01:33:31 105 01:33:29 107
55 Alessandra Valgoi Female 12 FPRO 11 Italy 01:34:08 116 01:34:05 117
56 Pietro Bottà Male 275 MPRO 43 Italy 01:53:58 321 01:53:37 321
57 Amos Ruffoni Male 72 MPRO 32 Italy 01:29:58 80 01:29:55 82
58 Cpt Tom Usher Male 165 MPRO 42 Royal Gurkha Rifles 01:41:33 187 01:41:28 189
59 Rfn Mohan Angdembe Male 70 MPRO 31 Royal Gurkha Rifles 01:29:47 78 01:29:43 78
60 Rfn Tulsi Gurung Male 43 MPRO 25 Royal Gurkha Rifles 01:24:37 45 01:24:35 45
62 Rfn Sankar Magar Male 48 MPRO 26 Royal Gurkha Rifles 01:25:37 52 01:25:32 52
63 Rfn Sajar Gurung Male 66 MPRO 29 Royal Gurkha Rifles 01:28:57 74 01:28:55 74
64 Rfn Surej Magar Male 96 MPRO 37 Royal Gurkha Rifles 01:33:34 107 01:33:30 108
65 Rfn Manindra Rai Male 84 MPRO 35 Royal Gurkha Rifles 01:31:36 93 01:31:35 94
66 Rfn Indrabahadur Limbu Male 98 MPRO 39 Royal Gurkha Rifles 01:33:36 109 01:33:33 111
67 Rfn Bijay Tamang Male 68 MPRO 30 Royal Gurkha Rifles 01:29:12 76 01:29:09 77
68 Rfn Krishna Limbu Male 130 MPRO 41 Royal Gurkha Rifles 01:37:33 142 01:37:28 143
69 Rfn Man Bahadur Gurung Male 97 MPRO 38 Royal Gurkha Rifles 01:33:34 108 01:33:32 110
71 Mark Williams Male 29 MSEN 8 Tauranga Ramblers 01:21:35 30 01:21:27 30
73 Galvin Thomas Male 311 MSEN 100 Glenasmole 01:59:42 363 01:59:27 365
74 John Dryden Male 79 M40+ 22 Settle Harriers 01:30:40 87 01:30:32 87
75 Paul Fegan Male 239 MSEN 79 Newcastle AC 01:50:18 273 01:49:54 272
76 Sandra Eaton Female 58 F40+ 11 Telford Harriers 02:05:12 389 02:04:36 389
77 Lewis Banton Male 36 MSEN 12 Clowne RR 01:23:02 37 01:22:54 36
78 Alan High Male 264 M40+ 100 FRA 01:52:54 307 01:52:36 307
79 Neil Goldsmith Male 266 M50+ 28 Pennine FR 01:53:05 309 01:52:42 309
80 Malcolm Collins Male 219 MSEN 71 Astley & Tydesley 01:47:24 247 01:46:59 246
81 Alexandra Allott Female 73 FSEN 29 02:08:58 415 02:08:26 415
82 Joseph Cooper Male 303 MSEN 96 01:57:24 353 01:57:16 353
83 Christopher Harris Male 344 M50+ 48 DASH 02:09:13 417 02:09:06 417
85 Isidro Rodrigez Martin Male 274 M50+ 32 01:53:58 320 01:53:53 326
86 Mark Lester Male 265 MSEN 88 Ballymena 01:53:01 308 01:52:36 308
100 Rhys ab Elwyn Male 71 M40+ 18 Eryri Harriers 01:29:49 79 01:29:45 79
101 Paula Ace Female 82 FSEN 36 WFRA 02:16:17 442 02:15:52 442
102 Jim Alcock Male 368 MSEN 117 Wrecsam Tri 02:21:18 457 02:20:53 457
103 Susan Allen Female 90 F40+ 21 Clayton le Moors 02:22:08 458 02:21:46 458
104 Ian Andrews Male 60 M40+ 12 South West RR 01:27:59 65 01:27:54 65
105 Robert Armstrong Male 236 MSEN 78 Eryri Harriers 01:49:56 270 01:49:39 269
106 Neil Ashcroft Male 31 M40+ 2 Ambleside 01:22:20 32 01:22:14 32
107 Charles Ashley Male 137 M50+ 10 Wrexham AC 01:39:00 152 01:38:52 155
108 John Atyeo Male 42 M40+ 3 Witney RR 01:24:24 43 01:24:20 43
109 Kate Auchterlonie Female 43 FSEN 20 01:52:31 300 01:52:26 305
110 Eddie Austrums Male 304 M50+ 41 Mercia Fell Runners 01:57:34 354 01:57:17 354
111 Ben Avery Male 313 MSEN 101 01:59:49 365 01:59:18 362
112 Stephen Bajic Male 168 M40+ 57 Telford Harriers 01:41:48 191 01:41:35 193
113 Alistair Banfield Male 321 M40+ 118 Tonbridge AC 02:02:26 376 02:02:06 376
114 Tom Barclay Male 142 MSEN 47 01:39:16 159 01:39:10 161
115 Lee Barratt Male 190 MSEN 60 Stockport Harriers 01:44:25 216 01:44:12 217
116 Anna Bartlett Female 15 FSEN 2 Shrewsbury AC 01:38:30 147 01:38:20 148
117 Glen Batchelor Male 367 M40+ 136 02:20:38 456 02:20:04 456
118 Amanda Baxendale Female 96 FSEN 46 Astley & Tyldesley 02:31:59 475 02:31:34 475
119 Emma Bayliss Female 34 FSEN 13 Mynydd Du 01:49:56 269 01:49:47 271